Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Rozhledny, ze kterých se nerozhlédnete. Absurdní vyhlídky Bílých Karpat za miliony

Pokud jste si dosud mysleli, že slovo rozhledna je odvozeno od slovesa rozhlížet se, pak vězte, že jste na omylu. V Bílých Karpatech vyrostly v poslední době čtyři rozhledny, ale ze dvou není téměř nic vidět. Dokonce ani nestojí na kopci, ale v údolí u silnice. Rozhledny vznikly hlavně z dotací EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

6jara9

Ať si Slováci staví, co chtějí

U nás se zase staví golfoví hřiště pro ohroženou mládež. :-) a taky s dotací..

0/0
24.3.2011 19:40

sid_cz

no

je to k pláči, celá evropa po krk ve sračkách a utrácí se za nesmysly, ještě dokážu pochopit budování cyklostezek, jejich význam lze pochopit, ale "rozhledny" a nebo třeba sedačkové lanovky na 800m sjezdovce, to mi hlava nebere

0/0
26.2.2011 8:38

Rene.Zach

Evropské unii je v podstatě lhostejno za co peníze promrháme

Oni si nás kupují. Utrácejte za co chcete a stavějte si tam u vás co chcete ale potom až vudete chtít vystoupit z Evropské unie, tak nám napřed ty peníze vrátíte a teprve potom můžete jít. My sklapneme kramfleky a ohnem hřbet protože tolik peněz co jsme z dotací promrhali jednoduše ale ani složitě neseženem.

Tak prodáváme naši zemi a oni si nás kupují, jenže peníze za naši zemi nejdou na nic smysluplného, v podstatě jsou tunelovány vychytralými jednotlivci.

0/0
22.2.2011 21:18

superkutil

Re: Evropské unii je v podstatě lhostejno za co peníze promrháme

Mám kamarádku co připravuje podklady pro dotace a kdybyste viděli na jaké nesmysly se dotace dají získat? Je to klasický tunel. Dotace se vezme třeba na nějakou stavbu, cena stavby se 6x předraží , dotace se získá, za 1/6 se postaví a zbytek jde do kapsy. Příprava podkladů je složitá, ale když už někdo ví jak v tom chodit, tak je vysoká úspěšnost.

0/0
16.3.2011 12:58

černej oes

A co?

Údolní přehradu vymyslel přece již Jára Cimrman.

0/0
22.2.2011 18:27

Cortez

Tunel EU

Je sice pěkné že se za peníze EU postavili rozhledny misto toho aby se "jen tak" všechny  ztratily na účtech nějake pochybné outsousové firmy, nicméně, tady ten trend staveb rozhleden podle mě nebyl/není dělán se záměrem stavět rozhledny, ale vydělat na stavbě rozhledny!!

195 000 euro?:)) Za to se dá vklidu postavit luxusní vila.Tady tento system jak si vydělat prachy si vymysleli jistí floutci,a nutno uznat že vysledek se dostavil,takže hlupáci to nejsou.Vypracujou projekt na stavbu rozhleden-rozhledna,příroda,dřevo,příhraniční spolupráce,turistika,na toto EU slyší nejlépe,ale co je hlavní,na tady tomto se dá vydělat mnohem více než kdybyste třeba za pomocí dotace stavěli sportovní stadion.Samotná rozhledna stojí totiž daleko méně,řekněme že 1mil.,max 2 mil i s projektem a sluzbama.Tzn.EU by mela prispet +-1,5 mil (70-85%). No v našem případě přispěla něco přes 4mil.(rozhledna a služby v papírech staly zřejmě daleko více).Všechno se zaplatilo a někomu zůstaly do kapsy pěkné 2melounky.

0/0
22.2.2011 10:55

basniklidu

no proste v zapadni EU

dodnes nepochopili, ze dotace do bananovych republik je porad neco jineho nez do tech zapadnich ...

0/0
20.2.2011 1:28

CCIR

Rozhľadne!

Vážený pán Janoška, autor článku!

