Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kam o víkendu na lyže

  16:08aktualizováno  16:08
Lyžaři mohou o víkendu vyrazit do většiny horských středisek v Česku. V provozu je většina lanovek a vleků. Na hřebenech Krkonoš leží asi 30 centimetrů sněhu a na víkend bude upravena větší část Krkonošské magistrály. Sněhové podmínky a přehled vleků najdete v článku.

Krkonoše
Harrachov - na sjezdovkách leží čtyřicet centimetrů sněhu, z toho čtvrt metru přírodního, s pěticentimetrovou vrstvou sněhu nového.

Od 8 do 16 hodin jezdí čtyřsedačková lanovka z Harrachova na Čertovu horu i lanovka Rýžoviště - Čertova hora. Vleky jsou v provozu od 9 do 16 hodin, noční lyžování na sjezdovce  červená II. pak do 21 hodin. Upravené jsou sjezdovky červená I. i II., modrá je otevřená, černá uzavřená. Běžecké závodní tratě jsou upravené.

Pec pod Sněžkou
Na Javoru je asi 60 centimetrů sněhu. Vleky jezdí.

Benecko - jezdí vlek Kejnos, HSK a dětský vlek od 9 do 16 hodin, večerní lyžování od 18 do 20 hodin. Na sjezdovkách leží téměř půl metru vlhkého sněhu, převážně technického.

Medvědín - Horní Mísečky - jezdí lanovka a všechny vleky na Horních Mísečkách a Medvědíně. Na sjezdovkách leží 60 cm mokrého sněhu, z toho 20 cm přírodního. Upravených je i 25 kilometrů běžeckých tratí.

Černý Důl
Zhruba 30 centimetru mokrého sněhu. Všechny vleky jezdí a sjezdovky jsou upravené i pro noční lyžování.

Ceny skipasů  najdete ZDE.

Dolní Dvůr
V provozu jsou všechny vleky, na sjezdovkách leží 40 centimetrů technického sněhu a asi 15 centimentrů převážně zmrzlého přírodního sněhu.

Janské Lázně
V provozu budou o víkendu všechny vleky, sjezdovky i sáňkařská dráha. Na návštěvníky čeká 55 centimetrů mokrého sněhu.

Malá Úpa
Jezdí vlek v areálu U Kostela, 50 centimetrů mokrého technického sněhu.

Velká Úpa
V provozu je sjezdovka u lanovky na Portášky.

Vrchlabí - Herlíkovice
V provozu je sjezdovka u lyžařského vleku, na které leží asi 55 centimetrů sněhu.

Žacléř - Prkenný Důl
Všechny sjezdovky budou o víkendu v provozu.

Jablonec nad Jizerou - na sjezdovkách leží 15 cm sněhu, vleky jsou v provozu od 9 do 16 hodin.

Paseky nad Jizerou - všechny vleky jsou v provozu, v areálu Pizár leží na sjezdovkách šedesát centimetrů technického sněhu.

Vysoké nad Jizerou - na sjezdovkách leží patnáct centimetrů přírodního, mokrého sněhu, vleky v provozu od 9 do 16, od 16 do 20 pak noční lyžování.

Rokytnice nad Jizerou - v areálu Horní Domky i Studenov jsou vleky v provozu, na sjezdovkách leží více jak půl metru technického sněhu i přírodního sněhu

Jizerské hory
Ještěd - jezdí vlek na F 10, vlek Skalka jezdí jako spojovací pro Pláně, nejezdí sedačková lanovka. Na sjezdovkách leží 30 centimetrů přírodního i technického sněhu, není upravená Liberecká sjezdovka a Slalomák. Noční lyžování od 17 do 21 hodin na F 10.

Bedřichov - jezdí všechny vleky, na denně upravovaných sjezdovkách leží čtyřicet centimetrů přírodního i technického sněhu. Večerní lyžování od 16 do 21 hodin.

Severák - ve středisku jezdí jezdí všechny vleky, sjezdovky jsou upravené s čtvrtmetrovou vrstvou přírodního a navezeného sněhu.

Špičák - ve středisku jezdí všechny vleky. Sjezdovky červená, černá, dětské hřiště 2 a rukáv jsou pokryty technickým sněhem, na modré sjezdovce a dětském hřišti 1 leží dostatečná vrstva přírodního sněhu.

Smržovka - lyžuje se na čtyřiceti centimetrech upraveného měkkého sněhu. Večerní lyžování do 21 hodin, parkování zdarma.

