Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vlci jsou po 100 letech zpět, hlídají je satelity

V Dolní Lužici, německé oblasti v blízkosti hranic s Libereckým krajem, se objevily smečky vlků. Ti se sem tak vrátili po více než sto letech, kdy odtud kvůli pronásledování člověkem vymizeli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

prokopik

Ty vlci mě zajímají

Jsem rád že jsou v [>-] vlci,ale obávám se že zase odejdou a to bych nerad!!!

0/0
29.5.2007 19:01

Hauf

pytláci

Já to říkám pořád, že myslivci jsou pytláci chráněni:-© státem!!!

0/0
19.12.2006 11:28

vymrzovac

až přijde krutá zima....

....půjdou za potravou směrem k lidským obydlím.Ovce budou zamčený,ale děti musej chodit do školy každej den.....stačí tříčlenná smečka,nemluvím o desetičlenné. Děcka v horách budou chodit do školy s dělobuchama v kapse.

0/0
17.12.2006 8:20

Miki

Re: až přijde krutá zima....

To si trochu odporuje s tvým předchozím příspěvkem. Když jsou všude "stohlavé stáda", není se čeho bát a vlci budou mít žrádla dost. Tvoje děti chodí do školy přes les?

0/0
17.12.2006 17:54

prokopik

Re: až přijde krutá zima....

Proto jsme si s kámošem založili klub na ochranu lesa a hlavně Vlků

0/0
29.5.2007 19:08

Johny

johny@johny.com

Kdo zastřelí rysa, vlka či medvěda, ať si dá pozor, toho si osobně najdu a zastřelím ho stejným způsobem, ne-li něco horšího. Domluvil jsem, howgh!

0/0
14.12.2006 23:06

vymrzovac

Re: johny@johny.com

to bys musel vylézt z paneláku,kreténe! Uvědom si,že lidi v horách mají trochu jiný problémy než ty.Chápu ochranu přírody,ale ty zblblý srny a divočáci,co mi běhaj před autem přes silnici? Myslivci a ochránci by měli platit za každý zvíře povinný ručení.Kolega měl minule škodu na autě za 80tisíc,a to byla jen jedna srna do silnice.Já chodím v zimě pozorovat stohlavý stáda na polích.

0/0
17.12.2006 8:25

Miki

Re: Re: johny@johny.com

Chceš tím říct, že je lepší všechna zvířat vystřílet, aby nedej bože náhodou někomu nepoškodili auto?

0/0
17.12.2006 17:56

zelena veverka

Re: Re: johny@johny.com

Stav vysoke a cerne zvere je dlouhodobe umele udrzovan na vysokych stavech, ktery je skodlivy i vuci samotnemu lesu. Za to ale muze ta zelena milice, ktera nema s myslivosti a pravymi myslivci spolecneho vubec nic.

Jsou to take oni, kdo strili vsechny dravce, od ptaku po rysa, protoze pak by nemeli po cem na podzim postrelovat.

0/0
17.12.2006 21:49

jo

Re: Re: Re: johny@johny.com

souhlas, akorát že právě takoví tvrdí, že myslivci jsou. Pamatuju si, jak když se řešilo kolik rysů přežilo a kolik bylo odbouchnuto, a kolik myslivců otevřeně přiznává (nebo machruje) že si do rysa střelili, tak myslivec pravil, že ví že jeho kolegové střílejí rysy, ale že on nepovažuje bonzování za správné (tj. logicky odstřelení rysa má za menší zlo než nabonzování střelce). ale když jinej myslivec střelil jednu jedinou březí srnku, tak to z toho ty samí myslivci udělali ohromnou aféru - bonzování jim najednou vůbec nevadilo, naopak se od toho chlapa (kteréj to férově přiznal) všichni distancovali a žádali jeho potrestání v souladu se zákonem. Ať mi to nějakej myslivec vysvětlí, tuhle logiku, prosím prosím?

