Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Letos k nám přicestuje více zahraničních turistů

  7:06aktualizováno  7:06
Cestovní kanceláře, které se zabývají pořádáním zájezdů do České republiky pro zahraniční klientelu, očekávají letos růst zájmu cizinců. Návštěvnost naší země pozitivně ovlivňuje informovanost cizinců, která přetrvala z loňské kampaně v souvislosti s akcí Praha - evropské město kultury. Přetrvávají nicméně obavy zahraničních hostů z okradení v Praze. Neuspokojivá zůstala i infrastruktura a kvalita některých služeb.

Počet cizinců, kteří do republiky prostřednictvím cestovních kanceláří cestují, přitom
podle Jaromíra Beránka ze společnosti Mag Consulting loni vzrostl asi o deset až 12 procent, což je v souladu se světovým trendem růstu turistiky. Také letos lze očekávat srovnatelný růst.
   

Navzdory novým možnostem zajišťování cest, které dává internet, přitom stále roste význam příjezdových cestovních kanceláří. Prostřednictvím internetu si totiž mohou zajistit například ubytování turisté, kteří cestují do ČR vlastní dopravou. V případě kombinace služeb - ubytování a letecké či železniční dopravy, však již jsou nabídky cestovních kanceláří zhruba o 15 až 20 procent levnější.
   

S Čedokem by Českou republiku v letošním roce mělo navštívit více než 180 tisíc
turistů, tedy minimálně stejný počet jako v loňském roce. Ke konci dubna Čedok obsloužil téměř 90 tisíc zahraničních klientů, což představuje mírný nárůst ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, řekl mluvčí Čedoku Petr Ulrych. Služeb Čedoku využívají turisté z celého světa, nejčastěji však z Německa, Rakouska, Francie, Británie, Švýcarska a Ruska. Významnou část tvoří také Italové, Nizozemci, Američané, Japonci a Skandinávci. Na poptávku po cestování do ČR bude mít podle Čedoku velký vliv především cenová politika, šíře nabídky, činnost zahraničních zastoupení firmy, ale také například aktivity České centrály cestovního ruchu.

Atis plánuje letos prodat asi 17 tisíc zájezdů zahraničním turistům, což ve srovnání s loňskem představuje nárůst o deset procent. Důvodem růstu je zvýšená spolupráce s partnery v Polsku, řekl obchodní ředitel Atisu Petr Krč. Již koncem dubna vzrostl
počet zahraničních turistů, kteří prostřednictvím Atisu cestovali do ČR o deset procent. Klienti Atisu jsou především z Polska, Německa, Rakouska, Maďarska či Litvy. Zájem zahraničních turistů o návštěvu ČR ovlivní jednak způsob nabídky pobytů v ČR u zahraničních organizátorů zájezdů, ale i snížení kriminality.
   

CK Fischer odmítla sdělit údaje o očekávaném počtu zahraničních turistů. Loni přitom prostřednictvím CK Fischer do ČR přicestovalo 15 tisíc zahraničních hostů. Klientela CK Fischer je především ze Španělska, Izraele, Itálie a Islandu. CK zajišťuje také veškeré turistické služby pro účastníky kongresů a konferencí z celého světa. Podle mluvčí Věry Kudynové mají zahraniční hosté zájem o Prahu, v poslední době však také o pobyty na horách, a to v zimě i v létě. Preferují také pobyty v lázních, navštěvují památky UNESCO, hlavně pražské památky s židovskou tématikou.

Negativní vliv na počet zahraničních turistů mohou mít jejich přetrvávající obavy z okradení, a to hlavně v Praze, dále nedostatečná infrastruktura a špatná úroveň poskytovaných doplňkových služeb mimo hlavní město.
   

Také menší CK očekávají růst zájmu zahraničních turistů o Českou republiku. Například CK Wicomt plánuje letos prodat asi 500 zájezdů pro zahraniční klientelu. Nárůst je přitom ovlivněn především zvýšenou marketingovou činností CK a reklamou. Do konce dubna CK obsloužila asi 200 zahraničních turistů.
   

Autor:Nejčtenější

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...Les nad Kateřinkami ukrývá tajemný pomník. Nikdo neví, kdo ho vztyčil

Vojtěch Mai objevil žulový pomník, který ve stráni nad Kateřinkami stojí...

Nikdo neví, proč tam je, ani kdo ho nechal postavit. Přitom ve stráni nad libereckými Kateřinkami stojí odhadem dobrých...

Český skialpinista nepřežil 300 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách

V Nízkých Tatrách zahynuli dva skialpinisté z Česka (26. listopadu 2017)

Český skialpinista ve čtvrtek nepřežil dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom horská záchranná...

Experti: Stav českých lesů je i kvůli výkyvům počasí ekologická katastrofa

Na místě hustého lesa zůstává v revíru nové Vrbno na Vítkovsku jen pár...

Za bezprecedentní ekologickou katastrofu označil současný stav lesů náměstek ministerstva životního prostředí Vladimír...

Další z rubriky

VIDEO: Zaniklé tratě v Česku. Jak se kladenská lokálka nedožila jubilea

Motorový vůz M152.0014 ve stanici Podlešín zastávka v roce 1980

V dnešním díle pořadu Zaniklé tratě zamíříme na bývalou trať 11b mezi Kladnem Dubí a Zvoleněvsí. První vlaky po ní...

Sezona v Českém Švýcarsku začala otevřením nové přeshraniční stezky

Pravčická brána těsně po dešti

Turistická sezona v Českém Švýcarsku začala ve čtvrtek otevřením nově značné přeshraniční stezky. Přecházet volně...

Zkamenělá řeka u Chotěboře: unikát, který přírodovědci přehlédli

Úzký proud Zkamenělé řeky

Různých řek máme u nás mnoho, ale Zkamenělou řeku jenom jednu. A jen málokdo o ní ví! Nachází se na severním okraji...

Najdete na iDNES.cz