Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Golfový průvodce: Anglii nepoznáte za týden bez chytrého návodu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V Anglii je více golfových hřišť a historických linksových hřišť, než kdekoli jinde ve Spojeném království. Jih Velké Británie nabízí spousta lákavých aktivit mimo golfová hřiště, jako je návštěva Stonehenge na jihu, divadel v Londýně nebo živých koncertů v Liverpoolu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Golfový průvodce Anglií. | foto: VisitBritain

Soutěžte s VisitBritain

Zkuste štěstí - VisitBritain pro vás připravila soutěž o luxusní golfový zájezd pro celý flight. Stačí odpovědět na soutěžní otázku.

Venkovská krajina je plná pamětihodností - staletých hradů a tajemné ruin, které by si žádný návštěvník neměl nechat ujít.

A protože Anglii nepoznáte za týden bez chytrého návodu, předtím, než vyrazíte, udělejte si průzkum a naplánujte si cestu. Nabízíme vám přehled toho nejlepšího z anglického golfu a je jen na vás, jak svou golfovou dovolenou strávíte.

Golfový průvodce Anglií.

Severozápadní Anglie

Na pobřeží kolem pulzujících metropolí Manchesteru a Liverpoolu na severozápadě Spojeného království naleznete hned několik prestižních linksových hřišť, kde se hraje prestižní golfový turnaj Open Championship: Royal Birkdale, Royal Liverpool a Royal Lytham & St. Annes.

Mezi další hřiště, která rozhodně stojí za návštěvu, patří Siloth v Solway a Southport & Ainsdale.

Golfový průvodce Anglií.

Jihozápadní Anglie

Na jihozápadě Anglie najdete nejstarší britská prázdninová letoviska díky suchému a mírnému klimatu, takže vás nepřekvapí, že právě tady se nachází i nejstarší linksové hřiště v zemi: Royal North Devon Golf Club ve Westward Ho! Nedaleký Saunton Golf Club nabízí dvě rovnocenná mistrovská linksová hřiště a St. Enodoc Golf Club, to je čirá radost, jedno z nejoblíbenějších hřišť slavného hráče Jamese Braida.

Přidejte si na seznam favoritů i Burnham & Berrow Golf Club nedaleko Bristolu a Trevose Country Club směrem na jihozápad v Cornwallu a máte týden plný zábavy na různorodých linksových hřištích. A navíc tak nezatíží váš rozpočet jako jejich slavnější sousedé na severu.

Jihovýchodní Anglie

Nejlepší linksová hřiště jihovýchodní Anglie se nacházejí v hrabství Kent, asi dvě hodiny autem z centra Londýna, a najdete tu také hřiště, kde se hraje Open Championship, jako budoucí dějiště Open v roce 2011 Royal St. George nebo Royal Cinque Ports, kde se šampionát konal v roce 1920, a které leží jen kousek odtud. Historický Parkstone Golf Club a jeho parkové hřiště je jedním z nejhezčích anglických skrytých pokladů.

Golfový průvodce Anglií.

Londýn

Na území metropolitního Londýna najdete některé z nejluxusnějších golfových areálů. Těšte se na luxusní hotely, lázně a prestižní golfové kluby jako je Wentworth, Sunningdale, Walton Heath a Berkshire.

A nezapomínejme ani na Stoke Park, dějiště nejslavnějšího duelu ze stříbrného plátna, souboje Jamese Bonda s Goldfingerem a také sídlo nejstaršího anglického klubu, který se může pochlubit tím, že na jeho pozemcích se golf hraje už čtyři století.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Tři dny v korunách stromů tropického pralesa. Parádní adrenalin v Laosu

Jízda vysoko nad údolím je nezapomenutelná.

Cítíme stoupající nával adrenalinu. Nasazujeme sedák, připneme karabinu k ocelovému lanu zip-liny a za chvíli už letíme...

Doma v cizině: V Česku všichni spoléhají na stát, v Egyptě na rodinu

Lenka zažila v Egyptě lásku na první pohled. Za měsíc proběhla svatba.

O Egyptě nevěděla vůbec nic, přijela jen na dovolenou a objednala si výlet na čtyřkolkách, na kterém se seznámila se...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Najdete na iDNES.cz