Slovo rozhľadňa je aj v slovenskej gramatike odvodené od slova rozhliadať sa! Nie je však z Vášho článku jasné kedy by Vám a za akých podmienok tie rozhľadne vyhovovali. Možno keby ste aspoň z jednej dovidel do Bruselu, Prahy, Brna, Bratislavy či Viedne by bolo všetko zrejme už v tom najlepšom poriadku. Z hľadiska geologického teda aj bezpečnosti sú postavené tam, kde aj sú! Nie je na nich nič zlé ani z hľadiska výzoru ako píšete. Sú najmä z dreva a drevo patrí do prírody. Taktiež nie je zrejmé z Vášho článku ročné obdobie, kedy ste tam boli. Ak sa vyberiete na ich návštevu keď tam prší, alebo sa roztápa sneh, nečakajte tam teda žiaden zázrak!!! Treba si vybrať na ich návštevu vhodné počasie a potom sa tam nemusíte miesiť v blate ... Taktiež Vám asi treba pripomenúť že tie rozhľadne sú vybudované v prírode, teda tam nečakajte žiadne diaľnice, hotely, či krčmy a tiež sú určené na pešiu túru a teda tam nehľadajte parkoviská, železničné stanice, metro...

0/0
19.2.2011 17:14

CCIR

Re: Rozhľadne!

II.

Zrejme Vás najviac na nich iritovali tie tabule EU! Je vždy lepšie postaviť nejaké rozhľadne ako peniaze jednoducho ukradnúť!!!

V záujme objektivity nám skúste popísať tak isto aj tie rozhľadne na českej strane, ktorých popis a význam tu chýba a len ste sa o nich v svojom článku zmienili že sú. Rád si Váš názor na ne prečítam.

0/0
19.2.2011 17:19

ivoš

Re: Rozhľadne!

Voni jeden uraženej šovinisto...;-D

0/0
19.2.2011 18:41

CCIR

Re: Rozhľadne!

Podľa seba súdim teba ... Že? ;-D

0/0
19.2.2011 20:34

slavex

Re: Rozhľadne!

Vážený pán "bojovník", z obsahom tohto článku neostáva iné len súhlasiť* Peniaze minuté na výstavbu týchto  "kuriozít" boli úplne zbytočně vyhodené a sú len ďalšou "kuriozitou" po kobuli na hrade v Blave*Velmi by ma zaujímalo kolko ostalo za nechtami iniciátorom a schvaľovateľom tohto paškvilu! Inak ak chcete pozreť ozaj rozhľadňu tak stačí zájst na opačnú stranu hranice napr. na Kopánky kde možno k vášmu počudovaniu stojí rozhľadna z ktorej je videt bez problémov Fatra a za priaznivého počasia aj Tatry* Inak keď už budete na Moravskej strane pozrite si v Květnej- Strání penzion pre seniorov 21 storočia vystavaný z fondov EÚ a potom choďte napr. do Hrachovišta pozrieť chudobinec v ktorom sa tiesni ale 50 starkých >>> ostuda ako v stredoveku, žiaľ peňazí z Eurofondov na jeho prestavbu sa riaditeľ už dlhé roky márne pokúša a ani nebudú lebo boli pre****né na vystavbu "originál rozhľadní* Takže len si pekne fandite ! ! !  

0/0
19.2.2011 20:57

CCIR

Re: Rozhľadne!

Nie som, nebol som a ani nebudem žiaden "bojovník"! Omyl!!! S článkom sa nedá súhlasiť, nie je objektívny. Porovnávať penzión v Květnej a v Hrachovišti s týmto nesúvisí. Je pravdou že ten v Květnej je určite iný proti tomu v Hrachovišti(mal som tú česť navštíviť oba) ale ten v Květnej vôbec nie je zrkadlom celej ČR, tak ako ten v Hrachovišti nie je zrkadlom zasa celej SR!!! Každá výstavba niečo stojí a je to jedno či je to v Bratislave a či vo Vrbovciach a pod.! EU neurčila pri stavbe týchto rozhľadní ich výšku ani diaľku dohľadu!

