Diskuse k článku

Novinky Chorvatska na léto: nové silnice i lepší kempy

Počet Čechů v Chorvatsku klesl za poslední dva roky o deset procent. Přesto země vápencových skal u Jadranu stále patří, co se týče oblíbenosti, k jasné jedničce. Letos se naši turisté mohou těšit na nové úseky silnic, větší počet přímých leteckých spojení a další novinky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

medick

cena/kvalita

Chorvatsko je krásné, mám to tam rád... ale dalších 5 let tam asi ZAS nepojedu... Po 5 letech jiných destinací jsem tam vloni byl... katastrofa... jízda v kolone kolem Zadaru na dálnici prodloužila cestu z 10 hodin na 16... Služby ve Splitu nebo v Makarské jsou drahé a málo kvalitní... Personál se moc nesnaží a pravidelný večerní koncert dvoučlenné kapely s elektrickým piánem ala Boney M mne definitivne odradil na dalších 5 let. Animace na pláži pro děti = 0, animace v hotelu se koná tak á 3 dny cca na 20 minut. Prostě se musí ješte hodně učit. Dal jsem za 14 dní přes 50 tisíc pro celou rodinu a rozhodl jsem se, že příště investuji lépe.

0/0
30.3.2010 9:07

čtunoviny

Draho a nevlídno ???? tak to bude asi Praha

Milí spoluobčané,        jak jste spokojeni s cenami a vlídností číšníků v centru Prahy ?

Samozřejmě srovnávám místo s velkou koncentrací cizinců.

Nakonec přímořská promemáda města Makarska je asi něco podobného , jako kterákoliv  přeplněná ulička v centru naší matičky.

Zkuste si zajít v Praze nebo na Makarské riviéře někam dál mimo rušné centrum.

Najíte se královsky a za poloviční ceny.  Naprosto stejné je to  i s ubytováním : cena - kvalita.                Dobro došli !!!!!!!!

0/0
24.3.2010 7:41

čtunoviny

SLUŽBY ???

A jaké služby vlastně v Chorvatsku pořád hledáte během toho jednoho týdne , nebo dvou ??? 

Já když mám dobré ubytování a dobré jídlo, tak si veškerý pobyt a program  s výlety organizuji sám.  Je to přece moje dovolená. Žádné další baviče a  sluhy nepotřebuji.

Pokud se Vám zde nedostává potřebných služeb , tak jeďtě jinam.

Já Vám to všem skutečně z celého srdce přeji. 

Alespoň tam těch čecháčků bude méně  a já se na to nesekutečně těším.R^

0/0
24.3.2010 7:48

aquaterra

Re: SLUŽBY ???

Však my už jinam dávno jezdíme, bez obav. A pro tvé info, pojem služby neznamená jen práci animátora, jak si myslíš. :-) Proti gustu... pro tebe je jistě Chorvatsko ideální destinací. :-):-):-) 

0/0
24.3.2010 8:36

čtunoviny

Re: SLUŽBY ???

Děkuji za Tvůj názor.

Rád bych se Tě zeptal,

jaké služby vlastně na dovolené potřebuješ a Chorvatsko je neposkytuje ?

0/0
24.3.2010 20:47

aquaterra

Re: SLUŽBY ???

Tak namátkou mě napadají třeba půjčovny kol, skůtrů, lodí a aut. Není hezčí dovolená, než si projet menší ostrov na skůtru nebo v autě. Poznáš lidi, poklábosíš, navštívíš památky po cestě, projedeš vesničky, všude se tam dobře najíš v místních hospůdkách zalevno a bez kyselých chorvatských ksichtů. Řekové berou hosty bez rozdílu toho, jestli jsi Němec nebo Čech. Dále je tam mnohem víc památek, než v Chorvatsku a představ si, že většinu z nich si můžeš prohlédnout zadarmo a bez obtěžování, aby sis koupil nějakou trapnou cetku. Jsou tam třeba termíly vtékající do moře a opět zadarmo. Když tam přijedeš třeba v noci a nad tebou jsou hvězdy a s tebou jen pár místních, to je něco. Ale klidně si dál jezdi na jedno místo do předraženého blbákova, aspoň nebude v Řecku přeplněno. :-)

0/0
25.3.2010 10:38

aquaterra

Re: SLUŽBY ???

