Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dvanáct rozhleden, na které se dostanete výtahem nebo lanovkou

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výhledy z rozhleden jsou sice príma, ale už vás někdy napadlo, že by byly ještě lepší bez těch nekonečných schodišť? A co když se zkrátka kvůli zdravotním potížím nahoru sami nikdy nedostanete? Portál Kudy z nudy pro vás připravil přehled věží, kam se podíváte opravdu snadno a s minimální námahou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dole orloj, nahoře skvostná vyhlídka na historické centrum Prahy, to je věž Staroměstské radnice. | foto: Kudy z nudy

Petřínská rozhledna

Královnou snadno dostupných rozhleden, kam vás vyvezou lanovky nebo výtahy, je 64 metrů vysoká Petřínská rozhledna v Praze. Dokonce si tu užijete oba dopravní prostředky: lanovka z Újezda vás dopraví nahoru na Petřín a stoupání po 299 schodech vám usnadní výtah. Otevřeno je denně a výtah vás bude stát jen 60 / 30 Kč navíc ke vstupence; ta stojí 120 Kč pro dospělé a 65 Kč pro děti, rodinné vstupné vás vyjde na 300 Kč. A nezapomeňte ani na zrcadlové bludiště či Štefánikovu hvězdárnu!

Staroměstská radnice v Praze

Dole orloj, nahoře skvostná vyhlídka na historické centrum Prahy, to je věž...

Dole orloj, nahoře skvostná vyhlídka na historické centrum Prahy, to je věž Staroměstské radnice.

Denně je přístupná také gotická věž Staroměstské radnice na Starém Městě v Praze. Na ochoz ve výšce 41 m se dostanete výtahem z přízemí do 3. patra, kde na něj navazuje samostatný výtah do věže radnice. Vstupenka na věž stojí 130 Kč dospělé a 80 Kč seniory a děti, rodinné vstupné vás vyjde na 280 Kč.

Za 180 Kč v základní verzi pro dospělé si ale můžete koupit kombinovanou vstupenku, která kromě věže zahrnuje kapli, historické sály a podzemí radnice; některá z míst ale nemají bezbariérový přístup. A co nesmíte vynechat? Samozřejmě unikátní orloj, na kterém se každou celou hodinu denně od 9 do 23 hodin objevuje dvanáct apoštolů!

Televizní věž v Praze

Bolt Tower v Ostravě není jen obyčejná rozhledna, na vrcholku můžete posedět v...

Bolt Tower v Ostravě není jen obyčejná rozhledna, na vrcholku můžete posedět v kavárně.

Jediné místo v Praze, které vám umožní kruhový výhled bez sebemenších omezení, je rozhledna Televizní věže na Žižkově ve výšce přibližně 93 m. Nahoru vás za několik desítek vteřin dopraví výtah. Každá ze tří kabin rozhledny je tematicky odlišná a umožňuje vidět nejzajímavější a nejkrásnější místa Prahy ze zcela jiného pohledu, navíc můžete sledovat zajímavý film zobrazující Žižkovskou věž od jejích počátků až do současnosti.

Otevřeno je denně, vstupenka pro dospělé stojí 200 Kč, pro studenty a seniory 140 Kč, pro děti od 3 do 14 let 120 Kč, rodinné vstupné vás vyjde na 490 Kč. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

Výhled na Ostravu a areál Dolních Vítkovic nabízejí dvě snadno dostupné rozhledny, věž Nové radnice a Bolt Tower. Nová radnice na Prokešově náměstí není jen největší radniční budova v Česku, ale má také nejvyšší radniční vyhlídkovou věž. Ta měří 85,6 m, na vyhlídkovou terasu ve výšce 73 m se pohodlně dostanete výtahem.

Mezi bezbariérově přístupné rozhledny se řadí také Stezka korunami stromů na...

Mezi bezbariérově přístupné rozhledny se řadí také Stezka korunami stromů na Lipně a Stezka v oblacích na Dolní Moravě.

