Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Na Sněžník se má vrátit jeho dominanta, rozhledna z kamene a dřeva

Sdružení Patriot chce vrátit na vrchol Králického Sněžníku rozhlednu. Na nejvyšším vrcholu Pardubického kraje už před čtyřiceti lety rozhledna stála, nová má vyrůst na stejném místě. Zaplatit by se měla ze sbírky. Vzhled česko-polské stavby bude podobný.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

zdenislav009

Králický Sněžník má pro mě jasnou výhodu

a to je jeho odlehlost. Rozhlednu bych nestavěl...

+1/0
18.11.2011 8:52

papazian

Polské vojvodství ve Valbřichu neexistuje!

Naučte se zeměpis! Vojvodství je na polské straně Dolnoslezské, tedy Dolní Slezsko. A to má svou metropoli nikoli ve Valbřichu, ale ve Vratislavi. Doporučuji také naučit se psát polská města, tak jak předpokládá a vyžaduje jazyk český! Ve Valbřichu je pouze okresní město, to proto, aby bylo město Kladsko co nejvíce poníženo, neboť logičtější by bylo, aby v kladské kotlině bylo okresním městem právě Kladsko. Ale podobně je to i u nás, ve Frýdlantském výběžku je okresním městem Liberec, pravda, u nás okresy jsou chybně převedeny do pozice klinické smrti. Jinak iniciativu vybudovat na Kladském, resp. Kralickém Sněžníku rozhlednu velmi vítám!

0/0
15.11.2011 13:34

navl

Rozhledna ANO

Jsem rozhodně pro to, aby na Kraličáku byla rozhledna. Krásná  kamenná  jako byla ta stará. Kousek od Kraličáku jsem jezdila jako dítě na tábor. Všichni jsme si po výletě na horu do deníku, na choroše a podobně  rozhlednu malovali.  Tehdy tam byla i chata. Dnes je tam už jen malinký slon a jinak je to kopec jako kterýkoliv jiný. Fotka z něho není vůbec ničím typická. Jen je opravdu potřeba stanovit jasného správce, aby za čas opět nespadla. NAVL

+1/0
14.11.2011 16:03

ernest

proboha ne

Proč opět zastavovat další majestátní vrchol. Naše třetí nejvyšší pohoří je právě mimo jiné zajímavé svou ,,opuštěností". Chce-li se někdo podívat na vysoké hory z vysoké rozhledny a pořádně se u toho občerstvit v bufetu tak ať jde na Praděd, nebo do šrumce staveb a lidí na Sněžku. Co bude za nápad příště, že tam chybí lanovka nebo pořádná silnice?

+1/0
14.11.2011 13:25

bezec74

Rozhledna

0/0
14.11.2011 12:36

Profesionální neúplatný diskutér

Materiál tam mohou dovézt "ochránci" ve svých SUV ...

Když už se po tamních lesích prohánějí nevytížení.

+3/0
14.11.2011 0:45Najdete na iDNES.cz