Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Diskuse k článku

VIDEO: Vltavský okruh na kole aneb i v Praze se projedete krásnou přírodou

Tenhle výlet je důkazem, že Prahou nevedou jen vyasfaltované cyklostezky nebo cyklotrasy po frekventovaných silnicích. Zveme vás na 38 km dlouhou cestu hezkou krajinou české metropole i okolí, kdy se projedeme se po úzkých lesních pěšinách a užijeme si náročné sjezdy i výjezdy v terénu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

nimha

Sjezd od hvězdárny?

Nemá to bejt sjezd z vrcholu Ládví, kde je vodárna a věž s vysílači?

Od hvězdárny je to celkém mírné a krátké, ale z Ládví lesem je to celkem držkopád.

0/0
16.4.2009 13:09

chodec

každý jen tu svou má za jedinou

U každé takové diskuse se ukáže absence tolerance k jiným skupinám. Chodci nechtějí na stezkách kolaře a motoristy, cyklistům vadí chodci a čtyřkolky atd. ostatní kombinace si jistě doplní každý sám, Přitom je to o bezohlednosti a aroganci v každé skupině. Úsměvné je, když cyklista píše, že dva koně zničí stezku. Když je podmáčená, zničí ji i jeden MTB spolehlivě taky ! Masový pochod do Prčic = udupaná louka atd. Prostě všeho moc škodí. Pak jsou asfaltové stezky požehnáním, do zbytků volné přírody stovky bezohledných vandalů nepatří. Zlaté Rakousko, kde se rozptýlí bikeři, vodáci i pěšáci nebo amer. národní parky, kde pseudoturisty odradí medvědi. Jo a ještě by mohly pohovořit matky s kočárky z Ďáblického háje nebo rybáři, ti by nás asi poslali svorně do (Y)   

0/0
16.4.2009 10:10

ja

Re: každý jen tu svou má za jedinou

sem chodec a cyglista, ctyrkolky a motorky mi nevadej, vono jich ani moc kolem prahy nejezdi, kone mi nevadej taky, vadej mi to co je vedou, staci aby se po desti prosli lesem, pak to ztuhne a cesta je samej hrbol tuhej jak beton, nasledne si cyglisti a chodci vyslapou vedle tankodromu novou pesinku, po desti je i ta znicena pac se po ni de lip i konum :) a konakum vadej spis ciglisti, vono to zvire kdyz slape lesem do kopce, najednou slysi lomoz vod kola tak se splasi a leti do krovi, nemyslim ze to je chyba ciglisty :)

0/0
18.4.2009 11:29

zdeněk

paráda

Tak tohle je paráda. Jako aktivní cyklista, který až dosud jezdil na kole v Brdech, kde jsem bydlel, uvítám jakýkoliv tip na cyklotrasy v okolí Prahy. Kolo jsem si do Prahy přivezl na první sezónu a okolí moc neznám. Je to skvělý tip jakým směrem se dát a kudy jet. Další obměny trasy už záleží na každém zvlášť. Ale co mě potěšilo nejvíc je, že si stáhnu GPX soubor přímo do Garmina a můžu hned vyrazit. Takže díky moc autorům a už se těším na další díly.

0/0
15.4.2009 22:47

Polárníliška

Re: paráda

Na kole kolem Prahy s navigací?! Sedni si na kolo, vyjeď přes Dolní Šárku z Prahy a  pak už se jen rozmysli kterým směrem se dáš, možností je řada...

0/0
16.4.2009 8:28

me

nejabsurdnější pražská cyklostezka

No trasa v článku je zajímavá... Ale nyní trochu odbočím - občas mi přijde "budování" cyklostezek poněkud absurdní. Nevím kolik z vás se odvážilo projet po cyklostezce, která se nachází u metra Letňany, příjezd od Kbel? Pro ty, kteří ji neviděli, zběžně popíšu: úplně vpravo je pole, následuje asi 3-4 m široký chodník (na který by se cyklostezka vešla, ale není tam), následuje parkovací pruh pro auta a mezi tímto pruhem a jízdním pruhem, kde se prohání nejčastěji autobusy je asi 0,5 m široká "cyklostezka" (odlišená červeně natřeným asfatem). Tak trochu adrenalinová stezka pro cyklisty :-P Rv , osobně bych se tam na kole neprojel.

