Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

Lanovku z Čech na Hochficht Rakušané vítají. Ekologové jsou ale proti

Osud lanovky z Nové Pece do lyžařského areálu Hochficht je zatím nejistý. Rakouští provozovatelé lanovek i mnohé šumavské obce by ji uvítali s nadšením, za jistých podmínek s ní souhlasí i Správa Šumavy. Čeští ekologové ale varují, že lanovka může ohrozit cenná území Šumavy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

rozumný ekolog x zfanatizovaný ekolog

...když tady čtu tu diskuzi, tak jsem rád že jsem vystoupil ze Strany Zelených. Bylo to hlavně kvůli těm zfanatizovaným ekologům, kteří mají klapky na očích a uších a řídí se jen tím co jim někdo natluče do hlavy ;-O

Lanovka má přínos jak pro lyžaře z Čech, kteří na Hochficht jezdí, tak pro místní rozvoj podnikání a navíc si dovoluji tvrdit, že díky ušetřeným kilometrům v autech jezdícím tam a zpět přes šumavu má i přínos pro přírodu - je to navíc určitě ekologičťější než autobusy. tak kde je problém??? To si  myslíte, že kvůli pár sloupům v lese na kterých bude na zemí zavěšená lanovka to bude nějaký radikální zásah přírodě ??... já myslím že žádný.

Navíc jestli se neplatu, tak nad první zonou vede lanovka jen pár desítek metrů...

0/0
22.12.2009 14:49

Host

Správa národního parku už se nebrání lanovce na Hochficht

   tak se mi podařilo najít ten článek i s nadpisem který tady skutečně byl a na něčí zásah byl během dne celý přepsán www.novapecinfo

a  je tam dalsi zajimave čteni, treba kdo ma pronajatou onu Klápu......vám ráda sdělí obyvatelka přímo  areálu

0/0
16.11.2009 16:10

Host

nejsem ekolog

Jezdím do nové Pece rok co rok na kolo. Když si představím že by tam měli jezdit autobusy a parkovat spousty aut a z toho tak krásného místa jako je Klápa by měla vést lanovka s průsmykem pod sebou tak mi vstávaj vlasy hrůzou na hlavě :-(

0/0
14.11.2009 14:16

mokrykcb

ekologové

jsou proti všemu ať je to co je to.....že ta nemakavá pakáž nejde raději zbírat papírky do lesa...

0/0
6.11.2009 17:05

Host

Ekoteroristi do rezervací

Kdysi doporučoval Tomáš Garyk Masaryk komunistům, aby si udělali nějaký svůj oplocený ráj na Zemi a tam, aby uskutečňovali své hrbaté sny. Vidělo by se. Nakonec se tak (proti vůli většiny) i stalo a viděli jsme. Strašlivé však je, že vyrostla nová pakáž se starými myšlenkami, jen z rudé stala se zelená. Kdyby se ta sebranka pokoušela zabránit stavbě sjezdovek třeba v Rakousku, tak na ně sedláci vezmou vidle a ženou je před sebou až do Vídně a možná ještě dál. Nechápu co si u nás místní zemědělci, či zaměstnanci a podnikatelé v cestovním ruchu, nechají od té líné hloupé zelené chátry líbit. Každý had a každý lýkožrout je pro ně víc než člověk. Co je krása bez člověka, který ji nemůže vidět, slyšet, vnímat a obdivovat? Zelení všech stran, jděte už do prdele! A Vy všichni místní, braňte se jim - a jejich patologickým  mozkům - stejně t vrdě jako v zemích na západ od našich hranic.

Karel

0/0
6.11.2009 16:14

Host

Re: Ekoteroristi do rezervací

Obdivovat a vnímat je možné aniž by ti někdo vozil prdel na lanovce. Pokud chceš obdivovat, vem kolo, běžky či pohory a vyraž. Stačí se podívat do Norska, jak se to dělá. To co prosazuješ je masová turistika, kdy se na kopec vyvezeš a dolů se vezeš. To by uměl každý blbec. Zkus si to ale na kopec vyšlápnout. Jsme malá země a krásná místa naší země jsou miniaturní (třeba proti Alpám). Povolit stejné zatížení jako je v Alpách, tak z naší země nezbude nic. Podívej se do Adršbachu, Jeseníků, Krkonoš, Jizerek a nakonec i na Šumavu. Všude davy lidí, autem by nejraději dojeli až do středu národního parku, žádná úcta k přírodě, žádná pokora, ten dobytek sešlape všechno, nedodržuje zákaz vstupu, všude vzniká eroze a příroda pomalu umírá. Po nás jen měsíční krajina.

