Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nejdramatičtější část Bémova Everestu exkluzivně na iDNES.cz

Rozhovory, fotografie i ukázka filmu z výstupu Pavla Béma na Everest už tady byly. Nyní ale máte možnost shlédnout nejdramatičtější druhou část filmu Okno do nebe, který natočil pražský primátor během svého výstupu na nejvyšší horu světa. Poprvé na internetu na iDNES.cz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Martas

Je to hazeni perel svinim..

Vsichni z Vas kdo tady kafraji neco o tom ze to dokaze kazdy se podivejte jeste jednou na ten zaber jak tam stahuji dolu toho kluka co tam zarval... :-( A potom delejte chytre. Dovolenou si muze vzit kazdy jak primator tak doktor na nejake prestizni klinice. Ikdyz je Everest zprofanovany tak je to stale uctyhodny sportovni vykon na ktery muze byt Pavel Bem nalezite pysny.

0/0
26.10.2007 0:12

Charis matic

:-)

Aneb jak pravil Jyrka: "Dámy a pánové, nechci se Vás dotknout, ale kdo z Vás tam byl ?" ;-)

0/0
10.10.2007 13:41

zápotocký

je dobrý

Když bude každý z ocele ...

0/0
9.10.2007 17:06

abysser

Opět zde řešíte politiku...

... tady sice kdekdo investoval na střední do akcií, nicméně asi pozbyl určitého sebeovládání, jelikož ento článek byl vydán v rubrice "Cestování" a kydy o politice zde tedy nikoho nezajímají Rv...

0/0
9.10.2007 13:54

Steven

Pěkné

Pěkně natočené, vypadá to decela dramaticky, rozhodně zajímavý dokument.

Jenom koukám, nebyli na vrcholu nakonec 4 lidi? A přitom se mluvilo o třech?

0/0
7.10.2007 13:16

RK

Co k tomu říct...?

Snad jen, že šplhat po horách je prima nápad, a je to zase něco jiného než strávit dovolenou na pláži... Jenže Bém je volený politik a jako takový by si neměl dovolit na dva měsíce nebýt primátorem. Ty dva měsíce mohl věnovat práci na něčem za co ho mi všichni platíme - aby se nám všem v Praze lépe žilo."Dejte mi svůj hlas, dám vám čtyři roky svého života..."  Tohle video je možná pro někoho zajímavé a vzrušující. Pro mně jako pro člověka, který si uvědomuje, že Bém je i můj zaměstnanec, je to nestoudný výsměch voličům ve stylu - koukejte jak jsem si plnil sny v době, kterou jsem sliboval strávit prací pro vás...

0/0
7.10.2007 8:53

JS

Re: Co k tomu říct...?

Nech se léčit. Jsi zakomplexovaný, závistivý chudák, který nikdy ničeho nedosáhl a jestli nezměníš způsob uvažování, ani nikdy nedosáhneš. Pochlub se čehos kdy dosáhl, a co jsi proto obětoval, stačí třeba, když řekneš žes vyhrál  třídní přebor v běhu na 50m. Jak ses ty obětoval, aby se v Praze (nebo jinde) žilo lépe?

0/0
7.10.2007 9:23

RK

Re: Re: Co k tomu říct...?

Ad1 - pokud chceš urážet diskutující, nemáš na diskuzích co pohledávat. Navíc kdo jsi ty, že si myslíš, že máš patent na rozum?!

Ad2 - vyhrával jsem všechny možné soutěže.Na lyžích jsem porážel spolužáky,kteří lyžovali závodně, na kole jsem vyhrál obvodní přebor, atd. Na střední v USA jsem byl druhý z celé školy v investování na NY burze. Na gymplu jsem ve třetím ročníku dostal v pololetí pětku z matiky, protože mně nebavila, jenže jsem chtěl studovat VŠE a tak jsem se matiku začal učit a přijímačky z matiky jsem udělal na 100 bodů ze 100. Amatérské závody motokár za účasti cca 20-ti českých mistrů (MR, ME a MS) v různých motoristických disciplínách jsem vyhrál.IQ mám 136. S 50.000Kč jsem založil firmu, která nyní, po pěti letech vykazuje čistý roční zisk po zdanění cca 7milionů. Mám dům, byt, tři auta, a skvělou ženskou.

