Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Do letadla bez mobilu a zavazadel. Nové zákazy v letecké dopravě

Nezdařený útok teroristy, který pronesl do letadla plastickou trhavinu, od základu změní bezpečnostní opatření. Vlády chtějí zavést "svlékací" skenery a vážně se uvažuje o zákazu nošení prakticky čehokoli na palubu, mobily a kosmetiku nevyjímaje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

no hlavne ti chytrolini jdou totalne blbym smerem

napr. na Gatwicku jsem byl ohromen tim, ze pri obrovskem mnostvi lidi na jednom z nejvetsich svetovych letist jsou sice 2-3 kontroly za sebou, ale pri prichodu do haly nekontroluje lidi nikdo. Kdyby tam odpalil nekdo pumu, tak zabije desetitisice lidi.

0/0
6.1.2010 10:26

Host

A přitom by stačilo

Kdyby každý cestující musel sníst na kontrolním stanovišti kus vepřového. Ti, co to udělají, mohou jít dál do letadla se vším, co mají u sebe bez dalšího zdržení a ti, co odmítnou, tak svléknout do naha, klystýr, rentgen, pak do oranžovžch hadrů a poletí v bedně s pancéřovanými stěnami, které jsou schopny absorbovat explozi.

0/0
6.1.2010 8:19

Host

nic to neresi...

timhle tempem budeme v roce 2020 litat z bezpecnostnich duvodu v pruhlednych igelitovych pytlich jako mumie pripoutany k sedacce jak baliky...... :-)

0/0
6.1.2010 2:21

Host

Pomalu ale jistě je už lepší sedět doma na prdeli (-:

0/0
5.1.2010 20:06

Vodník+

DALŠÍ BUZERACE NA OBZORU

Takže se kvůli jednomu fousatým teroristovi chystá další kolo buzerace cestujících. Chápu, že bezpečáci mají v popisu práce vymýšlet nové postupy jak podobnému dobytku komplikovat život, ale v první řadě tím buzerují milióny lidí, kteří letadly cestují. Musíme se smířit s určitou mírou rizika, která tu vždy bude. Hardyho axiom tvrdí, že vymyslet něco blbuzvdorným je nemožné, protože blbci jsou úžasně vynalézavý a teroristech to platí jakbysmet. Bohužel totéž lze vztáhnout na ty, kteří nová pravidla vymýšlí.

Uvědomme si, že je větší pravděpodobnost, že člověka přejede auto nebo si zlomí vaz v koupelně, než že zahyne v letadle zničeném teristou sebevrahem na palubě. Opatrnost je na místě, ale nic se nemá přehánět.

0/0
5.1.2010 17:19

Host

Re: DALŠÍ BUZERACE NA OBZORU

Pochybuju, že vůbec nějaký terorista byl. Jen potřebují krok po kroku osekat svobody a práva, ale nepovede se jim to.

0/0
5.1.2010 18:03

master19

Re: DALŠÍ BUZERACE NA OBZORU

Ti co letadlem skutečně létají a ne jen koukají na zprávy, jak co padá a co koho přejelo to vidí bezpochyby jinak...

0/0
6.1.2010 8:58

captain cook

Re: DALŠÍ BUZERACE NA OBZORU

kdo neleta je plny teorii a konspiraci

0/0
6.1.2010 10:47

kardzi

Ovce?

Jsem ovce, že souhlasím z kontrolama na letišti???Dobry no:-)))) Jste příkladem takový ty rádoby anonymity.Jakmile Vám první uchyl podřeže kamarada, tak budete nadávat co dělá policie a proč josu tak nízká bezpečnostní opatření, že si z daní platíte policii atd.....ale zločinnost neustále stoupá a jaksi je potřeba něco s tím a proti tomu dělat.A to se netýka samo letišt atd. Jeste jsem nepochopil, co myslýte tím životem bez přemýšlení. Nevím co má toto společného tak nějak z tématem. Komu vadí bezp. kontoly na letištích, at neletá, když je to proti jeho přesvědčení. Ja ji vyžaduji a že někdo ne, at pluje lodí třebas.Pokud potřebuji létat třeba pracovně, tak to bude muset překousnout. Souložit s ním bezpečáci nechtějí. Ale tipuju, že patříte mezi novodobé hippies, který jsou z principu proti všemu a ani na zvonku nemají jméno, protože je to ztráta anonymity

0/0
5.1.2010 15:50

Lukke-Luk

Re: Ovce?

