Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kulturní olympiáda LOH 2012 – zúčastnit se může každý

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Velká Británie se pilně připravuje na pořádání příštích letních olympijských a paralympijských her. Hlavní doprovodný program, tzv. kulturní olympiáda, je již v plném proudu. Pořadatelé rozhodně nezůstanou pouze u slavnostních ceremoniálů a oficiálních vystoupení. Kulturní olympiáda láká do Británie ty, kdo mají rádi umění a kulturní akce všeho druhu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jedním z nejzajímavějších festivalů Kulturní olympiády bude právě Světový shakespearovský festival. | foto: Visit Britain

Kulturní olympiáda je společenský program, který využívá významu světového svátku sportu, aby inspiroval k rozšiřování kultury, aby pobavil a také vzdělával. Propojuje umění a sport ve stovkách aktivit, které ve Velké Británii probíhají již od roku 2008. V letech 2011 až 2012 se působnost kulturní olympiády rozšíří i za hranice království do nejrůznějších zemí světa.

Olympijská organizační komise spolupracuje s britskou vládou, úřadem londýnského starosty a se sítí dalších organizací a institucí jako jsou knihovny, muzea, divadla, poradní orgány a regionální rozvojové agentury, aby pro návštěvníky bohatého kulturního programu připravila nejoriginálnější představení a výstavy.

Kulturní olympiáda LOH 2012 – zúčastnit se může každý

Již nyní lze shlédnout některou ze série 14 výstav nazvaných "Příběhy ze světa". Každý má možnost obdivovat expozici a to rovnou na 50 místech ostrovního království.

Vyberte si, která výstava vás zajímá a vypravte se do galerie či muzea – a nezapomeňte, valná většina britských muzeí nabízí vstup zdarma. Naleznete zde fotografie ze všech koutů světa, které svérázným způsobem oslavují různorodost kultur.

Projekt Bez hranic

Velká Británie si předsevzala, že uspořádá nejúžasnější paralympijské hry všech dob. Velkým cílem pořadatelů je podporovat integraci handicapovaných lidí do společnosti, a proto ke kulturní olympiádě patří "Projekt Bez hranic" - program pro rozvoj kreativního talentu handicapovaných lidí a neslyšících, kteří se aktivně podílejí na tvorbě i realizaci kulturního programu.

Nejen, že můžete vidět několik originálních představení, ale sami se zapojíte do projektu, v rámci kterého budou vyškoleni odborní lektoři a uskuteční se řada zajímavých workshopů. Název Projekt bez hranic je příznačný - do programu se mohou zapojit lidé z celého světa. Heslem britské olympiády je: "Zapojit se může každý."

Pod vedením umělců vznikl projekt, který obdržel dotaci 5,4 miliónů liber. Zajímá Vás, jak inspirovaly olympijské hry přední umělce Velké Británie? Prohlédněte si tucet uměleckých děl, z nichž každé je umístěno v jednom z 9 regionů a jedné ze tří hlavních částí Velké Británie a posuďte sami, co ve vás tato velkolepá umělecká díla vzbuzují.

Kulturní olympiáda LOH 2012 – zúčastnit se může každý

K Británii neodmyslitelně patří rej festivalů. Kdy jindy, než u příležitosti maratonu kulturních akcí, které spojuje olympijská myšlenka, by mohl vzniknout tak velkolepý program festivalů umění, hudby, tance a pouličního umění.

Patříte mezi milovníky Shakespeara? Neváhejte a chystejte se do Británie - jedním z nejzajímavějších festivalů Kulturní olympiády bude právě Světový shakespearovský festival. Série úžasných performancí a happeningů vyvrcholí Světovým kulturním festivalem, který se chystá na jaro roku 2012.

Stále jste si nevybrali?

Pak jistě patříte mezi milovníky filmu. Ani na filmové fandy pořadatelé nezapomněli a připravili projekt "Filmový národ", který bude představovat skvosty britské kinematografie a u jeho příležitosti se uskuteční Mezinárodní filmový festival v Londýně. Takže se můžete těšit nejen na britské snímky.

Více informací o kulturní olympiádě naleznete zde: www.london2012.com.

Informace o Londýně a Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

O víkendu se bude psát historie. Boeing 787 poletí z Londýna do Austrálie

Qantas na linku Perth - Londýn nasadí letoun Boeing 787-9 Dreamliner.

První přímý komerční let mezi Austrálií a Evropou se uskuteční v sobotu na trase Perth - Londýn dlouhé 14 498 kilometrů...

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Další z rubriky

Bojíte se teroristického útoku? Nespěte v přízemí a horních patrech hotelu

Zvýšená bezpečnostní opatření na pražském Staroměstském náměstí po tragédii v...

Podle čeho si vybíráte hotelový pokoj? Podle výhledu, nebo abyste to neměli daleko do jídelny? Bývalý agent CIA tvrdí,...

Hračky i záchodová sedátka. Záplava plastů v Pacifiku prudce roste

Žralok velrybí. Vědci zjistili, že plast spolklo 73 procent ryb, což je jeden z...

Množství plastového odpadu znečišťujícího povrchové vody Tichého oceánu za poslední roky mnohonásobně vzrostlo. Tvrdí...

Egypt je nejdřív pohádka, po roce začnete vnímat realitu, říká Hanka

Hanka chtěla ve svém životě změnu a našla jí v Egyptě.

Původním zaměstnáním je učitelka matematiky a fyziky, ale v Egyptě teď pracuje jako realitní makléřka. Do Afriky ji...

Najdete na iDNES.cz