Diskuze

Když boháči žebrají v ulicích. Turistický paradox v jihovýchodní Asii

Představte si, že jdete po ulici a uvidíte člověka, který se pravděpodobně má mnohem lépe než vy a přesto vás žádá o peníze, aby si mohl splnit svůj životní sen. Jak zareagujete? Batůžkářské cestování s minimem peněz se u některých obyvatel v jihozápadní Asii nesetkává s pochopením.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jedna zkušenost z cestování. Byl jsem na výletě po Kypru. Při procházce jsem narazil na 2 žebráky. První byla slečna kolem 25 z Lotyšska. Když jsem, ji vyděl, tak sem neodolal. Měla spálený obličej, rozpraskané rty a batoh za sebou ale jinak čistá a upravená. Klasická cedulka s Chtěla jsem pracovat, nenašla práci a nemám na cestu s5. Nemám problém se podělit s lidmi o to, co vydělám. Nicméně peníze nedávám. Vyndal jsem z batohu 1.5 lahev vody a dal jsem ji jí. V té chvíli se ji rozsvítili oči. Chvilku jsem si s ní povídal, a když jsem odcházel, popřála mi hezký den. To mě zlomilo a vyndal jsem peněženku a dal jí par Eur. Večer jsem narazil na druhého žebráka. Zašlí špinavý, starší pán místní. A jestli nemám pár Eur. Říkám že nemám ale vyndávám opět láhev vody z batohu a on vodu nechci... . Tak jsem si tak říkal jaký je rozdíl mezi lidmi kteří potřebují pomoc a kteří ne? Velkou radost jim udělá láhev vody za 80 centů.

0 0
možnosti

Nechápu, proč bych měl žebrat někde na ulici o peníze. Buď na to mám a jedu a nebo nemám a jdu na výlet na Šumavu. Ekonomická situace lidí v JV Asii je obecně horší než lidí ze střední a západní Evropy takže nevidím jediný logický důvod proč to dělat.

Pokud jde o sponzoring něčí cesty tak to už nechápu vůbec. Pokud má někdo pocit, že neví co s penězi je to jeho věc a ať klidně na takovou akci přispěje. Ale já spíše nechápu tu drzost o ty peníze žádat. Přijde mi to jako ubohost.

něco jiného crowfunding pro projekty, které chtějí něco vyvinout a pak prodávat. To bych řekl, že se dá celkem dobře pochopit.

0 0
možnosti

Zamýšlel jsem se nad tím na nádraží, když po mě chtěl žebrák 20kč. 100 lidí mu dá za den 20Kč. To je 100 x 20 = 2000 Kč/ den. Řekněme měsí má 30 dní, protože žebrá i o víkendě. To máme 2000 x 30 = 60000Kč čistého za měsíc. Kdo to z Vás má? A on to prochlastá - povětšinou. Pokuď neodevzdává daň králi žebráků tak 60%, který mu povolí to místo za tohle malé výpalné...;-)

0 0
možnosti

Není třeba chodit daleko. I u nás je dost velká socioskupina neoliberálních aktivistů, kteří si za naše peníze chtějí plnit vlastní sny. Přitom jsme pro ně jen nic nechápající masa zaostalců.

2 0
možnosti

Kdysi bylo normální si na své cestování vydělat a pak cestovat. Dnešní "cestovatelé" pochopili, že mnohem pohodlnější a rychlejší cesta k penězům je obcházet sponzory, žebrat přes crowdfunding a stěžovat si, jak je dneska sehnat sponzora strašně těžká PRÁCE :-) Největší ironií pak je, když takový "cestovatel" na svém blogu rozdává moudra typu "cestování není otázkou peněz, ale odvahy" a blog má prošpikovaný logy sponzorů a v každém třetím článku je nějaká ta skrytá reklama.

11 0
možnosti

když na to nemám, tak nikam nejezdím. nebo s takovým "luxusem" abych na to měl.odjet přes půl planety na výlet a žebrat od místních na pobyt je spíš na jednu do zubů.

6 0
možnosti

Zkuste nekomu v Asii vysvetlit, ze jste "chudy VS student z Evropy". Oni casto nemaji penize ani na to aby zaplatili zakladni vzdelani pro svoje deti.

10 0
možnosti

Tak jsou mladí a chtějí sami sebe přesvědčit, že jsou nezávislí a cool a v podstatě všem udřeným masňákům nadřazeni jakž i celému "systému" vůbec, protože jim pak vyjde článek na IDNESU, že projeli svět za tři dolary denně. Ale zase proč ne, nikoho neomezují a pokud jim to lidi financují, ať si dělají, co chtějí.

2 2
možnosti
Foto

Me to prijde podobné jako když si člověk vydělává jako Youtuber. Nepochopitelné. Ale když tímto způsobem dokáže z lidí dobrovolně vyrazit peníze, proč ne.

0 4
možnosti