Že na něj vůbec reaguješ, vždyť je to případ, co nikdy nevystrčil nos z ČR...

0/0
5.1.2010 16:13

Host

Re: Ovce?

Děsný blafy.

0/0
5.1.2010 16:45

kars

Re: Ovce?

V poslední době je v diskuzích IN, označovat všechny, kdo nenadávají na američany a nehájí teroristy za "ovce", případně "ovčany". Někteří diskutující se v tom přímo vyžívají ;-).

0/0
5.1.2010 17:05

vItava

Problém

Mobil bych ještě oželel, pokud tedy bude možnost si zdarma zatelefonovat z letištního telefonu. Ale nesmět sebou brát do letadla vůbec nic, to je problém. Když se Vám zpozdí zavazadla, máte třeba druhý den obchodní schůzku a na sobě jenom triko a sportovní kalhoty. Už dnes je to špatné, protože si do palubního zavazadla nesmíte vzít ani svoji pastu na zuby (je to gel, co kdyby to byla výbušnina), ani pleskačku halůzkové...

0/0
5.1.2010 15:37

Hind

Re: Problém

Mobil bys musel oželet úplně, protože by brzy změnil majitele ;) (Teda pokud bys ho nechal v kufru co jde do podpalubí)

0/0
5.1.2010 15:47

vItava

Re: Problém

Nemyslím. Posledně jsem nechal fotoaparát v báglu (nechtělo se mi s tím tahat) a nestalo se mu nic. Ano, krade se, ale že by kradli všechno a všem, to určitě ne.

0/0
5.1.2010 15:53

Hind

Re: Problém

Záleží jak moc dobře je to zabalený. Žádnej handlingář nemá v díře čas se hrabat v batohu a hledat, kde by mohlo být něco na přilepšenou :) Ovšem různý snadno rozepínatelný kapsy na bocích.. ;) Taky záleží, jak kufr vypadá a jestli to třeba neni letadlo co veze lidi z dovolený..

0/0
5.1.2010 16:01

vItava

Re: Problém

No tak zabaleno to bylo pochopitelně prvotřídně, létám už 15 let a manipulaci se zavazadly v podání letištního personálu jsem párkrát viděl, takže vím, co musí chudák bágl přečkat...

0/0
5.1.2010 16:15

Host

Re: Problém

Přesně, kdykoliv letím z Prahy, tak mi proberou tašku - poznám to podle rozhrabaných věcí uvnitř, nezapnutých zipů v bočních kapsách a občas chybějící nějaké drobnosti (cennosti a elektroniku si zásadně beru s sebou na palubu).

0/0
6.1.2010 8:21

kardzi

Co to tady furt melete?

Furt tady někdo něco mele o svobodě a jejím porušením. Zas to nepřehánějtě. Doba je taková, že prostě lidi jsou schopni všeho a do letadel se dostne kdejakej lůzr, kterej je schopný vseho. Lidé si stežují neustále na něco. Myslím, že si budem stěžovat stále a stále na to a to.POlde mne ztát asvobody byla za komančů, když jsem se nemohl podívat pomalu ani do Německa.Dnes můžete v podstatě dělat co chctete a jste svobodní.Ted neřeším novodobé zloděje atd.Ale kontola na letišti je zcela banalní věc a trochu to tady zveličujete. 90% lidí tím projde a neřeší to tak, jako vy tady.Jednou jsem letěl z Turecka a přede mnou seděl nějakek turek bo tak něco a hrozně divně a podzřele koukal. Neustále jsem ho sledoval, co má za lubem.Nic se nestalo, ale řeknů vám, že nějaká turbulence bo tak mě vůbec nerozrušovalo jako tehle týpek. Vím, že jak jsou dneska někteří lidé úchylní a jsem radši, když je někde na letišti proklepnou včetně samozřejmě mně.

0/0
5.1.2010 14:27

Host

Re: Co to tady furt melete?

..jsi typická ovce, gratuluji k spokojenému a nepříliš komplikovanému životu bez přemýšlení.. RvRvRv

0/0
5.1.2010 15:03

vItava

Re: Co to tady furt melete?

Asi moc často letadlem necestujete. Kontrola na letišti není větší problém, i když to je ztráta času. Problém je to, že s sebou nesmíte nic vzít na palubu, a když se Vám někde zdrží zavazadla - což se při přestupu stane snadno - tak jste v cizině doslova s holýma rukama.