0/0
15.4.2009 22:06

P

Re: nejabsurdnější pražská cyklostezka

Tehle je po Praze docela dost:) Vzdycky jedna ulice natrena na cerveno a pak hybaj pres 4 proudovku:D

0/0
16.4.2009 11:47

odjinud

známá trasa, snad až moc

Jako Prosečák, co má chatu u Vltavy jsem ji projel v řadě obměn více jak 100x. Trasa je pěkná, jen nevím pointu cesty od Vltavy nahoru a pak po cca 2 km zase dolů přes Draháň. V reálu tak nikdo nejezdí, přijde mi to takové trochu umělé natažení trasy. Když už, tak jet od Vltavy celou Drahání (korytem potoka) nahoru až do dolních Chaber.

Taky by bylo dobré zmínit, že se dá jet podél Vltavy dál, protože ta nejlepší místa začínají za Řeží. V Řeži se dá taky nastoupit na vlak, co jede až na Masaryčku. Dále se dá jet až do Kralup nad Vltavou či na zámeček ve Veltrusích. Tam je i most a zpátky lze do Parhy lze jet po druhém břehu Vlatvy. Kdo se obává, že by neměl dost sil, může jet vlakem i Kralup (pantografem, kolo máte pořád pod kontrolou u sebe).

Jinak čekejte zde tak stovky cyklistů :-)

0/0
15.4.2009 14:08

RaK

Re: známá trasa, snad až moc

"Trasa je pěkná, jen nevím pointu cesty od Vltavy nahoru a pak po cca 2

km zase dolů přes Draháň. V reálu tak nikdo nejezdí, přijde mi to

takové trochu umělé natažení trasy. Když už, tak jet od Vltavy celou

Drahání (korytem potoka) nahoru až do dolních Chaber."

Vidis, a ja tak zrovna obcas jedu, podle toho odkud se podel Vltavy vlecu a kolik toho mam v nohach. Drahan je super stezka smerem nahoru i dolu - brody pres potok, narocnejsi teren.... Navic se touhle objizdkou da minout nejhorsi cast povltavske stezky - ta kamenita stezka z kamenneho zahozu, kde se neda skoro jet a na vsech cyklistech je to tam krasne videt :))))

0/0
17.4.2009 16:43

czechian

Autor zřejmě nechápe, že když jede podél Vltavy...

...tak se nalézá na cyklistické dálnici. To je, jako by se řidič Hummeru na opravdové dálnici rozčiloval, že tam nemá příhodný terén pro jeho typ vozidla. Je logické, že hlavní cyklistické tahy budou mít nějakou úroveň. Pokud by zde byla prašná cesta, tak stačí, aby zapršelo a je nesjízdná, nedala by se v zimě odklízet atp. Nikdo autora nenutí jezdit po dálnici, když má rád terén. Dálnice je tam pro ty, kdo se chtějí i na kole rychle dostat z/do centra města. R^

0/0
15.4.2009 11:32

mrkevvzime

Re: Autor zřejmě nechápe, že když jede podél Vltavy...

njn kazdemu se nelibi jezdit po asfaltce...

ja tam driv jezdil kdyz to byla takova polni cesta a libilo se mi to vic nez ted.

ted je to super pro bruslare nebo silnicni kola, ale ja jezdim mtb a tim je to pro me mrtve. a pritom by stacilo tam nechat i pas ty hliny a ne to cele zaasfaltovat ani se mi ten asfalt v ty pekny prirode mezi skalama a rekou nelibi no...:-/

0/0
15.4.2009 13:16

jochen

asfalt já rád

Co se týká vyasfaltovaných cyklostezek, jsem rád. Stejně jako přítelkyně, kterou po padesáti kilometrech začne bolet "sedací část", takže nějaké kodrcání, vidlice nevidlice, neocení. Nicméně pražským pseudocyklostezkám se vyhýbám, nedá se po nich normálně jezdit, spíš jen tak ploužit a dávat pozor na bezohledné bruslaře a chodce.