...termály...

0/0
25.3.2010 10:40

čtunoviny

Re: SLUŽBY ???

Navštívil jsem Atény, Tolo, Napflion,  Hydru , Spetses........atd, atd.

Projezdil jsem téměř celou západní Krétu od Heraklionu  ( Knosos)  až na nejzápadnější pláže ( Prasonisi...). Nejvíc se mi líbila  Chania.

V Chorvatsku jsem projezdil téměř celé pobřeží.  Nejdříve jako  průvodce Kompas Praha ( řed 10 lety) a pak hodně  autem s rodinou.

Turistům jsem  vždycky přesně poradil, kde si mohou půjčit auto, skutr nebo člun... a kde jsou jaké památky (antika: Pula, Salona, Split...)

O jiných přímořských tátech zde psát nebudu.... porovnával jsi přece pouze Řecko a Chorvatsko.                   Přeji hezkou dovolenouR^

0/0
25.3.2010 19:38

aquaterra

Re: SLUŽBY ???

Pak se divím tvým předchozím komentářům. Taky jsem byli párkrát v Chorvatsku s přívěsem, ale už je to naštěstí několik let zpátky a vrátit už se nehodláme. Jejich největší deviza, ale nezasloužená, jak už psal kdosi přede mnou, je příroda. Bohužel se na ní snaží nekřesťansky  profitovat, a to nejen u moře, ale taky v případě  vnitrozemských přírodních krás. Historických památek tam moc není a přístup Chorvatů k turistům nic moc. Od dovolené si slibuju především pohodu, a ta tam díky Chorvatům není. S Řeckem porovnávám proto, že je to skoro vedle.

0/0
26.3.2010 12:36

aquaterra

Re: SLUŽBY ???

A ještě k tomu "turistům jsem vždy poradil...". My nechceme žádné rady, my si vše obstaráme sami, za předpokladu, že služby fungují. Nějaké výlety přes delegáty, 2x dražší než když si je člověk zajistí sám, jsou k ničemu. 

0/0
26.3.2010 12:39

IfčaX

Re: SLUŽBY ???

No, ale termály a památky snad nepatří do kategorie služeb?

Půjčovny aut by v Chorvatksku byly nošením dříví do lesa.

Ale jinak souhlas, kvalitou služeb Chorvatsko fakt nepřitáhne. Jen by bylo fajn, kdyby si to uvědomovali. Jejich nabídka je vyloženě zaměřena na turisty, co přijedou vlastními auty a částečně i s vlastními zásobami - a pak ohrnují nos nad "paštičkáři", když nepaštičkářům prakticky nemají co nabídnout.

0/0
26.3.2010 18:03

emailnapicu

zasypaná obloha

Největší zklamání loni v Chorvatsku bylo, že už tam začaly lini také sypat bo*del z letadel. Ještě v roce 2008 tam byla (na rozdíl od nás) krásně modrá obloha. Teď už je tam nebe jak u nás. Bílá chemická polévka. Jdu blejt velebnosti Rv

0/0
23.3.2010 19:58

emailnapicu

Re: zasypaná obloha

Oprava:

Největší zklamání loni v Chorvatsku bylo, že už tam začali loni také sypat bo*del z letadel. Ještě v roce 2008 tam byla (na rozdíl od nás) krásně modrá obloha. Teď už je tam nebe jak u nás. Bílá chemická polévka. Jdu blejt velebnosti Rv

0/0
23.3.2010 19:59

May_Payne

Chorvatsko?

Proč? Nevidím důvod, jezdil jsem tam asi jako většina z Vás, ale po jejich trapných výstřelcích vúči ČR a snaze znepříjemnit cestu, jako doklad, že dítě je moje a podobně, předražené "žrádlo" (jídlo asi moc ne), nuda a drahota - NE. Jezdím už 3 roky do Itálie na jih, krásná země, čistota, ochota místních a snaha vyhovět.  

