Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kam v Berlíně vyrazit na místní vánoční trhy

aktualizováno 
- Předvánoční ruch v Berlíně vás určitě pohltí, takže si s sebou nezapomeňte přibalit naditou peněženku. Už od konce listopadu je město vyzdobené vánočními stromky, barevnými světli a stánky. Vzduchem se šíří vůně svařeného vína, punče a ozývají se vánoční melodie. Nejhezčí trhy najdete na těchto místech:
1) Breitscheidplatz blízko západoberlínské obchodní ulice Kurfürstendamm je malé náměstí, na kterém stojí známé torzo kostela Gedächtniskirche. Když během nákupů vymrznete, můžete se jít ohřát do kostela, který slouží jako memento války. Vstupné je zdarma, a vevnitř si můžete prohlédnout fotografie kostela z doby před válkou a po ní.
2) Altstadt Spandau v severozápadní části Berlína je místem dalšího vánočního trhu. Uprostřed náměstí tu stojí ohromný vánoční strom a z něj vycházejí půvabné úzké uličky.
3) Alexanderplatz ve východním Berlíně hostí trh, při jehož návštěvě můžete zaskočit hned vedle do velkého obchodního domu Kaufhaus, který před vánoci nabízí spoustu zajímavých slev. Na tomto náměstí se nachází i pověstná berlínská televizní věž, z níž se vám naskytne nádherný pohled na celý Berlín.
4) Opernpalais, neboli trh u opery na známém bulváru Unter den Linden, je vyhlášený pro tradiční předměty. Veliký výběr se nabízí zejména mezi výrobky mistrů kartáčníků a řezbářů, na své si příjdou i příznivci svíček a doutníků.
5) Sophienstrasse na okraji čtvrti Scheunenviertel je místem prodeje ekologických výrobků - to, co si koupíte na zdejším trhu rozhodně nijak nepoškodí životní prostředí.
6) Winterfeldtplatz ve čtvrti Schöneberg se také změnil v jedno velké tržiště. K prodeji tu jsou rozličné ručně dělané předměty, pro děti pak největší atrakcí jsou živá zvířata, se kterými si mohou pohrát.
7) Köpenick Altstad se pyšní vánočním trhem pouze jeden víkend. Ostatní trhy budou otevřené až do 22. prosince.
Pokud před tradičními trhy dáváte přednost moderním nákupním střediskům, nenechte si ujít nově otevřený nákupní komplex Arkády na Postupimském náměstí. Tam si můžete vybrat ze 160 různých obchodů pod jednou prosklenou střechou a potěšit se i z vánoční atmosféry.
Autor:


Témata: Berlín

Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Nejhezčí výstup na Praděd. Trasu z malebné osady moc lidí nevyužívá

Výstup na Praděd

Na Pradědu byl skoro každý, ale skutečně nejhezčí cestou se na nejvyšší kopec Jeseníků vydává jen málokdo. Řeč není o...

Do Pákistánu prý jezdí jen hlupáci, ale Žlutý cirkus si to stejně užil

Babu, trabant, který se nikdy nezastavil, se nám začal rozpadat. Čím dál jsme,...

Skoro čtvrt roku jsme cestovali Indií. Bylo to krásné, bylo to intenzivní, ale bylo toho dost. Před námi je Pákistán,...

Další z rubriky

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Bioplynka na Everestu. Nový projekt má odstranit tuny horolezeckých výkalů

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Mount Everest je výzva. Tisíce vášnivých horolezců se každým rokem snaží pokořit vrchol nejvyšší hory světa, ale jen...

Domy měla špinavé od sazí, teď je Zalipie nejbarevnější vesnicí Polska

V Zalipii překvapí také malovaná kamna.

Na první pohled vypadají zdejší domy jako vystřižené z dětských omalovánek. Lidové malby se tu ovšem objevují na všech...

Najdete na iDNES.cz