Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Klánovický les: Boj o zelené plíce Prahy se vyhrocuje

Odpaliště, greeny, jamky, anebo stromy, lesní cesty a tráva? Spor o plánovanou stavbu golfového hřiště v Klánovickém lese se v posledních měsících a týdnech vyostřuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

aktij

paní Bažantová se předvedla

Nemůžu pochopit pani Moniku Bažantovou, ve včerejším pořadu na Čt1. Každý přeci ví, že příroda je důležitější než golfové hřiště, kterých je v Praze a blízkém okolí několik desítek! Letité stromy bourant jen kvůli zisku? to nemůžete myslet vážně! už tak se neustále všude staví, byty, kanceláře, obchody a přírody je čím dál méně. Ať zvítězí rozum nad komercí!

0/0
5.8.2008 8:03

papazian

Už dost pravicovému extremistu stávající radnici v Praze!

Je třeba se bránit i občanskou neposlušností! Dost na tom, že stávající garnitura lže, vzpomeňme řeči o cyklostezkách nebo výhodnosti sestěhování do Škodova paláce a jaká je realita? Jenom oči pro pláč! Pražané, pamatujte a v příštích volbách volte změnu! Ruce pryč od Klánovického lesa, nechte les žít!

0/0
7.11.2007 21:54

keděd

Golf Y

Přijeďte se podívat do Mníšku u Liberce, ať víte co to obnáší mít u domu golfové hřiště,prý "nejhezčí"v ČR. Než ho zbudovali, slibovali, jak zůstanou zachovány všechny cesty, cyklostezka a všechna místa, kam jsme desítky let chodili na procházky, v zimě lyžovat a sáňkovat. Cesty, kudy děti ze zdejšího dětského tábora chodily do Jizerských hor a my si zkracovali cestu do Radčic, Liberce a Fojtky. Zkuste dnes na tento pozemek vstoupit. Za tři minuty u vás bude černý šerif na motocyklu a vyvede vás za hranice "soukromého" pozemku, který slouží několik dnů v roce pro několik málo lidí, kteří sice sportují, to jim neupírám, ale tvrdit, že zabráněním vstupu ochraňují vaše zdraví,to je opravdu příliš.Vstoupit do vojenského újezdu za "totáče" bylo jednodušší, než dnes na cestu,vedoucí přes toto golfové hřiště.Braňte se! Držím vám palce.

0/0
2.11.2007 20:47

ntw

golf

Golf = zkažená procházka.

0/0
1.11.2007 23:41

Dama

Re: golf

Nutno dodat, že krásně zkažená procházka!

0/0
21.1.2008 11:47

George

Trochu věcnosti...

Věcný příspěvek

vážení, četl jsem pár posledních  příspěvků, které se zvrhly ve sprosté urážení. Já bydlím v části Újezdu nad Lesy  Blatov a stavba toho hřiště by odřízla všechny obyvatele této části od jediného mimoúrovňového vstupu do lesa. Tímto tunýlkem pod tratí prochází, probíhá a projíždí spousty obyvatel a návštěvníků těchto končin a dále cesta navazuje na další cesty, po kterých já i moje rodina tak rádi jezdíme na kolech... Nejde samozřejmě jen o mne, i já  mám rád tradici, ale porovnejme rozlohu Prahy za 1.republiky a nyní. Jaké bylo znečištění nyní a tehdy. Koliky bylo lesů tehdy a kolik jich je nyní. A potom - kolik bylo golfových hřišť tehdy a kolik jich je nyní. Z toho vyplývá, že nelze vycházet z nějakého stavu před X lety z jako jediného argumentu. V projektu hřiště není zakresleno parkoviště, nejsou tam bezpečnostní zóny atd., to jsou plochy, které zaberou o hodně větší kus než deklarovaný. Podle mého jde o to, udělat z kusu lesa stavební pozemky..Golf ano,ale u lesa!