0/0
23.3.2010 17:10

superkutil

Dříve milí lidé, dnes zlatokopové...

Do Chorvatska jezdím od roku 70 a vždy to byli milí a hodní lidé, kteří neměli rádi Dederóny. V posledních 5ti letech Chorvati načichli šmelinou a snaží se na všem vydělat. Navíc se objevili movití turisté z Polska, Německa, Holandska, Francie a Itálie a tak Chorvati stále zvyšují ceny, ale služby jsou stále stejné. Od roku 1970 jsem jezdil i do Bulharska a tam začíná být situace podobná. Prostě vůně peněz lidi ničí. A to platí i v ČR. Vždyť stačí zajít do jakéhokoliv hypermarketu a dívat se co lidé kupují. Takové blbosti, jen aby utratili peníze a mohli se blejsknout před sousedy a známými. Prostě peníze lidi kazí, ničí přírodu atd. Člověk jako jediný tvor na zemi spotřebuje víc než potřebuje. A tím zemi ničí. Místo do Chorvatska jezdím do Norska nebo do Tunisu.

0/0
23.3.2010 15:15

IfčaX

Re: Dříve milí lidé, dnes zlatokopové...

Omlouvám se za nechápavost,  ale když jste zaměnil Chorvatsko za Norsko či Tunis - v čem spočívá to snížení vaší spotřeby?

0/0
23.3.2010 21:17

Krysator

HR

Chorvatsko mám rád a rád se tam stále vracím. Je ale fakt, že v tom je částečně i jistá nostalgie, která může časem vyprchat. Už to pro mě není ale dovolená "objevitelská", je to prostě jenom o slunkohodinách a mořohodinách, prostě lázně. Řekl bych, že do HR jezdí 2 sorty lidí, první tam jezdí pravidelně a stačili si vybudovat vlastní kontakty a jezdí na známá místa ke známým ubytovatelům. Ti pak přesně ví, do čeho jdou -> nebývají nepříjemně překvapeni -> spokojenost. Často také pořídí dovču za slušnější peníze. Druhá skupina jezdí na blind nebo s cestovkami dle náhodného výběru a zde je samozřejmě riziko deziluze větší. Samozřejmě se jezdí s cestovkami i na známá místa, ale to je pak jen o dopravě. Patřím do první skupiny. Myslím, že pro dovolenou dovolenou po vlasní ose + samovař + občas hospoda není příliš lepších voleb. Hotelové služby nehodnotím, protože je v HR nevyužívám.

0/0
23.3.2010 11:33

ab54321

PR článek

Byl jsem v Corvatsku s rodičema koncem 80 let a pak jsme tam zajeli ještě jednou po 20 letech. Dřív to byla skoro Amerika a dneska je to tam na stejný úrovni. Prostě se tam zastavil čas. Větší hotely jsou zavřený, památek tam taky moc neni a služby lehce podprůměrný. Například místní pořadatel zájezdů nedokázal vejlet naplánovat tak, abychom stihli večeři v hotelu. Jak nám prozradil jeden místní průvodce, Chorvati by rádi inkasovali co nejvíc peněz, pokud možno bezpracně. A ta dřívější vřelost vůči Čechům už taky neni nějak přehnaná.

0/0
22.3.2010 12:31

pletiplot

Co se divíte

Za sezonu odjede do Chorvatska milion Čechů, v Chorvatsku jsou 4 miliony Chorvatů. Proč by se chorvat snažil sloužit Čechovi, když tu má zítra dalších padesát stejně uřvaných a lakotných Čechů, které může obrat a víckrát nevidět. Jo pokud zafunguje krize a Češi omezí Chorvatsko na minimum, tak se Chorvati snažit budou. Ale ještě víc se budou snažit Řekové, tam krize už zafungovala.

0/0
22.3.2010 1:02

aquaterra

Re: Co se divíte

Já myslím, že na to, aby měl člověk Chorvatů plné zuby, ani nemusí zafungovat krize. Stačí si tam jednou zajet.

