Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

14:30
Tak a je to, jsem zase v České republice. Na letišti Dlouhá Lhota v Příbrami jsem přistál v sobotu 25. června ve 14.02 h. Děkuji všem za podporu a zájem během expedice. Musím říci, že mi tahle expedice přichystala pro cvičení trpělivosti zajímavé počasí, v podstatě skoro každý den si na mě počasí připravilo tu kličkovanou mezi bouřkami, tu nemožnost startu kvůli nulové dohlednosti atd. Ale přes to všechno expedice stála za to, mám mnoho fotek překrásného pobřeží Irska, našel jsem a nafotil Hadriánův val, podařilo se mi proletět po dohodě s věží CTR edinburghského dopravního letiště a tím pádem nafotit historické centrum Edinburghu z letadla, což se ne každému podaří, protože leží právě v CTR letiště. Závěr byl famózní, protože se mi podařilo v Courchevel dokončit kurz přistání a startů na altiportech – horských letištích. Více už brzy na videu a fotkách. Díky a zase příště! JP
25.6.2016
20:06
dokoncil jsem kurz na altiport Courchevel a preletel do Strasburku. Tad na pristani opet tezky dest z bourky, ale vse ok. Do Pribrami se chci vratit v sobotu.
24.6.2016
17:01
Pocasi se rychle zlepsuje.
16:52
Pocasi se na chvilku dostalo nad minima zvlastniho VFR, a tak jsem hned skocil do stroje, vyzadal povoleni a odstartoval. Nyni uz nad Francii. Vse ok, ETA Lyon 19:30.
15:30
Dohlednost je nyní asi 200 m, těžce leje a mlha dále houstne…
14:15
  • A tady ještě jedna…

    A tady ještě jedna… / Autor: Jiří Pruša

14:14
  • Fotka řekne víc než slova, jak právě vypadá počasí v Jersey…

    Fotka řekne víc než slova, jak právě vypadá počasí v Jersey… / Autor: Jiří Pruša

11:10
Sedím v klubovně aeroklubu Jersey a opět koukám z okna do husté mlhy a doufám, že to přejde. Momentální dohlednost je 200 metrů, což je oproti VFR minimům opravdu hodně málo. Problém je ve studené frontě, která sedí nad Kanálem a ovlivňuje jižní Anglii (včera tedy i Biggin Hill), Normanské ostrovy (včetně Jersey) a francouzské pobřeží. Nemohu nic jiného než čekat a věnovat se stahování videí a fotek. Pokud se počasí zlepší, tak plánuji letět do Lyonu, kde bych prošel pasovky do Lyonu a pak bych pokračoval do Chambery
23.6.2016
19:40
Po pristani v tezkem desti a bource. Vse OK.
19:28
Jersey hlasi bourku nad letistem a tezky dest. Jeste 6 minut letu.
19:07
Letim do Jersey [EGJJ]. Pocasi nejiste, ale zatim to jde. Jeste 25 minut. Obletel jsem a nafilmoval Isle of Wight.
12:38

Pro zajímavost pohled na moji aplikaci dávající graficky meteo informaci na jednotlivých letištích v jižní Anglii. Je to zajímavý pohled – vše zavřené. Pomalu se to ale začíná zdvihat, tak doufám, že odletím.

  • Pohled na meteorologickou situaci kolem letiště Biggin Hill (22.6.2016)

    Pohled na meteorologickou situaci kolem letiště Biggin Hill (22.6.2016) / Autor: Jiří Pruša

11:51
Sedím na letišti Biggin Hill, sleduji houstnoucí mlhu a doufám, že v nepříliš vzdálené budoucnosti budu sledovat mlhu řídnoucí. Odlet si nyní netroufám stanovit – nezávisí to na mě. Až se mi podaří odletět, tak bych rád na Isle of Wight, který bych chtěl obletět a trochu nafotit a nafilmovat. Odsud pak do Jersey, kde jsem se domluvil na schůzce s jedním britským pilotem, který také létá VFR dálkově a tak chceme probrat nějaké zkušenosti.
22.6.2016
17:15
Na obzoru je videt mrakodrapy centra Londyna. Jeste 15 minut...
16:57
Je dost turbulentne, ale pocasi celekem ok. Zakladny mraku asi 3000 stop. Do Biggin Hill jeste asi 30 minut. Ted poletim jizne od CTR Heathrow.
13:54
První část letu z Fife přes St Andrews (tady vymysleli golf a seznámili se tu při studiích princ William s jeho ženou), Edinburk a podél Hadriánovy zdi do Carlisle jsem dokončil. Podařilo se zkoordinovat přelet starého města v Edinburku a přelet přes dopravní letiště a známý železniční i dálniční most vedoucí do města. Doufám, že z toho budou skvělé záběry jak video tak foto. Čas se podívat budu mít ale až večer. Za chvíli chci vyrazit směrem na jih na letiště Biggin Hill u Londýna. Odlet plánuji na cca třetí hodinu pražského času.


Najdete na iDNES.cz