Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jedete do Německa? Připravte se na dopravní zácpy!

  14:04aktualizováno  14:04
Německo očekává tento víkend značné dopravní problémy, protože s ohledem na obvyklou "výměnu turnusů" prázdninových rekreantů lze předpokládat časté zácpy na dálnicích ve všech důležitých směrech. Obdobnou situaci lze očekávat i na dálnicích a hlavních silničních tazích dalších zemí - Francie a Rakouska, varuje německý automotoklub ADAC.

Jednotlivé německé spolkové země mají sice začátek hlavních školních prázdnin postupný, aby se zabránilo neúnosným návalům na silnicích a také v rekreačních střediscích jihoevropských zemí, kde Němci obvykle svou dovolenou tráví. Tento víkend se však slévají tři trendy - začátek školních prázdnin ve dvou posledních spolkových zemích (Bádensko-Württembersko a Bavorsko), návrat první vlny dovolenkářů z pěti středoněmeckých spolkových zemí a začátek druhé vlny odjezdů na prázdniny z pěti severoněmeckých zemí.
 
Dopravní situace bude podle ADAC "krutá" zejména v následujících směrech: Na všech silnicích a dálnicích k Baltu, na dálnici A1 Kolín-Brémy-Hamburk-Lübeck, A7 Hamburk-Würzburg- Kempten, A24 Berlín-Hamburk, A9 Berlín-Norimberk-Mnichov, A2 Berlín Hannover-Dortmund, A3 Oberhausen-Frankfurt-Würzburg- Norimberk-Pasov, A4 Bad Hersfeld-Eisenach-Drážďany-Görlitz, A5 Basilej-Karlsruhe-Frankfurt-Kassel, A8 Karlsruhe-Stuttgart- Mnichov-Salcburk, A99 objížďka kolem Mnichova a dálnice A93 na rakouské Tyroly a rakousko-italský průsmyk Brenner.

Také na hraničních přechodech z Německa do Česka a Polska lze podle německého autoklubu očekávat zvýšené odbavovací doby, totéž platí i o přechodech z Rakouska do Maďarska.

Jak napovídá očekávaný nával na německých dálnicích směřujících do Rakouska, dopravní problémy jsou pravděpodobné i v této zemi. Přetížený bude průjezd Tyrolskem přes Brenner do Itálie, obdobnou situaci lze očekávat i na hlavní rakouské "jižní magistrále", Tauernské dálnici. Mnoha kilometrů zde tradičně dosahují fronty před Tauernským a Katschbergským tunelem, které mají pouze dva jízdní pruhy.

Ve Francii mají být podle očekávání přetíženy všechny dálnice, protože pro Francouze je poslední červencový víkend tradičním termínem odjezdu na rodinné dovolené. Ve Švýcarsku se očekává přetížení trasy přes Svatogotthardský průsmyk, souběžné spojnici ze severu do Itálie s trasou přes tyrolský Brenner.

Autor:


Nejčtenější

Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, nejslabší mají stále Afghánci

Pokud by prý města a obce ze svých peněz nedotovaly úkony, které na ně přenáší...

Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapurci. Obyvatelé tohoto městského státu v jihovýchodní Asii se díky...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...Experti varují před tuningem elektrokol. Stroj zničí a je nebezpečný

Redaktor MF DNES Miloslav Lubas s manželkou si vyzkoušeli, jak se v Jizerkách...

Někteří majitelé elektrokol své stroje upravují a navyšují jejich maximální rychlost s podporou motoru. Proti tuningu...

Na Mount Everestu řádí pojistná mafie. Horolezce okrádaly i nemocnice

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Stovky milionů dolarů během několika posledních let měly vydělat na pojistných podvodech nemocnice, společnosti s...

Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...

Další z rubriky

VIDEO: Přes Alpy na skákacím míči. Šílený nápad vznikl u bezdomovce

Brit překonal Alpy na skákacím balónu

Celkem sedmnáct dní mu trvalo, než na trase dlouhé 76 kilometrů proskákal přes Alpy z Itálie do Francie. Steven Payne...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...

Na Mount Everestu řádí pojistná mafie. Horolezce okrádaly i nemocnice

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Stovky milionů dolarů během několika posledních let měly vydělat na pojistných podvodech nemocnice, společnosti s...

Najdete na iDNES.cz