0/0
22.3.2010 7:55

a.bubla

Češi v Chorvatsku

Jezdím do malých vesniček pod Makarskou a nemá to chybu. Jediné co je k nevydržení jsou české "matky" - sedí na pláži, kouří a neustále vyřvávají na svoje děti. Jakubééé, vem si rukávky, Jakubééé, pěkně dýchej, Jakubééé, musíš splýýývat, splýýývat, chápeš? Jakubéé, honem ven z vody, nebo dostaneš!!! A tak dál a tak podobně celý den. Česká rodinka vleze do vody a řve na sebe - týý vole, to je báájo, týý vole, to je studenýýý, týý vole, málem jsem si lokla ...

Deset chorvatských rodin se baví tak, že je neslyšíte, jejich dvacet dětí skotačí ve vodě, jenom Češi řvou jak na lesy. Tak to je šílené v Chorvatsku - uřvaní Češi.Rv

0/0
21.3.2010 13:12

aquaterra

Re: Češi v Chorvatsku

Zajímavé. Já má naprosto stejný zážitek z Chorvatska, když jsem tam před nějakou dobou byla. Jen s tím rozdílem, že neustále řvali místní. A všude taky vyhazovali odpadky. Navíc tam byl prachmizerný výběr jídla, služby téměř žádné a lidé vyčůraní a otravní.

0/0
22.3.2010 7:57

vernerj

Re: Češi v Chorvatsku

Uřvaný lidi jsou všude. Já mám stejný zážitek s Italy. Prostě , blbci jsou všude a je jich víc než inteligentních.

0/0
22.3.2010 14:00

Rudla.

Re: Češi v Chorvatsku

Nemusí jich být nutně víc než inteligentních, ale ti blbci nejvíc poutají pozornost...

0/0
25.3.2010 11:32

kgx13

Novinky Chorvatska na léto: nové zlodějiny

Pokud budou v Chorvatsku  vyčůraní zloději a vyděrači nabízející předražené hnojiště, tak nemají šanci mě tam vidět. Konkurence zemí, kde si turistů váží je sfiňa.....

0/0
20.3.2010 20:05

Chrobalivy

Nejedu nikdy v životě

......

0/0
20.3.2010 12:26

cheechoo

Byl jsem v Chorvatsku 4 měsíce v kuse

jako delegát jedné nejmenované cestovky...A mohu všechny přítomné ujistit, že co se týká jejich názoru na úroveň služeb, ochotu personálu a čistotu prostředí, mají stoprocentní pravdu!!!;-€ Jeden příklad za všechny - Klienti cestovky bydleli jak v hotelu, tak v chatkách v kempu a co čert nechtěl, v pondělí se hotelu ucpal odpad a v kempu začala tryskat z kanálů směs exkrementů a moči a tekla přes celý kemp...Ale Chorvaté vše dali rychle do pořádku - ve středu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Do té doby i přes 15 urgencí se nedělo vůbec nic, klientům zatékalo do chatek a polovina z nich dostala 50% z ceny zájezdu  zpět - samozřejmě od cestovní kanceláře, hotel se k tomu nechtěl znát....Je to dobytek, arogantní a s předraženými cenami...V životě už tam nepojedu a totéž doporučuji i ostatním...Rv 

0/0
19.3.2010 16:55

pletiplot

Re: Byl jsem v Chorvatsku 4 měsíce v kuse

Odpad se ucpal nejspíš tím, že do něj český prasata splachovaly šprcky. Věř, že ve Španělsku bys na tom nebyl s tou rychlostí o nic líp, od Alp a Pyrenejí na jih jsou všichni v podstatě Mexičani.

0/0
22.3.2010 0:55

Z-S

Re: Byl jsem v Chorvatsku 4 měsíce v kuse

jo a v takovym Recku, to by byl teprve fofr :)

0/0
24.3.2010 17:20

cardafly

!!!!

