Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Dovolená v Meklenbursku-Předním Pomořansku

  0:01aktualizováno  0:01
Kdo hledá dovolenkovou zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko, najde ji na mapě v severním Německu opravdu snadno. Mezi Východním pobřeží a Meklenburským Seenplatte na jihu se rozprostírá nejméně osídlená německá spolková země, jejíž čtvrtina plochy je chráněná.

Díky více než 1700 kilometrů pobřeží a zátok, více než 2000 jezery a okolo 25 tisíc kilometrů vodní plochy nabízí Meklenbursko-Přední Pomořansko turistům, především možnost provozovat vodní sporty na nejrozlehlejší souvislé vodní ploše v Evropě.

Obrovská síť jezer a řek zve k nekonečnému poznávání povodí na indiánské loďce, na pramici nebo hausbotu. Velká jezera ve vnitrozemí a Baltu vybízí ke koupání, slunění, plachtění, surfování, chytání ryb a potápění.

Země mezi Labem a přístavem Stettiner je nejčistší, s mírným klimatem, dlouhou dobou sluneční záře a minimálními teplotními výkyvy. První mořské lázně zde vznikly před 200 lety. Dnes patří wellness turismus díky ohromným investicím a aktivitám v Meklenbursku-Předním Pomořansku k nejmodernějším a nejvýkonnějším v celé Evropě.

V Meklenbursku-Předním Pomořansku se naskýtá pohled na mrakodrapy, proto jsou ale častěji na nesčetné kostelní věže der Bachsteingotik, na mnoha zámcích a domech, na čistých nekonečných parcích a alejích nebo na siluetách malých nebo velkých přístavech.

Ve městech světového kulturního dědictví Výmar a Stralsund a krásných jiných hanzovních městech Rostock, Greifswald, Demmin a Anklam se nachází  přehradní nádrže, které patří ke kulturnímu bohatství. Pravými klenoty jsou rezidence bývalých zemských knížectví jako je knížectví Zvěřínu s pohádkovým zámkem na jezeře, nebo renesanční zámek Güstrow, barokní zámek Ludwiglust nebo zámecká zahrada v Neustrelitzu.

Kulturní události jako jsou slavnosti Meklenburska-Předního Pomořanska s více jako 200 koncerty po celé zemi, velké opery a operety pod širým nebem ve Zvěřině, Neusrelitzu a Stralsundu, divadlo o legendárním pirátovi Klausi Störtebekerovi na Rujáně, německém největším ostrově, nebo hanzovní lano v Rostocku, kam ročně přijde více jak milion návštěvníků.

Pořádáním řady výstav, představení a her se Meklenbursko-Předního Pomořansko stará o to, aby návštěva přinesla turistům i kulturní zážitky.

Informace a rezervace:
Tourismusverband Mecklenburg-Vorpommern, Platz der Freundschaft 1 in D-18059 Rostock, Tel:0049/180/5000223 (12 Cent/min, ein Service der Ventelo GmbH), Fax: 0049/381/4030555, www.auf-nach-mv.de und info@auf-nach-mv.de

Kromě pamětní desky se autorův rodný dům neliší od dalších originálně roubených domů v Calwu. Společně s ostatními zdobí náměstí pojmenované po spisovateli.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Z Machu Picchu vykázali evropské turisty, fotili se s odhaleným pozadím

Machu Picchu v Peru

Správa archeologické památky Machu Picchu vyloučila z areálu tři evropské turisty, kteří se na místě fotografovali s...

Najdete na iDNES.cz