Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Londýn prodá na letní olympijské hry 2012 až devět miliónů vstupenek

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vancouver brzy předá olympijskou štafetu Londýnu, dalšímu hostitelskému městu olympijských a paralympijských her. Letní hry 2012 budou již třetí v pořadí, které se uskuteční na území Velké Británie. Zajímá vás, jak probíhají přípravy a co chtějí Britové prostřednictvím XXX. letních olympijských her vzkázat světu? Na kolik návštěvníků se Londýn připravuje?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně - vizualizace. | foto: Visit Britain

Štědré státní dotace svědčí o tom, že se Velká Británie ujala role hostitele velice ochotně a ti, kteří se za dva roky chystají do Londýna na letní hry, se mají na co těšit.

Program výstavby olympijských objektů připravuje Olympijský dodací úřad. V současné době probíhají intenzivní přípravy zázemí her, na které poskytla vláda 9,3 miliard liber, což je zhruba 270 miliard korun.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně - vizualizace.

Olympijský dodací úřad je dotovaný státem a dohlíží na stavbu všech projektů: sportovišť, olympijské vesnice, rekonstrukce vlakových stanic a budování nových linek městské hromadné dopravy v Londýně. Vznikne nová rychlovlaková linka, kterou Britové příznačně nazvali "Oštěp".

Díky oštěpu bude cesta z centra města do olympijské vesnice trvat jen pouhých 7 minut! Mezi architektonicky nejzajímavější projekty patří stavba nového atletického stadionu ve východní části Londýna a proměna parku Greenwich.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně

Organizaci her má na starosti Olympijský organizační výbor. Rozpočet této soukromé firmy činí 2 miliardy liber, což je v přepočtu necelých 60 miliard korun. A sponzoři nezůstávají pozadu, výše sponzorských darů překročila cifru 550 miliónů liber! Již nyní se výrazně proměňuje londýnská čtvrť Stratford, kde se bude nacházet olympijská vesnice a většina sportovišť.

Olympijské výbory a sponzoři zaštiťují kulturní olympiádu, která ve Velké Británii probíhá již od konce minulých letních her v Pekingu. Od roku 2011 se její působení rozšíří za hranice ostrovního království! V rámci kulturní olympiády probíhá nespočet kulturních akcí, putovních výstav, koncertů a přehlídek. Vše vyvrcholí na jaře 2012, kdy se ve Velké Británii uskuteční Světový festival kultury.

Vydejte se do Londýna a zažijte olympijskou atmosféru

Ke každému zakoupenému lístku bude v den konání závodu městská hromadná doprava po celém Londýně zdarma. Vyjeďte si nejen za sportem, ale i za zábavou.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně - přípravy.

Prodej vstupenek bude spuštěn v roce 2011 a k dispozici bude 7,7 mil. lístků na 26 olympijských a 1,5 mil. na 20 paralympijských sportů. Londýn láká fanoušky sportu a slibuje přívětivé ceny – chystá se k prodeji nabídnout 9 000 000 vstupenek.

Cílem pořadatelů je umožnit co nejvíce lidem vidět olympijský mumraj, zažít atmosféru her a proměnit tak Londýn ve sportovní a kulturní centrum světa.

Pořadatelé dokonce připravují tři závody, na které se nebude vybírat vstupné. Můžete vyrazit do ulic Londýna a podpořit běžce maratonu, triatlonu, nebo shlédnout závod v silniční cyklistice zdarma.

Předseda organizačního výboru Sebastian Coe, který je právě na kanadské olympiádě, prohlásil 12. února 2010: "Být zde ve Vancouveru a stát se jedním z těch, kteří mají tu čest nést olympijskou pochodeň, mne znovu utvrdilo v přesvědčení, že dělám smysluplnou práci a nepochybuji o významu poselství olympijských her, které vysílají k lidem celého světa." Věřte, že je na co se těšit.

Informace o Londýně a Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně
Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...Ve Finsku vzniklo luxusní útočiště pro cool Superholky, kam muži nesmí

Kristina Rothová - podnikatelka, zakladatelka komunity SuperShe a majitelka...

Sžírá vás rychlý tep moderní doby, tlak ostře nastavené korporace, pro kterou pracujete, i partnerovy nálady doma?...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Další z rubriky

Tři dny v korunách stromů tropického pralesa. Parádní adrenalin v Laosu

Jízda vysoko nad údolím je nezapomenutelná.

Cítíme stoupající nával adrenalinu. Nasazujeme sedák, připneme karabinu k ocelovému lanu zip-liny a za chvíli už letíme...

OBRAZEM: Život mezi kapkami deště. Kde na světě prší nejvíc?

(ilustrační snímek)

Jsou místa, kam by bez deštníku vyrazil jen blázen. Dokážete odhadnout, kde na světě nejvíc prší a kde spadlo tolik...

Z Machu Picchu vykázali evropské turisty, fotili se s odhaleným pozadím

Machu Picchu v Peru

Správa archeologické památky Machu Picchu vyloučila z areálu tři evropské turisty, kteří se na místě fotografovali s...

Najdete na iDNES.cz