Diskuze

Místo dovolené boj o život. Češi onemocněli na Bali horečkou dengue

Je to už přes půl roku, co jsme v Česku pronajali byt a s přítelem se vydali na dvouměsíční cestu po Asii, a pak na pracovní pobyt na Zéland. Po procestování těch nejodlehlejších míst Indonésie jsme ale nečekali, že největší nebezpečí na nás čeká na závěr našeho výletu v turisty zaplavené Kutě na ostrově Bali.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

nemsi

20. 8. 2012 18:55
no a co ?

todle by se vam nestlalo kdyby pred 23 roky lidi meli klice z plastiku !;-D

0 0
možnosti

MeGabovo

9. 8. 2012 17:05
Evropě je nuda, co?

Chtěli jste zažít vzrušení, toho se vám dostalo a měli byste je proto přijímat je i s těmi stinnými stránkami. Pokud toho nejste schopni, tak tam nejezděte a když už, tak si nestěžujte. Toto jednání je poněkud trapné, nemyslíte?

Nicméně přeju brzké uzdravení.

0 0
možnosti

cr934

8. 8. 2012 17:41
neviem

v akej nemocnici dotycny boli, ale ked som navstivil ja nemocnicu v Bandungu, nechapal som. Velke luxuxne vykachlickovane haly, plazmove tv v halach pre cakajucich pribuznych, velke akvaria, vsade cisto,automaty na napoje, na kazdom kroku informatori v uniformach, priamo na oddeleniach "milion" prijemnych sestriciek,  infekcne bolo samozrejme ako samostatny pavilon, dokonca tam bola  aj poschodova hala z obchodmi. Jedine, co bolo rovnake, ako v clanku, bola ta miestnost zo zavesmi, kde lezali najchudobnejsi indonezania ktori nemali cim zaplatit, ale aj tam boli neustali sestricky a miestnost bola uplne cista.

1 0
možnosti

cr934

8. 8. 2012 17:41
Re: neviem

Pokial tito ludia nemaju na zaplatenie, casom ich poslu do statnej nemocnice, ktora je sice o stupen horsia, ale stale lepsia ako nase. Indonezania pokial viem, nemaju povinne zdravotne odvody a mozu si platit poistenie komercne. Ked ho nemaju a nieco sa im stane, stale je moznost dostat pozicku od statu, co sa riesi pripad od pripadu, alebo sa zlozi pribuzenstvo ( co je tam uplne samozrejme ). Dokonca su tam aj pripady, ze doktor operuje zadarmo. Na zaver dodam, ze som bol z indonezankou v nemocnici v Martine, kvoli povinnemu vysetreniu na trvaly pobyt ( 140 euro ) , mala strach v ociach, ked videla ten hnusny komplex, vnutri zvlastny smrad ( nie ten klasicky nemocnicny ) a zvlastny neosobny pristup personalu.

Neskor, po dalsej navsteve pohotovosti, kde samozrejme musela zaplatit 35 euro ( tiez mala dobre turisticke poistenie , co doktorku samozrejme nezaujimalo ) za 10 min vysetrenie  + akusi jednoduchu injekciu povedala, ze uz do tychto zariadeni na Slovensku nevstupi.

2 0
možnosti

Aladár Ladič

8. 8. 2012 15:33
Říká se tomu

zážitková dovolená;-)

0 0
možnosti

krenke

8. 8. 2012 5:38
mozna se budete divit

ale jako cizinec jsem mel uplne stejny zazitek v cesku, kde po tehotne manzelce v podolske nemocnici za standartni odber krvi chteli 12 000 korun a kdyz jsme se ptali proc tak rvali na nas, ze cizinci okradaji ceske zdravotnictvi. pak jen kdyz jsem to nahlasil na policii, tak se zjistilo ze meli pro cizince koeficient 9!!! to je vsude stejne v rozvojocych zemich))) musi mit clovek dobrou pojistku a chodit do mezinarodnich klinik pokud to jde.

3 0
možnosti

petra2605

7. 8. 2012 22:31
takže na Bali na skútru do nemocnice a odmítli nadstandard?

tak do jednoho pytle s místňákama, jasnačka, holt objevování světa a nic nepochopili a zaplatili to za ně zase místňáci tuzozemský, chjo...

1 0
možnosti

Bibr

7. 8. 2012 22:19
Základ jsou informace

Nojo, na Bali člověk musí vědět, do které nemocnice jít, nechápu proč šly do toho nejhoršího co tam je. Kamarád byl na Bali hospitalizován, noc stála hodně a pojišťovna vše bez problémů na dálku proplatila, neplatil nic. A byla to nejlepší nemocnice, v jaké kdy byl. Pak byl v ČR taky v nemocnici s angínou a vzpomínal na skvělou nemocnici na Bali. Prostě člověk musí mít informace. Jinak já na Bali nějaký čas žil a asi tam zas pojedu, můj blog o Bali: ostrov Bali [>-]V

2 0
možnosti

AA00_multinekulturní_3

7. 8. 2012 11:56
Děkuji

za pěkný a zajímavý článek. Ten bych doporučil adolescentním chytrákům, pro které jsou ti, co jedou na dovolenou do Chorvatska blbci a ti, co letí s cestovkou, tak korunovaní.  Takže jak je z čláku zřejmé, vše má své PRO i PROTI. Zažil jsem všechny tři způsoby cestování, proto ani jeden nezavrhuji. Já jsem si z článku třeba odnesl poučení, že není pojištění jako pojištění. To jsem v tropické cizině nějak neřešil, byl jsem pojištěn  a basta. Dnes bych byl rozumnější.

     Ovšem rozhodnutí autorky tohoto článku po tom všem pokračovat za prací na Nový Zéland, to už je na Darwinovu cenu. Ale zcela jistě tam mají lepší zdravotnictví než na Bali.:-)

1 0
možnosti

wertex

9. 8. 2012 20:00
Re: Děkuji

Taky me to prekvapilo, nez se organismus da dokupy chvili to trva, ja bych si dal voraz, ale asi jen nemam ty spravny koule. Jinak hlavne ze to prezili a zda se ze se s tim poprali slusne. Zajimave je to chovani konzula to podle me moc neodpovida norme a toho co by mel pro ceske obcany delat - prece jen si ho platime.

0 0
možnosti

Světlonoš_v6

7. 8. 2012 9:06
socky jedou do Indonézie

a pak s horečkou dengue dělají cavyky kvůli pokoji za 3200 na noc na pár dní. To je asi nejvýraznější dojem co mám z toho článku

1 0
možnosti

Kai-ten

7. 8. 2012 15:17
Re: socky jedou do Indonézie

Už dříve jsem si několikrát všiml tvého nicku u různých přihlouplých příspěvků a jsem rád, že jsi stále konzistentní.

2 0
možnosti

vydra mořská

6. 8. 2012 13:49
Bože ani jsem do nedočetla do konce, tak doufám, že jsou

oba v pořádku, ale bez peněz do světa nelez. Sotva bych se v horečkách dohadovala, zda zaplatím za pokoj 3200,- nebo méně!!! Ale tzv. backpackers to řeší a pak se diví.

3 0
možnosti