0/0
15.4.2009 9:17

RBmann

Re: asfalt já rád

Tak jsem byl dneska v Modřanech na bruslích a někteří bezohlední cyklisté ..., darmo mluvit. (To je všude cyklisti, bruslaři, běžci, chodci a hlavně automobilisti - vždycky na nějakýho vola narazíš.)

0/0
15.4.2009 22:35

Polárníliška

Re: asfalt já rád

Oni po tobě bezohledně chtějí, aby měli kudy projet, že jo...

0/0
16.4.2009 8:29

jochen

Re: asfalt já rád

Co je to za logiku? Oni bezohledně brání mému průjezdu. A to tím že: jezdí z pruhu do pruhu, jezdí v protisměru, často zastavují uprostřed stezky, často nečekaně uhnou doleva napříč stezky, často se páry drží za ruce, někdy s sebou mají volně pobíhajícího psa (tsss!), někdy ho mají na vodíktu, ale šňůra je natažená přes stezku, večer, když se stmívá, jsou neosvětlení, mají často sluchátka v uších, takže nejslyší, co se za nimi děje. Myslím, že tento výčet ignoranství a bezohlednosti stačí.

0/0
16.4.2009 11:14

Rena

Re: asfalt já rád

Ježíšmarja, oni si pouštějí hudbu ze sluchátek, teda větší neurvalost jsem snad ještě neviděla...

A že se drží za ruce - no nemám slov.

0/0
21.4.2009 11:07

jochen

Re: asfalt já rád

To jste opravdu tak hloupá? Nepředpokládám, takže spíš ještě mladá... Kolik ti je, holka? Když má někdo v uších sluchátka s puštěným zvukem, není možné upozornit ho zezadu, aby uhnul a jel tak, jak musí podle předpisů s ohledem na bezpečnost ostatních účastníků provozu jet, pokud tak nejede. 

A za ruce se prostě nemají na úzké (cyklo) stezce ani kdekoli jinde žádní bruslaři co držet, protože znemožňují průjezd ostatním bruslařům, a hlavně mnohem rychlejším cyklistům. Uvědom si, že v protisměru jezdí cyklisté také a já musím bruslaře stihnout předjet včas, abych je neohrozil. Nebo případně další bruslaře či chodce.

 

0/0
11.5.2009 11:54

jochen

Re: asfalt já rád

Reagoval jsem na Polární lišku, ale ta psala tobě... Volové se sice najdou všude, ale stejně si myslím, že nepřiměřeně paušalizuješ - ten výčet bezohledného chování inlajnistů je snad dostačující - oni si neuvědomují, že jsou někde, kde holt musí dodržovat určitá pravidla, že nejsou na obyčejné cestě.

Věřím, že většina z nich to nedělá schválně, že jsou prostě neinformovaní. To je ale neomlouvá, naopak.

Navíc ty stezky, když už je postaví, jsou koncipované neodborně, v podstatě nelze mluvit o cyklostezkách v pravém slova smyslu. Nelze narvat na 1,5 metrový pruh chodce, bruslaře a cyklisty, kteří bez problémů jedu 30kilometrovou rychlostí.

0/0
16.4.2009 11:23

RBmann

Re: asfalt já rád

Ale jo to co jsi vyjmenoval me taky stve, jenze me treba dneska v Modranech vynadal pseudocyklista do bezohledneho bruslare, protoze jsem ho predjel. Bud byl hrozne soutezivej a nesnes, ze ho predjizdi bruslar nebo mel pocit, ze jsem ho ohrozoval. Za to ja ale nemuzu, ze na ty uzky ceste potrebuje metr mista okolo sebe, jinak je z toho chudak trop. ;-D Ale ver ze nepausalizuji, prave na tihlech prazskych cyklostezkach poznas skutecny cyklisty od plev. Skutecnej cyklista po takovyhle stezce jede v klidku a nic ho nemuze rozhazet, protoze bud ma pred sebou 100km zaprahu nebo se ze 100km zaprahu vraci, ale takovyty borci, ktery ujedou Podoli - Zbraslav a maj z toho vanoce, ty se na kazdeho hrozne zlobej a to nemluvim o takovych co jedou zrovna jako ti bruslari dva vedle sebe a musej si tam povidat urcite neco duleziteho!

