Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kde se můžete projít po vodě. Vybrané tipy na akvaparky v Česku

  9:35aktualizováno  9:35
Když se nedá koupat venku, běžte dovnitř. Vyzkoušejte některý z desítek akvaparků v Česku. Čeká vás spousta vodních atrakcí, jako jsou tobogany, vířivky, divoké řeky či chůze po vodě.

Nové akvaparky

Od letošního dubna mají akvapark i obyvatelé Brna. Zatímco dříve si museli vystačit s bazénem ve čtvrti Kraví Hora, kde nebyl tobogan, nyní se mohou po dvou letech výstavby vyřádit v Kohoutovicích.

Pro návštěvníky akvapark nabízí plavecký bazén, rekreační bazén s atrakcemi, jako jsou vodní trysky, divoká řeka, whirlpool a devadesát metrů dlouhý tobogan. Pro nejmenší je k dispozici brouzdaliště.

Zájemci mohou využít také saunu, posilovnu, mokrý bar a služby masérů. Je také možné si pronajmout plavecké dráhy, nebo i celé plavecké haly a vířivky pro nejrůznější akce. Rodinné vstupné je 230 Kč za hodinu.

Akvapark v Kohoutovicích

Akvapark v Kohoutovicích

Letošní rok bylo otevřeno i Centrum vodní zábavy v Kdyni. Akvapark je rozdělený na plavecký a rekreační bazén, dominantou je šedesátimetrový tobogan. Rekreační bazén nabízí spoustu atrakcí, od masážních trysek a proudů po vodní houpačku. Rodinné vstupné je 160 Kč za dvě hodiny.

Součástí Centra vodní zábavy je i wellnes, každý den odpoledne se speciálním režimem pro muže a ženy. Návštěvníci wellnes centra mají volný vstup do bazénu.

Akvapark ve Kdyni

Akvapark ve Kdyni

Po vodě opravdu lze chodit, zkuste akvazorbing

Fenoménem v českých akvaparcích se stává i akvazorbing, obdoba zorbingu na souši. Princip je stejný, jedná se o plastovou kouli o průměru několika metrů. Je to zábava plná adrenalinu. Koulení se po vodní hladině je zpočátku nekoordinované, po nalezení té správné techniky se ale z akvazorbingu jistě stane výjimečný zážitek. Cena se většinou pohybuje okolo deseti korun za minutu.

V Praze se po vodě projdete například v akvaparku Lagoon Letňany. Atrakci můžete vyzkoušet každý den zdarma po dvacáté hodině i v Aquapalace v Čestlicích. Tady si můžete dopřát i originální privátní lázně, což může být tipem třeba na netradiční romantickou schůzku.

Vířivka, malé lázně a většinou i nějaké občerstvení se také mohou hodit jako luxusní a originální dárek. Součástí balíčku je i vstup do sauny, masážní stůl a využít lze i služby osobního maséra. Cena hodinové relaxace v soukromých lázních vyjde zhruba na 1 000 Kč pro dvě osoby, pronájem většího prostoru na dvě hodiny pro více osob se pohybuje okolo tří tisíc.

Nový Jičín - aquazorbing

Nový Jičín - aquazorbing

Kolo pod vodou

Dalším trendem jsou podle Štěpánky Orsákové z agentury CzechTurism nejrůznější wellnes programy a cvičení. V posledních letech se stále častěji v rámci nejrůznějších akcí můžeme setkat se speciálními hodinami kondičního plavání nebo posilování přímo ve vodě (např. akvaspinning, akvaaerobik, akvafitness), určenými i pro seniory nebo těhotné ženy.

Pro akvaspinning nepotřebujete žádné zvláštní vybavení, stačí si pouze přinést pohodlné boty do vody nebo neoprenové ponožky. Spinning ve vodě je také mnohem méně namáhavý pro klouby než jízda na spinningovém kole na suchu. Voda navíc tělu poskytuje příjemnou masáž. Akvaspinningu se můžete věnovat například v bazénu v Jablonci nad Nisou. Cena je 150 Kč za jednu hodinovou lekci. Jako bonus dostanete další hodinu v akvaparku zdarma.

Novým trendem je i pronájem bazénu pro soukromé účely, což stále častěji využívají firmy na pořádání teambuildingů a podobných akcí. Ojedinělé nejsou ani party u bazénu, výhodou jsou takzvané mokré bary. Například za pronájem celého akvaparku v Kolíně zaplatíte 6 000 Kč za hodinu.

V dnešní době, kdy se klade velký důraz na bezpečnost, je také časté, že se přímo v akvaparcích děti učí od plavčíků zásadám bezpečnosti v bazénu a poskytování první pomoci. Kurzy jsou obvykle součástí výuky plavání nebo dětského programu při akcích v akvaparcích.

Tipy na akvaparky - vybrali jsme za vás

Klikněte na infografiku

Autoři:



Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...



Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Beskydy jsou poslední živé hory v Česku, říká ředitel tamní CHKO

Velký Javorník od zvoničky Strážkyně Beskyd na Horečkách

Chráněná krajinná oblast (CHKO) Beskydy byla vyhlášena 5. března 1973 a její současný ředitel považuje právě Beskydy za...

Výhled místo kocoviny. Přivítejte nový rok v pohorkách a s batohem

Novoroční výhled si užijete třeba na Stezce v korunách stromů na Lipně.

Přelom roku si většinou spojujeme s nekonečným hodováním a víc než mírným popíjením alkoholu. Co letos do...

VIDEO: Elegantní dáma v letech. Lokomotiva 475.1 jezdila i v KLDR

Parní lokomotiva 475.1 Šlechtična

Krásná a elegantní lokomotiva si přezdívku Šlechtična vysloužila právě díky svým proporcím. Znalci oceňují zejména...

Najdete na iDNES.cz