Chorvatsko jsem si zakázal minimálně do doby , než budu zbavenej svéprávnosti. Při poslední návštěvě asi před 5-6ti lety jsem nestačil otáčet hlavou , jak po mě chtěl každej druhej chorvat ty jejich kun.y. Šel jsem se vychcat na polní cestě a než jsem to stihl , tak stál za mnou tatar na mopedu a že chce 5 kun za parking. Tím mě naprosto dorazil. Byl jsem vloni v Itálii a služby se tam s Chorvatskem absolutně nedají srovnat. Celou dobu jsem cítil , že se o mě starají a snaží se ze mě dostat prachy tak , aby mě to ani nemrzelo.

0/0
19.3.2010 15:47

qwenda

Re: !!!!

Souhlas, +- ve stejném roce jsem se dopracoval k témuž. Věta : Jéden osooba dva déset kůůna se mi vryla do paměti nadobro. Navíc jsou oprsklý a maj všechno na háku. kdekoliv je to lepší.

0/0
20.3.2010 7:40

aquaterra

Nové silnice, lepší kempy. Gratuluji k PR, ale já nepojedu.

Tradičně pojedu do Řecka, kde jsou pohodoví lidi, pohodové ceny, fungující služby a výborné jídlo. Na nerudné Chorvaty, drahé a současně nedobré jídlo a drahé služby nejsem zvědavá. Raději projedu na skůtru a autem nějaký další řecký ostrůvek. 

0/0
19.3.2010 13:22

farous

Re: Nové silnice, lepší kempy. Gratuluji k PR, ale já nepojedu.

R^

0/0
19.3.2010 15:00

mlčanlivý boban

Re: Nové silnice, lepší kempy. Gratuluji k PR, ale já nepojedu.

presne!!!! Keď Grécko, tak ostrovy.;-)R^

0/0
22.3.2010 18:16

ab54321

PR článek

Byl jsem v Corvatsku s rodičema koncem 80 let a pak jsme tam zajeli ještě jednou po 20 letech. Dřív to byla skoro Amerika a dneska je to tam na stejný úrovni. Prostě se tam zastavil čas. Větší hotely jsou zavřený, památek tam taky moc neni a služby lehce podprůměrný. Například místní pořadatel zájezdů nedokázal vejlet naplánovat tak, abychom stihli večeři v hotelu. Jak nám prozradil jeden místní průvodce, Chorvati by rádi inkasovali co nejvíc peněz, pokud možno bezpracně. A ta dřívější vřelost vůči Čechům už taky neni nějak přehnaná.

0/0
19.3.2010 11:35

pletiplot

Re: PR článek

Nezapomeň, že se tam prohnala válka a je s podivem, že to tam vypadá aspoň takhle.

0/0
22.3.2010 0:56

HrubesaMares

Chorvatsko

je uzasna zeme. Ma jednu zasadni vadu: Chorvaty.

A jezdi tam cim dal tim vic lidi. Takze obavam se, ze letos mne tam uvidi naposledy.

0/0
18.3.2010 23:11

Lafinta

Re: Chorvatsko

Souhlasím R^

0/0
19.3.2010 12:13

kgx13

Re: Chorvatsko

R^R^R^Souhlas. Ideální by bylo Chorvatsko bez Chorvatů!

0/0
20.3.2010 20:07

jurina

Byla jsem v Jugosláviia a v Chorvatsku 17x

a dodnes se nomohu nabažit pohledu z moře na Biokovo a krásné je to i opačně. Propblém je v tom, že kdo chce ať tam jede, kdo nechce ať jede jinam. Svoboda, né ? Ale hlavně, nesmát se těm co to někde mají rádi a vracejí se tam!

0/0
18.3.2010 18:33

Muf007

Re: Byla jsem v Jugosláviia a v Chorvatsku 17x

Vůbec si nemyslím, že jde o smích. Kdysi, kdosi napsal, že HR bereme jako cestu na chalupu na jihu, jen nezastavíme u Velenic či Znojma a jedeme o kus dál. Ono na tom je dost pravdy. Sedneme do auta a za 6-15 hodin je člověk u vody, počasí vesměs stálé, krajina nádherná. Jenže, a to je právě ono. Všechno se mění a to co před pár lety bylo fajn už býti fajn nemusí. Ať už jde o úroveň služeb, jejich ceny atd.