0/0
16.4.2009 20:48

RBmann

Re: asfalt já rád

P.S. Ja mam vyhodu, ze jsem bezec, inlajnista i cyklista, tak se umim vzit i do situace tech druhych, co zrovna nejsou ve stejnem dopravnim prostredku jako ja. ;-D Jo a jeste jedna poznamka, nektery jsou proste nechapavy a nedojde jim, ze jet vedle sebe a drzet se za ruku nejde ale nektery to delaj naschval. Otec byl se mnou jednou na Ladronce a celou cestu tam zabraly dve damy s kocarkama vedle sebe a pritom hned vedle asfaltu je piskova cesticka. Tak je dobrosrdecne upozornil, ze bruslari za nima tvorej frontu a nemuzou projet a dostalo se mu takovych nadavek, ze to snad jeste v zivote neslysel. Proste dve kravy zabrzdili celou ladronku a hrozne je to bavilo.

0/0
16.4.2009 20:56

jochen

Re: asfalt já rád

Reagoval jsem na Polární lišku, ale ta psala tobě... Volové se sice najdou všude, ale stejně si myslím, že nepřiměřeně paušalizuješ - ten výčet bezohledného chování inlajnistů je snad dostačující - oni si neuvědomují, že jsou někde, kde holt musí dodržovat určitá pravidla, že nejsou na obyčejné cestě.

Věřím, že většina z nich to nedělá schválně, že jsou prostě neinformovaní. To je ale neomlouvá, naopak.

Navíc ty stezky, když už je postaví, jsou koncipované neodborně, v podstatě nelze mluvit o cyklostezkách v pravém slova smyslu. Nelze narvat na 1,5 metrový pruh chodce, bruslaře a cyklisty, kteří bez problémů jedu 30kilometrovou rychlostí.

0/0
16.4.2009 11:50

marek

popisky k fotkám

není ta skládka náhodou Ďáblická?;-D

0/0
15.4.2009 8:47

kardzi

do hospudky na hotovky...

Ja tedy nevim kde autor cerpal, ale ja jsem z Reze a ty hotovky v te hospudce u hriste jak pise si nedate, protoze puvodni majitel to pustil nekomu jinemu, prtoze tam zakazal varit higienik.Nyni to ma postarsi pan, ktery tam cepuje pouze pivo a prodava bramburky.Na jidlo zapomente.

0/0
15.4.2009 6:48

Marek Tichý- autor

Re: do hospudky na hotovky...

Autor si tam roky hotovky dával, změna majitele a sortimentu mi unikla. Děkuji za upozornění.

0/0
15.4.2009 8:28

MiW

Re: do hospudky na hotovky...

No, v pondělí měl i klobasu nebo utopence :) A pivo má světlé i tmavé...

0/0
15.4.2009 11:27

odjinud

Re: do hospudky na hotovky...

ještě má tu malinovku? :-)

0/0
15.4.2009 14:10

MIW

Re: do hospudky na hotovky...

Jo,pullitru za 14;-)

0/0
15.4.2009 17:25

Honza

cyklostezky

Autor se zřejmě raději kodrcá po kamenech než jezdí po asfaltu. Proč ne, ale ať nemluví za všechny cyklisty. Já mám rád asfaltové cyklostezky, nemusím se na nich tolik soustředit na povrch cesty a mohu více vnímat okolní přírodu. Jsem moc rád, že poslední dobou cyklostezek s kvalitním povrchem přibývá.

Kromě toho si myslím, že je dobré oddělit - pokud je to možné - pěší turisty a cyklisty. Pokud budou kola jezdit po každé lesní pěšině, asi to bude některým pěšákům dost nepříjemné.

