Hollywood turisty do Polska nenaláká

  12:57aktualizováno  12:57
Dovolená na romanticky zaostalém polském venkově. Neotřelý zážitek z léta, který propagují slavné hollywoodské tváře - Antonio Banderas, Sandra Bullocková nebo Harrison Ford. Takové byly ambice polských turistických organizací. Jejich plány ale nakonec kvůli nedostatku peněz ztroskotaly.

Polsko bude muset ustoupit od pompézní reklamní kampaně, která měla povzbudit zahraniční turisty k dovolené například na polském venkově. Reklamní akce, ve které měly účinkovat také slavné hollywoodské hvězdy, měla zemi představit jako příhodu se šťastným koncem.

"Z plánů sešlo kvůli nedostatku peněz", řekl místopředseda Polské turistické organizace Wojciech Kodlumaäski.

Romantika chudého venkova
Tvůrci reklamní kampaně se zaměřili především na západní turisty. Chtěli jim nabídnout něco jiného než moře nebo památky. Za těmito atrakcemi jezdí zhýčkaný západní turista na Kanárské ostrovy nebo do Řecka.

Reklama měla přilákat rekreanty na něco neotřelého - například pobyt ve vsi daleko od civilizace. Romantiku polského venkova na vlastní kůži předvedly známé hollywoodské tváře. Prostřednictvím příhod se šťastným koncem jim měli herci ukázat, co všechno se dá prožít v divoké polské přírodě a na zaostalém venkově.

Propagace alespoň doma
Když už se nenašly peníze na propagaci Polska v zahraničí, turistické organizace se snaží zajistit alespoň vnitropolské propagace jednotlivých regionů. 

"Chceme, aby Poláci poznali, jak je Polsko pěkné, kolik je v něm překrásných míst, které nikdy v životě neviděli. Chceme to ukázat," komentoval změnu cíle reklamní kampaně Wojciech Kodlumaäski.

Kromě velkoplošné vnější reklamy by Poláky měly ke strávení dovolené ve vlastní zemi navnadit rovněž televizní pořady a série reklamních pohledů. Kromě velkoplošné vnější reklamy by ale Poláky měly ke strávení dovolené ve vlastní zemi navnadit rovněž televizní pořady a série reklamních pohledů.

Poláci loni na turistiku v rámci Polska vydali podle údajů Polské turistické organizace na tři miliardy dolarů. Zahraniční turisté pak v zemi nechali ještě o dvě miliardy dolarů více.

Autoři: ,


Nejčtenější

Brány a soutěsky Strážovských vrchů. Neskutečný výlet pro milovníky skal

Panoramatický rozhled ze zříceniny Súľovský hrad

Skalní města bývají vyhledávaným cílem turistů. Súľovské skály vám pak k malebnosti přidají bonus v podobě...

Ať žijí duchové. Podívejte se, kde skřítkové a tesaři vylezli z mechu

A ještě jeden snímek z poválečných oprav chátrající památky

Vy cizáci, zmizte! Tak odháněl ze svého hradu rytíř Brtník nezvané hosty. Dnešní hrad Krakovec je ovšem na hosty dobře...Silný žaludek a trpělivost s sebou. Na co se připravit při cestě do Indie

Hmyzí trus a znečištěný vzduch zabarvily původně bílou hrobku Tádž Mahal v...

Do druhé nejlidnatější země světa míří na přelomu roku tisíce cestovatelů. Indie je pestrobarevná a hlavně...

Podzimní balada v Tatrách. Dokonalý výhled z Barance vyváží náročnou dřinu

Vrchol Barance

Štíty pocukrované jinovatkou, modrá obloha bez bouřek, téměř nekonečná dohlednost a námaha bez potu. To vše čeká na...

Nenápadný klenot Saského Švýcarska. Údolím Křinice těsně před zavíračkou

V kaňonu Křinice

Ideální doba pro návštěvu Českého nebo Saského Švýcarska nastala právě teď. Letní humbuk je definitivně pryč a blíží se...

Další z rubriky

VIDEO: Nádherná polární záře osvítila nebe nad Finskem

Polární záře rozzářila nebe nad Finskem

Finské Rovaniemi patří mezi jedno z vůbec nejlepších míst na světě, kde se dá pozorovat polární záře. Nádherné barevné...

VIDEO: Okrasné pole v Číně zničili turisté. Kvůli selfie

Růžová tráva v Číně

Jen dva týdny trvalo, než se turistům podařilo zničit políčko s okrasnou pampovou trávou v čínské provincii Če-ťiang. V...

Emigrace v evropském provedení. Iry vyhnal do světa hladomor a strach

Interaktivní prohlídka Cobh Heritage Centre, muzea emigrace, je jako cesta o...

Irsko je jednou z mála zemí, kde historie není dobou dávno minulou, ale je živá a hmatatelná se všemi událostmi, lidmi...Najdete na iDNES.cz