Ale copak člověk, který by nedosáhl vůbec nic, nemůže po svém primátorovi chtít, aby vykonával dobře svoji funkci? Je to vše o politické kultuře -

0/0
7.10.2007 11:44

RK

Re: Re: Re: Co k tomu říct...?

- nechci ze svých daní platit politiky, kteří "v rámci výkonu svých funkcí" šplhají po horách, čelí trestnímu stíhání, neumí základy českého práva či pravopisu, rozhodují v rozporu s většinovým názorem občanů ČR, ukazují ve Sněmovně prostředníčky a milenky jim rodí děti.

0/0
7.10.2007 11:49

hurvínek

Re: Re: Re: Re: Co k tomu říct...?

ty jsi ale pořádnej kus debila

0/0
7.10.2007 13:08

RK

Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu říct...?

;-D:-P

0/0
7.10.2007 13:48

cargo

Re: Re: Re: Co k tomu říct...?

možná bych s tebou i souhlasil...taky nemusím politiky co neznají základy pravopisu, opíjejí se, milenky jim rodí děti...ale kde vzít ty ideální? Říká se, že každý národ má takovou vládu jakou si zaslouží...dalo by se to parafrázovat obecně na všechny politiky...čili jaký je lid, takoví jsou politici....ale zrovna v případě Béma mi příjde, že útočíš na toho nepravého..myslím, že je to jeden z neinteligentnějších...

Vypisuješ zde jakou máš firmu...OK...doufám správně, že se již nepodílíš na přímém chodu firmy, řešíš pouze strategická rozhodnutí, podepisuješ smlouvy...na veškerou práci ve firmě máš lidi...a Bém je něco podobného,kolektivní orgán města učiní straterické rozhodnutí,veškerá jednání vedou podřízení,on "pouze" podepisuje,vítá státní návštěvy..atd...reprezentuje radnici-město...je to totéž jako ty ve firmě..ta taky funguje sama bez tvé případné 2-měsíční nepřítomnosti a pokud máš fungující tým, tak není fyzická přítomnost ani nutná...a tohle je identický příklad

...si myslím

0/0
7.10.2007 16:26

RK

Re: Re: Re: Re: Co k tomu říct...?

Ano, bylo by to stejné, kdyby dělal sám na sebe a nenechal se do funkce zvolit či najmout, čili kdyby ta firma kde se podepisuje byla jeho. Jenže není. Navíc, on si nemůže prodloužit své období o dva měsíce, aby "napracoval" to o co si funkci svévolně zkrátil. Něco jiného by bylo kdyby před volbami řekl - pokud mne zvolíte, chci 2 měsíce volno nad rámec dovolené. Představte si třeba Miss Kuchařovou, že by řekla Zapletalovi, že na měsíc nebude pro jeho agenturu pracovat...vysoudil by z ní kůži, neboť s ní zavřel smlouvu na dobu jednoho roku. Podobnou smlouvu, jenže na 4 roky, uzavřel i Bém.

Prostě mi jenom vadí politici, kteří si neuvědomují, že oni jsou tu jen a pouze kvůli nám a díky nám. Pokud svoji práci dělat nechtějí, nemají na ní čas, nebo ji dělají špatně, měli by odejít, a nechat se nahradit někým, kdo bude za ty peníze fungovat lépe.

...si myslím... ;-)

0/0
7.10.2007 22:46

cargo

Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu říct...?