0/0
6.11.2009 17:08

Host

Re: Ekoteroristi do rezervací

Problém je v tom, že všude na západě by Šumava nebyla NP ani omylem, vždyť jde v podstatě o nasazené smrkové monokultury a NP by měl zahrnovat přírodní nebo přírodě blízké ekosystémy což jaksi smrkové monokultury nejsou. Ale totéž jsou Krkonoše, tam jsou původní jen vrcholové části. Pokud chceš vidět, co si opravdu zasluhuje ochranu jako národní park, pak u nás je to jen Podyjí + část Českého Švýcarska, většina NP na Slovensku a NP na západ od nás.

0/0
6.11.2009 19:08

Host

Re: Ekoteroristi do rezervací

Šumava není jen o ochraně přírody ale hlavně o zachování původního rázu velké oblasti, která se dožila dneška jen díky tomu, že byla dlouho uzavřená. Bohužel se tato oblast od revoluce soustavně ničí tím že se zastavuje novými objekty, zatěžuje velkým množstvím turistů, ničí honbou za ziskem. Vždyť se stačí podívat, jak se Šumava změnila. Všude apartmánové a bytové domy, které se tam nehodí, obec Lipno zničená bezohledným podnikatelským záměrem Holanďanů. To se dokázalo uchránit do roku 1990, to síla peněz a úplatnost úředniků ničí. Ať na Šumavě podnikají ekozemědělci, ať je podporován turistický ruch, ale regulovaně, aby to pžíroda přežila. Jakékoliv zpřístupnění vrcholových partií lanovkou je smtelné pro přírodu.

0/0
7.11.2009 23:04

Host

Re: Ekoteroristi do rezervací

Ono i to Lipno neni prirodni, takze je na Sumave cizim prvkem a bylo postaveno puvodne v komunistickych planech jen jako ke zdrzeni Nemecke armady pri moznem v padu do jiznich Cech.  Takze at si na tom Lipnu soukromnici stavi co chteji.  Lide tam ziji, maji pravo si disponovat se svym majetkem jak chcou.  Stezi tam budou podnikat ekozemedelci, kdyz se jim to nevyplati, a za druhe by se jim do toho srali ekoteroristke organizace, coz je dobre videt v jinych castech CR, kde je CHKO temer polozilo zemedelstvi.  Viz Palava, kde ekofasiste znemoznuji vinarstvi ci Vizovicke vrchy.  Z te casti mimo CHKO Bilych Karpat muzete obdivovat Zlin ci Vizovice z kopcu nad Zelechovicemi, videt ovce, a pekne oprave usedlosti a paseky.  Na CHKO strane pusto a prazdno a nikdo vam tam nic nechova.

0/0
8.11.2009 5:36

Host

Re: Ekoteroristi do rezervací

To je ale jiný problém, to je problém státu, že si nedokáže dát do pořádku zákony. Pokud se má zachovat příroda a mají hospodařit ekozemědělci, tak je musí stát dotovat z turistického ruchu. Plno zemí (např Švýcarsko) to pochopilo, v ČR ještě ne. Z Prahy se radní snažíauta vytlačit a na Šumavu je budeme pouštět? To je jak po nás potopa. A Lipno, to je ochrana proti povodním a hlavně velký zdroj elektřiny. A právě uchráněná příroda za Lipnem (Zadní zvonková apod) už teď dostává hrozně zabrat když se tam po silnicích řítí Rakušáci a turisti i cyklisti jsou ohrožováni. Třeba v oblasti bývalého Kyselova, kde je přívoz se teď řítí obrovské množství aut a motocyklů. T není o národním parku, to je o ochraně přírody všeobecně. Vždyť každá krásná část ČR je v poslední době přetěžována turisty a již další zatížení nesnese. A do toho výstavba apartmánových domů, které jsou využívány jen párkrát do roka.