0/0
31.10.2007 21:34

nehraju golf

bulvar a tendence, jako vzdycky

Klasika... hlasity bulvar nadpis, ktery zaujme. Cele 1.3% "zelenych plic" Prahy... (jako by to byla jedina zelena plocha ve meste... Krc je co, zeleny konecnik Prahy?)

Ackoliv golf nehraju, stavbu toho hriste bych podporil. Valna vetsina odporu pochazi z male ceske zavisti tech, kteri vidi golf jako zabavu bohatych (coz neni az tak pravda).

A bulvar idnes to jen podporuje tendencne psanou reportazi... vyber tklivych fotografii mluvi za vsechno...

0/0
31.10.2007 13:42

Chris Kelvin

Re: bulvar a tendence, jako vzdycky

Jasně, celý svět je plný zavistivců nechápajících Vaše sqělé záměry ;-D

0/0
31.10.2007 16:11

aktij

Re: bulvar a tendence, jako vzdycky

Dobrý den, nepotřebuji bulvár k tomu, abych si udělala svůj názor na věc, zda zbytečně bourat letité stromy! Golfových hřišť je v Praze a v okolí několik, není důvod stavět další! Ano, máme tu i jiné lesy, jako je v Krči, Prokopské údalí aj, ale to je snad jen dobře ne? vždyť se tu staví nehorázným tempem, všude kanceláře, obchody, předražené byty atd. Jsem sportovně založný člověk, ale prosím, mysleme na přírodu, né na finanční zisk! 

0/0
5.8.2008 8:12

Chris Kelvin

Most, Český Jiřetín, Klánovice...

Kdysi bolševik srovnal se zemí královské město Most, aniž by se ptal jeho obyvatel na názor (viz článek níže). Dnes chce neobolševik srovnat se zemí Český Jiřetín a opět se zdá být zcela jedno, že tamní obyvatelé jsou proti, a to dost jednotně. V Klánovicích jsou také obyvatelé silně proti přebudování lesa (mmchdm. státního, ani ne soukromého) na golfové hřiště a opět se jich nikdo na názor neptá. Jediný rozdíl oproti starému Mostu je ten, že můžeme vést diskusi a nikdo nás nezavře nebo nevyhodí nás či naše děti ze školy. Ale k demokratické kultuře, kdy má názor občana nějakou váhu, máme ještě hóóódně daleko..... :-/

0/0
31.10.2007 10:34

AAA

Re: Most, Český Jiřetín, Klánovice...

Prave proto ze se jedna o statni a bezprostredne se netyka soukromych majetku, ma nazor obcana Klanovic stejnou vahu jako nazor jineho obcana...

0/0
31.10.2007 14:48

Chris Kelvin

Re: Re: Most, Český Jiřetín, Klánovice...

No nevím, mě připadá, že názor místních by měl mít podstatně větší váhu. Váš názor považuji za mírně řečeno velmi exotický. Pravděpodobně budete nějak spřízněn s potenciálními staviteli hřiště a snažíte se dělat vlny v internetových diskusích..... !

0/0
31.10.2007 16:10

Assfinger

zkkuu

zkkuurrvvení odeesáčtí zmmrdi ničí kdeco. Jediné co je zajímá a baví je moc, prachy, tunel, jamky, politické vraždy, korupce ... ničit, bořit to je jejich. ;-€

0/0
31.10.2007 8:55

sheriff

Re: zkkuu

A Vás štve, že Vás k ničemu z toho všeho nepustí, že?

0/0
31.10.2007 8:59

Assfinger

Re: Re: zkkuu

Ty pojjebanný pitchusi, celý život jsem věřil, že až komanči zhynou, bude na světě líp, spletl jsem se. Tolik zla, která mezi lidmi panuje mě rozežírá a cítím, že lidi, co chtějí konat dobro jsou umlčováni těmi zlými, jako jsi například ty sám! Jenže já už mlčet nehodlám, nelíbí se mi co se tady v našem státě děje !