0/0
20.2.2011 22:11

syselpolni

Re: Rozhľadne!

Píšete: "EU neurčila pri stavbe týchto rozhľadní ich výšku ani diaľku dohľadu!" Fakt slovo úředníka, tedy prakticky nepoužitelného člověka. Zajeďte si do Javorníku, vylezte si na tamější "rozhlednu", rozhlédněte se do kraje (teda na to smetiště a ty dvě dědiny pod Vámi, dál toho moc neuvidíte), představte si 1 650 000 Kč co ta sranda stála, pak si představte ty deficity rozpočtů, ze kterých se to financovalo a zbytek nechám na vás jestli Vám to dojde...

0/0
28.3.2011 14:12

hurkadavid

Je to tak

Před půl rokem jsem na rozhledně u Turé Lúky zastavil. Je to tak. Nechápal jsem, kam mám vidět a co ta rozhledna znamená. Navíc jsem si silně zablátil kola a vyjel na cestu v oné nebezpečné zatáčce. Za tři dny byla cesta k rozhledně uzavřena beonovými bloky, aby další zvědavec nechtěl na vrchol a pak roznášet bláto. Dnes je parkoviště vysypáno štěrkem, ale rozhled pořád chybí. Pro zvědavce - vyjíždějte z parkoviště na hl. cestu opravdu opatrně, jde o život....EU;-O

0/0
19.2.2011 15:10

nestačímsedivit

Zdá se,

že kontrolní mechanismy EU fungují jako vše v EU.

0/0
19.2.2011 13:46

ab54321

Máte zkreslený představy

O tom,  na co se dotace z EU využijou, rozhodujou naši místní volený zástupci. Brusel dává pouze omezující podmínky na co to lze využít. Proto neházejte vlastní selhání během voleb na bruselský ouřady.

0/0
19.2.2011 11:59

prngrr

Zrušit daně!

Jakmile někde vidím "postaveno z peněz EU" a podobně - je mi jasné, že to jsou vyhozené peníze za nějakou totální stupiditu.

Tak to vypadá, když se prostě "musí utratit" nějaké cizí peníze.  Stačí napsat "projekt" a postaví vám třeba solárium na Sahaře nebo knihovnu v pralese.RvEU

0/0
19.2.2011 9:53

666

Re: Zrušit daně!

Tak uplně cizí peníze to nejsou

0/0
19.2.2011 11:05

666

Peníze nejsou u kékařů, policistů a hasičů

A  my utrácíme za nesmysly. Když nevidíme dobře zblízka, abychom alespoň viděli do dálky. Špatné rozhodování po všech stránkách, nikomu neprospívá.

0/0
19.2.2011 8:35

GU.HU

inu Slovensko...

0/0
19.2.2011 1:32

Rychlý G.

Tak to prostě s dotacemi EU je

Rozhledny mi připomínají vzhledem i funkcí prolézačky na dětském hřišti. Jinak musím říct, že se mi docela líbí, ale zbytečné opravdu jsou.

Co se týče dotací EU tak si všimněte, že u všeho co se vybuduje, musí být cedule „Postaveno za přispění... “. Je jedno jestli je to kanál, přechod nebo nějaký záhonek. U takové rozhledny budiž, ale jinak jsou to podle mě další vyhozené peníze.

0/0
19.2.2011 0:03

dorrey

Když eurobyrokrat rozhodne, že budou rozhledny, tak budou.

Stejně tak eurobyrokrat rozhodne o zakřivění okurek, o průměrné velikosti penisu na výrobu prezervativů, o průměrné velikosti stolice na správný objem výpusti WC. Toto samozřemě vyžaduje několikaleté testování v hodnotě mnoha miliard EUR. A eurohujer tomu tleská.

0/0
19.2.2011 0:01

celim

Re: Když eurobyrokrat rozhodne, že budou rozhledny, tak budou.