0/0
8.11.2009 15:13

Host

Re: Ekoteroristi do rezervací

Proti ruznym eko organizacim je potreba vytvorit represivni nastroje statu a potirat zakonem.  V dobe kdy treba DS, ktera zdaleka neni extremisticka jako ruzne ekoterortisticke spolky v Cechach a na Morave, je vytlacovana na hranici legality, zatimco ruzne ekofasisicke organizace lezou na soukrome pozemky, strechy budov, pres ploty ruznych soukromych firem a vnucuji regulaci spolecnosti.  Jsou legalni.  Dodnes zadny ekoterorista nebyl zavren za skody, ktere zpusobil, viz treba za stavbu pres Valik ci zdrzeni D11.  Kdejaky zeleny vred v politice nici tuto spolecnost svym exibicionismem od Bursika pres Kocaba, JauJau az Dzamilu a vsem se smeji, protoze jsou nepostizitelni.  To se musi zmenit zakonem a tvrde postihovat.

0/0
8.11.2009 5:22

Host

Re: Ekoteroristi do rezervací

Ale tunel Valík nebyl kvůli ekologům, to si vydupali místní lidé a byla to hlavně politická záležitost. Ekologická výchova  v tomto státě je bohužel minimální a gró národa bohužel zajímá jen vlastní zisk a jinak jsou to bezohlední sobci.

0/0
8.11.2009 15:21

Host

Re: Ekoteroristi do rezervací

Nazdar, ja jsem ta lina hloupa chatra, co dokaze ocenit krasnou prirodu, jako je třeba právě na Smrčině. Ale ano, technokratů je víc a mají víc peněz, kterými si pod heslem POKROK kupují proměnu krajiny na zastavěnou plochu. Nikdy nebudou mít dost silnic, spojnic z místa A do místa B.

0/0
30.12.2009 10:14

Host

změna článku?

Jak je možné, že se změnil nadpis článku a jeho obsah? Původně jsem v nadpisu četl, že národní park není proti...!? Čí zájem tedy byl přepracovat titulek článku?

0/0
6.11.2009 14:11

Host

Pitomci ze Šumavy

Nechápu starosty místních obcí, když chtějí takovou stavbu uprostřed národního parku. Jako by jim nestačila silnice přes zadní Zvonkovou, kterou poškodili panenskou přírodu Šumavy. Teď zase další blbost. Ať se odstěhují, když se jim to tak jak to je nelíbí. Už tak je problém s rozšičující se výstavbou apartmánových domů a se zalidňováním Holanďany. Jak si asi představují, že se k lanovce pojede? To postaví novou dálnici do Nové pece? Takové zatížení dnešní silnice pro 1,5 auta neunese. Hanba všem co ničí Šumavskou přírodu, hanba starostům, kteří jsou tak krátkozrací. Když tam lidi nemají práci, tak ať se odstěhují, ti co tam chtějí bydlet si práci najdou.

0/0
6.11.2009 11:36

Host

Re: Pitomci ze Šumavy

No jo, národní park je třeba oplotit aby tam nikdo nesměl a když tak akorát "ochránci přírody".

Chápu význam rezervací kde by byl zvýšený režim ochrany přírody ale nemůže se to dít na tak velikých plochách jak u nás. Vždyť větší plochu než ČR v % území mají snad jen Slováci

Zkrátit cestu o 80km pro tisíce lidí mi přijde jako hodně dobrá věc.

0/0
11.11.2009 13:03

Host

Re: Pitomci ze Šumavy

oprava:

Vždyť větší plochu NP než ČR v % území mají snad jen Slováci

0/0
11.11.2009 13:03

tom206

Jako

buďte na Šumavě rádi že tma máte díky totalitním drátům relativně zachovalou přírodu. Já tomu nerozumí, pořád nějaký rozvoj, nový silnice, bazény, sjezdovky. Uděláte z toho akorát disneyland o kterej za pár let nebude nikdo stát, protože disnelandů jsou mraky. To tam neumíte podnikat jinak než vybírat parkovný, vybírat za lístky na sjezdovky nebo do bazénů nebo oškubávat v restauracích? Na šumavu jezdím poměrně často, ale třeba restaurace, to je hrůza, znám jen dvě kde vařej něco málo z místních jídel, jinak samý vídeňský řízky a americký brambory.  Co takhle podporovat sklárny nebo ekofarmy. Ta lanovka by se stejně stavěla  jen kvůli třem hotýlkům v Peci a pěti v Planý. Což mi přijde docela málo, za takovej radikální zásah.

