Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

iDNES spustil prodej zájezdů on-line

  14:10aktualizováno  14:10
Server iDNES nabízí od 16. května 2001 zcela novou službu "zájezdy on-line", která umožňuje v reálném čase prohledávat databáze tisíců zájezdů cestovních kanceláří. Systém dovoluje vybírat zájezdy podle kritérií, která si uživatel předem navolí.
hotel

hotel - V takovémto hotelu se před deseti lety mohl ubytovat jen málokterý český turista. Dnes je všechno jinak a Češi si zvykají na vysoký standard služeb. | foto: Bandama Golf and Country Hotel

Nesporně největší výhodou a novinkou na českém trhu je fakt, že zobrazené zájezdy jsou ve chvíli výběru skutečně volné a zákazníkům k dispozici. Nabídku totiž on-line aktualizují samotné cestovní kanceláře prostřednictvím unikátního systému Medea. Odpadá tak největší problém běžných rezervačních systémů, kdy se může stát, že si zákazník vybere zájezd, ale cestovní kancelář jej musí odmítnout, protože místa v hotelu či letadle jsou již vyprodána.

On-line rezervace zájezdů ZDE

„Náš projekt jsme vytvořili pro lidi, kteří jsou zaměstnaní a díky rychlému a spolehlivému servisu tak chceme ušetřit jejich drahocenný čas. Systém směřuje aktuální nabídky, last moment a cenově výhodné zájezdy přímo a rychle na obrazovky  uživatelů,“ říká Pavel Jaroš, ředitel společnosti SHOPCENTER, která  projekt společně s magazínem iDNES připravila.

V současné době se do systému zapojilo více než padesát cestovních kanceláří, které nabízejí pobyty ve většině atraktivních míst, kde Češi tráví své dovolené, ve stovkách lokalit, což představuje desetitisíce volných lůžkových kapacit.

iDNES tak nabízí svým návštěvníkům výběr dovolené nejen podle klasických kritérií jako je země, místo, termín, způsob dopravy či typu stravování, ale i třeba podle toho, zda se v daném místě nachází aquapark, golfové hřiště, nemocnice či veřejné připojení na internet. Výsledkem jeho volby není jen jediná nabídka, ale paleta možností, která se mu objeví na jeho obrazovce s informacemi, které zájezdy jsou v tu chvíli skutečně volné a v jakých cenách.

Dostupné jsou i nabídky „last moment“ neboli nabídky v poslední minutě, nabídky předem připravených výhodných balíčků služeb, a to i s možností jejich okamžitých, bezprostředních rezervací.

Platba za tyto objednané služby probíhá přes internet pomocí několik platebních nástrojů podle výběru klienta a s maximálním zabezpečením. Veškeré doklady, jako jsou pokyny k zájezdu nebo jízdní doklady, může zákazník dostat poštou nebo se osobně zastavit v té cestovní kanceláři, jejíž zájezd si vybral. 

Autor:


Nejčtenější

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...

Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...Na Mount Everestu řádí pojistná mafie. Horolezce okrádaly i nemocnice

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Stovky milionů dolarů během několika posledních let měly vydělat na pojistných podvodech nemocnice, společnosti s...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Bez stativu nejdu. Největší hříchy fotografa při cestě za skvělými obrázky

Hříchy fotografů 01

Fotíte dobře a rádi? Možná, že čtete i odbornou literaturu, časopisy, diskuse na internetu, nebo se bavíte se stejně...

Další z rubriky

Sixtinská kaple Alp. Malá švýcarská vesnice ukrývá poklad nedozírné hodnoty

Interiér kostela sv. Martina v Zillis

Pouhé tři kilometry od propasti Viamala v údolí Hinterrhein se nachází malá vesnička Zillis, která se nijak neliší od...

Zbourat a znovu postavit. Unikátní most v Kambodži přitahuje tisíce turistů

Oprava bambusového mostu přes řeku Mekong v kambodžském Kampong Chamu

Měří víc než kilometr, tvoří jej padesát tisíc bambusových stébel a každý rok jej místní strhnou a znovu postaví. V...

Přírodní národy už kvůli globalizaci téměř skončily, říká cestovatel

Cestovatel Petr Jahoda má za sebou desítek expedic k přírodním národům Asie a...

Máte sen, že vyrazíte do světa za dobrodružstvím? Cestovatel Petr Jahoda jich na cestách za přírodními národy prožil...

Najdete na iDNES.cz