Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Egypt nabízí krásné pláže i bohatou historii

aktualizováno 
Brána Afriky, země s tajuplnou historií, ročně přivítá statisíce turistů. Mnozí návštěvníci přijíždějí za středověkými památkami. Egypt ale nejsou jen pyramidy a bohatá arabská historie. Letoviska na pobřeží Rudého moře totiž nabízejí pro prázdninové pobyty ty nejlepší podmínky.

Pláž v Hurghadě | foto: CK Fischer


Hurghada a její dějiny nejsou starší než třicet let, kdy se na místě původní rybářské vesnice Al Ghardaqa na břehu Rudého moře začaly stavět první hotely. Dnes je pobřeží doslova pokryto hotely a penziony. Je jich přes sto a další každoročně přibývají. Pobyt v Hurghadě volí většinou milovníci slunce, moře a potápění, koupat v moři se dá celoročně.

Egypt - Hurghada

Kdo si vybral jako místo pobytu Hurghadu, a přesto si nechce nechat ujít návštěvu klasických egyptských památek, má před sebou buď osmihodinovou cestu autobusem na sever do Káhiry (možno ji zkrátit letecky), nebo 280 km na jih do Luxoru, Karnaku a Údolí králů.

I v blízkosti Hurghady se však nacházejí dvě zajímavé lokality, které se těší zájmu návštěvníků. Tou první je Mons Phorphyritis, porfyrový lom opuštěný již v dobách starého Říma. Jiný lom z dob starého Říma se nachází v Mons Claudianus. Žulu tu těžili trestanci odsouzení na doživotí, proto je tu k vidění i římská vojenská pevnost.

Egypt - Hurghada 

Rudé moře, které láká většinu návštěvníků, je chráněnou oblastí s množstvím živých korálů a je současně obydleno více než tisícem druhů živočichů. Patří mezi ně nejen korály, houby a množství měkkýšů, ale i všemi vyhledávaní delfíni. Místními vodami hojně proplouvají i želvy zelené, karetové a kožatky velké.

V současné době je Hurghada jedním z nejvýznamnějších letovisek na pobřeží Rudého moře. Celoročně nabízí slunce, písečné pláže s kulisou pouštních hor, oblasti vhodné pro surfování a především potápění. V centru staré Hurghady naleznete nedaleko od sebe mešitu i koptský kostel, nechybějí ani typický místní bazar a manufaktura na zpracování ryb. Stále známější a vyhledávanější se Hurghada stává pro ty, kteří zde objevili podmořský ráj. Milovníci potápění zde naleznou skutečně jedinečný podmořský svět korálového moře.

Největším lákadlem je pro turisty Rudé moře s nepřebernými možnostmi rekreačního a sportovního vyžití. Jsou tu bohaté možnosti potápění, windsurfingu nebo jízdy na šlapadlech. Bez problémů tu lze holdovat šnorchlování, a to už poměrně blízko břehů u korálových útesů.

Egypt - Hurghada

Zájemci se mohou na místo dostat výletní lodí, která je zaveze např. k ostrovu Giftun v Hurghadě. Nejlepší možnosti potápění najdete asi dvě hodiny plavby od Hurghady. Zájemcům se doporučuje laguna Šaab al-Erg s útesem, kde je možné spatřit i delfíny a rejnoky.Nejčtenější

Ale je tady krásně. Místo ze slavného filmu dnes nepozná ani Zdeněk Svěrák

"Václave? Proč nejsi moje žena?" ptá se Zdeněk Svěrák Jana Třísky jako rekreant...

Idylická krajina a typická venkovská stavení z filmu Na samotě u lesa zůstávají dodnes symbolem poklidného života,...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Bez stativu nejdu. Největší hříchy fotografa při cestě za skvělými obrázky

Hříchy fotografů 01

Fotíte dobře a rádi? Možná, že čtete i odbornou literaturu, časopisy, diskuse na internetu, nebo se bavíte se stejně...

Další z rubriky

Bulharské UFO. Na chloubu komunistů přispěly i děti ze školky

V mlze vypadá celý památník snad ještě pompézněji.

Památník Buzludža vlastně stavělo celé Bulharsko. Měla to být velká sláva a také byla. Avšak dlouho nevydržel. Po...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...

Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, nejslabší mají stále Afghánci

Pokud by prý města a obce ze svých peněz nedotovaly úkony, které na ně přenáší...

Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapurci. Obyvatelé tohoto městského státu v jihovýchodní Asii se díky...

Najdete na iDNES.cz