0/0
5.1.2010 15:44

Host

šikana ve jménu terorismu

..a jen díky řízené demolici a raketě v pentagonu 11.9.2001. Amíci si to vymysleli dobře, pár tisíc životů výměnou za ropu v Iráku a možnost provádět tohle všechno ve jménu boje proti teroristům. Všechny budeme buzerovat, všude kamery, rentgeny a kontrola všeho a všude. Jsme opravdu jen ovce co jsou v ohradě pod kontrolou? Necháme si to líbit?

0/0
5.1.2010 14:10

Host

Re: šikana ve jménu terorismu

Většina si to líbit nechá, když jim to média vysvětlí. Stejně jako si většina nechá líbit okrádání ve jménu náboženského "boje s oteplováním". Stejně jako se vždy najde dost blbů, co narůstající šikanu řidičů ještě oslavují. Budou oslavovat i tohle. Mediální prostitutky už jim vštípí správnou instantní pravdu.

0/0
5.1.2010 14:17

Host

Drahé věci - jednoduché řešení

Cestující na palubu bez věcí a drahé věci jako fotovýbava, notebooky či jiné cennosti si můžete za 500,- Kč příplatek nechat zvlášť naložit bezpečnostní agenturou, která to při převzetí od Vás po průchodu rentgenem zapečetí do transportního obalu a pojistí na sto tisíc nebo třeba půl miliónu. Pak Vám to zase osobně vydá bezpečnostní agentura na cílovém letišti. Těch 500,- Kč krát dejtetomu 20% cestujících bohatě stačí na 2-člennou agenturu pro každý let. Věci do dejmetomu 10 000,- Kč člověk riskne aby neplatil 500,- Kč příplatek, za fotovýbavu za čtvrt miliónu ten 500,- Kč příplatek rád zaplatí. Mluvím i za sebe.

Samozřejmě že nejúčinnější řešení by bylo zavést v USA a Evropě evidenci muslimů a chránit se cíleně jen před nimi, ale tahle řešení jsou neprůchozí a o jejich nepřijatelnost se postarali takoví pánové jako Hitler a podobní, kteří sice dělali něco poněkud jiného, jenže když ono to má určité podobné znaky kvůli kterým je to v demokracii nemožné.

0/0
5.1.2010 10:54

Host

Re: Drahé věci - jednoduché řešení

Firma Rapiscan, vyrábějící svlékácí skenery tvrdí, že 19 z 20 pasažérů dává této prohlídce přednost před osobní prohlídkou ochránců. No, tak to má určitě nějakou vypovídací hodnotu, takové tvrzení, když to tvrdí zrovna firma, která vyrábí svlékací skenery. Nebylo to náhodou tak, že z 300 pasažérů na palubě letadla dalo pouze 19 pasažérů přednost této potupné skenovací prohlídce? Mě se žádná firma Rapiscan neptala a já osobně bych dala přednost potupné osobní prohlídce ochránců.

Uvažoval vůbec někdo na možné zdravotní důsledky takto skenovaných pasažérů, kteří létají často ? Nejnutnější dávku rentgenového záření absolvuji při každoroční zdravotní prohlídce a o další zbytečné dávky záření nestojím a rakovinu by snad nechtěl dostat nikdo !  Že se o tomto problému nemluví, ale pouze o problému s ochranou dat je zvláštní ! Rentgenové záření těchto svlékacích skenerů je větší problém než nebezpečí zneužití dat ! Jestli toto zavedou, tak přestanu cestovat letadlem.

0/0
5.1.2010 12:26

Host

Re: Drahé věci - jednoduché řešení

Uvazoval si nad tim, proc o tom nikdo nemluvi? No jestli to neni proto, ze to neni rentgen. To je dobrej duvod, ne?

0/0
5.1.2010 14:29

Host

Re: Drahé věci - jednoduché řešení

spatne... je to rentgen, jen velmi slaby... udajne tak slaby, ze lidem cestujicim parkrat do roka opravdu zadne nasledky nehrozi - tolik obhajoba zarizeni ve vcerejsich tv zpravach...

co to provede lidem, kteri litaji nekolikrat tydne uz tam radsi nerikali.. ;)

0/0
5.1.2010 15:55

rafol

Fotoaparat do zavazadla

Jeste v preddigitalni dobe jsem zazil na letisti cestujiciho, ktery si nechal fotoaparat v kufru, ktery prosel rentgenovou kontrolou. Mel smulu, ze to bylo na zpatecni ceste z dovolene a mohl se pak kochat "peknymi fotografiemi" :-)

0/0
5.1.2010 8:04

Host

Re: Fotoaparat do zavazadla

Tak to je blbost. Letištní rentgen film neovlivní.