Proto patřím k těm, kteří Chorvatsko ze svého plánu vyškrtli. Ani letos, potřetí za sebou se tam vracet nebudu ! Své peníze mohu utratit kdekoli jinde a získat za ně určitě víc.

0/0
19.3.2010 12:36

Dajanar

Chorvatsko

Jezdíme do Chorvatska ob rok,pokaždé autobusem,pokaždé jinam a vždy maximálně spokojeni.Nehledáme luxus,ale přírodu/takže kempy a ubytování v karavanech,nebo chatkách/,nebereme sebou naše zásoby,ale dopřejeme si raději něco z chorvatské kuchyně.Letos se chystáme na Makarskou do Podgory.:-)V

0/0
17.3.2010 8:30

qwenda

Re: Chorvatsko

Blahopřeji.

0/0
20.3.2010 7:46

Vytržená mandle

Re: Chorvatsko

Byl, perfektni R^

0/0
25.3.2010 10:12

oguy

Tak nevím...

...ale mám pocit že toto bude pro spoustu lidí důvod tam nejezdit....kampak se poděl ten božský klid v malém apartmánu za 10€ s velice přátelskýmy majiteli ve sklepě a pár kroků od malé liduprázdné pláže....No snad se ještě něco najde nežli tam začne lítat celej hollywood.......

0/0
15.3.2010 13:37

izak__

Re: Tak nevím...

No na Hvaru mimo sezonu to jde, takze ostrovy ... akorat ty trajekty nejak zdrazuji ... jezdim tam fotit modelky, ale jsem tam naposled, mam mezinarodni modelky a kdo ma porad vyrizovat viza a zvaci dopisy ... ted jedu do Polska na bile plaze.

Chorvatsko uz asi taky vypustim nadobro.

0/0
22.3.2010 0:25

tojsouveci

Chorvatsko

V Chorvatsku jsem byl již mnohokráte a vždy spokojen. Jezdím do apartmánů a "vaříme " si tam. Ubytování si vyberu na místě a vždy celkem bez problémů. Místo si vybereme i podle prostředí u moře, takže opravdu jsem neměl nikdy důvod si na něco stěžovat. "Kvalitu služeb" o které někdo píše nemohu posoudit, protože tam asi žádné služby nepotřebuji. Stačí mě dobré ubytování, hezké moře a krásné počasí. A toi to počasí jsem vždy měl.

0/0
15.3.2010 10:58

jojojoj

Re: Chorvatsko

Souhlasím. Kdo hledá, najde. Rok, co rok chodíme ve Splitu do jedné a té samé restaurace, nikdy jsme nemluvili jinak než česky, na obsluhu, kvalitu a ceny jídla si nejde stěžovat. Naopak, při každé návštěvě je o nás postaráno jako o nějaké prominenty.R^

0/0
15.3.2010 13:31

a.je.to

já už se těším

na léto v Chorvatsku :-)R^

0/0
14.3.2010 19:06

a.je.to

Re: já už se těším

místní pitomé narážky na vysoké ceny mě neberou, jezdím tam řadu let a vím že jsou tam jak drahé a špatné restaurace tak i restaurace kde dělají výborná jídla se srovnatelnými průměrnými cenami jako v Praze, zároveň obchody, nejsem blbej abych nakupoval v nejbližší večerce, už ve většině letovisek jsou řetězové supermarkety kde je řada výrobku na srovnatelné úrovni jako v ČR. Přece když se projdete centrem Prahy máte řadu předražených míst ale i v centru se najdou místa kde se můžete výhodně a dobře najíst. Kdo hledá najde, kdo je blbej sedne do první hospody a bude jen stupidně nadávat jako na této diskusi. :-P

0/0
14.3.2010 19:33

Najdete na iDNES.cz