0/0
6.11.2009 10:01

Host

Re: Jako

Plně souhlasím. Není to o nějakých ekoaktivistech, ale o zničení přírody. O přeměnu panenské přírody na disneyland, přemnožení lidí, eroze, davy lidí, honba za ziskem a zničíme jedinnou krásnou krajinu co máme. Jak jsou lidi v honbě za ziskem bezohlední a slepý. Když se postaví lanovka, musí se postavit i parkoviště, silnice, lyžaři budou bezohlední, budou sjíždět podlanovkou a lesem. Ne hluk z lanovky ale od lidí na ni bude problém.

0/0
6.11.2009 19:30

Host

Kdo škodí Šumavě

Přepravovat v zimě lyžaře přes Zvonkovou není jako vozit cyklisty po Šumavě v létě. Kdo tudy jednou jel, ví o čem píšu. Kouř z elektromotoru lanovky  (je-li nějaký) není kouřem z výfuku ekologických autobusů, k tomu vy rádobyekologové připočtěte x ks kusů zvěře sražených a přejetých Vašimi ekoautobusy. Na tohle zjištění nepotřebujete studii, jenom zdržujete!!! Jde Vám jen o to, stavbu co nejvíc oddálit. Je přitom jasné, že se to už někdy konečně postaví. . Nakonec kůrovce jste tam už pustili. Takže si myslím, že člověk tam moc škody udělat už ani nemůže.

A na rovinu, lanovka bez sjezdovky je ekonomická sebevražda investora.!!

0/0
5.11.2009 23:24

Host

Re: Kdo škodí Šumavě

Jakékoliv další zpřístupnění Šumavy způsobí její přelidnění. Naopak bych zakázal vjezd automobilů. Kdo chce, tak si cestu k panenské přírodě najde. Pokud umožníme lenochům dojet bez námahy až do středu hor, tak se hory zaplní lidmi kteří k přírodě nemají vztah a kteří by se tam jinak vůbec nedostali. Myslím že je to vidět na ostatních českých horách, třeba nájezdy poláků do Krkonoš a Jeseníků. Jsem zásadně proti jakékoliv lanovce.

0/0
6.11.2009 11:40

cichon

teda jsem dusi v podstate environmentalista

ale v tomhle pripade snad musi jit ze strany duha o silinicarskou nebo naftovou lobby. Proboha postavte to a hned. Ta uspora na benzinu a s tim spojenym smradem za hodinu po otresne objizdecce se musi vratit, navic to ozivy cele zapadni lipensko. Desetkrat jo za tuhle lanovku.

0/0
5.11.2009 23:14

Host

Re: teda jsem dusi v podstate environmentalista

A kdo chce oživit Lipensko? Já teda ne. Mě to naopak vyhovuje jak to je a nechci z Lipenska a Šumavy parodii na park kde budou jen odírat turisty. Šumavě hrozí přetížení turisty a lanovka by k tomu jen přispěla. Osobně bych zakázal jakoukoliv výstavbu v celém pošumaví, ať zůstane panenská příroda. Stačí se podívat tžeba na Pohoří na Šumavě, jak lze vše zničit moderní výstavbou.;-€

0/0
6.11.2009 11:45

Host

Rozvoj Lipenska by byl přínosem pro všechny

Hochficht znám dobře, je tam nejlepší lyžování na Šumavě, dokonce lepší než v Krkonoších. Cesta na Hochficht je při větší sněhové nadílce velice špatně sjízdná, mnohdy není ani poznat, kde silnice je, a v oblasti Zadní Zvonkové jsou sněhové bariery větší než autobusy. Po této úzké silnici projede obrovské množství aut, které svými výfukovými plyny ničí přírodu mnohem více než tichá lanovka.

Opravdu nechápu ekology... kteří jsou zásadně proti všemu a nejraději by přírodu obehnali ostnatými dráty, aby tam nikdo nemohl. Potěšíl mě vstřícný přístup NP Šumava.

Rozvoj Lipenska je opravdu potřebný a tohle je řešení. Pokud by však někdo chtěl "rejžovat" na parkovném, třeba 200 kč/den, vyplatilo by se dojet i tak do Rakouska, tam parkovné nestojí nic.

Pevně doufám, že se problém vyřeší, vznikne lanovka, tím se vytvoří nová pracovní místa v Nové Peci, Horní Plané a okolí, vzniknou nové ubytovací kapacity, nové silnice... prostě dojde k rozvoji.

0/0
5.11.2009 22:10

Host

Re: Rozvoj Lipenska by byl přínosem pro všechny

Ano, už otevření silnice přes Zadní Zvonkovou byla velká chyba!!! Ale kdo chce rozvoj tohoto regionu? VždyŤ rozvoj tohoto regionu znamená zničení přírody díky přelidnění. Už dnes je to problém.