0/0
5.1.2010 9:46

Host

Re: Fotoaparat do zavazadla

krom toho že ho znehodnotí, tak mu nic neudělá :)

0/0
5.1.2010 14:13

padavka

Terorista?

pokud se teroriste rekrutuji z rad muslimu, neni pro bezpecnost letu lepsi vypravit jednou za cas letadlo jenom s muslimama vcetne posadky a s bombou, ktera by se odpalila pri umyslne zmene kurzu letadla?

0/0
5.1.2010 2:45

Host

Re: Terorista?

dobra myslenka +1R^

0/0
5.1.2010 10:02

Host

na letistich se hlavne krade.

Kdybych si nemoh vzit elektroniku na palubu, tak bych musel prestat litat. Nedovedu si predstavit, ze bych fotovybavu v cene noveho vozu dal do kufru... Vzdycky ji mam v palubaku.  Na letistich v odbaveni funguje dokonala mafie, diky rentgenovani zavazadel moc dobre vi, co tam kdo veze a neni problem zaridit, aby se zavazadlo ztratilo. Nez se na to prijde kde je, uz je vsechno v pr..li.

Je to nesmysl, oni si cesticku vzdycky najdou.

 Spis mi to cele prijde jako komplot vyrobcu scaneru, jednomu usmudlanci zasypou rodinu dolarama a on udela co je treba, a pak uz se jen hrnou objednavky.  

0/0
4.1.2010 21:20

honza.410

Re: na letistich se hlavne krade.

... i kdyby se to neztratilo, staci sledovat manipulaci zavazadel pri nakladani a vykladani. Na Ruzyni jsem videl, jak z vykladaciho pasu spadlo zavazadlo. laptop ani fotak bych do kufru nedal!

0/0
4.1.2010 22:20

Host

Re: na letistich se hlavne krade.

pri "vykladani" na letisti v gatwicku (Londyn) litaly zavazadla tak tri metry vzduchem.. neveril jsem vlastnim ocim..

0/0
5.1.2010 15:57

[eT]

Další vítězství

muslimů / teroristů.

0/0
4.1.2010 19:20

Host

Re: Další vítězství

Omezenče! Kdyby byl každý muslim terorista, tak je dávno po nás...

0/0
4.1.2010 20:45

Host

Re: Další vítězství

NE!!! Každý muslim není terorista. Jen každý terorista je muslim. Fakemól...

0/0
4.1.2010 21:45

Host

Re: Další vítězství

Jsou i jiné skupiny a náboženství (např. křesťané), které praktikují terorismus jako formu boje. Ale ty jsou momentálně v útlumu - otázkou je na jak dlouho...

0/0
5.1.2010 15:00

Host

Re: Další vítězství

náboženství, a je úplně jedno jaké, je to největší svinstvo co existuje! Nevzpomíná te si na temné doby křesťanství, na to jaké toto náboženství opravdu bylo? Nebýt tohoto slavného náboženství, byly bychom o staletí dále ve vývoji a rozvoji civilizace. Vždyť jak dlouho křesťanství tvrdilo že pí=3, že je Země středem vesmíru a že je placka? Kdokoliv kdo měl jiný názor byl potrestán. Každé náboženství je jen prostředek jak manipulovat lidmi a má k tomu opravdu velký nástroj, strach z neznáma a strach ze smrti.

Já sem typický pohan, nevyznávám žádné masové náboženství, věřím svým způsobem na jistý řád vesmíru, na fyzikální zákony kterými se vše kolem nás řídí a že není nic nadpřirozeného a vše lze vysvětlit. Samozřejmě současná úroveň znalostí lidstva je zatím velmi bídná a to vysvětlování občas pokulhává, ale to nic nemění na faktu že se vše řídí podle jistých pravidel.

0/0
5.1.2010 15:18

Host

Re: Další vítězství

do te formule o nabozenstvi a tmarstvi bohuzel zapada i pojem "demokracie" - je to taky takova "vira" neuznavajici zadny jiny zpusob rizeni sveta - viz. vyvoz demokracie do Iraku, Afganistanu...