0/0
31.10.2007 9:05

Mamut

Re: Re: Re: zkkuu

Čeče, tvůj výlev mi říká, že bys měl jít na léčení.;-D

0/0
11.11.2007 16:20

Demagog sheriffovi

a život a zdraví

komunisti mi ukradli celý život a mým rodičům taky! Ať ho vrátí!!! zloději zas.. A zdraví ať vrátí taky, i s úrokama nejlépe

0/0
31.10.2007 8:11

sheriff

Re: a život a zdraví

V tomhle s Vámi souhlasím.

0/0
31.10.2007 8:44

Demagog sheriffovi

a la Sudety?

Tak JO: Byly v Sudetech domy Němců? Byly. Je to krádež. Měly by se vrátit. ........Nelze po 60 letech křivdu vytlooukat křivdou.... To hřiště fungovalo vesměs 2 nebo 3 roky...od ré doby vyrostly stromy. Pokud se teda mají vykácet, měly by se vrátit baráky v Sudetech Němcům! Co je to za logiku?!

0/0
31.10.2007 8:09

sheriff

Re: a la Sudety?

Na jednu demagogii reagujete další demagogií. Jak můžete srovnávat sudeťáky s golfisty? Asi je máte oboje ve stejné zásuvce své hlavy.

0/0
31.10.2007 8:42

Jix

Re: Re: a la Sudety?

no ono ani není jasné, jak to bylo s tím hřištěm za války, četl jsem, že tam parkovali Němci, a že to tam docela využívali, kde byli slavní golfisti??  Možná vařili Němcům polívku?

0/0
31.10.2007 10:58

sheriff

Bylo tam hřiště?

Bylo tam hřiště? Bylo. Ukradli ho? Ukradli. Kdo argumentuje ekologicky, je demagogem - protože chrání zloděje.

0/0
31.10.2007 8:02

Alf

Re: Bylo tam hřiště?

no to je krásná demagogie, mohl byste ji prodávat :-)

0/0
31.10.2007 9:48

Golfik

Vy pištící hysterky jednoznačně golfové hřiště!

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

0/0
31.10.2007 4:11

Assfinger

Re: Vy pištící hysterky jednoznačně golfové hřiště!

běž do (Y) s nějakým debillním golfem. To je tak úžasně zajímavý sport asi jako šachy ... nuda nuda nuda. Golf hrají jen buzzeranti

0/0
31.10.2007 9:00

klánovická občanka

kde je ta slibovaná demokracie....?

Asi se už budu opakovat, ale les má zůstat lesem!!! A že tam budou myslivci občas střílet mi nijak nevadí- to se ostatně dělo vždycky a nikoho to nepoškozuje (stav zvěře je nutno udržovat, i když jim to zastřelení nepřeju...) narozdíl od nesmyslného kácení lesa kvůli hřišti, které může být jinde!!! Myslím, že  když si lidi jednou rozhodli ve volbách, co chtějí, mělo by se to respektovat. Pak jinak nevím, proč ta demokracie vůbec je! ?To by pak mohlo dopadnout, že ten, kdo víc zaplatí, tak vyhraje (jak se to ostatně bohužel už děje)!

0/0
30.10.2007 21:02

Petr

nechápu

Myslím si, že při takovémto přístupu  k věci budeme za pár desítek let skutečný les znát už jenom z fotografií. Lesy co  tu ještě zůstali jsou v tak špatném stavu, že budou brzy úplně zničeny kyselými dešti, vichřicemi nebo kůrovcem (Jizerské hory nebo Šumava). Škoda, že lidi co v těchto případech rozhodují si to většinou neuvědomují. Nezbývá než být naštvaný a ve volbách to politikům spočítat...

0/0
30.10.2007 19:38

Staroch

Klánovický les

jediná věta - doufám, že se zachová R^

0/0
30.10.2007 15:59

Kamil

Lidi neblázněte!!!

Kdyby chtěli vykácet nějakej skutečnej les, řekněme někde na Kokořínsku, na Vysočině nebo na Šumavě, tak bych se tam snad k těm stromům šel sám přivázat. Ale klánovický les má s lesem společnýho asi to, co Brdy s velehorama. Je to všechno jenom mediální hysterie. Kdo chce chodit do lesa, ať se odstěhuje z Prahy... 

