Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kulturní olympiáda LOH 2012 – zúčastnit se může každý

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Velká Británie se pilně připravuje na pořádání příštích letních olympijských a paralympijských her. Hlavní doprovodný program, tzv. kulturní olympiáda, je již v plném proudu. Pořadatelé rozhodně nezůstanou pouze u slavnostních ceremoniálů a oficiálních vystoupení. Kulturní olympiáda láká do Británie ty, kdo mají rádi umění a kulturní akce všeho druhu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jedním z nejzajímavějších festivalů Kulturní olympiády bude právě Světový shakespearovský festival. | foto: Visit Britain

Kulturní olympiáda je společenský program, který využívá významu světového svátku sportu, aby inspiroval k rozšiřování kultury, aby pobavil a také vzdělával. Propojuje umění a sport ve stovkách aktivit, které ve Velké Británii probíhají již od roku 2008. V letech 2011 až 2012 se působnost kulturní olympiády rozšíří i za hranice království do nejrůznějších zemí světa.

Olympijská organizační komise spolupracuje s britskou vládou, úřadem londýnského starosty a se sítí dalších organizací a institucí jako jsou knihovny, muzea, divadla, poradní orgány a regionální rozvojové agentury, aby pro návštěvníky bohatého kulturního programu připravila nejoriginálnější představení a výstavy.

Kulturní olympiáda LOH 2012 – zúčastnit se může každý

Již nyní lze shlédnout některou ze série 14 výstav nazvaných "Příběhy ze světa". Každý má možnost obdivovat expozici a to rovnou na 50 místech ostrovního království.

Vyberte si, která výstava vás zajímá a vypravte se do galerie či muzea – a nezapomeňte, valná většina britských muzeí nabízí vstup zdarma. Naleznete zde fotografie ze všech koutů světa, které svérázným způsobem oslavují různorodost kultur.

Projekt Bez hranic

Velká Británie si předsevzala, že uspořádá nejúžasnější paralympijské hry všech dob. Velkým cílem pořadatelů je podporovat integraci handicapovaných lidí do společnosti, a proto ke kulturní olympiádě patří "Projekt Bez hranic" - program pro rozvoj kreativního talentu handicapovaných lidí a neslyšících, kteří se aktivně podílejí na tvorbě i realizaci kulturního programu.

Nejen, že můžete vidět několik originálních představení, ale sami se zapojíte do projektu, v rámci kterého budou vyškoleni odborní lektoři a uskuteční se řada zajímavých workshopů. Název Projekt bez hranic je příznačný - do programu se mohou zapojit lidé z celého světa. Heslem britské olympiády je: "Zapojit se může každý."

Pod vedením umělců vznikl projekt, který obdržel dotaci 5,4 miliónů liber. Zajímá Vás, jak inspirovaly olympijské hry přední umělce Velké Británie? Prohlédněte si tucet uměleckých děl, z nichž každé je umístěno v jednom z 9 regionů a jedné ze tří hlavních částí Velké Británie a posuďte sami, co ve vás tato velkolepá umělecká díla vzbuzují.

Kulturní olympiáda LOH 2012 – zúčastnit se může každý

K Británii neodmyslitelně patří rej festivalů. Kdy jindy, než u příležitosti maratonu kulturních akcí, které spojuje olympijská myšlenka, by mohl vzniknout tak velkolepý program festivalů umění, hudby, tance a pouličního umění.

Patříte mezi milovníky Shakespeara? Neváhejte a chystejte se do Británie - jedním z nejzajímavějších festivalů Kulturní olympiády bude právě Světový shakespearovský festival. Série úžasných performancí a happeningů vyvrcholí Světovým kulturním festivalem, který se chystá na jaro roku 2012.

Stále jste si nevybrali?

Pak jistě patříte mezi milovníky filmu. Ani na filmové fandy pořadatelé nezapomněli a připravili projekt "Filmový národ", který bude představovat skvosty britské kinematografie a u jeho příležitosti se uskuteční Mezinárodní filmový festival v Londýně. Takže se můžete těšit nejen na britské snímky.

Více informací o kulturní olympiádě naleznete zde: www.london2012.com.

Informace o Londýně a Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Nejhezčí výstup na Praděd. Trasu z malebné osady moc lidí nevyužívá

Výstup na Praděd

Na Pradědu byl skoro každý, ale skutečně nejhezčí cestou se na nejvyšší kopec Jeseníků vydává jen málokdo. Řeč není o...

Do Pákistánu prý jezdí jen hlupáci, ale Žlutý cirkus si to stejně užil

Babu, trabant, který se nikdy nezastavil, se nám začal rozpadat. Čím dál jsme,...

Skoro čtvrt roku jsme cestovali Indií. Bylo to krásné, bylo to intenzivní, ale bylo toho dost. Před námi je Pákistán,...

Další z rubriky

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

VIDEO: Mořského koníka ničí v Řecku nadměrný rybolov, chrání ho potápěči

Mořský koník

V zálivu u městečka Stratoni můžete při potápění narazit na bohatou kolonii mořských koníků. Ovšem pouze na jednom...

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Najdete na iDNES.cz