0/0
6.11.2009 11:47

Host

Re: Rozvoj Lipenska by byl přínosem pro všechny

Ekofasisticke zvasty.  Ten region ma asi 1/3 obyvatel toho, co mel v roce 1940 tak o jakem prelidneni tu ekofasiste porad melou.  Jen tim, ze by tam prijelo par turistu?  Kdo by na ty kurovcem vyzrane holiny jezdil? 

0/0
8.11.2009 5:29

Host

Re: Rozvoj Lipenska by byl přínosem pro všechny

Luboši,

děkujeme za dobré PR.

Mik a Mak

0/0
6.11.2009 13:58

Johny_S

Pokud lanovku,

tak to už můžou klidně sjezdovku. Pod lanovkou se najednou otevře volná plocha, kterou pochopitelně budou mnozí načerno sjíždět. Vůbec se tedy ochranářům nedivím. Jednou je to národní park, tak by se tam sjezdovky budovat neměly.

0/0
5.11.2009 21:55

Host

Re: Pokud lanovku,

Souhlasím, lidi už nemají úctu k ničemu. Zákazy jim nic neříkají. V okamžiku, kdy se lidé vyvezou na kopec, tak ho budou sjíždět třeba i lesem. To by se musely všude natahat sítě a to se nebude líbit zvířatům.

0/0
6.11.2009 17:11

jbubik

marně tak uvažuji, čím že by to ta lanovka

vezoucí vysoko ve vzduchu lidi bez jakéhokoliv dotyku s krajinou škodila parku

Snad jedině, že by její uživatelé neekologicky plivali na zem........inu, jak je vidět, zelený fundamentalismus je stále živý

0/0
5.11.2009 21:30

Johny_S

Re: marně tak uvažuji, čím že by to ta lanovka

Např. tak, že by pod ní plno lyžařů načerno sjíždělo...

0/0
5.11.2009 21:54

Host

Duha

Delnickou stranu, Hnuti DUHA a KSCM zakazat!!!

0/0
5.11.2009 21:21

Host

Zelený

Ono když občanská "ekologická" sdružení mohou už být jen dva lidé. A kecat beztrestně do čehokoliv. Ach jo, proč neustále v naší kotlině narážíme na zelený hlupáky, co se chtějí jen zviditelnit. ;-(

0/0
5.11.2009 21:21

socanský jelito

Jarda Bláha nejspíš lyže nenávidí,

jsou to pro něj čertovský prkýnka. Na základce byl na lyžáku určitě ve třetí skupině a vysvobodil ho z ní výron po pádu na cvičné loučce. Od té doby se lyžím stačil vždy elegantně vyhnout a teď je proti jakékoli lanovce na jakémkoli svahu.Rv

0/0
5.11.2009 20:50

Host

Pak lidi mají chránit přírodu

Když pod pojmem ekolog a "ochránce" si můžeme představit jen naprostý de*enty, kteří mají jediný úkol a to do všeho kecat at je to sebevíc užitečný. Nakonec je každýmu nějaká ekologie ukradená a kdyby měli sebevíc dobrou radu a námitku (jako že v 90% nemají), tak je nikdo poslouchat nebude

0/0
5.11.2009 20:38

Host

Nej . . . . . . ? ! ? !

Největší "gól" eko-teroristů zatím byl když vykřikovali že kleč v Jeseníkách je v místě svého výskytu velmi vzácný a unikátní zjev a vehemetně brojili proti lyžařům  ale po několika letech začali zase vytrubovat do světa že tato dřevina není v Jeseníkách původní a požadují její odstranění  ! ? ! ? !   R^  Rv  ;-D 

0/0
5.11.2009 20:29

Host

Re: Nej . . . . . . ? ! ? !

Co tady lžeš ty ubožáku,ekologové o vyřezání kleče v Jeseníkách usilují aspoň 8let.A konečně se to podaří.Jsi hroznej lhář.

Zákaz lyžování chtěli na nejcennějších botanických lokalitách,kde je řada endemitů o populacích kolem pár stovek jedinců

0/0
5.11.2009 23:03

generál Augusto Pinochet

Nechapu!