0/0
30.10.2007 12:14

Filip

Re: Lidi neblázněte!!!

Vnímám, že to asi myslíte ironicky, přesto mne Véš přispěvek přivedl k tomu podoklnout, že v Klánovicích jde o jediný skutečný les v Praze.  Jediný les, který je dost veliký, že se dokáže sám udržet a fungovat jako skutečný les se všemi patry a biodiverzitou. Jsou v něm srnky a desítky vzácných druhů zvěře a rostlin.

Co taková hrůza má delat v Praze, že? Ještě k tomu dostupné po železnicí přímo z centra. Mělo by se to vyeexpedovat na někam Śumavu. Tam to patří. Pražské děti nepotřebují vidět les. Kazilo by to jejich výchovu. Ještě by se jim po lese stýskalo. "Vzhůru k supermarketům!"

0/0
30.10.2007 12:37

AAA

Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Na ktere z tech jamek ma stat supermarket? Bude jedna jamka Lidl, druha Penny, treti Billa?

0/0
30.10.2007 12:45

Kamil

Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Pražské děti berou drogy, ty nějakej les vůbec nezajímá...

0/0
30.10.2007 12:49

Filip

Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Opravdu? Jak to víš? Nebo, že by? Hele, vsichni nejsou jako ty (nebo tví zákazníci).

Jestli se ta Tvá věta nemá vlastně jenom  otočit: ty co nějakej les vůbec nezajímá, ty pražské děti berou drogy...

0/0
30.10.2007 13:00

Assfinger

Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Kamil má pravdu, pražáci jsou zkažení a tupí lidé. Ničí všechno dobré, v Praze se vymýšlejí ty nejhorší podvody na lidech, ty nejhloupější zákony, nesmysly a všudypřítomné zlo, zlo, zlo! Pražáci globálně vzato nejsou dobří lidé, je v nich sobeckost, vnímají jen svoje já, na ničem a nikom jim nezáleží, pokud by se za bílýho dne někdo válel na chodníku v krvi, tak ho obejdou nebo překročí! Pražáci jsou srabi pojjebbaní

0/0
31.10.2007 9:12

tom

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Jestli je v někom zlo tak bych řekl,že hlavně v tobě hochu.Jinak zákony,které se v Praze vytvářejí,ať už dobré či špatné jdou z hlav politiků,kteří se rekrutují z celé republiky tedy od Vás.

0/0
31.10.2007 10:00

RomanDent

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

....aaaaaa, pan asi nesehnal v praze praci a je trochu zahorkly...

0/0
31.10.2007 10:30

IB

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Chudáčku, asi závidíte, že? V Praze, konkrétně v Újezdu nad Lesy, jsem se narodila, vyrostla a stále tam žiji. Nikdy jsem nikoho nenapadala za to, odkud pochází. Bohužel, jako rodilý Pražák mohu říct, že zkažení a tupí lidé jsou zejména přistěhovalci, kteří tím, že se dostali do Prahy, vlastně dobili svět a dávají to nepokrytě najevo. Stejně jako Vy. A tihle lidé by opravdu neměli mluvit do toho, co se s lesem bude dít.... Vraťte se zpět do své vesničky a vykřikujte na náměstí.

0/0
1.11.2007 20:19

AAA

Re: Re: Lidi neblázněte!!!

jo a skutecny les V PRAZE je to jenom proto, ze se Klanovice v roce 1974 (!) k  Praze pripojily! Jinak by to stale byl jeden z mnoha lesu okolo Prahy, zeleznici dostupny za stejnou dobu jako jine lesy okolo Prahy!

0/0
30.10.2007 12:50

Filip

Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Jasně. Nebyl by v Praze žádny. A to by bylo dobře?

Jinak mám za to, že jste dlouho vlakem nejel. Jaké jiné konkrétní lesy jsou dostupné z centra Prahy za cca 20 minut? Jmenujte prosím nebo nevypouštějte mlhu.

