Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gurmání, pozor! Zde vaří Jamie Oliver a spol.

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Patříte mezi ty, kteří si rádi pochutnají na kvalitních pokrmech? Rádi zkoušíte nepoznané chutě a nebojíte se experimentovat? Britský speciál VisitBritain pro Vás připravil užitečného průvodce po restauracích, kde vaří ti nejpovolanější! Vyberte si z naší nabídky podniků, kde se o Vaše chuťové buňky starají skutečné celebrity mezi šéfkuchaři.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: VisitBritain

Ručíme Vám za to, že se v následujících restaurantech výborně najíte a kromě kulinářského zážitku si odnesete i podpis slavného šéfkuchaře.

"The Fat Duck" (Tlustý kačer) - BRAY

V hrabství Berkshire, nedaleko královského sídla Windsoru, se nachází restaurant The Fat Duck, který se pyšní titulem nejlepší restaurant na světě. Nevěříte? Pak si na vstupních dveřích přečtěte jméno tamního šéfkuchaře: na cedulce se skví Heston Blumenthal. Už Vám svitlo? Ano, právě tento famózní gastrovirtuoz je majitelem podniku, který byl oceněn třemi michelinskými hvězdami!

navštivte vb

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.

A co pro Vás má mistr Blumenthal připraveno v jídelníčku Tlustého kačera? Od lidí, kteří navštívili tento restaurant jsme slyšeli chválu na sedmnáctichodové menu a také velice rozmanitou nabídku vín. Napijete se zde za 30, ale i za 5 000 liber. Blumenthal se proslavil
vědátorským přístupem k vaření a VisitBritain ohromil svým jídlem, které nazval "zvuk moře".

Fifteen (Patnáctka) - LONDÝN a WATERGATE BAY

V Londýně a Watergate Bay (hrabství Cornwall) narazíte na restaurace, které vede neslavnější kuchař současnosti – Jamie Oliver. Pro Jamieho je typická jednoduchá, lehká, výživná kuchyně. Produkty Oliverovy gastronomické laboratoře jsou vždy delikátní a udávají trendy. Peníze, které restaurant Fifteen vydělá putují na podporu kuchařské školy Jamieho Olivera.

Ilustrační fotoIlustrační foto

Le Manout aux Quat´ Saisons (Čtvero ročních období) - OXFORDSHIRE

Prvotřídní podnik ve venkovském stylu patří Raymondu Blancovi. Šéfkuchař se nebál tradičního britského konzervatismu a hluboce zakořeněného soupeření s Francií a přivezl na Ostrovy kontinentální kuchyni.

Restaurant Le Manout snoubí anglický šarm a exkluzivitu a eleganci Francie. Již 22 let získává pan Blanc ocenění v podobě dvou michellinských hvězdiček, což je další unikát, kterým se chlubí ve svém podniku.

Připravte se na speciality jako jsou plody moře po francouzsku, vybrané druhy vín a to vše uprostřed dvou akrů anglických zahrad.

St John (Svatý Jan) - LONDÝN

Restauratéři Trevor Guliver a Fergus Henderson jsou majitelé londýnského podniku, který stojí pouhé dva bloky od slavného trhu Smithfield. Co Vás zde čeká? Co jiného, než vybrané speciality všech barev, chutí a vůní a skutečně dlouhý seznam vín na vinném lístku.

Ilustrační foto

The Seafood Restaurant - PADSTOW

Naproti přístavu města Padstow v hrabství Cornwall je situován podnik, který láká na překrásný výhled. Ale nejenom to! Mimo rybářské lodě a západ slunce na mořské hladině upoutá Váš zrak pestrá nabídka a následně vynikající a nápaditě nazdobené speciality šéfkuchaře Ricka Steina. Nikde v Británii nemáte šanci jíst čerstvější ryby a mořské plody! Vždyť rybáři prodávají své úlovky několik desítek metrů od kuchyně.

The River Café – LONDÝN

Dnes již kultovní restaurant v západním Londýně přinesl do Londýna vůni Itálie a mediteránské kuchyně. Jednoduchý, ale precizní. Takový je styl a prezentace specialit královny italské kuchyně – Ruth Rogerové. Fenomenální pokrmy Vám zaručí, že jíst v River Café vás bude bavit.

Ilustrační foto

VISIT BRITAIN GRATULUJE

VisitBritain srdečně gratuluje výhercům v soutěži o vstupenky na koncert Peta Besta v Praze. Exbubeník legendární kapely Beatles vystoupí již 30. června ve 20.00 hodin v Muzeu Hudby v Praze. Více informací o výstavě Beatlemánie! naleznete zde www.beatlemanie.cz.

Beatles letos slaví 50 let od svého založení. U příležitosti oslav bude na podzim probíhat festival Johna Lennona, který by letos slavil sedmdesátiny. Liverpool je kolébkou Brouků a srdečně zve jejich fanoušky na velkolepé oslavy, které začnou na podzim. Více o Beatlemánii v Liverpoolu www.visitliverpool.com.

VisitBritain gratuluje následujícím šťastlivcům:

Petr Vaneček
Milena Sojková
Lucie Abrtová
Kateřina Flašková
Marie VágnerováNejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Nejhezčí výstup na Praděd. Trasu z malebné osady moc lidí nevyužívá

Výstup na Praděd

Na Pradědu byl skoro každý, ale skutečně nejhezčí cestou se na nejvyšší kopec Jeseníků vydává jen málokdo. Řeč není o...

Do Pákistánu prý jezdí jen hlupáci, ale Žlutý cirkus si to stejně užil

Babu, trabant, který se nikdy nezastavil, se nám začal rozpadat. Čím dál jsme,...

Skoro čtvrt roku jsme cestovali Indií. Bylo to krásné, bylo to intenzivní, ale bylo toho dost. Před námi je Pákistán,...

Další z rubriky

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Bioplynka na Everestu. Nový projekt má odstranit tuny horolezeckých výkalů

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Mount Everest je výzva. Tisíce vášnivých horolezců se každým rokem snaží pokořit vrchol nejvyšší hory světa, ale jen...

Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Najdete na iDNES.cz