krátce

aktualizováno 
LIDÉ VÍCE LÉTAJÍ. Letecká osobní doprava v Evropě se v první polovině roku výrazně zvýšila. V průměru oznámila velká letiště, že v porovnání s první polovinou roku 1999 byl zaznamenán nárůst cestujících o 8,1 procenta. Největší přírůstek pasažérů se týkal letišť v Londýně - Stanstedu (30,5 procenta), Miláně - Melpense (27,7 procenta) a Madridu (20,5). (zah)

NOVÁ MAPA. Praha krok za krokem (Step by Step), tak se jmenuje nová mapa vydaná v edici Marco Polo (německé nakladatelství Mairs Geographisher V erlag). Mapa pomáhá turistům najít nejzajímavější místa v hlavním měsětě a také obsahuje návrhy na šest možných tras - od Prahy královské až po mystickou. Měřítko mapy je 1:12 000. (zah)

PRŮVODCE PO HOTELECH. Obsáhlý přehled hotelů a ubytovacích možností v České republice doplněný o informace o kongresových centrech, restauracích i lázeňských střediscích nabízí Hotel Guide 2000 nakladatelství Computer Press 2000. Obsáhlá publikace stojí 387 korun a její přílohou je i autoatlas v měřítku 1:200 000. (zah)

KDY DO OBŘÍHO OCEANÁRIA. Nyní již každý den má otevřeno Lisabonské oceanárium, jež je největší v Evropě. Uvnitř je více než 10 000 živočichů, kteří jsou rozmístěni ve třiceti obrovských nádržích. K oceanáriu se lze dostat metrem (stanice Oriente) a autobusy číslo 5,10,19,21,25,28,44,50,68,81,82,85 a 114. Vstupné činí pro dospělé 1750 peset (zhruba asi 310 korun), děti mají slevy. (zah)

T ORONTO TEĎ BEZ VEPŘOKNEDLA Středobod našinců cestujících do Kanady, takřka kultovní torontská česká Hospoda u Vlastičky neboli také Heart of Europe, kterou musel navštívit každý, kdo do Toronta zavítal, na přelomu srpna a září končí. Mezi hosty byli herci Suchý, Molavcová či Brzobohatý, ale také hokejisté Jágr, Hašek, Šmehlík, T urek a další. V Severní Americe vyhlášená enkláva české kuchyně končí, neboť majitel domu neobnovil nájemní smlouvu. (zah)

V AIR FRANCE SE NEKOUŘÍ Od 1. listopadu nebudou smět cestující kouřit za letu tabákové výrobky v žádném letounu francouzské společností Air France. Oznámilo to vedení Air France. Opatření se týká nově letů do Asie, Afriky a Latinské Ameriky a na Blízký východ. Na linkách v Evropě a do Severní Ameriky a karibské oblasti zakázala Air France kouření již dříve. Pro dlouhé lety vybaví letecká společnost posádky náhražkami tabáku, které budou k dispozici cestujícím případně trpícím tabákovým deficitem. (čtk)

BURGUNDSKO PRO TUZEMCE. První turistickou brožuru v češtině nazvanou Burgundsko, toulky a památky vydala centrála turistického ruchu Maison de Bourgogne. Brožura nabízející všeobecné informace o Burgundsku poskytuje přehled všeho, co je možno v této oblasti zhlédnout a navštívit - je prvním seznámením s historií a památkami čtyř burgundských departementů. Čtyři hlavní kapitoly jsou nazvány Galská epopej, Dědictví mnichů, Poklady měst a Nádhera zámků. Pro získání jakýchkoli informací se mohou zájemci obrátit přímo na Maison de Bourgogne nebo na internetové stránky Regionálního výboru pro turistiku (www.bourgognetourisme.com nebo www.burgundy-tourism.com. (zah)

Nejčtenější

Otužilci se vydali na Sněžku ve spodním prádle, dolů je snášeli záchranáři

Sněžka (ilustrační snímek)

Sedm lidí, kteří se rozhodli zdolat Sněžku jen ve spodním prádle, snesli zpět dolů polští záchranáři. Otužilci se na...

Lidé zámek nechtěli, obec ale odolala milionům z prodeje a vítá turisty

Obyvatelé Police zámek nejdříve v majetku obce nechtěli. Památka se však...

Referendum v polovině 90. let dopadlo v Polici na Třebíčsku jasně. Více než osmdesát procent obyvatel obce rozhodlo,...

Jeskyně i podzemní továrny. Výlet do zapomenutého Moravského Švýcarska

Františčina huť v Josefově

Nejenom nejhlubší, ale zřejmě i nejhezčí v celém Moravském krasu je údolí mezi Křtinami a Adamovem. Krása zdejší...

Zachraňte si zadek, posviťte si do tmy. Vánoční dárky pro cestovatele

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Některé dárky pro cestovatele, milovníky lyžování a outdooru nemusí okouzlit cenou, naopak jejich největší předností...

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Dráhou přes údolí a hřebeny Krušných hor

Motorový vůz M 131.1513 ve stanici Vejprty na trati 137

Dnes po železnici projedeme trať 137 z Vejprt do Chomutova. Čeká nás 58 kilometrů dlouhá jízda liduprázdnou krajinou,...

Další z rubriky

Vetřelci v křišťálové říši. Adrenalinový výlet po největším ledovci Evropy

Aletschský les je spolu s ledovcem a pohořím Jungfrau pod ochranou UNESCO.

Ledovce určily podobu dnešní Evropy. Žádná jiná síla neměla takovou energii jako ledový krunýř pokrývající před...

Marx a hákové kříže. Výstava ukazuje, jak si Němci zdobili vánoční stromky

Vánoční stromky se v minulosti zdobily všelijak, třeba i hákovými kříži. Takové...

Vánoční stromky se v minulosti zdobily všelijak, třeba i hákovými kříži. Takové ozdoby přitom kdysi bylo v Německu...

OBRAZEM: Deset nej pláží letošního roku. Vítězí Řecko, pak exotika

Ilustrační foto

Bílý písek jemný jako pudr, bujná zeleň, tyrkysová voda a z ní trčící dramatické skály. Není divu, že ty nejlepší pláže...

Najdete na iDNES.cz