Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Festival Keltská noc zve do Harrachova nejen na punk

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Festival konající se již tradičně na začátku srpna pod obřím skokanským můstkem v Harrachově je nezbytnou letní zastávkou rockových a punkových nadšenců. Nejde ale o jedinou akci, kudy z nudy v Harrachově.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Areál pod mamutím můstkem pojme na 8 000 návštěvníků. | foto: kudyznudy.cz

Keltská noc 2014: punková klasika i popovější nota

Program festivalu, který se koná od 7. do 9. srpna 2014, se letos bude držet své každoroční klasiky. Páteční i sobotní hudební program začíná na pódiu pod obřím můstkem již před polednem a oba dny jsou opět hudebně rozděleny podle gusta návštěvníků.

Pátek bude patřit pop rockovým a rock punkovým formacím, které patří k festivalovým stálicím – Lety mimo, Vypsaná fixa, Divokej Bill či Debbi. Sobotní „nářez“ bude oproti tomu již tvrdšího ražení, line-up festivalu tvoří punkové kapely Totální nasazení, SPS, E!E a samozřejmě i Wohnouti a Tři sestry.

Areál festivalu umístěný na travnatém prostoru doskočiště mamutího harrachovského můstku pojme až 8 000 návštěvníků, ti se vzhledem k vrtochům krkonošského počasí často rozhodují k návštěvě Keltské noci až na poslední chvíli. Stanovat přímo v krkonošské přírodě lze i letos zdarma, a to přímo na dojezdové ploše skokanských můstků, letos tedy návštěvníky nečekají žádné výšlapy od stanů k festivalovému areálu.

Dětský koutek bude doplněn o další dětské atrakce, mimo jiné oblíbený nafukovací hrad a na své si přijdou i na adrenalinu závislí jedinci. Nově si letos budou moci vyzkoušet Bungee Jumping z televizní věže, která se tyčí přímo nad areálem festivalu.

Dětský ráj u harrachovské lanovky: hrady, indiánské hry i největší nafukovací bludiště

Turisté, kteří se vrcholky Krkonoš nehodlají kochat z televizního vysílače, ale dávají přednost horské klasice, mohou vyjet čtyřmístnou sedačkovou lanovkou na vrchol Čertovy hory a výhled si užít odtud. Dolní stanice lanovky se nachází jen pár kroků pod vstupem do areálu festivalu a přímo u vstupu je menší dětský park s dřevěným hradem a vzduchovou trampolínou.

Novinkou nachystanou pro dětské návštěvníky je letos tzv. indiánský tenis. Jeho hlavní výhodou je, že se nemusí zdlouhavě běhat pro míčky a děti se při něm dobře naučí koordinaci. Míč je připevněn na provázku na tyči stojící uprostřed hřiště a úkolem obou hráčů je namotat pomocí úderů míček na provázek co nejrychleji. Místo pálky se používají dřevěná prkénka a děti se na tuto hru mohou i tematicky obléknout.

Největší nafukovací bludiště bylo zapsáno do české knihy rekordů.

Největší nafukovací bludiště bylo zapsáno do české knihy rekordů.

Nové hry jsou pro ně připraveny i u horní stanice lanovky, kde od letošního roku láká k návštěvě největší české nafukovací bludiště s překrásným výhledem. Bludiště tvoří kostka o rozměrech 11 krát 11 metrů s vysokými stěnami a vstup do něj je pro návštěvníky zdarma.

Turistické cíle Harrachova: k nejvyššímu vodopádu, na kyselo nebo na Labskou boudu

I s malými dětmi se poté můžete vydat na kilometr vzdálenou vyhlídku na západní Krkonoše a polskou Szrenici – Janovu skálu, ke které vede modrá turistická značka.

S odrostlejšími dětmi si můžete troufnout i na cestu do údolí, které vede skrze Ručičky – rozcestí umístěné asi kilometr nad horní stanicí lanovky Horní domky. Modrá nebo zelená turistická značka navádí pocestné z rozcestí Ručičky na horskou chatu Dvoračky, kde se lze v místní restauraci Štumpovka posilnit třeba krkonošským kyselem nebo borůvkovými lívanci.

Z Dvoraček, které leží 1 140 metrů nad mořem, vede několik turistických tras – zpět do původní sklářské a dřevařské osady Rýžoviště a poté do Harrachova vede žlutá.

Za průzkum stojí určitě i výlet směrem k Pančavskému vodopádu, ke kterému vede červená turistická značka, a který je vůbec nejvyšším vodopádem v České republice. Jeho celková výška je 148 metrů, tok říčky Pančavy zde opouští Pančavskou louku a padá do Labského dolu.

