Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hrabství Devon: panenská krajina, která čeká, až ji objevíte

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V britském speciálu se dnes vypravíme na jihozápad ostrovů do Devonu, druhého největšího hrabství ve Spojeném království. Objevujte s VisitBritain tento kraj a vyberte si z nabídky deseti fantastických zážitků pro celou rodinu, jednotlivce, nebo zamilovaný pár.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Hrabství Devon | foto: VisitBritain

Opomínaný kout Anglie se nachází poblíž města Plymouth, kam se dostanete letecky, nebo ve vypůjčeném automobilu. Vyberte si jeden z hotelů z nabídky VisitBritain a užijte si léto s chutí.

Hrabství Devon

1. Zdarma s průvodcem po městě Exeter

Denně máte možnost projít historické centrum města Exeter s průvodcem a poznat skryté uličky a tajemství tamních původních obyvatel. Vyberte si z nabídky 16 různých prohlídek podle toho, co Vás zajímá, a s kým se na prohlídku vydáte. Nemusíte předem nic objednávat, ani platit – stačí dorazit včas na sraz zájemců o prohlídku města.

Prohlídky každodenně začínají na nádvoří exeterské Katedrály poblíž hotelu Royal Clarence. Přesné časy a nabídku konkrétních tras naleznete na oficiálních stránkách města.

2. Výlet do podzemí – prohlídka katakomb a bývalých vodních kanálů Exeteru

V Exeteru je kromě historického centra k vidění i jeho podzemí. Neobvyklé prohlídky jsou pořádány denně a zavedou Vás do útrob města. Ve 14. století byly vodní kanály zdrojem pitné vody a dnes nabízí úchvatný zážitek pro celou rodinu. Ocitnete se v temných a úzkých prostorách a budete si připadat jako skuteční objevitelé.

Prohlídka je interaktivní a dozvíte se spousta zajímavých informací nejen o tom, jak se ve středověku získávala voda z řek a pramenů.

www.exeter.gov.uk/guidedtours

3. Lodní projížďky na lince Stuart Line

K létu neodmyslitelně patří voda a k vodě projížďky na lodi. Nechce se Vám veslovat, ale na vodu byste se chtěli vypravit? Pak lodní výlety pořádané společností Stuart Line Cruises jsou to pravé pro vás. Můžete si vybrat z pestré nabídky výletů po okolí – projížďky po řece Exe, či plavby podél pobřeží Devonu - na palubě je bar, toalety a průvodce, který vám ochotně poskytne výklad, budete-li mít zájem.

Nenechte si ujít výjimečnou pastvu pro oči a spolehněte se, že vaše ratolesti budou nadšené.

www.stuartlinecruises.co.uk

Bývalé vodní kanály v Exeteru.

4. Oslí chovná stanice

Východně od města Exeter leží přímořské letovisko Sidmouth. Na okraji města se nachází chovná stanice pro ohrožené druhy oslů, kterých zde je více jak 400. Oslíci dříve bývali součástí volné přírody v Devonu, jejich počty ale rapidně klesly. Návštěva oslí chovné stanice je žhavým typem VisitBritain na rodinný výlet – můžete obdivovat oslí život a v turistickém centru se dozvědět více o dalších ohrožených živočisných druzích.

Chovná stanice je otevřená 365 dní v roce a návštěvníci zaženou hlad v místním restaurantu.

www.thedonkeysanctuary.co.uk

5. Hrad Powdercham – historie a jelení park

Přijeďte vyslechnout neuvěřitelné příběhy a skrytá tajemství na hrad, který slaví úctyhodných 600 let. Interiéry i exteriéry hradu máte možnost poznat během komentovaných prohlídek, a to rozhodně není všechno! Přímo u hradu je připraveno spousta zábavy pro každého. Vyjížďky na ponících pro ty nejmenší, Safari a jelení park pro milovníky zvířat a po celý rok spousta tematických víkendů.

www.powdercham.co.uk

6. Katedrála v Exeteru – ozvěny středověku

Stovky let byla exeterská Katedrála střediskem náboženského života v Devonu. Dnes láká tisíce návštěvníků se zájmem o historii. Dobrovolníci z města Exeter pořádají prohlídky této církevní stavby a rádi vám vyloží příběh této úchvatné pamětihodnosti. A nemějte obavy, že by se vaše ratolesti nudily – jsou připraveny i zkrácené trasy pro děti.

