Krok za krokem Kapským Městem

aktualizováno 
-
I když zdaleka nepatří mezi největší města světa, jisté nej mu přece jen náleží: je totiž jedno z nejkrásnějších. Není to ani tak kvůli architektuře. Radnici, m uzea či budovu parlamentu mají jinde pravděpodobně hezčí. A však místo, kde se Kapské Město nachází, je strhující.

Právě kvůli výborné poloze zde před několika staletími vznikla první osada, která měla zásobovat mořeplavce mířící kolem jihu Afriky do Indie s čerstvými potravinami. T aké proto nese označení Matka měst, jak Kapskému Městu Jihoafričané láskyplně říkají. Nezapomenutelné panorama Stolové hory, po jejímž okraji se válí chumáče mraků ze strany jedné, zelené nábřeží dotýkající se věčně neklidného Atlantiku na straně druhé. Na jednom z úbočí Stolové hory jedna z nejznámějších botanických zahrad světa chlubící se neuvěřitelnou rozmanitostí místní květeny. Úchvatná panoramatická cesta vedoucí podél pobřeží a končící u zřejmě nejproslulejšího mysu světa, Mysu Dobré naděje. Každý návštěvník chce na něm stanout. Co na tom, že skutečně nejjižnější bod Afriky je o několik desítek kilometrů dále na jihovýchod. A však právě ono magické slovo »naděje« dává Kapskému Městu s jeho mysem neopakovatelné kouzlo.

MALÉ HOLANDSKO Na památky připomínající původní holandské osadníky narazí návštěvník Kapska na každém kroku. A nemusí to být jen větrný mlýn. V okolí města jsou roztroušeny světoznámé vinice se staroholandskou architekturou.

MĚSTO ZÁBAVY V Kapském Městě se odjakživa mísily nejrůznější kultury a vlivy, takže kolorit místního života je opravdu pestrý.Člověk zde potkává lidi nejrůznějších barev pleti a vyznání. Svědčí o tom i nepřeberné množství festivalů, které se ve městě konají. K nim se váží i všemožné výstavy, veletrhy či sportovní akce, jako je například právě nadcházející maratón »mezi dvěma oceány«.

MĚSTO SVĚTEL Panorama Stolové hory je fascinující i v noci, kdy na obří hmotu dopadá odlesk ze světlem zalitého města, kde se k životu probouzí jeho největší atrakce: zrekonstruovaný starý přístav.Až se rozední, mohou návštěvníci vyjet na Stolovu horu lanovkou (spodní snímek). Ti zdatnější pak mohou nahoru vyrazit pěšky.


Autor:


Nejčtenější

Brány a soutěsky Strážovských vrchů. Neskutečný výlet pro milovníky skal

Panoramatický rozhled ze zříceniny Súľovský hrad

Skalní města bývají vyhledávaným cílem turistů. Súľovské skály vám pak k malebnosti přidají bonus v podobě...

Ať žijí duchové. Podívejte se, kde skřítkové a tesaři vylezli z mechu

A ještě jeden snímek z poválečných oprav chátrající památky

Vy cizáci, zmizte! Tak odháněl ze svého hradu rytíř Brtník nezvané hosty. Dnešní hrad Krakovec je ovšem na hosty dobře...Silný žaludek a trpělivost s sebou. Na co se připravit při cestě do Indie

Hmyzí trus a znečištěný vzduch zabarvily původně bílou hrobku Tádž Mahal v...

Do druhé nejlidnatější země světa míří na přelomu roku tisíce cestovatelů. Indie je pestrobarevná a hlavně...

Byl jsem ve všech zemích světa dvakrát, tvrdí cestovatelský rekordman

Babis Bizas na návštěvě Crozetových ostrovů v roce 2013

Řecký cestovatel Babis Bizas se na svou první cestu vydal v roce 1976 ve věku 22 let. Od té doby se v podstatě...

Nenápadný klenot Saského Švýcarska. Údolím Křinice těsně před zavíračkou

V kaňonu Křinice

Ideální doba pro návštěvu Českého nebo Saského Švýcarska nastala právě teď. Letní humbuk je definitivně pryč a blíží se...

Další z rubriky

Jak dostat mrtvého blíž k nebi. V Sagadě dávají rakve na skálu

Tradice zavěšování rakví na skály je v Sagadě stará až dva tisíce let.

Filipínská Sagada je jedním z míst, kde stále můžete zahlédnout rituální pohřbívání z dob dávno minulých. Odlehlé...

Silný žaludek a trpělivost s sebou. Na co se připravit při cestě do Indie

Hmyzí trus a znečištěný vzduch zabarvily původně bílou hrobku Tádž Mahal v...

Do druhé nejlidnatější země světa míří na přelomu roku tisíce cestovatelů. Indie je pestrobarevná a hlavně...

Podzimní balada v Tatrách. Dokonalý výhled z Barance vyváží náročnou dřinu

Vrchol Barance

Štíty pocukrované jinovatkou, modrá obloha bez bouřek, téměř nekonečná dohlednost a námaha bez potu. To vše čeká na...Najdete na iDNES.cz