Ano, chápu tvůj pohled na věc a možná bych i souhlasil kdyby se jel na 2 měsíce válet do Karibiku. Tím, že vylezl na Mt.E. to dostává podle mne jiný rozměr. Sám víš kolik stojí reklama firmy, jak těžko se vybírá jakou.On jako manažer-hlava firmy reprezentoval a propagoval firmu řekněme netradičně, ale vůbec ne neúčelně.Neznám politika, který by Everest dal.Oprostěme se z našich rozměrů ČR.Dokážu si představit, že na setkání primátorů hlavních měst EU on rozhodně nezanikne. (Rozhodně lepší než kdyby byl znám jako politik s nemanželským dítětem, s akciemi, na které si nevydělal.atd).Bral bych to jako propagaci Prahy.Dá se finančně ocenit fotografie Béma na Mt.E. s vlajkou Prahy? Pracovny spousty manažerů zdobí jejich fotky s umělci,sportovci,vysokými politiky...on tam má svoji fotku nahoře s vlajkou...nevím, ale já to vnímám jinak...např.fotka manažera s am.prezidentem může být fotomontáž nebo draze zaplacená formou charit.daru...

myslím, že dokázal hodně...pro sebe i pro Prahu...ČR  

0/0
8.10.2007 8:15

Doktor69

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu říct...?

Souhlasím, fotka s vlajkou Prahy na vrcholu je působivá.Na druhou stranu je to spíš než pro město reklama pro něj,jeho osobní úspěch.Na Mt.E vyleze v sezoně denně cca 50lidí včetně nosičů,takže taková senzace to také není.Cizinci nepojedou do Prahy, protože náš primátor šplhá po kopcích,k tomu je potřeba víc.Navíc kolik z nich vůbec tuto fotku kdy uvidí?

Kdysi jsem tu četl takový "zajímavý názor"-Bém je bezesporu inteligentní, přesto oportunistický politik a jako takový je schopen pro svůj "rektální alpinismus" udělat prakticky cokoli, včetně zdolání Mt.E. Jeho touha zviditelnit se je bezbřehá. Jako geniální se jevil nápad, aby Bém provedl v rámci návštěvy prezidenta Bushe v Praze atentát na tohoto státníka. Mělo by to hned několik pozitivních efektů - Bémovo jméno i jméno Prahy by se okamžitě dostalo na první stránky novin, miliony lidí po celém světě by si oddechlo, a pražanům by se ulevilo také, neboť Bém by putoval od válu, čímž by nemohl dotáhnout do konce svůj "majstrštyk" s OH.

0/0
8.10.2007 8:49

cargo

Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu říct...?

A ještě: netrval bych striktně na tom, že práce pro firmu (město-pro mne jako voliče) se musí odehrávat na radnici od 8-16 hodin. Spousta zaměstnanců si myslí jak oni pracují na šéfa a on si jezdí kdoví kde, zase dnes není v práci...neviděl bych to tak. Viděl bych to obráceně: mne jako občana jeho cesta nic nestála, vzal si neplacené volno. Došlo během doby k závažnému pochybení nebo ztrátě?-ne. Byla jeho soukromá cesta pro mne (voliče) v něčem přínosem? Ano, je to reklama, propagace jako hrom a byla zdarma. 

Proč tedy tolik odsuzujících reakcí? Znám spousty politiků, poslanců...kteří mne 4 roky zastupují, chodí do Parlamentu, hlasují...OK a dál? Nic.Šedá hlasující myš, jejíž jméno ani neznám.Ale nedá se mu nic vytknout, chodí do práce?-chodí. Ale to že někdo chodí do práce ještě neznamená že pracuje.

.... si myslím  

0/0
8.10.2007 8:30

Doktor69

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co k tomu říct...?

Já si prostě myslím, že reklamní účinek jeho cesty je tak malý, že je prakticky zanedbatelný. Nikde jinde než u nás se o jeho výstupu nepíše, logicky.

To, že během jeho cesty nic nestalo je jen náhoda. Kdyby ano, třeba povodně, nestačí se vrátit a má průšvih ze kterého se nevymluví.

