Diskuze

Stroj času: Jiřetín slaví 750 let, prezident Zeman ho chce pohřbít

Kdo zná Horní Jiřetín z konce 80. let, musí hned vidět rozdíl. Z šedivé obce, kterou měl pohřbít povrchový důl, je město s budoucností. Vyrostly nové domy, ty staré dostávají nový kabát, opravily se chodníky, obnovují silnice. Ale pro prezidenta Miloše Zemana je Jiřetín pořád na odpis. Těžba uhlí má mít přednost.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

my chcem pohřbít zemana (nejspíš si ani nezaslouží velké Z na začátku jména)

4 0
možnosti

to je takový věčný boj - práce, peníze vs krajina, ekologie, vzduch. V Ostravě se taky Mittalu naprsoto beztrestně povoluje překračovat limity takovým zpsůboem, že se tam lidi dusí i když je to nelegální a proč? Protože přece z toho jsou prachy a lidi maj práci, že? Kdyby ČR nedejbože po těch indech chtěla chovat se dle zákona, tak jak se chovají ve všech ostatních zemích kromě té naší, protože si tu necháme kálet na hlavu, tak by se taky mohli naštvat a odstěhovat - a to by bylo nezaměstnaných.

0 0
možnosti

L75u62m43i95r 45N40o78v40a97k

8. 11. 2013 11:35

nejde jen o zbourání jiřetína, ale o to, že když se prolomí limity, tak se bude těžit doslova za litvínovem, před janovem - tam se v tu chvíli nebude dát žít. janov už je teď neobyvatelnej, čili za pár let se bude diskutovat a demolici janova?! civilizovaná společnost nemůže bourat sto let starý kostely kvůli zisku, vždyť dodnes nadáváme na komunisti kvůli demolici Mostu, jeďte se tam podívat, jak to město vypadá dneska - zničený panelákový město s lidma na hranici chudoby... důl v jiřetíně rozhodně nezaměstnanost nesníží ani na republikový průměr...

5 0
možnosti

Civilizovaná společnost se především nemůže obejít bez elektřiny. To je bez debat na prním místě. A proto, že pár rádoby ekologických pošuků bojuje proti zdrojům schopným šetřit miliony tun uhlí ročně na jeden provozovaný blok, tak se dříve či později bude bourat a těžit. A nejspíš ne jen v severních čechách. Uhlí je i jinde a když dojde tvrdé na tvrdé, tak budou doly třeba i v Českém ráji. O tom si vůbec nedělám iluze. To že pak lidem konečně dojde, že ti zkostnatělí technokrati, co zpracovávají energetické koncepce, měli prostě zase pravdu, a konečně nakopou zelené ekopošuky pořádně do zadele bude sice fajn, ale pozdě.

1 4
možnosti

Skoda, ze neni uhli na vysocine, asi by byl nazor jiny!!!!

5 0
možnosti

tak by to prodal zeman+spidla take uhlobaronum. plavebni kanal by mel malou zatacku pres Ostravu

0 0
možnosti

Nechť obyvatelé poděkují panu Bursíkovi a dalším zeleným bloudům, za jejich chrabrý odpor proti stavbě třetího a čtvrtého bloku Temelína. Podle původních plánů měla už dávno běžet jejich výstavba, takže už vzniká pěkných pár let skluz. A není tak složité spočítat, kolik milionů tun uhlí odpovídá roční produkci 1200MW bloku. Jen pro info, je to vysoko v řádu milionů.

9 1
možnosti

A to víte, že cena silové elektřiny neustále klesá a že více jak třetinu elektřiny vyvážíme? A víte, že cena elektřiny bude i nadále klesat, protože nás Němci zásobují levnou elektřinou z OZE? Zatím je to sice proto, že to dotují z vlastní peněženky, za což jim patří dík a jenom v létě, ale už teď je jasné, že za pár let to půjde i bez dotací a celoročně. Koukněte se, co se všude ve světě kolem nás děje. Amerika, Austrálie, Japonsko, Čína. Dokonce i Indie. Panu Bursíkovi poděkuji také, protože za něj Zelení udělali skvělé zákony, jak OZE totálně zkompromitovat a možná namastit si i vlastní kapsu. Moc rád bych se konečně někde dočetl, komu že to patří FVE na Jižní Moravě.

2 3
možnosti

Manipulativní článek.

Já fakt nejsem žádný Zemanofil, to rozhodně ne. Ale... Zeman o tom nerozhoduje. Řekl svůj názor jako spousta jiných.

Nevím kolik lidí tady v diskuzi je přímo z Jiřetína nebo do Jiřetína a okolí jezdí třeba do práce nebo kolik to tam aspoň trošku zná.

Nebo kolik z vás tam aspoň jednou bylo.

Já jsem tam dost často. Hodně často jen projíždím.

To, že je v galerii několik fotek opravených staveb a jedna novostavba o ničem nevypovídá. Po silnici vedoucí Jiřetínem na Litvínov se nedá jezdit. Už víc než rok je rozkopaná na několika místech. Propadaj se pozemky města a občas i někomu zahrada. Většina domů je stará. Hodně lidí na těžbu čeká a těší se, že půjdou jinam a do nového. Ale to tady na fotkách asi neuvidíte a rozhovory si s nimi asi nepřečtete. Proč? Neměla by být novinařina vyvážená?

