Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letovisko Leptokaria pod Olympem se chlubí modrou vlajkou

  0:01aktualizováno  0:01
Ať už si vyberete v Řecku jakoukoli pláž, těžko prohloupíte. Měřítkem kvality, zvaným "modrá vlajka", je vyznamenáno už čtyři sta třicet pláží po celé zemi, na ostrovech i na pevnině. Více jich má v Evropě už jen Španělsko. Pláže značené modrou vlajkou najdete i v řeckém letovisku Leptokaria.

Západ slunce nad pohořím Olymp: Pokud chcete strávit dovolenou v Leptokárii, neměli byste zapomenout navštívit sídlo řeckých bohů. | foto: Profimedia.cz

Leptokaria patří mezi největší a nejoblíbenější destinace Olympské riviéry. Z východní strany lemují Leptokarii písečné a oblázkové pláže, omývané vodami Egejského moře; na západní straně se turistům otvírá úchvatný pohled na nejvyšší pohoří Řecka - Olymp.

Nejkrásnější pláže Řecka

Přímo jmenovitě se o kvalitě letovisek a jejich pláží dozvíte na stránkách světové organizace, která hodnotí kvalitu pláží na celém světě a oceňuje je modrými vlajkami. Internetové stránky jsou www.blueflag.org.

Více informací najdete také v článku Nekrásnější pláže Řecka? Hledejte ty s modrou vlajkou

Dovolená pro zdraví i potěšení
Původní stará vesnička Leptokaria, která ležela těsně pod Olympským pohořím, byla začátkem 60. let zničena přírodními vlivy. Poté si její obyvatelé vystavěli své domy přímo u moře a místo se během několika let proměnilo na turistické středisko v jedné z mnoha zátok Thermajského zálivu.

Ideální propojení blízkých hor s mořem má velmi příznivé léčebné účinky pro lidi, kteří trpí onemocněním horních cest dýchacích, alergiemi či lupénkou. Můžete si ji tedy naordinovat také jako léčebnou kúru.

pláž, Řecko

Leptokaria patří mezi typická řecká letoviska, kde si užije celá rodina. Ve dne odpočinek na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Můžete se věnovat vodním sportům či plážovému volejbalu. Nabídka sportovních aktivit je pestrá a nezruinuje vás.

Teplé večery zase lákají k procházkám. Na hlavní třídu Leptokarie ústí řada ulic a úzkých uliček plných podmanivé řecké hudby, kde obchodníci nabízejí své zboží dlouho do noci… Taverny a restaurace zvou k posezení a diskotéky k tanci. Rodiče s dětmi mohou navštívit lunapark v centru města.

Každý nechce trávit všechny dny své dovolené jen na plážích a na promenádě. Proto cestovní kanceláře nabízejí řadu doplňkových neboli fakultativních výletů. Pokud s poznáváním okolí předem počítáte, přibalte embosovanou platební kartu nebo eura navíc - platit výlety můžete až na místě.


Okolí láká k výletům
A právě v Leptokarii a jejím okolí je toho k vidění opravdu hodně, památky jsou navíc dostupnější, než když budete trávit dovolenou na některém z ostrovů.

Kláštery Meteora, Řecko

Za prohlídku přímo v Leptokarii stojí pravoslavný kostel Ag. Nikolaos. Z výletů si málokdo nechá ujít návštěvu Meteory - klášterů pravoslavné církve, vystavěných na obrovských pískovcových skalách. Pokud už člověk v Řecku je a má jej na dosah, musí uzřít i Olymp, bájné sídlo bohů.

pohoří Olymp, Řecko

A v olympském pohoří je řada dalších zajímavých míst, opředených řadou legend: například tajuplné místo Lifithra, kde i voda teče směrem do kopce. Dokud to neuvidíte na vlastní oči, neuvěříte.

Za návštěvu dále stojí hrad Platamonas, stará vesnička v horách Panteleimonas, jezero Kati, vesnička Litochoro nebo Dion - posvátné město, kde se Řekové scházeli ve starověku k obětním slavnostem.

Dion - posvátné město, kde se Řekové scházeli ve starověku k obětním slavnostem

Proč si vybrat Leptokarii?

Protože nabízí:

* vynikající klimatické podmínky (díky relativní vlhkosti jsou i vysoké letní teploty dobře snesitelné)

* kombinaci hor a moře (ideální ovzduší pro léčbu řady chronických onemocnění)

* pitnou vodu z vodovodu v apartmánech, v hotelech i na plážích

* cenové relace v restauracích a tavernách srovnatelné s českými

* možnost v okruhu dvaceti kilometrů navštívit místa, která jinde na světě nenajdete (Olymp, Meteora)

Pohoří Olymp, Řecko

Autoři:Nejčtenější

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...Les nad Kateřinkami ukrývá tajemný pomník. Nikdo neví, kdo ho vztyčil

Vojtěch Mai objevil žulový pomník, který ve stráni nad Kateřinkami stojí...

Nikdo neví, proč tam je, ani kdo ho nechal postavit. Přitom ve stráni nad libereckými Kateřinkami stojí odhadem dobrých...

Český skialpinista nepřežil 300 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách

V Nízkých Tatrách zahynuli dva skialpinisté z Česka (26. listopadu 2017)

Český skialpinista ve čtvrtek nepřežil dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom horská záchranná...

Experti: Stav českých lesů je i kvůli výkyvům počasí ekologická katastrofa

Na místě hustého lesa zůstává v revíru nové Vrbno na Vítkovsku jen pár...

Za bezprecedentní ekologickou katastrofu označil současný stav lesů náměstek ministerstva životního prostředí Vladimír...

Další z rubriky

Chorvatsko se vrací ke stavbě mostu na Pelješac, Bosna se zlobí

Korčula a Pelješacký kanál – vpravo poloostrov Pelješac, vlevo Korčula

Chorvatsko v pondělí podepsalo dohodu s čínskou společností China Road and Bridge Corporation na výstavbu mostu, který...

Přijedu do Česka a jsem nervózní. Na Kubě je pohoda, říká Pedro Kulíšek

Pedro Kulíšek pravidelně cestuje mezi Českem a Kubou.

Na Kubu se poprvé podíval před patnácti lety. Ze začátku nadšený turista se postupně vypracoval v turistického...

Apokalypsa v dinosvětě: Největší Jurský park minulosti postraší i pobaví

Obří monstra před lety děsila návštěvníky, nyní hnijí v lese a člověk by nad...

Obří monstra před lety děsila návštěvníky, nyní hnijí v lese a člověk by nad nimi spíš zaplakal. Podívejte se na fotky...

Najdete na iDNES.cz