Desná - Parlament - vleky jezdí od 9 do 16 hodin, v provozu i školička lyžování. Na sjezdovkách leží patnáct centimetrů mokrého upraveného sněhu.

Josefův Důl - jezdí všechny vleky, sjezdovky jsou upravené s téměř půlmetrovou vrstvou mokrého sněhu. Parkování zdarma, upravené jsou rovněž běžecké tratě.

Zásada - vleky jezdí, sjezdovky jsou upravené s půlmetrovou vrstvou mokrého, převážně technického sněhu.Večerní lyžování do 21 hodin. Parkování v areálu zdarma.

Kořenov - Rejdice - jezdí vlek i lanovka, na upravované sjezdovce leží 60 centimetrů mokrého sněhu. Večerní lyžování do 21 hodin.

Jizerská magistrála je upravená s čtvrtmetrovou vrstvou sněhu.

Orlické hory
Na vrcholech hor leží kolem 30 centimetrů sněhu. Stopy se zatím neudržují technicky, cesty ze středisek na hřebeny jsou zasněžené.

Deštné
Ve středisku přibylo 5 centimetrů nového sněhu, svahy v lyžařském areálu pokrývá kolem 65 centimetrů přírodního a technického sněhu. V provozu je celá Marta I a Marta II s pěti sjezdovkami a šesti vleky, zatím nejede pouze vlek na Špičáku.

Říčky
Celkem leží v areálu Ski klubu asi 65 centimetrů umělého a přírodního sněhu. Sjezdaři mohou využít oba velké vleky a vlek Můstek, v provozu jsou uměle zasněžované sjezdovky černá, červená. Areál nabízí také všechny doprovodné služby včetně lyžařské školy s malým provazovým vlekem. Silnice do střediska je sjízdná, řidiči by měli vyrazit se zimní výbavou a řetězi.

Autoři: ,Nejčtenější

Češi si v Astaně oblékli „boratovské“ plavky, skončili ve vazbě

Zelené plavky proslavil filmový snímek Borat z roku 2006 s hercem Sachou...

Skupina Čechů se chtěla z žertu vyfotit v kazašské Astaně v kultovních zelených plavkách, kterými zemi proslavil...

Je to tady! E-kola naplno vtrhla na cyklostezky i do terénu

Moderní e-kolo Specialized Turbo Vado 4.0 pro jízdu po městě i pro výlety po...

Měl jsem pekelný sen. Sešla se naše parta na bikovou půldenní vyjížďku. „Doufám, že na vás nebudeme čekat,“ obrací se...Kde sídlili Keltové i páni. Výlet za tajemnými hrady Drahanské vrchoviny

Repešský žleb

Podzimní lesy bez listí jsou ideálním obdobím pro hledání starých zřícenin, ze kterých toho mnoho nezbylo. Doslova...

VIDEO: Letadlo zasáhl blesk těsně po vzlétnutí z letšitě

Blesk zasáhl letadlo těsně po vzlétnutí z letšitě v Amsterdamu

Děsivou událost, která se odehrála v neděli 12.listopadu, natočil letadlový nadšenec na letišti Schiphol v Amstrdamu....

Anketa o nejlepší kemp roku 2017 zná vítěze. Opět boduje Český ráj

Kempem roku 2016 s nejlépe hodnocenými službami se stal Autocamp Sedmihorky v...

Obliba kempování v českých a moravských krajích neupadá, spíš naopak. A zákazníci neradi jezdí naslepo. Jedním z...

Další z rubriky

Lyžování pro drsňáky. Adrenalin na Mt. Baker s desítkami metrů sněhu

Výhled z lyžařské základny White Salmon

Žádná sněhová děla, pohodlné restaurace a horské delikatesy. Na Mount Baker dokonce ani nemají elektřinu. Přesto patří...

Nové lanovky, zasněžování i restaurace. Skiareály lákají lyžaře v Česku

Skiareál v Janských Lázních na Černé hoře

Stovky milionů korun investovali majitelé a správci lyžařských areálů v Čechách a na Moravě po loňské úspěšné zimní...

Pravé lyžování po italsku: od chaty k chatě za knedlíky a vínem

Alta Badia

Lyžařské středisko v samém srdci Jižního Tyrolska nabízí ve výškách od 1 300 do 2 500 metrů zhruba 130 kilometrů...Najdete na iDNES.cz