Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Koupaliště neváhají a otvírají už teď

  15:37aktualizováno  15:37
Nový Jičín - Přestože zatím nepanují tropická vedra, některá koupaliště v kraji už otevřela a mnohá další se k tomu chystají už tento víkend. Nebude se tak opakovat situace z loňska, kdy většina provozovatelů koupališť promeškala teplý květen a pak marně čekala na hezké počasí téměř další dva měsíce. Jako první v kraji otevřelo brány už začátkem května koupaliště s vyhřívanou vodou v Novém Jičíně.
Přestože zatím nepanují tropická vedra, některá koupaliště v kraji už  otevřela a mnohá další se k tomu chystají už tento víkend. Nebude se tak opakovat situace z loňska, kdy většina provozovatelů koupališť  promeškala teplý květen a pak marně čekala na hezké počasí téměř další dva  měsíce.

Jako první v kraji otevřelo brány už začátkem května koupaliště s vyhřívanou vodou v  Novém Jičíně. "Voda má dvaadvacet stupňů, takže je často teplejší než vzduch," řekl vedoucí  bazénu Milan Dvořák z basketbalového oddílu, který je provozovatelem městského koupaliště.

Obyvatelé i návštěvníci Nového Jičína budou mít od poloviny června možnost večerního koupání do dvaadvaceti hodin za sníženou cenu. "Celodenní vstupné je pro dospělé třicet korun, pro děti patnáct, v ceně je vstup na tobogán a dětské hřiště. Dospělí, kteří se přijdou koupat po sedmnácté hodině, zaplatí jen dvacet korun, děti polovinu," podotkl Dvořák.

Možnost večerního koupání chtějí nabídnout i některá další koupaliště. Například v nově zrekonstruovaném koupališti v Příboře, které je v provozu od neděle, se mohou lidé koupat až do dvaadvaceti hodin už nyní. "V hlavní sezoně prodloužíme otvírací dobu až do půlnoci," slibuje provozovatel areálu Rudolf Korčák. Večerní koupání přitom nabízí návštěvníkům za jednotné vstupné v ceně deseti korun.

Zájemci si mohou koupit i zvýhodněnou vstupenku na celou sezonu. Mnohá koupaliště chtějí přilákat návštěvníky upravenějším prostředím, širší nabídkou služeb, novými tobogány či sportovišti. Někteří majitelé či provozovatelé investovali do rekonstrukcí bazénů nebo čističek a slibují čistší vodu. Někde se mohou návštěvníci těšit na sportovní akce či zábavné programy. Ale například městské koupaliště v Ostravě-Hulvákách, kde se nájemci střídali až do loňského léta, letos zůstane uzavřeno.

"Porouchala se úpravna vody a její oprava bude stát mnoho milionů korun. Hledáme zájemce, který by chtěl koupaliště provozovat a byl by ochotný opravu zaplatit. Ale letos už se to asi nestihne a obávám se, že ani příští rok koupaliště neotevřeme," míní vedoucí odboru místního hospodářství ostravské městské části Mariánské Hory a Hulváky Milan Flisník. "Nechceme však, aby koupaliště, které fungovalo desítky let a má výhodnou polohu poblíž centra města, zaniklo," dodal.
Autoři: , ,


Nejčtenější

Ale je tady krásně. Místo ze slavného filmu dnes nepozná ani Zdeněk Svěrák

"Václave? Proč nejsi moje žena?" ptá se Zdeněk Svěrák Jana Třísky jako rekreant...

Idylická krajina a typická venkovská stavení z filmu Na samotě u lesa zůstávají dodnes symbolem poklidného života,...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...Foťte si po svém. Hříchy fotografů, které profesionál nikdy neudělá

Tzv. „high key“ fotografie s převažujícími světlými tóny a malým kontrastem je...

Ve druhém dílu našeho seriálu o prohřešcích proti fotografické etiketě budeme stopovat hříchy fotografů během samotného...

Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Další z rubriky

VIDEO: Zaniklé tratě v Česku. Cukrovarská dráha rezignovala až před autobusy

Motorový vůz M131.1133 na vlaku 90705 opouští stanici Smidary, 29. 5. 1976,...

V jedenáctém díle Zaniklých tratí zamíříme do východních Čech. Ukážeme vám krátkou lokálku, která se 95 let proplétala...

Správný pivovar hledali i na Slovensku. Postřižiny zachránila až Vysočina

Magda Vášáryová, Rudolf Hrušínský, Jaromír Hanzlík a Jiří Schmitzer ve filmu...

Poetika filmových Postřižin dokáže okouzlit téměř všechny generace českých diváků. Najít vhodné lokace pro natáčení...

Výlet skutečnou divočinou na Moravě. Na lodi skrz Litovelské Pomoraví

Rezervace Ramena řeky Moravy představuje nefalšovanou divočinu.

Za současného sucha mají tuzemští vodáci čím dál těžší najít sjízdnou řeku. Při pátrání, kam vyrazit na dvoudenní...

Najdete na iDNES.cz