Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Máte chuť na pořádný odpal? Volte Velkou Británii - mekku golfu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ať již potřebujete poradit od profíka, jak zapracovat na svém handicapu, nebo jen máte chuť na pořádný odpal na pobřežním hřišti, volte Británii - mekku golfu. Pojďte se podívat, co dělá Británii tolik atraktivní právě pro golfisty a zasoutěžte si s VisitBritain o luxusní golfový zájezd pro celý flight.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Británie hraje golf. | foto: Visit Britain

Až k samým kořenům golfu

Golf je skvělým vývozním artiklem Británie a domovem těch nejstarších hřišť z celého světa. Pro mnohé je překvapením, že např. Old Course v St Andrews - řekněme "svatá země" pro všechny golfisty - je přístupné veřejnosti a jednotlivé starty se tu losují v každodenní loterii, případně máte možnost uzavřít exkluzivní kontrakt.

A když už zmiňujeme nejstarší hřiště, je nutné uvést i Musselburgh ve Skotsku. Pravda, jsou zde hřiště s devíti jamkami, ale znáte jiné místo, kde kdysi dávno hrála i skotská královna Marie Stuartovna?

Británie hraje golf.

Nejlepší britští golfisté

Cesta ke slávě započala již v 19. století slavným Harry Vardonem. Hrdiny, jakými byli Tony Jacklin a Nick Faldo vystřídali Colin Montgomerie, Justin Rose a Ian Poulter. Když pomineme nedávné výsledky v major turnaji, za zmínku jistě stojí, že britští golfisté dominovali posledním soutěžím Ryder Cup. Zajímá-li vás historie golfu, muzeum v St Andrews je tím pravým místem pro vás.

Británie hraje golf.

Vzhůru na pobřeží

Hledáte-li legendární a zároveň dostupná hřiště, nic lepšího než Royal Liverpool, Royal Birkdale, Royal Lytham a St Anne v severozápadní Anglii nenajdete. Na 3 hřištích se hrálo již 30 turnajů Open. Jak se dá tušit, nejedná se zrovna o levnou záležitost, ale nezoufejte, levnějších možností je v této oblasti mnoho. Pro více informací navštivte stránky Golf na anglickém pobřeží.

Není golf jako golf

Golf, to nemusí být jenom green. Na stále větší oblíbenosti získává tzv. diskový golf (Disc Golf), ve kterém se nehraje s golfovým míčkem, ale s frisbee (létajícím talířem). Domluvte se s kamarády a vyražte na hřiště, kterých je v Británii mnoho, zejména však v okolí větších měst. Více informací naleznete na stránkách Britské asociace diskového golfu.

Británie hraje golf.

Zatočte s handicapem

Pro ty, kteří si chtějí zlepšit svůj handicap, je cesta do Británie takřka povinností. Národní golfové centrum ve Woodhall Spa patří k evropské špičce a je skvělým místem, kde se dá začít. Uvítáte-li pár tipů od golfové legendy, vydejte se do Faldova golfového institutu, kde se vám budou věnovat trenéři vybraní přímo trojnásobným vítězem US Master Nickem Faldem a u každé jamky najdete ceduli s tipy na hru.
19. jamka

Skotové přinesli lidstvu i další potěšení, kterým je whisky. Proč obojí příjemně nezkombinovat? Tím nejlepším místem, kam je dobré za tímto účelem vyrazit, je Speyside ve Skotsku. Je zde nejvýše položené skotské hřiště v Dufftownu a navíc zde můžete navštívit i místní lihovar.

Ovšem tím pravým místem, kde si můžete dát doušek či dva a zároveň řádně prodiskutovat hru a adekvátně tak završit denní snažení bude některý z klubů, který je pro hráče k dispozici.

Británie hraje golf.

Golf se dá i sledovat

Výkonnost světových hráčů jde nahoru, pokud mají diváky - a vy se můžete dostat dostat ke svým hrdinům skutečně blízko! I na ty nejočekávanější akce, jakými jsou British Open nebo Ryder Cup pořádaný v roce 2010 v Celtic Manor ve Walesu, je možné získat lístky.

Na golf se dá vyrazit s celou rodinou a můžete tak všichni velice příjemně strávit den pospolu. V časopise Golf Monthly najdete horké novinky, kontakty na britská hřiště a mnoho dalšího ze světa golfu.

Vyhrajte luxusní golfový výlet do Británie pro celý flight a proměňte Vaše sny v realitu! Stačí odpovědět na soutěžní otázku zde.

Veškeré informace o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Slovensko bez turistů. Nejkrásnější dolina Nízkých Tater zeje prázdnotou

Dolina Štiavnica od Štefánikovy chaty

Za nejkrásnější dolinu Nízkých Tater bývá obvykle považována Demänovská dolina s turistickým střediskem Jasná a...

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

Turisté si odvážejí z pláží Sardinie písek, úřady rozdávají vysoké pokuty

Ilustrační snímek

Úřady na Sardinii bojují proti turistům, kteří si z tamních pláží odnáší na památku písek, což poškozuje životní...

Další z rubriky

Domy měla špinavé od sazí, teď je Zalipie nejbarevnější vesnicí Polska

V Zalipii překvapí také malovaná kamna.

Na první pohled vypadají zdejší domy jako vystřižené z dětských omalovánek. Lidové malby se tu ovšem objevují na všech...

Do Pákistánu prý jezdí jen hlupáci, ale Žlutý cirkus si to stejně užil

Babu, trabant, který se nikdy nezastavil, se nám začal rozpadat. Čím dál jsme,...

Skoro čtvrt roku jsme cestovali Indií. Bylo to krásné, bylo to intenzivní, ale bylo toho dost. Před námi je Pákistán,...

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Najdete na iDNES.cz