Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kde se můžete projít po vodě. Vybrané tipy na akvaparky v Česku

  9:35aktualizováno  9:35
Když se nedá koupat venku, běžte dovnitř. Vyzkoušejte některý z desítek akvaparků v Česku. Čeká vás spousta vodních atrakcí, jako jsou tobogany, vířivky, divoké řeky či chůze po vodě.

Nové akvaparky

Od letošního dubna mají akvapark i obyvatelé Brna. Zatímco dříve si museli vystačit s bazénem ve čtvrti Kraví Hora, kde nebyl tobogan, nyní se mohou po dvou letech výstavby vyřádit v Kohoutovicích.

Pro návštěvníky akvapark nabízí plavecký bazén, rekreační bazén s atrakcemi, jako jsou vodní trysky, divoká řeka, whirlpool a devadesát metrů dlouhý tobogan. Pro nejmenší je k dispozici brouzdaliště.

Zájemci mohou využít také saunu, posilovnu, mokrý bar a služby masérů. Je také možné si pronajmout plavecké dráhy, nebo i celé plavecké haly a vířivky pro nejrůznější akce. Rodinné vstupné je 230 Kč za hodinu.

Akvapark v Kohoutovicích

Akvapark v Kohoutovicích

Letošní rok bylo otevřeno i Centrum vodní zábavy v Kdyni. Akvapark je rozdělený na plavecký a rekreační bazén, dominantou je šedesátimetrový tobogan. Rekreační bazén nabízí spoustu atrakcí, od masážních trysek a proudů po vodní houpačku. Rodinné vstupné je 160 Kč za dvě hodiny.

Součástí Centra vodní zábavy je i wellnes, každý den odpoledne se speciálním režimem pro muže a ženy. Návštěvníci wellnes centra mají volný vstup do bazénu.

Akvapark ve Kdyni

Akvapark ve Kdyni

Po vodě opravdu lze chodit, zkuste akvazorbing

Fenoménem v českých akvaparcích se stává i akvazorbing, obdoba zorbingu na souši. Princip je stejný, jedná se o plastovou kouli o průměru několika metrů. Je to zábava plná adrenalinu. Koulení se po vodní hladině je zpočátku nekoordinované, po nalezení té správné techniky se ale z akvazorbingu jistě stane výjimečný zážitek. Cena se většinou pohybuje okolo deseti korun za minutu.

V Praze se po vodě projdete například v akvaparku Lagoon Letňany. Atrakci můžete vyzkoušet každý den zdarma po dvacáté hodině i v Aquapalace v Čestlicích. Tady si můžete dopřát i originální privátní lázně, což může být tipem třeba na netradiční romantickou schůzku.

Vířivka, malé lázně a většinou i nějaké občerstvení se také mohou hodit jako luxusní a originální dárek. Součástí balíčku je i vstup do sauny, masážní stůl a využít lze i služby osobního maséra. Cena hodinové relaxace v soukromých lázních vyjde zhruba na 1 000 Kč pro dvě osoby, pronájem většího prostoru na dvě hodiny pro více osob se pohybuje okolo tří tisíc.

Nový Jičín - aquazorbing

Nový Jičín - aquazorbing

Kolo pod vodou

Dalším trendem jsou podle Štěpánky Orsákové z agentury CzechTurism nejrůznější wellnes programy a cvičení. V posledních letech se stále častěji v rámci nejrůznějších akcí můžeme setkat se speciálními hodinami kondičního plavání nebo posilování přímo ve vodě (např. akvaspinning, akvaaerobik, akvafitness), určenými i pro seniory nebo těhotné ženy.

Pro akvaspinning nepotřebujete žádné zvláštní vybavení, stačí si pouze přinést pohodlné boty do vody nebo neoprenové ponožky. Spinning ve vodě je také mnohem méně namáhavý pro klouby než jízda na spinningovém kole na suchu. Voda navíc tělu poskytuje příjemnou masáž. Akvaspinningu se můžete věnovat například v bazénu v Jablonci nad Nisou. Cena je 150 Kč za jednu hodinovou lekci. Jako bonus dostanete další hodinu v akvaparku zdarma.

Novým trendem je i pronájem bazénu pro soukromé účely, což stále častěji využívají firmy na pořádání teambuildingů a podobných akcí. Ojedinělé nejsou ani party u bazénu, výhodou jsou takzvané mokré bary. Například za pronájem celého akvaparku v Kolíně zaplatíte 6 000 Kč za hodinu.

V dnešní době, kdy se klade velký důraz na bezpečnost, je také časté, že se přímo v akvaparcích děti učí od plavčíků zásadám bezpečnosti v bazénu a poskytování první pomoci. Kurzy jsou obvykle součástí výuky plavání nebo dětského programu při akcích v akvaparcích.

Tipy na akvaparky - vybrali jsme za vás

Klikněte na infografiku

Autoři:


Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Slovensko bez turistů. Nejkrásnější dolina Nízkých Tater zeje prázdnotou

Dolina Štiavnica od Štefánikovy chaty

Za nejkrásnější dolinu Nízkých Tater bývá obvykle považována Demänovská dolina s turistickým střediskem Jasná a...

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

Turisté si odvážejí z pláží Sardinie písek, úřady rozdávají vysoké pokuty

Ilustrační snímek

Úřady na Sardinii bojují proti turistům, kteří si z tamních pláží odnáší na památku písek, což poškozuje životní...

Další z rubriky

Výlet skutečnou divočinou na Moravě. Na lodi skrz Litovelské Pomoraví

Rezervace Ramena řeky Moravy představuje nefalšovanou divočinu.

Za současného sucha mají tuzemští vodáci čím dál těžší najít sjízdnou řeku. Při pátrání, kam vyrazit na dvoudenní...

S balonem do oblak. Co všechno musí pilot zkontrolovat před startem?

Příprava horkovzdušného balonu ke startu

Ve čtvrtém díle seriálu S balonem do oblak vás seznámíme se všemi kroky, které musí pilot provést, než se vůbec dostane...

VIDEO: To je sešup! Sjeli jsme z Dlouhých strání na koloběžce

Po komunikaci jezdí i autobusy, člověk se proto musí držet vpravo.

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně v Jeseníkách už neskýtá jen úžasný výhled od horní nádrže. Užijí si tu i...

Najdete na iDNES.cz