0/0
5.1.2010 16:00

kars

Re: Další vítězství

Z tvého příspěvku mám dojem, že jsi zmanipulovaný hlavně ty sám. Kde bychom byli, neb? Kdo ví, možná bychom se dál mordovali v kmenových válkách nebo v arénách pro zábavu publika, byl by normální sex kohokoliv s kýmkoliv, lidský život by měl hodnotu blížící se nule, klaněli bychom se slunci, měsíci a já nevím, čemu ještě a na usmíření bohů bychom občas někoho obřadně zamordovali... Zjisti si něco o životě Říma a germánských, keltských nebo slovanských kmenů. Křesťanství v počátečních dobách

1) bylo sjednocujícím prvkem ve věčně rozhašteřené Evropě

2) jako jediné dokázalo alespoň jakž-takž usměrnit tehdejší feudální pány, kteří se jinak považovali za absolutní vládce nad životem i smrtí všech, kdo byli slabší, než oni.

K vědě - opakuješ to, co učili komančové. Kde je v Bibli, že je Země placka? Kdy křesťanství tvrdilo, že pí = 3? :-)

0/0
5.1.2010 16:48

kars

Re: Další vítězství

Oprava: Kde bychom byli, nebýt křesťanství? (nějak mi to vypadlo).

Jinak, křesťanství není zeměpis či přírodopis, křesťanství je vztah lidí s Bohem. To ovšem nebránilo třeba mnichům v klášterech, věnovat se bádání a třeba takoví premonstráti se cíleně zaměřovali na budování vzdělanosti a jejich knihovny jsou dodnes úžasné. Třeba i Johannes Mendel, objevitel zákonů genetiky, byl mnich. (Ten ovšem není dnes moc populární, protože zákony genetiky jsou v rozporu s vírou v evoluční změnu jednoho organismu v jiný.)

To, co je často kladeno za vinu křesťanství, jsou jen důsledky lidské povahy - když se církev stala mocenskou organizací, hrnuli se do ní kariéristé a prospěcháři s patentem na rozum stejně, jako nedávno třeba do KSČ (srovnávám zde lidské chování, ne doktríny - ty jsou nesrovnatelné).

0/0
5.1.2010 17:02

Host

Re: Další vítězství

Ty jsai klasickým produktem komunistického školství ty blbe.

0/0
5.1.2010 17:17

kars

Re: Jsou i jiné skupiny a náboženství...

"Jsou i jiné skupiny a náboženství (např. křesťané), které praktikují terorismus jako formu boje. " Jak jsi na to přišel ?? Co víš o křesťanství? Jestliže někdo praktikuje terorismus, není křesťan. Jestliže je křesťan, tak prostě nemůže být současně terorista. I když asi neznáš celé desatero, tak o přikázání "nezabiješ" (přesněji "nezavraždíš") jsi snad už někdy slyšel, ne? A odkud myslíš, že pochází věta "Miluj bližního svého..."? Zamysli se, než něco vypustíš, i když jsi anonymní Host.

0/0
5.1.2010 17:12

Host

Dementi

Smarja, co je spatne na tom, kdyz obcas jedno letadlo z milionu spadne? Treba na silnicich a zeleznicich umira daleko vic lidi, tak proc by zrovna do letadla meli lidi chodit prakticky s holyma rukama? Nebo casem nebudeme s batuzkem smet ani do metra? Bezpecnostni prevence je dobra vec, ale nesmi se prehanet. Rv

0/0
4.1.2010 17:33

captain cook

Re: Dementi

co kdyz to jedno z milionu spadne zrovna to s tebou....nebo tvymi detmi?

0/0
5.1.2010 1:17

Host

Re: Dementi

V jinych dopravnich prostredcich umira vic lidi a veci se dovnitr brat smeji. Nevim, proc bych pri letu do ciziny dulezite veci mel davat z ruky. A proc bych behem letu napr. nemohl cist knizku.

0/0
5.1.2010 12:10

kars

Re: Dementi

Možná proto, že bouračka na silnici nebo přejetý člověk na kolejích je nehoda, ne hromadná vražda. ;-€

0/0
5.1.2010 17:15

Host

To snad dá rozum

Když Vás nejdřív svlíknou jako nějakýho zločince. Příště každý projde osobní prohlídkou s odložením šatů a ještě tomu bude předcházet sprcha a pohovor s nějakým bláznem specializujícím se na teroristy. No co kdybych měl v mobilu, anebo v peněžence nějakou bombu?

0/0
4.1.2010 15:49Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.