Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Lyžařský servis 14. 3. 2003

KRKONOŠE

Černý Důl - Jezdí pouze vlek Veronika. Sjezdovku pokrývá přibližně 15 cm sněhu.

Dolní Dvůr - V provozu jsou dva vleky. Sjezdovky pokrývá přibližně 80 cm sněhu. Janské Lázně - Jezdí všechna dopravní zařízení včetně kabinové lanovky na Černou horu. Na hlavních sjezdovkách leží 65 až 80 centimetrů sněhu.

Malá Úpa - V provozu jsou vleky v lyžařském areálu U Kostela s asi 45 cm sněhu. Hlavní sjezdovka bude v sobotu do 13 hodin otevřena pouze pro účastníky veřejných lyžařských závodů.

Mladé Buky - V areálu jezdí všechny vleky. Na sjezdovkách leží asi 40 až 90 cm sněhu.

Pec pod Sněžkou - Jezdí všechna dopravní zařízení. Sjezdovky pokrývá přibližně 70 cm sněhu. Na sjezdovce Hnědý vrch se začínají objevovat vytátá místa.

Strážné - Jezdí všechny vleky. Svahy pokrývá 30 až 40 cm sněhu.

Špindlerův Mlýn - Ve středisku jezdí všechna dopravní zařízení. Na sjezdovkách leží 60 až 75 cm sněhu.

Velká Úpa - Lanovka na Portášky je v provozu, hlavní sjezdovka se však kvůli velkým vytátým plochám sjíždí velice obtížně. Lepší podmínky pro lyžování panují na výše položeném svahu u Sagasserových bud.

Vrchlabí-Herlíkovice - Na červené a modré sjezdovce leží přibližně 65 cm sněhu, černá sjezdové trať je uzavřena.

Žacléř-Prkenný Důl - Všechny lyžařské vleky jsou v provozu.

Harrachov - vrstva sněhu na sjezdovkách s umělým zasněžováním dosahuje 82 cm, jinde leží 40 cm zmrzlého sněhu. Od 8 do 16 hodin jezdí čtyřsedačková lanovka z Harrachova na Čertovu horu i lanovka Rýžoviště - Čertova hora.

Vleky jsou v provozu od 9 do 16 hodin, noční lyžování na sjezdovce červená II. pak do 21 hodin. Upravené a dosněžované technickým sněhem jsou sjezdovky červená I. i II., modrá je otevřená, místy s vytálými plochami, černá uzavřená. Upravené jsou běžecké závodní tratě 2 x 7,5 km.

Rokytnice nad Jizerou - na sjezdovkách leží 40 cm zmrzlého sněhu. Horní Domky - lanovka přepravuje pouze běžkaře, ostatní vleky v provozu, lyžuje se na technickém sněhu. Na Studenově nejezdí vleky TJ Spartak, snowpark u dolní stanice lanovky je otevřen.

Benecko - vleky jezdí, sjezdovky jsou upravené s 50 cm starého zmrzlého a 3 cm nového sněhu, vleky Kejnos a HSK jsou dosněžované technickým sněhem. Večerní lyžování od 18 do 20 hodin. Upravené jsou i běžecké tratě na Horní Mísečky.

Horní Mísečky - Medvědín - jezdí lanovka a všechny vleky od 8.30 do 16.30 hodin. Na denně upravovaných sjezdovkách leží tři čtvrtě metru sněhu. Od soboty platí nižší jízdné - vedlejší sezona. Upravované jsou rovněž běžecké tratě.

Paseky nad Jizerou - vleky jsou v provozu od 8.30 do 16.30 hodin, na sjezdovkách leží 15 cm po ránu zmrzlého, upraveného sněhu. V areálu Pizár dosahuje vrstva sněhu na sjezdovkách díky umělému zasněžování půl metru.

Vítkovice - vleky jsou v provozu, na sjezdovkách je půl metru zmrzlého upraveného sněhu - včetně technického. Večerní lyžování od 18 do 21 hodin - ve středu, pátek a sobotu.

Nádraží Praha Vršovice