Já mu nic nezávidím, je to jeho věc co si dělá ve svém volném čase. Chybí mi však v naší zemi tlak voličů na své politiky. Topolánek ožralej kope novinářům do auta, Džamila vymýšlí sbírky na cikány bez opory v zákoně, Schwarzenberg mluví o rakouských občanech jako o magorech, Vlasta zpívá Bushovi oslavné písně na radar, přestože ZASTUPUJE stát ve které v té době až 75% lidí radar nechce, Čunek se směje z fotek při družném rozhovoru s Veseckou a s Alitovem(nebo jak se jmenuje) týden předtím než je stíhání zastaveno, Standa má akcie za 30 mega, Paroubkovi zbývá na život 7000 z platu, a Bém si ve volebním období vezme na dva měsíce volno...a my jako tupé ovce jen kecáme u piva...a na diskuzích...

0/0
8.10.2007 9:01

chroustík

Re: Re: Co k tomu říct...?

Dovolím si i já s RK souhlasit. Pokud není p. Bém 2 nebo více měsíců v Praze postrádán a město běží bez něj, znamená to, že jeho funkce není potřebná. V tom případě by mohla být čestná, mohl by se na radnici objevit podle potřeby a nemusel by za ni brát plat. Radnici by mohli řídit náměstci.

0/0
10.10.2007 18:40

jardahorak

Re: Co k tomu říct...?

Pletes si voleneho politika s nevolnikem... Nicmene nic ti nebrani abys Bema potrestal.... Pri dalsich volbach mu nedej svuj hlas...

0/0
8.10.2007 10:33

Parx

(Ne)splněné sny

Karel IV. nebyl na Everestu, ale postavil Prahu. Co je občanovi do splněných snů dr.Béma, když mu bolševická dálnice vede nadále přes hlavní náměstí. Hic Rhodos, hic salta, jak říká latinská verze řeckého přísloví. Zde je tvůj úkol, zde se předveď !

0/0
7.10.2007 3:06

Milda911

Zajima mne Vas nazor na www.banka.info dekuji

Zajima mne Vas nazor na www.banka.info dekuji

0/0
7.10.2007 2:23

jirik77

video

nahodou me se to video moc libilo, mam hory hodne rad a aspon jsem mohl videt to, co asi nikdy v zivote neuvidim. za vykon hluboce smekam, i kdyz to vylezl po normalce. i to je pro mne obrovskej vykon.

0/0
6.10.2007 20:13

honza

easy

Tak ledopad je hodne drsnej, potom je drsnej ten posledni tabor, jestli se to da vubec tak nazvat v 7000 hehe, no a ta teplota. Jinak je to easy:-)

0/0
6.10.2007 19:47

marek

Není v perexu chyba?

Nemá být v perexu místo shlédnout náhodou zhlédnout?

0/0
6.10.2007 19:36

Gramatička

Re: Není v perexu chyba?

není - shlédnout je shora dolů, zhlédnout - podívat se, spatřit

0/0
7.10.2007 10:51

marek

Re: Re: Není v perexu chyba?

No právě, a na film se nahlíží shora dolů??? Film můžeme snad pouze spatřit, ne? Myslím, že pravda je v tomto případě na mé straně...

0/0
7.10.2007 12:05

Vlček

Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Ten hochštapler mě bude zajímat, až poletí z okna magistrátu.

0/0
6.10.2007 19:09

kámoš

Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Tak proč na to čumíš  "Troubo"

0/0
6.10.2007 19:11

el-lobo

Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Jak víš, že na to čumím? Vadí mi, že iDnes se prodává tomu megalomanovi. Další viz odpověď tomu druhému nemyslícímu hovadu..