U vodopádu je umístěna pamětní deska náčelníka Horské služby Krkonoše Otokara Štětky i vyhledávaná Ambrožova vyhlídka. Přímo od vodopádu si lze zvolit jednu z tras – buď k Mohyle závodníků Hanče a Vrbaty nebo k Labské boudě, která je křižovatkou pro celé Krkonoše. Zdejší horský hotel vyhledávají především sportovně založení turisté, v okolí se konají lyžařské i běžkařské závody. 

Labská bouda je jedním z nejdůležitějších rozcestníků Krkonoš.

Labská bouda je jedním z nejdůležitějších rozcestníků Krkonoš.

Od horní stanice lanovky na Čertově hoře se lze dolů do údolí spustit i na horském kole. Sedmikilometrovou trasu budete mít za sebou za půlhodinu jízdy. Cesta vede přes můstky Na Kamlu přes Rybárnu až dolů do Harrachova, 30 km dlouhá trasa ale zabere už dobré dvě hodiny jízdy techničtějším terénem.

Tipy na akce v okolí: outdoor filmy, běh hasičů na mamutí můstek i tradiční pouť

Oblast Harrachova a přilehlého okolí je také dějištěm sportovních, kulturních i společenských akcí. Akce z oblasti uměleckého kování Kovosochání se v rokytnickém kravíně Františkov bude konat od 8. do 10. srpna.

Profesionální hasiči se pod mamutí můstek postaví 14. srpna, aby změřili své síly v běhu po schodišti mamutího můstku, a to v plné zbroji.

Nejnavštěvovanější pouť v regionu nese tajuplný název Porciunkule a v Hostinném proběhne od 1. do 3. srpna. Původně františkánská slavnost je ve městě pořádána nepřetržitě už od roku 1684, kdy zde byl dostavěn klášter. 

Mezinárodní festival outdoorových filmů objede 40 měst České republiky, v...

Mezinárodní festival outdoorových filmů objede 40 měst České republiky, v Krkonoších bude mít dvě zastávky.

Oblast sportovně-kulturní zastupuje Mezinárodní festival outdoorových filmů, který se koná od října do prosince. Putovní soutěžní přehlídka outdoorových filmů se letos uskuteční po dvanácté celkem ve 40 českých městech. V Harrachově se na něj můžete těšit od 24. do 26. října.

Nejde ale o jedinou zastávku tohoto festivalu v oblasti Krkonošského národního parku. V Luční boudě v Peci pod Sněžkou festivalové dokumenty budete moci zhlédnout už 3. a 4. října.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ.

Šťastnou cestu!

Autor:Nejčtenější

Sovětské mapy světových měst byly jako Wikipedia a Google Maps v jednom

Sověti byli pečliví: takhle detailně zmapovali New York (vpravo) a přístavní...

Podle sovětských civilních map vlastních oblastí se spolehlivě bloudilo. A to byl záměr, měly totiž mást Západ i za...

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

Les nad Kateřinkami ukrývá tajemný pomník. Nikdo neví, kdo ho vztyčil

Vojtěch Mai objevil žulový pomník, který ve stráni nad Kateřinkami stojí...

Nikdo neví, proč tam je, ani kdo ho nechal postavit. Přitom ve stráni nad libereckými Kateřinkami stojí odhadem dobrých...

Český skialpinista nepřežil 300 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách

V Nízkých Tatrách zahynuli dva skialpinisté z Česka (26. listopadu 2017)

Český skialpinista ve čtvrtek nepřežil dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom horská záchranná...

Další z rubriky

Zábava na lyžích: dálkové běhy, závody s dětmi i jízda s pochodněmi

Špičák nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy.

Lyžařská sezona je v plném proudu ve všech českých i moravských areálech. Ačkoli tomuto týdnu kralují silvestrovské...

Silvestr na kolejích, na vrcholcích hor i na hanáckém Mont Blancu

Ve Vrbně pod Pradědem se na Silvestra tradičně chodí k Mirkovu prameni aneb s...

Zatím jste nenašli „svou“ horu, na jejíž vrchol byste šplhali vždy poslední rok ve starém roce nebo první den v roce...

25 skvělých tipů na bruslení na městských kluzištích i v přírodě

Skvělé bruslení v přírodě nabízí Hořínský kanál, pískovna Baraba anebo Jiřická...

Volné sváteční dny můžete využít třeba k bruslení – s kamarády, s rodinou anebo ve dvou. Kluzišť a tipů, kde se...