Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kojetínské hody přejdou do přehlídky

  14:20aktualizováno  14:20
Kojetín - Tři dny oslav, hudby, soutěží a akcí, jaké město ještě nezažilo, čekají od pátku do neděle na obyvatele Kojetína. Radnice připravila pestré hody, jejichž tradici úřad obnovil teprve před třemi lety.

"Bylo nám líto, že o hodech věděli ve městě jen starší lidé díky tomu, že chodí do kostela. Chtěli jsme tradici oživit a vylákat lidi do ulic," řekl místostarosta města Jiří Šírek.

Už v pátek 17. srpna v 17 hodin tak mohou lidé přijít na slavnostní vernisáž výstavy malíře Vojtěcha Štolfy do sálu okresního domu a večer po mši v chrámu Nanebevzetí Panny Marie začíná na stadionu diskotéka.

V sobotu v 9 hodin se poprvé do kojetínské sokolovny sjedou akordeonisté na své 1. setkání a o hodinu později mohou lidé využít dne otevřených dveří v loděnici a projet se po řece Moravě na lodičkách.

Od 14 do 18 hodin bude kostel zpřístupněný veřejnosti a lidé mohou s průvodcem vystoupit až na věž. Večer bude jak v areálu loděnice, tak v sokolské zahradě znít hudba k tanci a v neděli, po slavnostní mši svaté, vyvrcholí hodové oslavy hlavním programem na náměstí.

Ten začne v 9 hodin průvodem Hanáků od sokolovny, jízdou králů a předáním hodového práva. Chybět nebude ani vystoupení národopisných souborů z regionu.

Třináctá hodina zahájí na náměstí hudební program, v němž nebude chybět dechovka, "Michael Jackson" imitátor, mažoretky, akrobatická show a na závěr ani Věra Špinarová. Celé nedělní odpoledne budou v parku u náměstí Míru připraveny hry a soutěže pro děti.

Ani po neděli však kojetínské náměstí neztichne. "Letos poprvé jsme přichystali týdenní maraton hudby s názvem Hudební léto, aby se lidé v letním čase mohli pobavit v ulicích města," řekl místostarosta.

Denně po 17. hodině tak ožije kojetínské náměstí buď country muzikou, rockovou hudbou, slováckou či vojenskou dechovkou, nebo muzikou let šedesátých.

Autoři:Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

O víkendu se bude psát historie. Boeing 787 poletí z Londýna do Austrálie

Qantas na linku Perth - Londýn nasadí letoun Boeing 787-9 Dreamliner.

První přímý komerční let mezi Austrálií a Evropou se uskuteční v sobotu na trase Perth - Londýn dlouhé 14 498 kilometrů...

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Další z rubriky

VIDEO: Zaniklé tratě v Česku. Železnice pod Čertovou stěnou

Elektrický vůz M 201.003 z vagonky Ringhoffer. Na Lipence sloužil ještě na...

Hladina Lipenské přehrady zatopila hned několik železničních tratí. Jedna z nich procházela místy, kde později vznikla...

Trosky jdou s dobou. Na letošní sezonu hrad chystá únikovou hru s robotem

Kromě zážitku z prohlídky Trosek zůstane návštěvníkům i vstupenka, kterou mohou...

Trosky jsou nejnavštěvovanějším hradem v Libereckém kraji, na zříceninu nedaleko Turnova vyšlo loni přes 112 000...

VIDEO: Elegantní dáma v letech. Lokomotiva 475.1 jezdila i v KLDR

Parní lokomotiva 475.1 Šlechtična

Krásná a elegantní lokomotiva si přezdívku Šlechtična vysloužila právě díky svým proporcím. Znalci oceňují zejména...

Najdete na iDNES.cz