Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výhled z hotelového WC, o jaký jste nestáli. S diváky dole na chodníku

  12:45aktualizováno  12:45
Návštěvníci toalet v 18. patře exkluzivního newyorského hotelu Standard mají díky celoproskleným stěnám fantastický rozhled na město. Většina z nich přitom vůbec netuší, že je při jejich "ulevovací potřebě" mohou dobře sledovat z chodníku kolemjdoucí.

Návštěvníci toalet v 18. patře newyorského hotelu Standard netuší, že celoprosklené stěny nejsou zvenku reflexní a že se na ně kolemjdoucí na chodníku dole mohou dívat. | foto: dailymail.co.uk

Klub s restaurací a diskotékou, přezdívaný Boom Boom Room, je situovaný v nejvyšším 18. patře hotelu Standard na Manhattanu. Vzhledem k tomu, že celé patro má od podlahy ke stropům francouzská okna, návštěvníci si ho oblíbili zejména kvůli impozantním výhledům, třeba Empire State Building tu odsud mají jako na dlani. Klub vyhledávají i mnohé celebrity, patří mezi ně například Leonardo DiCaprio či Cameron Diaz.

Většina hostů přitom vůbec netuší, že když navštíví toaletu, mohou se na ně skrz sklo dívat i kolemjdoucí. Někteří přitom směrem nahoru mávají, a najdou se i nadšení fotografové.

"Výhled ven je úžasný, ale výhled směrem dovnitř příšerný," řekl 55letý australský turista z Melbourne David Langdon pro New York Daily Times. "Viděl jsem lidi, jak mi mávají! Zatímco sedíte na míse, opravdu neočekáváte, že vám k tomu bude někdo mávat," dodal.

Podobně se vyjádřila i jeho dcera Belinda Langdonová. Ta zprvu věřila, že sklo je zvenku reflexní, takže dovnitř není vidět. "Je to otřesné," pronesla poté, co zjistila, že tomu tak není. "Lidé, kteří si to zdola fotí, jsou perverzní. Musíte jen doufat, že vás z ulice nikdo nepozná."

Výhled z 18. patru newyorského hotelu Standard na Manhattanu je úžasný.

Výhled z 18. patru newyorského hotelu Standard na Manhattanu je úžasný.

Newyorský Standard Hotel leží ve vyvýšeném parku High Line, trendové čtvrti...

Newyorský Standard Hotel leží ve vyvýšeném parku High Line, trendové čtvrti plné hotelů, obchodů a restaurací, vystavěné v bývalé industriální zóně na místě bývalé železniční trati.

Málokoho z návštěvníků toalet napadne, že je na ně při jedné z nejintimnějších činností vidět. Nikde není žádný nápis, který by hosty varoval, že jsou hvězdami ve vlastní neplánované reality show. Žádné rolety ani závěsy, které by si mohli ti ostýchavější zatáhnout.

Naopak některým návštěvníkům je úplně jedno, že je na ně na toaletách vidět. "A co má být? Tak se lidé prostě dozvědí, že potřebujete na malou," míní jeden z hostů, 26letý turista z Mexico City. "Výhled je krásný v obou směrech," prohlásil.    

Hotel Standard leží ve vyvýšeném parku High Line, trendové čtvrti plné hotelů, obchodů a restaurací, vystavěné v bývalé industriální zóně na místě bývalé železniční trati.

Autor:


Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Jak vidět Neapol a nezemřít. Návod na dovolenou po italsku

Amalfinská riviéra. Pohled na Positano

Báječné moře, nádherné scenérie, světově proslulé vykopávky, slavné ostrovy i trocha jižní dekadence, to všechno...

VIDEO: Mořského koníka ničí v Řecku nadměrný rybolov, chrání ho potápěči

Mořský koník

V zálivu u městečka Stratoni můžete při potápění narazit na bohatou kolonii mořských koníků. Ovšem pouze na jednom...

Bioplynka na Everestu. Nový projekt má odstranit tuny horolezeckých výkalů

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Mount Everest je výzva. Tisíce vášnivých horolezců se každým rokem snaží pokořit vrchol nejvyšší hory světa, ale jen...

Najdete na iDNES.cz