Kromě toho probíhají denně prohlídky pro jednotlivce v několika jazycích a komentované tůry pro skupiny, noční prohlídky. Dokonce je možné podívat se do nejvyšších "pater" a na střechu katedrály.

www.exeter-cathedral.org.uk

Katedrála v Exeteru.

7. Poloostrov Hartland

V severozápadní části Devonu na Vás čeká neuvěřitelná vyhlídka a panenská příroda. Vypravte se na poloostrov Hartland a užijte si výhled na moře, dálky, divokou přírodu a vstřebávejte vůni vzácných rostlin. Toto místo je rájem pro ty, kteří rádi unikají od spěchu a stresu každodenního městského života.

Procházka po pobřeží a výstup k majáku na Hartlandu vám zaručeně přinese kýžené pocity uvolnění a souznění s přírodou.

www.hartlndpeninsula.co.uk

Hrabství Devon - pobřeží

8. Vodní kanál Tiverton

Projížďky na historických kanoích a dalších typech plavidel nabízí návštěvníkům v devonské oblasti zvané West Country. Vypravte se do Tivertonu, který se nachází v národním parku a je zde i přírodní rezervace. V Tivertonu na vás čekají projížďky ve starodávných loďkách, ale i koňská spřežení a pohádky o trpaslících, kteří se starají o místní blahobyt.

Po plavbě si můžete vychutnat výbornou kávu v místní kavárně a udělat radost blízkým v obchůdku se suvenýry.

www.tivertoncanal.co.uk

9. Opatvství Torre

Církevní stánek Torre býval ve středověku nejmajetnějším opatstvím v celé Anglii. Po šest generací vlastnila tento komplex budov bohatá britská šlechtická rodina. A jak to s opatstvím Torre vypadá dnes? Je to místo, kam se skutečně vyplatí vypravit. Úžasná historická stavba a snad ještě krásnější přilehlé zahrady okouzlí každého. Navíc se zde nachází jedna z největších uměleckých sbírek v celém regionu.

www.torre-abbey.co.uk

10. Lom, kde se těží "pivní kámen"

Ano, v angličtině se o tomto druhu vápence mluví jako o beer stone (pivní kámen). V Devonu se nacházejí mnohá naleziště tohoto nerostu a VisitBritain Vám doporučuje navštívit lom, kde se kámen těží už po staletí. Výlet do podzemí vám umožní pochopit, jakým způsobem se už od dob Římanů těžilo kamení, jaká to byla dřina. Navíc kámen z lomu byl použit na stavbu 24 britských katedrál a významných pamětihodností.

Chcete vědět jakých? Vypravte se do městěčka Beer a uvidíte, že nebudete litovat. Návštěva jednoho z nejstarších lomů na Ostrovech bude pro návštěvníka z 21. století skutečným výletem do minulosti.

www.beerquarrycaves.fsnet.co.uk

VisitBritain doporučuje tyto hotely v Devonu:

NAVŠTIVTE VELKOU BRITÁNII

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.

 
Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...Ve Finsku vzniklo luxusní útočiště pro cool Superholky, kam muži nesmí

Kristina Rothová - podnikatelka, zakladatelka komunity SuperShe a majitelka...

Sžírá vás rychlý tep moderní doby, tlak ostře nastavené korporace, pro kterou pracujete, i partnerovy nálady doma?...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Další z rubriky

Z Machu Picchu vykázali evropské turisty, fotili se s odhaleným pozadím

Machu Picchu v Peru

Správa archeologické památky Machu Picchu vyloučila z areálu tři evropské turisty, kteří se na místě fotografovali s...

V Grytvikenu vyškvařili 175 tisíc velryb na devět milionů barelů s olejem

Velrybářský přístav Grytviken na severovýchodním pobřeží ostrova Jižní Georgia...

Z pohledu současné ekologie působí počty z bývalé velrybí továrny Grytviken jako opravdová doba temna. Během 62 let...

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Najdete na iDNES.cz