Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Máte chuť na pořádný odpal? Volte Velkou Británii - mekku golfu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ať již potřebujete poradit od profíka, jak zapracovat na svém handicapu, nebo jen máte chuť na pořádný odpal na pobřežním hřišti, volte Británii - mekku golfu. Pojďte se podívat, co dělá Británii tolik atraktivní právě pro golfisty a zasoutěžte si s VisitBritain o luxusní golfový zájezd pro celý flight.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Británie hraje golf. | foto: Visit Britain

Až k samým kořenům golfu

Golf je skvělým vývozním artiklem Británie a domovem těch nejstarších hřišť z celého světa. Pro mnohé je překvapením, že např. Old Course v St Andrews - řekněme "svatá země" pro všechny golfisty - je přístupné veřejnosti a jednotlivé starty se tu losují v každodenní loterii, případně máte možnost uzavřít exkluzivní kontrakt.

A když už zmiňujeme nejstarší hřiště, je nutné uvést i Musselburgh ve Skotsku. Pravda, jsou zde hřiště s devíti jamkami, ale znáte jiné místo, kde kdysi dávno hrála i skotská královna Marie Stuartovna?

Británie hraje golf.

Nejlepší britští golfisté

Cesta ke slávě započala již v 19. století slavným Harry Vardonem. Hrdiny, jakými byli Tony Jacklin a Nick Faldo vystřídali Colin Montgomerie, Justin Rose a Ian Poulter. Když pomineme nedávné výsledky v major turnaji, za zmínku jistě stojí, že britští golfisté dominovali posledním soutěžím Ryder Cup. Zajímá-li vás historie golfu, muzeum v St Andrews je tím pravým místem pro vás.

Británie hraje golf.

Vzhůru na pobřeží

Hledáte-li legendární a zároveň dostupná hřiště, nic lepšího než Royal Liverpool, Royal Birkdale, Royal Lytham a St Anne v severozápadní Anglii nenajdete. Na 3 hřištích se hrálo již 30 turnajů Open. Jak se dá tušit, nejedná se zrovna o levnou záležitost, ale nezoufejte, levnějších možností je v této oblasti mnoho. Pro více informací navštivte stránky Golf na anglickém pobřeží.

Není golf jako golf

Golf, to nemusí být jenom green. Na stále větší oblíbenosti získává tzv. diskový golf (Disc Golf), ve kterém se nehraje s golfovým míčkem, ale s frisbee (létajícím talířem). Domluvte se s kamarády a vyražte na hřiště, kterých je v Británii mnoho, zejména však v okolí větších měst. Více informací naleznete na stránkách Britské asociace diskového golfu.

Británie hraje golf.

Zatočte s handicapem

Pro ty, kteří si chtějí zlepšit svůj handicap, je cesta do Británie takřka povinností. Národní golfové centrum ve Woodhall Spa patří k evropské špičce a je skvělým místem, kde se dá začít. Uvítáte-li pár tipů od golfové legendy, vydejte se do Faldova golfového institutu, kde se vám budou věnovat trenéři vybraní přímo trojnásobným vítězem US Master Nickem Faldem a u každé jamky najdete ceduli s tipy na hru.
19. jamka

Skotové přinesli lidstvu i další potěšení, kterým je whisky. Proč obojí příjemně nezkombinovat? Tím nejlepším místem, kam je dobré za tímto účelem vyrazit, je Speyside ve Skotsku. Je zde nejvýše položené skotské hřiště v Dufftownu a navíc zde můžete navštívit i místní lihovar.

Ovšem tím pravým místem, kde si můžete dát doušek či dva a zároveň řádně prodiskutovat hru a adekvátně tak završit denní snažení bude některý z klubů, který je pro hráče k dispozici.

Británie hraje golf.

Golf se dá i sledovat

Výkonnost světových hráčů jde nahoru, pokud mají diváky - a vy se můžete dostat dostat ke svým hrdinům skutečně blízko! I na ty nejočekávanější akce, jakými jsou British Open nebo Ryder Cup pořádaný v roce 2010 v Celtic Manor ve Walesu, je možné získat lístky.

Na golf se dá vyrazit s celou rodinou a můžete tak všichni velice příjemně strávit den pospolu. V časopise Golf Monthly najdete horké novinky, kontakty na britská hřiště a mnoho dalšího ze světa golfu.

Vyhrajte luxusní golfový výlet do Británie pro celý flight a proměňte Vaše sny v realitu! Stačí odpovědět na soutěžní otázku zde.

Veškeré informace o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!
Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Ve Finsku vzniklo luxusní útočiště pro cool Superholky, kam muži nesmí

Kristina Rothová - podnikatelka, zakladatelka komunity SuperShe a majitelka...

Sžírá vás rychlý tep moderní doby, tlak ostře nastavené korporace, pro kterou pracujete, i partnerovy nálady doma?...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Další z rubriky

Jeden pomník a pak nic. Po stopách čs. legionářů v Jekatěrinburgu

Historik Nikolaj Dmitrijev z Uralské univerzity 6. března 2018 u pomníku...

Metropole Uralu stojí nejen na hranici mezi Evropou a Asií, ale i na rozcestí mezi minulostí a budoucností, jak svědčí...

Tři dny v korunách stromů tropického pralesa. Parádní adrenalin v Laosu

Jízda vysoko nad údolím je nezapomenutelná.

Cítíme stoupající nával adrenalinu. Nasazujeme sedák, připneme karabinu k ocelovému lanu zip-liny a za chvíli už letíme...

Krokodýli v chrámu a jednorožci v kavárně. Skrytá tajemství Bangkoku

Wat Traimit najdete snadno, už do dáli září zlatem.

Rušná, obrovská, se spoustou turistických, ale i méně nápadných míst - taková je thajská metropole Bangkok. Jedno z...

Najdete na iDNES.cz