No ale největší sranda je to, že ti eurobyrokrati byli do Bruselu vysláni jednotlivými členskými státy, tedy i naší vládou!!! A co jsme si tam poslali, tak to tam máme!!!

0/0
20.2.2011 19:11

vitara

Nejen rozhledny

Žiji v tomto regionu a již jsem viděl řadu podobných příkladů,jak jdou rozkrást bezostyšněě peníze. Jednou jsou to rozhledny,jednou předražená odpočivadla u silnic,jednou chvalozpěv na strom,který pomalu v katastru obce,která si na něm vybudovala byznys,ani neroste. Dotace však plynou a utrácí se. Okolo se přiživuje skupina vykutálenců.

Lidé jsou už tak zpitomělí,že dnes už to netečně přechází.Dříve nadávali,dnes jsou neteční.Kam to spějeme? Podvodníci jsou všude jak v Praze,tak v Karpatech.

0/0
18.2.2011 23:35

Hrustic

Okamzite

po precteni nadpisu mi bylo jasne, ze jde o evropske dotace ... Tohle giganticke plytvani a rozkradani celoevropskeho rozsahu je jednim z hrebicku do bruselske rakve :-/

0/0
18.2.2011 23:15

Bob-an

U EU dotaci nejde o logiku

Staci pokud umite spravne napsat projekt.....

Delali jsme tyhle zadosti i ve skole a i vyucujici nam rikal, ze pri zadosti o EU dotace jde casto (je jich vice druhu) predevsim o formalni stranku veci - tzn staci se s projektem vejit do nejakeho vyhlaseneho "tematu" a dobre zpracovat dokumentaci a mate to....

0/0
18.2.2011 23:00

Step

Re: U EU dotaci nejde o logiku

me nejvice desi ze tyto "dovednosti" - jak podojit EU - se uz i studuji ve skolach. To je podle me totalni upadek zdraveho rozumu i moralky.

0/0
18.2.2011 23:05

tomas_tod

Rozhledny vznikly hlavně z dotací EU.

Tím je řečeno vše. Někdo si pouze potřeboval nahrabat.

0/0
18.2.2011 22:46

Aleek

Autor je asi nastvany fotograf :-)

co se spatne zeptal na rozhlednu namisto vyhlidky :-)

0/0
18.2.2011 22:20

Aleek

Re: Autor je asi nastvany fotograf :-)

vlastne naopak :-)

0/0
18.2.2011 22:21

ab54321

EU překontroluje jestli rozhledna stojí

To že je v údolí a neni z ní nic vidět je blbost domorodců.

0/0
18.2.2011 19:25

DeliriumTremens

Re: EU překontroluje jestli rozhledna stojí

Ti možná ani netušili co jim to za humny staví ... :-)

0/0
18.2.2011 23:22

jahus1

Jen houšť modrých bruselských tabulí

Dotace zásadně slouží k utracení daní, které jsou do Brusele a ke korupci politiků, kteří si myslí, že o nich rozhodují. Pokud by se neutrácely za tyto (píp) tak se utratí za jiné (píp).

Jako příklad takové (píp) lze uvést "oprava" silnice III. třídy mezi Horními Bojanovicemi a křižovatkou pod dálnicí u Hustopečí. Zvolená technologie opravy, která byla dokončena v prosinci 2008, umožnila hned na jaře 2009 opravy flikováním. Tudíž dalším čerpáním ze státního rozpočtu. Zima 2009/2010 další flikování. Letošní zima uvedla silnici do takového stavu, že už není k rozeznání od stavu před "opravou" 2008!

A nad tím vším se opět skví modrá bruselská tabule;-D;-D;-D

0/0
18.2.2011 17:14

pepouš

Tak to dopadá,....

....když se dotace musí utratit  pokud možno nejdříve.  Před 15-ti lety jsme "dosáhli na dotaci ze Švýcarska". švýcaři si nejdříve celý náš projekt prozkoumali a pak teprve jsme dostali příslušná zařízení. Oni totiž zaplatili švýcarským firmám dodávku do našich zařízení. A ta zařízení fungují dodnes.