Je zajimavy, ze vsude na zapad od nasich hranic maji sjezdovky skoro vsude. A ze by treba Alpy byly mene ekologicky cenne nez Sumava? Taky je zvlastni, ze Sumava v Nemecku a v Rakousku( a tady musim rict, ze pry, protoze jsem to jenom nekde zaslechl v TV ) neni chranenou rezervaci. Nebylo by od veci trosku ty radoby ekology, co na prirode a jeji udajne ochrane jenom rejzujou penize, trosku zkrotit a zacit se ridit taky zdravym rozumem? Urcite jsem pro prirodu chranit, na druhou stranu je treba taky vzit v uvahu lidi, jejich zivoty a jejich obzivu a najit nejaky kompromis.

U nas mimochodem je nejcennejsi prroda asi vsude. Vzdycky, kdyz se ma neco stavet( dalnice atd. ), tak se vzdycky trefi do cenneho prirodniho uzemi a pak se jeji stavba blokuje i deset let! Neni to spis tak, ze ruzne zajmove skupiny jen zneuzivaji spatne ceske zakony a pak se zviditelnuji na ukor vsech ostatnich obcanu?

0/0
5.11.2009 20:27

Johny_S

Re: Nechapu!

Zrušit tedy národní park? Jinak, Alpy jsou poněkud rozsáhlejší než Šumava...

0/0
5.11.2009 21:56

cs_assault

Re: Nechapu!

ano, zrusit NP. Co ma kurovcem sezrana umela monokultura spolecnyho s chranenym uzemim? Ne vsechno, co kdysi byvalo zelene je potreba chranit ;-)

0/0
6.11.2009 9:44

pppqqq

Re: Nechapu!

Vůbec nic. Národní park tu není z důvodu ochrany suché vzrostlé umělé monokultury. Nastuduj si, co všechno je účelem NP.

Národní park se vyhlašuje zákonem. V příštích volbách máš příležitost zvolit takovou politickou reprezentaci, která NP zruší.

0/0
6.11.2009 15:36

Host

Re: Nechapu!

Ano, zrusit.  To co je z Sumavy lze stezi nazvat narodni park.

0/0
8.11.2009 5:25

Host

Z Nove Pece????

Co je to za peklo?

0/0
5.11.2009 20:04

Host

Lanovku z Čech na Hochficht

Taky jsem podepsal petici na Hochfich jezdím už několik let a je to fakt taky jsem vždy ubytovaný v Plané ta lanovka to by bylo něco.R^R^

Ale v tom našem kocourkově nevím nevím.:-/

Docela se divím že rakušáci to vítají i když na kopci nás neradi vidí protože byly zviklí na ližování bez front ale co se tam češi naučili jezdit tak už neplatí že je na Hochfichtu ližování bez front.Ale i tak je to tam super.

0/0
5.11.2009 19:57

Host

Re: Lanovku z Čech na Hochficht

Češy se pýše s velkým č

0/0
5.11.2009 20:57

jbubik

Re: Lanovku z Čech na Hochficht

ani se nedivím, že Vás tam vidí neradi, když jim tam místo obyčejného lyžování jen "ližujete". Zvlášť když na Vás nebyli "zviklí":-P

0/0
5.11.2009 21:32

Host

80 tisíc lidí, kteří jezdí autem

ekologům nevadí,

když je má nahradit hromadná doprava lanovkou ja to katastrofa,

nemají to ekofaš nějak popletené?;-)

0/0
5.11.2009 19:36

czechian

Re: 80 tisíc lidí, kteří jezdí autem

To je typický příznak ekologických organizací - jejich názory a program nedávají smysl. ;-D

0/0
5.11.2009 19:38

czechian

Ekofašisti dělají, jak kdyby ta lanovka měla procházet...

...přímo středem Národního parku. Přitom Zvonková a okolí je taková parková periferie. Neřeknu, kdyby někdo chtěl překopat Kvildu, Modravu nebo Lenoru. Ale tenhle zásah NP nijak nepoškodí. A zastupitelé by měli tlačit na investora, aby propojil lanovku s vlakem v Nové Peci nebo se podílel na odbočce vlaku k dolní stanici lanovky. Na úzké šumavské silničky auta nepatří a tak je třeba přijíždějící motivovat kvalitním vlakovým spojem. Třeba by pak Šumava v zimě konečně ožila. R^

0/0
5.11.2009 19:18

Extra Šnek

ekologové

Ať si ekologové trhnout hnátou ;-) Radši ať se jdou přivázat řetězama ke stromům v deštným pralese.

0/0
5.11.2009 19:01Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.