0/0
6.10.2007 19:52

erdoes2

Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Vzdy se najde nejaky zapskly "vlcek", ktery do vseho bude promitat svou primitivni nenavist... ;-D

0/0
6.10.2007 19:38

el-lobo

Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

"Zapšklý", "primitivní nenávist". Pěkné. Není primitiv spíš ten, kdo obdivuje primátora za to, vylezl na Everest? Primátor by měl přece dělat něco jiného: vyhnat z města dealery drog a šlapky, postarat se o bezpečnost obecně i na silnicích, zlepšit ovzduší, odstranit zácpy, bránit město před těmi, kteří si chtějí jen namastit kapsu a nic víc je nezajímá. A mohl bych toho vyjmenovat víc. Až tohle udělá - ne, až tohle začne dělat a přestane pořáda tsebeoslavné a sebepropagační akce -, pak ho budu chválit. Teď se ale stará jen o sebe. Není to nenávist, vy nemyslící hlupáci, je to čistě logická úvaha. Bém zatím neudělal nic, za co bych ho mohl obdivovat.

0/0
6.10.2007 19:49

erdoes2

Re: Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Lepsi vtip nez je nazor, ze "primator by mel z mesta vyhanet slapky", jsem uz dlouho neslysel... Ale on tam nebyl sluzebne, nybrz soukromne, ze? ;-D;-D;-D

0/0
6.10.2007 19:53

el-lobo

Re: Re: Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Bav se s volem, když nemáš v ruce klacek.

0/0
6.10.2007 22:48

el-lobo

Re: Re: Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

1) Čtvrt roku se flákat po Himálaji, tj. bavit se, zajímat se jen o sebe a kašlat na práci, pro kterou si ho voliči vybrali (navíc když před volbami sliboval "Dejte mi pět minut, já vám dám čtyři roky"), je nestoudnost. 2) Divím se sám sobě, že diskutuju s ignorantem, který se chytí jednoho dvou slov a uniká mu podstata, ale zkusím to znovu: primátor je ten nejvyšší šéf organizace, která nedělá, ale měla by dělat všechno to, co jsem vyjmenoval (včetně vyhánění šlapek) a ještě mnoho jiného, co taky nedělá. Pokusím se to vysvětlit ještě jinak: místo vyjmenovávání všech částí celku (v tomto případě pražského magistrátu), se uvede jen jedna, ta nejvýznamnější nebo nejtypičtější (v tomto případě primátor, tedy Bém); tahle finta má i latinský název, ale tím tě nebudu zatěžovat, i takhle toho máš  k chápání - jak vidím - moc. 3) Primátor se má starat o město, ne o sebe a svou kariéru, kariéra je až druhotným produktem jeho dobré péče o svěřené město. 4) Píše se "soukromě", nikoli "soukromně".

0/0
6.10.2007 23:10

don_skutros

Re: Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

el-lobo zřejmě nemá žádné koníčky a už vůbec ne nějaký soukromý život a je nonstop v práci pokud teda něco vůbec dělá, když tak blbě žvastá

0/0
6.10.2007 21:43

el-lobo

Re: Re: Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Víš co, trumbero, sundej někdy gumáky, zahoď vidle a přijeď se podívat do Prahy. Když budeš hodnej, půjčím ti příručku Křupan ve městě. A nebo si čti Vzpomínky na budoucnost a nepleť se mezi dospělý, když si povídají. O Praze a o Bémovi víš prd.

0/0
6.10.2007 22:53

jouda

Re: Re: Re: Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Píše se mezi dospělé!!!

0/0
7.10.2007 0:10

terracan

Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Tady jde o propagaci Béma, která začíná být už nechutná. Dejte si na druhou stránku to o co se skutečně jako dlouholetý funkciánář osobně zasloužil. Chtěl bych vědět co vás napadne. Proč fešáci v iDnes nepíšou o tý holce co tam vylezla ve stejnou dobu? Bohužel ani nevím její jméno.

0/0
6.10.2007 23:01

PD

Re: Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Nevylezl tam ani jeden...resp. aspon ne regulérne. Oba s maskou na xichtu, ze?

0/0
7.10.2007 6:00

PD

Re: Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Nevylezl tam ani jeden, resp. aspon ne regulerne. Oba s maskou na xichte, ze? Tak o cem se tu vubec bavime!