8 9
možnosti

Pánové Jelínek a Vlas... co takhle argument k tomu mínusu...

1 0
možnosti
Foto

Pod Jiřetínem je uhlí na 70 let. Město je poddolované a občas se tam propadne půda do starého dolu. To uhlí tam zůstane ať se děje, co se děje. Nikde není psáno, že když ne v současné době, tak později že se vytěží. To, že se sídla kvůli uhlí stěhují se děje všude ve světě. V Německu se těžaři dohodnout s obcí a podle jejich přání jim postaví obec novou, tak jak si přejí oni a původní obec ustoupí uhlí. Takže já tam bydlet, tak se s těžaři dohonu a dům prodám Koukat z jedné strany na důl, který běží 24 hodin a zvedá hromady prachu a čekat, kde se co zase ve městě propadne kvůli poddolování, to nemá budoucnost, když vím, že to uhlí je třeba a nedá se v současné době nahradit.

9 7
možnosti

Pokud se ho podaří uchovat do budoucna, bude to velmi cenná surovina. Ani tak ne jako palivo, jako surovina pro chemický průmysl. Už za války z něj němci vyráběli benzín, nyní jso zcela určitě možnosti využití ještě větší. A netvrdil bych, že ho není čím nahradit. Uhlí je možné dovézt a zásoby nechat na později, kdy ho bude možné využít možná mnohem efektivněji. Problém je, že stále na úrovni státu neexistuje energetická koncepce, takže to může skončit tak, že obnova těžby bude možná brzy jediná možnost.

7 0
možnosti

Že na to uhlí jednou dojde je vcelku jasné. Otázka je zda je nutné právě nyní. Z zhlediska rozvije energetiky bych viděl jako cestu dostavbu Temelína a v teplárenství jí cestou plynu. I když např. ve Francii existuje i teplárenství na jaderné bázi.

4 0
možnosti
Foto

Ono vůbec v tomto okrese bývalo dřív hodně hezky...

2 0
možnosti

Jo bývávalo, ale toho prachu z povrchových dolů, smradu ze zapařeného a doutnajícího uhlí. Čím dřív lidi vypadnou, tím líp. Musí ale přitom řvát jako v Ostravě, aby z toho také něco měli a aby vše nesežrali nenasytné doly a realitky.

0 0
možnosti
Foto

Je škoda, že tenkrát za to zničení dubu nedostaly Mostecké uhelné doly likvidační pokutu a představenstvo a management nešlo na 10 let sedět. Ten jediný strom měl vyšší hodnotu než všichni ti nenasytní lidé, co se tam u kormidla vystřídali. A to říkám jako ekologií nezanícený člověk.

19 0
možnosti
  • Nejčtenější

Svezte se nostalgickými a zážitkovými vlaky, máme jejich soupis

1. října 2021,  aktualizováno  16.4 10:22

Aktualizujeme Máte rádi vlaky a chcete zažít něco extra? Vyzkoušejte mimořádné nostalgické a zážitkové jízdy. Po...

Největší hřbitov lodí západní polokoule vznikl kvůli kardinálnímu průšvihu

15. dubna 2024

Válka je o ničení a zabíjení. O újmě na životním prostředí. Snad právě proto tolik fascinuje osud...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pozor na omyl. Tyto úchvatné přírodní divy ve skutečnosti stvořil člověk

10. dubna 2024

Obdivujeme se jejich majestátu, žasneme nad jejich krásou a těší nás, co všechno jimi všemocná...

Očima šotouše: prohlédněte si nejkrásnější fotografie laminátek v Česku

9. dubna 2024  14:16

V březnu jsme se v naší fotografické soutěži pro milovníky železnice zaměřili na jednu z...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Váháte, kam na dovolenou? Toulání po Dánsku vás nabije pozitivní energií

12. dubna 2024

Dříve jsme chtěli vidět celý svět, dnes máme chuť jezdit jen do zemí, ve kterých se cítíme dobře....

VIDEO: Konec všech křivd. Vodní festival v Myanmaru vítá Nový rok

16. dubna 2024  14:01

Buddhistický festival Thingyan patří v Myanmaru mezi nejdůležitější svátky celého roku. Polévání a...

Svezte se nostalgickými a zážitkovými vlaky, máme jejich soupis

1. října 2021,  aktualizováno  16.4 10:22

Aktualizujeme Máte rádi vlaky a chcete zažít něco extra? Vyzkoušejte mimořádné nostalgické a zážitkové jízdy. Po...

Po stopách templářů. Pět míst, kde nahlédnete do historie tajemného řádu

16. dubna 2024

Premium Je tomu více než 700 let, co byl zrušen rytířský řád templářů. Jeho bohatství, vliv a také...

Největší hřbitov lodí západní polokoule vznikl kvůli kardinálnímu průšvihu

15. dubna 2024

Válka je o ničení a zabíjení. O újmě na životním prostředí. Snad právě proto tolik fascinuje osud...