0/0
30.10.2007 13:17

AAA

Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Bylo by to dobre, protoze by to byl stejny kus lesa jako ted, akorat by z nej nikdo nedelal posvatnou kravu.

Jinak zcela konkretne jste z Prahy za mene nez dvacet minut vlakem v CHKO Cesky Kras (Cernosice, Dobrichovice)

0/0
30.10.2007 13:39

Filip

Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Psal jste v množném čísle. Ještě něco? Jinak trať Praha - Beroun znám velmi dobře, pokud vystoupíte v Černošicích nebo Dobříchovicích, máte to do lesa ještě pěkný kus cesty zástavbou. V Černošicích docela dost, v Dobřichovicích o něco méně.  V Klávovicích vystpujete prakticky v lese. Zeptejte se v Klubu českých turistů, jaké dělají v Klánovicích výlety. Cesta do Dobřichovic z hlavního nádraží trvá podle jízdního řádu 30 minut. (jiná čísla jistě dostanete pokud budeme srovnávat Smíchov a Libeň atd směrem k okraji Prahy)

0/0
30.10.2007 13:56

AAA

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Ano, chapu ze pro davy lesuchtivych prazaku z centra co v zivote nevideli strom a tak si jej houfne jezdi prohlednout do Klanovic je 10 minut rozdil skutecne neprekonatelnou barierou, ktera dela Klanovice tim pravym a jedinecnym unikatem...

0/0
30.10.2007 14:06

Filip

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Ne, rozdíl není ani tak v čase, ale v tom, že nemusíte jít od vlaku dalšch n minut po silnicích plných aut, než na les narazíte.:-)

0/0
30.10.2007 15:05

AAA

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

jojo ... v Dobrichovicich je to tak 300 metru ... a chuze je zdrava!

0/0
30.10.2007 15:42

Filip

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Hmm... Tak tedy 350 metrů ulicí Tyršovou (hlavní silnice v obci), pak vlevo 150 metrů ulicí Svážnou, Pak asi 200 metrů po modré značce na kraj lesa. Celkem 700 metrů. Jak říkám, n minut, s dětmi nic moc. Pak ješte dalších 500m po modré podél zástavby. Lepší je vystoupit z vlaku přímo v lese jako v Klánovicích.

Chůze je zdravá podle toho, jakým prostředím chodíte. Na greenech vám například dle výzkumů při příliš častém pobytu hrozí zvýšené riziko rakoviny z používaných pesticidů.

Chůže podél hlavní silnice v Dobřichovicích zvláště s dětmi také není to pravé ořechové.

Jinak máte samozřejmě pravdu, chodit je zdravé. Vzdáleností se nebát. 20 minut v autě je dvacet minut ztraceného času. 20 chůze (cvičení) nebo ve vlaku (kde si můžete například číst) je dvacet minut času získaného ;-)

0/0
30.10.2007 17:22

AAA

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Mozna by stalo za zvazeni zavedeni nejakeho kyvadloveho autobusu od vlaku k lesu ...

0/0
30.10.2007 17:33

majkyho_pupik

Re: Lidi neblázněte!!!

jak ste prisel na to ze klanovicky les neni les?nerad bych si musel zacit myslet ze sem sve detstvi prozil hrami na klanovickem poli...

0/0
30.10.2007 12:49

Kamil

Re: Re: Lidi neblázněte!!!

protože je to tam hnusný

0/0
30.10.2007 13:11

Filip

Re: Re: Re: Lidi neblázněte!!!

Kamile, váš názor na les a drogy už známe. Nechte toho.

0/0
30.10.2007 14:00

Bára

Re: Lidi neblázněte!!! Vy jste se Kamile už zbláznil!

všechno v Praze se zastavuje supermarkety, úředními budovami a sklobetonovými monstry, chybějí parky, zelené oázy, a kvůli pár jamkám golfu se budou kácet zdravé stromy??? podívejte se na světová města, kde je spousta parků, kde se lidi můžou procházet, tady pomalu nezbývá nic..!

0/0
30.10.2007 13:42Najdete na iDNES.cz