Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Durynska za městy plnými historie

  21:46aktualizováno  21:46
Historická města se staví do řady jako perlový náhrdelník Durynskem, které oblíbeným turistickým cílem ve středu Německa. Ke střetnutí se středověkem zve například přes 1250 let staré hlavní město Erfurt.

Město s úzkými odbornými domy zastavěnými romantickým Kramářovým mostem  láká stejně tak jako jedinečný celek Mariendomu a St. Severi-kostela na pohádkovém Domplatzu.

Výmar, evropské hlavní město 1999, představuje jedinečná muzea, nádherné zámky a parky. Samotných 14 objektů, které se ve městě nachází, jsou pod ochranou organizace UNESCO, mezi tím Goethovo národní muzeum - bývalý obytný dům nejslavnějších německého básníka - a Bauhaus museum, které dokumentuje historii architekturního stylu ve Výmaru.

Na úpatí slavného Wartburgu leží Eisenach, rodiště světově proslulého komponisty Johanna Sebastiana Bacha. Jak "cinkající" Bachův dům, tak Lutherův dům zve návštěvníky k nezapomenutelné seznámení s historií středního Německa. Na Wartburgu - které je také pod ochranou UNESCO, přeložil do němčiny Martin Luther Nový Testasment.

Návštěvníky zajímající se o kulturu můžou objevovat Durynsko nejlépe na cestě dlouhé kolem 300 kilometrů tzv. "Klassikerstrasse Thüringen". Tato cesta vede ve směru Výmaru, Erfurtu a Eisenachu dále historickými městy: Jena, město optického průmyslu s nejstarším planetáriem na světě, Gotha s přepychovým zámkem Freidenstein a barokním Ekhof-divadlem, dále Bachovo město - Arnstadt, Meiningen - který je domovem tradičních divadel a durynských knedlíčků, Rudolstadt, přesahující od obrovského zámku Heidecksburg, jako středověká dílna Schmalkalden se zámkem Wilhelmsburg v Durynském lese.

Celý rok je vyplněn kulturními událostmi jako Durynský Bachův týden, koncerty ve slavných sálech Wartburgu, umělecká slavnost ve Výmaru, Open Air festivaly jako "Domstufenfestspiele Erufurtů", Kulturní aréna "Jena" nebo "Jazzmeile" láká velký počet návštěvníků na dovolenou do Durynska.

Informace a rezervace do Durynska:
(Po vyžádání lze zdarma získat katalog s informacemi o Durynských městech a tipech na události a zajímavosti v Durynsku.)
Service-Center Thüringen, Weimarische Str.45, D-99000 Erfurt, Tel: 0049/361/3742-0, Fax: 3742-388, email: service@thueringen-tourismus.de, internet: www.thueringen-tourismus.de

Durynské město Erfurt je oblíbeným cílem ve středu Německa.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Z očí do očí horským gorilám. To nejlepší, co Rwanda dává světu

Ubumwe, stříbrohřbetý samec rodiny Amahoro

Vlastně byste se jim do očí vůbec neměli dívat, protože je to může vyprovokovat k útoku. Někdy se tomu ale nelze...

Doma v cizině: V Česku všichni spoléhají na stát, v Egyptě na rodinu

Lenka zažila v Egyptě lásku na první pohled. Za měsíc proběhla svatba.

O Egyptě nevěděla vůbec nic, přijela jen na dovolenou a objednala si výlet na čtyřkolkách, na kterém se seznámila se...

Z Machu Picchu vykázali evropské turisty, fotili se s odhaleným pozadím

Machu Picchu v Peru

Správa archeologické památky Machu Picchu vyloučila z areálu tři evropské turisty, kteří se na místě fotografovali s...

Najdete na iDNES.cz