0/0
7.10.2007 6:01

jardahorak

Re: Re: Re: Re: Račte už jít s Bémem do hajzlíčku

Kdy poradas vystup ty? Samozrejme bez masky? ;-)

0/0
8.10.2007 10:35

coradocat

GRATULUJI

Výborné video, na začátku jsem se zasmál Čínským komunistům,

které by výprava určitě citelně ohrozila a vzpomněl si na ty naše.. Blahopřeji

a doufám, že video bude spoustu lidí motivovat k lepším výkonům!

0/0
6.10.2007 17:23

herodes I.

Kdo to viděl ,může mi říct,jestli

je tam taky scénka,jak béma vopíc/hal olym-pyj-skej yetti ?  ;-D

0/0
6.10.2007 16:41

bluetake

Re: Kdo to viděl ,může mi říct,jestli

neco podobneho muze ze sebe vydolovat jen malej, neschopnej a  zakomplexovanej ceskej blbecek, ktery v zivote nedokazal nic vic, nez zvednuti pullitru piva.........Ale jestli jsi si to jeste neuvedomil, na svoji hloupost budes cela zivot doplacet predevsim jen a pouze ty sam. A to je dobre........A hledas-li vinika, podivej se do zrcadla, najdes ho tam v cele sve krase.....

0/0
6.10.2007 17:26

pj

Re: Re: Kdo to viděl ,může mi říct,jestli

jéé, to bylo tak duchaplný!

0/0
6.10.2007 18:09

udelal by lip kdyby tam...

Re: Re: Kdo to viděl ,může mi říct,jestli

zplodil syna, zasadil strom, zůstal v nějaký travnatý chýši... Ale úplně nejlip by udělal kdyby se vys/r/ al na organizaci OlymPYJských her v Praze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hájit tuhle pomíjivou a extra drahou srandu je čin hodný ignoranata či egoisty na entou. Dřív mi byl Bém sympatictější. Teď by se mohl zviditelnit na nějake jiné dobročinné akci, penize urceny pro OH se daji jiste vyuzit lépe a efektivněji! Co takhle na svedení dopravy z centra Prahy, už teď je to vzduch srovnatelný s Bangkokem. A mnoho dalšího...........R^[>-]:-/

0/0
6.10.2007 18:22

erdoes2

Re: Re: Re: Kdo to viděl ,může mi říct,jestli

Je to navrh, o nemz nebude rozhodovat zadny diktator, ale zastupitele, ktere si Prazane sami zvolili... :-)

0/0
6.10.2007 19:42

gagaryn

***

Snad mu na ten jeho Everest nikdo jinej nepoleze.

0/0
6.10.2007 16:38

hnedooko

Povznesme se

Těžká diskuse, jak si ji tak čtu... Ono všechno vypadá jinak z gauče a jinak v podmínkách, které nutí překonávat sebe sama a svou pýchu... To by se asi leckomu v této diskusi přerovnaly myšlenky. Nechci pana Béma jen obhajovat, je tu slabé místo podle mě - pan Bém nepřemohl chlapskou ješitnost, potřeboval se se svým výkonem předvést, což je trochu kámen úrazu. Jenže, co si budeme povídat, to už je v chlapácích jaksi zakódované ;-). A nelze to snad ani odsuzovat. Rozhodně tento přístup hodnotím pozitivněji než kritizování s pivem před PC a se starostlivou matkou/manželkou/přítelkyní za zády. Ale chápu, že tito muži se přece musejí obhájit - a kritikou to jde nejsnáze.

0/0
6.10.2007 16:33

erdoes2

Re: Povznesme se

Nevidim v tom snahu se pradvadet; proc? Vetsina ctenaru nikdy nemela prilezitost takove zabery videt (natoz skutecnost), proto video hodnotim jako zasluzny po vsech strankach pozitivni  vzdelavajici a zuslechtujici pocin. R^;-)

0/0
6.10.2007 19:47Najdete na iDNES.cz