Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kam se dá jít po lyžování?

  16:55aktualizováno  16:55
Krkonoše - Po celodenním lyžování nemusí lidé v krkonošských střediscích jenom odpočívat na hotelových pokojích. Za zábavou mohou vyrazit do některého krytého sportoviště nebo navštívit kino či muzeum. Většinu sportovních zařízení nabízí místní hotely, ať již se jedná o squash, diskotéky či bowling.

V Harrachově nejvíc příležitostí ke sportování nabízejí hotely Sklář, Svornost, Sport a Fit&Fun. Lidé v nich najdou krytý bazén, fitness centrum, saunu i solárium. U hotelu Sklář je navíc k dispozici krytá tenisová hala. V hotelu ADOS zase mohou zájemci vyzkoušet bowlingovou dráhu. Městské kino v Janských Lázních nabízí filmová představení a koncerty, v Lázeňské kolonádě se konají pravidelné taneční večery a diskotéky.

V hotelovém komplexu Aurum v nedalekém Černém Dole je pro veřejnost každé odpoledne otevřen třináctimetrový krytý bazén, tělocvična, sauna, solárium, posilovna, dvoudráhový kulečník a krytá tenisová hala. V Peci pod Sněžkou nejvíce příležitostí ke sportování nabízí hotel Horizont v centru střediska, kde zájemci najdou krytý plavecký bazén s vířivkou, kurty na squash a ricochet, hernu na stolní tenis, posilovnu, saunu, solárium a kuželník.

Databáze zimních středisek
Lyžařský servis

Bazén, saunu, solárium, hernu na stolní tenis, tělocvičnu a fitness centrum je možné navštívit i v hotelu Energetik, kde si lze zahrát i kulečník. V Rokytnici nad Jizerou v kryté hale Spartaku si mohou zájemci zahrát míčové hry, tenis či kuželky. V hale je také posilovna a sauna. Fitness centrum je i na rokytnickém Horním náměstí. Na farmě Zlatá podkova ve Studenově je k dispozici bowlingová dráha.

Přehled cen jízdného

Kulturní vyžití nabízí kino na Dolním náměstí, v jehož kavárně se konají i pravidelné diskotéky. Ve Špindlerově Mlýně příležitosti ke sportování poskytuje akvacentrum ve Vojenské zotavovně na Bedřichově, které nabízí pětadvacetimetrový bazén, tobogan, umělé vlny a vířivky. V zázemí vojenské zotavovny je k dispozici i solárium, sauna, kurt na squash, tenisová hala a tělocvična. Další sportoviště jsou i v nabídce špindlerovských hotelů Arnika, Horal a Harmony. Lidé v nich najdou krytý bazén, fitness centrum, saunu, solárium i squashová hřiště. U hotelů Horal a Harmony jsou navíc k dispozici kryté tenisové haly.

Za kulturou lze vyrazit do městského kina nebo do hudebního klubu hotelu Windsor, který bude od ledna dvakrát týdně uvádět živá vystoupení jazzových kapel. Zábavní komplex Dolská pořádá pravidelné diskotéky. Ve Vrchlabí ve dvou krytých halách Spartaku - v městské sokolovně a v Tyršově domě - si mohou zájemci zahrát volejbal, košíkovou, sálovou kopanou či kuželky. Tyršův dům nabízí i cvičnou horolezeckou stěnu. Po celou zimní sezonu bude v provozu i umělé kluziště. Za kulturou lze vyrazit do městského kina, do kulturního domu Střelnice, na některou z pravidelných výstav v historických domcích Krkonošského muzea či do stálé přírodovědné expozice Kámen a život v objektu kláštera.

 

Pokud se počasí zrovna nedaří, mohou se lyžaři bavit jinak. Třeba bowlingem.

Autor:


Nejčtenější

Ale je tady krásně. Místo ze slavného filmu dnes nepozná ani Zdeněk Svěrák

"Václave? Proč nejsi moje žena?" ptá se Zdeněk Svěrák Jana Třísky jako rekreant...

Idylická krajina a typická venkovská stavení z filmu Na samotě u lesa zůstávají dodnes symbolem poklidného života,...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...Foťte si po svém. Hříchy fotografů, které profesionál nikdy neudělá

Tzv. „high key“ fotografie s převažujícími světlými tóny a malým kontrastem je...

Ve druhém dílu našeho seriálu o prohřešcích proti fotografické etiketě budeme stopovat hříchy fotografů během samotného...

Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Další z rubriky

Tady nepospíchá ani řeka. Pěšky naším nejmenším národním parkem

Ráno u Dyje na rakouské straně

Řeka Dyje vyhloubila za miliony let mezi Vranovem a Znojmem divoký a zalesněný kaňon se spoustou meandrů, kamenných...

S balonem do oblak. Výcvik pilota je tvrdý, byli jsme při něm

Pavel Štol, pilot začátečník

Výcvik pilota balonu musí být velmi precizní, vždyť jediná chyba ho může stát život. V pátém díle seriálu S balonem do...

S balonem do oblak. Let můžou zmařit i neznatelné rozmary počasí

Horkovzdušný balon v záři zapadajícího funkce

V šestém díle seriálu S balonem do oblak se podíváme na nástrahy počasí. Většina z nás si myslí, že se každý hezký a...

Najdete na iDNES.cz