0/0
15.4.2009 2:47

Tomáš

Re: cyklostezky

Do přírody kvalitní povrch, cyklisticke dalnice apod. FUJ!  To je přesně to, čemu se vyhýbám a jsem zásadně proti ! Ano, trasa popsaná autorem není určena pro silniční kola. Ale  i na trekovém kole se dá zvládnout ! Popojížděčům na kole asi bude vadit, ale sportovním jedincům vůbec ne...R^

0/0
15.4.2009 7:11

ciglista

Re: cyklostezky

Ja hlasuju rovnez pro lesni pesinu, je fakt ze ta puvodni cyklotrasa kolem vltavy z kocich hlav nebyla pravy vorechovy, stejne tak v lese jak je vic koni co nicej stezky to uz neni co bejvalo, ale furt lepsi nez ty asfalty, zbytecne rychly, laciny kilometry:). Jinak vetsina to ma jak vy, na jizersky magistrale je taky narvano, do lesa jede malokdo. Nerikam co je dobre a co spatne, tak pls zadnou hadku...

0/0
15.4.2009 7:14

RaK

Re: cyklostezky

Kolem Prahy, a myslim ze to plati i o zbytku republiky, dostavaji lesni a polni stezky tezke na frak. Kone a ctyrkolky - vydobytek zbohatliku, je bohuzel bolesti cyklistiky. Ctyrkolky jsou i znacne nebezpecne, protoze na nich lidi jezdi jako hovada. Kone pak dokazou pesinu i za sucha uplne rozslapat na tankodrom. Vsiml jsem si, ze koni strasne pribylo. Kolem Okore, Reze....nestesti ;-(

0/0
15.4.2009 8:43

czechian

Re: cyklostezky

Přiznej ale, že i pneumatiky kol ničí povrch stezek. A kola jsou také dost nebezpečná, pokud jezdí rychlé sjezdy, kde je šance zastavit před překážkou dost nízká. Rv

0/0
15.4.2009 11:27

RaK

Re: cyklostezky

Ano, kola jsou nebezpecna, pokud na nich jede clovek jako hovado a bezohledne. Osobne si myslim, ze ja tento pristup nemam. Porad jsou ale cyklisti svym zpusobem sportovci a sportovci obecne (!) jsou myslim lide tolerantni. Na ctyrkolkach (a v zime na skutrech - problem bezkaru) jezdi obecne (!) zbohatlici, veprouni atd. Ti jsou jednak nebezpecni a v rade pripadu i agresivni. Ze sveho okoli i z me zkusenosti znam bohuzel dost prikladu. Osobne o konfliktech s cyklisty nevim.

Plast kola stezku jiste poznamena, ale muzes o nezpevnene stezce s frekventovanym provozem cyklistu rict, ze je znicena??? Predstav si, ze by tam misto toho prebehlo stado koni. To je jako zorane pole :(

0/0
17.4.2009 16:54

RBmann

Re: cyklostezky

Me je uplne jedno jestli je to asfaltovaný nebo ne, já jezdím kde to jde, ale pod to co píšeš bych se mohl podepsat, koně a čtyřkolky jsou naprostý neštěstí. A jak tu někdo reaguje, tak ano i kola dokáží lesní pěšinu řádně zdevastovat, ale tich kol tam musí projet za sebou aspon stovka, zatímco jedna čtyřkolka nebo dva koníci odvedou tu samou "práci". ;-(

0/0
15.4.2009 22:31

jochen

Re: cyklostezky

Já ty "laciné" kilometry rád, například za Velikonoce jich bylo 330...  

0/0
15.4.2009 9:19

Sidik

Re: cyklostezky

Široký asfalt je fajn, když je hlavní účel cesty doprava, když jedu do práce, tak to chci mít co nejdříve bezpečně za sebou. Stejně tak je v pořádku, že existuji takovéto stezky pro rodinné výlety. Co mi ale hodně chybí, je budování cyklotras v následujícím duchu: http://www.rebelbike.com/index.php?clanek_detail=true&id_clanek=306

Jen se bojím, že i když je tento typ stezek k přírodě velmi šetrný, u nás se to nemá šanci prosadit, to se radši natáhne asfaltka po svážnici...

0/0
15.4.2009 10:35

jochen

Re: cyklostezky

Pěkný článek, u nás zřejmě utopie - za deset let možná...

0/0
15.4.2009 10:42

czechian

Re: cyklostezky

U nás už se také singletracky dělají: http://jabloneckysingl.cemba.info/ R^

0/0
15.4.2009 11:23Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.