Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Do Bulharska jezdí stále víc Čechů

  8:01aktualizováno  18. června 10:13
Stále více českých turistů tráví svou dovolenou v Bulharsku. Loni ho navštívilo 126 tisíc Čechů, z nich 116 tisíc cestovalo na dovolenou. Meziročně to byl růst o 13,5 procenta. Letos očekává Bulharsko stejné tempo růstu příjezdů. Čechů by tak do Bulharska mohlo jet kolem 145 tisíc.

Češi jsou devátými nejčastějšími hosty v Bulharsku. Největší počet turistů do Bulharska přijíždí z Řecka, Německa, Makedonie, Srbska a Černé Hory. Celkem loni Bulharsko navštívilo 4,8 milionu turistů ze zahraničí. Meziročně to byl růst o 4,5 procenta.

Nízké ceny a lepší služby

Počet Čechů se zvyšuje především v posledních letech. Lákají je nízké ceny, které již nejsou vykoupeny nekvalitními službami. Do turistické infrastruktury v Bulharsku investoři včetně zahraničních směřovali jen loni 650 milionů eur (téměř 19 miliard korun). Hotelové kapacity na pobřeží jsou ve většině případů zrekonstruovány nebo zcela nově postaveny. Řada nových hotelů se otevře také letos.

Jen v Primorsku, které je z bulharských letovisek Čechy nejčastěji navštěvováno, přibude deset hotelů. Chystá se stavba golfového hřiště a delfinária.

Na Slunečním pobřeží zahájí provoz největší nový hotelový komplex Majestic s exotickou zahradou. Investici přes 20 miliard korun si vyžádalo balneologické středisko Riviera.

Také Albena přivítá sezonu otevřením nového čtyřhvězdičkového hotelu. Novinkou budou letos menší letiště u Albeny a Primorska, která budou nabízet turistům vyhlídkové lety.

Češi jezdí převážně k moři, roste ale počet českých turistů, kteří zavítají na hory a to buď při kombinovaných zájezdech k moři a do vnitrozemí v létě, nebo za lyžováním v zimě.

Zlaté Písky

Tak to tady vypadá v létě. Slunečné pobřěží je díky širokým plážím a pozvolnému vstupu do vody ideální pro rodinnou dovolenouBansko v BulharskuBulharská kuchyněBulharská kuchyněMys Kaliakra v BulharskuRilský klášterRilský klášterBulharskoNesebar NesebarSozopolTrh s ovocem a zeleninou v PrimorskuPohoří Vitoša v BulharskuVeliko TrnovoPomorjeVýletní člun v ústí řeky RopotamoSlunečné pobřeží v BulharskuSlunečné pobřeží v BulharskuSozopolSozopol je malebné historické rybářské městečko ležící 35 km jižně od Burgasu. KebabMusakaBulharské letovisko AlbenaTakhle nějak vypadá bulharské pobřeží - písečné pláže, nové hotely, které zde rostou jako houby po dešti, s velkými bazény. A v létě samozřejmě plné pláže.Bulharské letovisko Albena nabízí jedny z nejkrásnějších pláží u Černého moře. Když vás omrzí koupání, vydejte se do okolních městeček na návštěvu historických památek. Na pláži na Slunečném pobřeží si můžete dopřát kosmetiku a masáže - téměř za symbollický penízSlunečné pobřeží v BulharskuSlunečné pobřeží v BulharskuZlaté Písky

Autoři: ,


Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Slovensko bez turistů. Nejkrásnější dolina Nízkých Tater zeje prázdnotou

Dolina Štiavnica od Štefánikovy chaty

Za nejkrásnější dolinu Nízkých Tater bývá obvykle považována Demänovská dolina s turistickým střediskem Jasná a...

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

Turisté si odvážejí z pláží Sardinie písek, úřady rozdávají vysoké pokuty

Ilustrační snímek

Úřady na Sardinii bojují proti turistům, kteří si z tamních pláží odnáší na památku písek, což poškozuje životní...

Další z rubriky

Do Pákistánu prý jezdí jen hlupáci, ale Žlutý cirkus si to stejně užil

Babu, trabant, který se nikdy nezastavil, se nám začal rozpadat. Čím dál jsme,...

Skoro čtvrt roku jsme cestovali Indií. Bylo to krásné, bylo to intenzivní, ale bylo toho dost. Před námi je Pákistán,...

Chcete vidět Černobyl na vlastní oči? Máme návod k použití

Před opuštěním zóny absolvují návštěvníci dozimetrickou kontrolu.

Pozůstatek černobylské tragédie dnes ukazuje následky společenského selhání i panenskou přírodu. Proč stojí za to...

Domy měla špinavé od sazí, teď je Zalipie nejbarevnější vesnicí Polska

V Zalipii překvapí také malovaná kamna.

Na první pohled vypadají zdejší domy jako vystřižené z dětských omalovánek. Lidové malby se tu ovšem objevují na všech...

Najdete na iDNES.cz