Také tady je otevřeno denně; vstupenka pro dospělé stojí 50 Kč, pro děti 20 / 40 Kč a rodinné vstupné stojí 150 Kč, výtah je v ceně. Bez námahy se dostanete také na Bolt Tower, která vznikla jako nástavba pro již nefunkční vysokou pec č. 1 ve Vítkovicích. Architekt Dolní oblasti Vítkovic Josef Pleskot ji nenavrhl jen jako rozhlednu, ale i kavárnu a klub. Věž je zařazena do běžných prohlídkových okruhů anebo ji můžete navštívit samostatně v rámci Malého okruhu.

Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin, poté až do 22 hodin je možný přístup pouze po domluvě. Cena vstupenky je 200 Kč a je v ní zahrnuto 100 Kč na útratu v kavárně ve výšce 77,7 m nad zemí.

Rozhledna Diana v Karlových Varech

Výšinu přátelství přímo nad centrem Karlových Varů propagovaly dobové průvodce po celé 19. století jako místo s nejlepším výhledem na město.

Výletníci sem šplhali pěšky až do vzniku lanové dráhy roku 1909, o pět let později nabídku rozšířila lovecká chata s rozhlednou a moderním elektrickým výtahem. Otevřeno je tu denně a nejjednodušší přístup dodnes nabízí lanová dráha od Grandhotelu Pupp v kombinaci s výtahem v rozhledně. Lanovka tam a zpátky vás vyjde na 80 Kč pro dospělé a 40 Kč pro děti, vstup na vyhlídkovou věž je zdarma. K návštěvě na Dianě láká také restaurace, Motýlí dům a minizoo.

Rozhledna na Kaňku u Kutné Hory

Od Grandhotelu Pupp jezdí k rozhledně Diana lanovka, na vyhlídku vás vyveze...

Od Grandhotelu Pupp jezdí k rozhledně Diana lanovka, na vyhlídku vás vyveze výtah.

Bezbariérový přístup má také rozhledna v areálu Havířské boudy na vrcholku Kaňk tři kilometry od centra Kutné Hory. Na vrcholu rozhledny je umístěna kavárna. Uvidíte z ní jak kutnohorské památky, tak za dobrého počasí i Čáslav, Říp, Krkonoše nebo Železné hory.

Kdo nemůže nebo nechce vystoupat po sto šedesáti schodech, sveze se do kavárny moderním výtahem. Havířská bouda s penzionem, restaurací a rozhlednou je v provozu po celý rok, vstupenka stojí 60 / 30 Kč.

...a další místa

Dobrá zpráva pro pohodlné turisty: výtahy najdete i v dalších vyhlídkových věžích, například na Pradědu. Pro hendikepované už to tak dobrá zpráva není, protože autem se pod rozhlednu nedostanete a od nejbližšího parkoviště je to po asfaltce několik kilometrů do kopce.

Výtahem se dostanete také na Chmelový maják, vyhlídkovou věž v Chrámu Chmele a Piva v Žatci, anebo 40 m vysokou těžní věž Kukla v areálu zábavního parku Permonium v Oslavanech. Bezbariérový přístup nabízejí také šumavská vyhlídka Stezka korunami stromů na Lipensku a Stezka v oblacích na Dolní Moravě.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Třináct svátečních tipů pro čas mezi Vánocemi a silvestrem

Předsilvestrovskou show ve Špindlerově Mlýně můžete spojit s prohlídkou galerie...

Některé hrady a zámky se po adventu uložily k zimnímu spánku, ale někde to pořád žije. Kde vás přivítají mezi svátky,...

Zábava na lyžích: dálkové běhy, závody s dětmi i jízda s pochodněmi

Špičák nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy.

Lyžařská sezona je v plném proudu ve všech českých i moravských areálech. Ačkoli tomuto týdnu kralují silvestrovské...

Šest předjarních výstav: kamélie, orchideje, hyacinty a hvězdníky

Do skleníků a botanických zahrad se dá chodit celý rok, ale co když se nám líbí květiny, které kvetou jen několik týdnů...