Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé dostanou cyklostezky

  18:08aktualizováno  18:08
Cyklisté se dočkají dalších stezek. Jejich počet rozšíří nová stezka mezi Merklínem a Hroznětínem na Karlovarsku a stezky na Ašsku. Nové trasy plánuje i Euregio Egrensis. Jako most do Krušných hor označuje dva a půl kilometru dlouhou cyklostezku starosta Merklína Josef Níč. Stezka je totiž napojena na další v Krušných horách. "Bude to skutečná stezka s asfaltovým povrchem pro pěší i cyklisty a nejenom tabulkami označená komunikace druhé nebo třetí třídy," vysvětluje starosta Níč.

Sdružení obcí Merklín a Hroznětín stavbu financuje třemi miliony korun. Čtyř a půl milionem korun přispěl státní fond dopravní infrastruktury. Stezka bude sloužit lidem od listopadu.

Nové komunikace se dočkají i cyklisté na Sokolovsku. Podle plánů radnice propojí historickou část Sokolova s vodní nádrží nedaleko sídliště Michal. "Po části cyklostezky budou moci lidé jezdit již letos," sdělila pracovnice odboru rozvoje města Věra Tomsová. Rozvojový plán počítá s cyklostezkou na trase Sokolov, Loket, Karlovy Vary.

Také Euregio Egrensis plánuje nové stezky. "Naším cílem je do desíti let vybudovat trasy mimo frekventované komunikace, například na polních cestách. Na projekt za desítky milionů korun máme studii," uvedla asistentka jednatele Euregia Egrensis Olga Zámostná.

V pohraničí mohou cyklisté využít i novou jedenáctikilometrovou cyklostezku, která spojuje Starý Hrozňatov na okraji Chebu s bavorským Hatzenreuthem. "Od Hazlova po Hranice bude značeno přes 150 kilometrů stezek pro cyklisty, které budou napojeny na cyklostezky v rámci Euroregionu Egrensis," informoval starosta Aše Dalibor Blažek.

Sdružení měst a obcí Ašsko získalo z evropského Fondu Phare téměř půl milionu korun na značení nové sítě cyklostezek na svém území s podmínkou, že vše musí být hotovo do konce srpna. Po novém značení cyklostezek v ašském výběžku by se cyklisté měli v příštím roce dočkat vydání česko-německého cyklistického průvodce.

Autor:


Nejčtenější

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...

Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...Na Mount Everestu řádí pojistná mafie. Horolezce okrádaly i nemocnice

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Stovky milionů dolarů během několika posledních let měly vydělat na pojistných podvodech nemocnice, společnosti s...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Bez stativu nejdu. Největší hříchy fotografa při cestě za skvělými obrázky

Hříchy fotografů 01

Fotíte dobře a rádi? Možná, že čtete i odbornou literaturu, časopisy, diskuse na internetu, nebo se bavíte se stejně...

Další z rubriky

VIDEO: Unikátní podvodní pozorovatelna v Česku. Ryby se vám lepí na sklo

Typická situace - díváte se jedním okénkem a ryba je mezitím za druhým.

Přibližně pět tisíc ryb žije v lomu Lomeček, který se nachází několik kilometrů od Domažlic. Majitel areálu Zdeněk...

VIDEO: Zaniklé tratě v Česku. Cukrovarská dráha rezignovala až před autobusy

Motorový vůz M131.1133 na vlaku 90705 opouští stanici Smidary, 29. 5. 1976,...

V jedenáctém díle Zaniklých tratí zamíříme do východních Čech. Ukážeme vám krátkou lokálku, která se 95 let proplétala...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Najdete na iDNES.cz