0/0
18.2.2011 16:56

jacobsen

dotace, dotace

kde že ste se vzaly?

0/0
18.2.2011 15:14

Sub7

Re: dotace, dotace

na horách nerátly, v poli ich nesejú... To jenom my troubové to financujem, podstatný balík prožerou ouřadové v Bruseli a valná část zbytku jde na takovéhle (píp).

0/0
18.2.2011 16:30

fantomas-se-zlobí

visuté údolí

"Nestojí dokonce ani na kopci, nýbrž v mělkém sedle mezi dvěma vrchy, v podstatě na dně visutého údolí." Mohl by mi někdo prosím vysvětlit jak vypadá takové visuté údolí? Děkuji.

0/0
18.2.2011 15:11

(pikulik)

Re: visuté údolí

Ve dvou směrech stoupání, ve dvou směrech klesání nadmořské výšky, přičemž mezi směry se stoupající výškou, i mezi směry s klesající výškou je z pohledu pozorovatele stojícího ve visutém údolí úhel cca 180 stupňů.

0/0
18.2.2011 15:47

sirisiri

Re: visuté údolí

hyperbolický paraboloid...

0/0
18.2.2011 20:49

kladivar2

Doufam ze za tyhle a podobny stavby bude EU chtit penize zpe

Doufam ze za tyhle a podobny stavby bude EU chtit penize zpet. Brusel by se mel vice zajimat co se za dodace opravdu udelalo a zda to prineslo uzitek a nebo se jen nekdo sikovne nakapsoval.

0/0
18.2.2011 13:11

Sub7

Re: Doufam ze za tyhle a podobny stavby bude EU chtit penize zpe

Ale co Vás nemá, kdyby se v Bruselu měli zpětně starat o každý zhola zbytečný projekt a vyhozené peníze, neměli by pět let nic jiného na práci.

0/0
18.2.2011 16:28

pepouš

Re: Doufam ze za tyhle a podobny stavby bude EU chtit penize zpe

Tam jsou rádi, že se dotace rozdaly. To si myslíte, že bruselští úředníci  půjdou kontrolovat někam do střední Evropy, jak se s penězi daňových poplatníků EU nakládá?  Byrokracie jako řemen.

0/0
18.2.2011 16:58

Ferin007

Absurdita rozhleden obecně

Tak já obecně nechápu smysl rozhleden a to i těch, odkud "je vidět" (a případně stály pakatel), postavených na holých kopcích, kde nebrání nic ve výhledu ani ze země. Podle mě mají rozhledny smysl pouze v zalesněných či podobně nepřehledných terénech, kde si jinak člověk celkovou představu o okolí moc neudělá.

0/0
18.2.2011 12:53

pavel-m

Re: Absurdita rozhleden obecně

I na hol0ém kopci má smysl postavit rozhlednu z níž kvůli zakřivení Země či kopečkům pár kiláků od místa umožníte mnohem lepší výhled dál.

Což se ale netýká těch rozhleden zmíněných v článku.

0/0
18.2.2011 14:11

Ferin007

Re: Absurdita rozhleden obecně

Ano, to platí pro rozhledny typu Eiffelovka. Ale ne pro 4, 6, 10 nebo 12 metrů vysokou rozhlednu umístěnou na vyvýšeným holým místě.

0/0
18.2.2011 14:14

jacobsen

Re: Absurdita rozhleden obecně

byste se divil, co dokáží udělat ty čtyři metry s vyhledem

0/0
18.2.2011 15:15

oguy

Takže...

...to vlastně nejsou rozhledny ale tunely...

0/0
18.2.2011 10:53

chekov

Re: Takže...

u nás se tunely staví nejen podzemí, ale i nad zemí a všemi směry.

0/0
18.2.2011 11:37

sid_cz

Re: Takže...

jj;-D;-D;-D;-D;-D;-D;-D u nás jsou i vzdušné tunely

0/0
26.2.2011 8:40Najdete na iDNES.cz