0/0
19.12.2006 13:10

belgian chocolate

jojo, tuhle se náš veterinář ožral

a povídal, že se hrozně těší, jak zastřelí rysa, kterej se tu někde potuluje...

0/0
14.12.2006 22:22

Marina

Vy jste totální magoři

Jde vidět, že do lesa chodíte maximálně tak na houby. Problém s vlky na území ČR je v tom, že tu pro ně není dost žrádla. A až by sežrali všechno, co jim příjde pod pazoury tak chcípnou hlady, začnou útočit na ovce či krávy nebo se přestěhujou zpátky do německa!!!!;-O;-€(Y) Děláte z myslivců bůhví jakou svoloč přitom o dané tématice nemáte ani páru!!!!!!8-o

0/0
14.12.2006 21:17

Homer1

Re: Vy jste totální magoři

Pěstovat ovce/krávy a počítat s možným rizikem že mi sem tam nějakou strhne vlk bude brzy stejně samozřejmé jako počítat při přecházení silnice s jistou možností že budu sražen autem. Prostě to neoddělitelně patří jedno k druhému.

Chvíli to ještě potrvá než u lidí jako ty odezní tento zastaralý středověký model myšlení že je potřeba vše regulovat, postřílet, vysazovat, kácet, vykrmit a pak sežrat, a já nevím co ještě. Doufám, že té samozvané chamrati co si říkají myslivci brzy přistřihnou ty jejich nehorázné výhody co mají (viz. možnost vstupovat na cizí pozemek, prý v zájmu "ochrany" přírody, atd...). Žijeme v tomto prostoru a stejný nárok má i ostatní živá zvěř, včetně vlků. A co se jejich počtu týká, bude jich právě tolik, kolik se jich tu uživí.

0/0
14.12.2006 21:51

Homer1

Re: Vy jste totální magoři

Lidé s moderním myšlením se to dokáží naučit a doufám že budoucnost to prokáže. Pak se třeba i naučíme stavět dálnice ne jako Xset kilometrovou "berlínskou" zeď pro vše živé ale s průchody, podchody, stezkami atd... právě pro OSTATNÍ vše živé. Dnes to vypadá divně ale je to stejné jako s bezbariérovými budovami a přechody pro chodce. Nikdo na to před dvaceti lety nemyslel a dnes je to samozřejmost. Jen to chce počkat až vymřou myšlenkoví mastodonti jako TY...

0/0
14.12.2006 21:53

Marina

Re: Re: Vy jste totální magoři

A opět vedle! Už dneska platí takové zákony a pravidla pro stavění silnic a dalníc, které PŘIKAZUJÍ po kolika metrech mají být koridory pro migrující zvířata! Studuji fakultu stavební ... měla bych to snad vědět .... bazirují do nás vrchem spodem ... ochrana přírody, biokoridory atdatd ... a já s tím samozřejmě plně souhlasím! Tak tady nevymýšlej něco o smýšení lidí, když o aktuální situaci sám nic nevíš!!!(Y)

0/0
14.12.2006 22:44

Homer1

Re: Re: Re: Vy jste totální magoři

Jsi hloupoučká agresivní husa...:-)

Já jsem psal o posunu v myšlení lidí... o tom co bylo a o tom jak je to dnes...

P.S. jak se "bazíruje vrchem spodem"???;-D

0/0
15.12.2006 0:04

justMe

Re: Vy jste totální magoři

Civilizace a lidska chamrad se rozpinaji na ukor puvodni krajiny a prirozenych biotopu chranenych a ohrozenych zivocisnych druhu. Ty se nakonec prestavaji chovat prirozene, ztraceji plachost a mohou se stat nebezpecnymi.

Ovsem chytraci jako vy se vetsinou zabyvaji dusledkem a nikoli pricinou. Zradlo pro vlky neni, protoze ho lide vystrileli a vyhubili a treba puvodni souvisle lesni porosty byly vykaceny a preruseny, cimz se mj narusily migracni trasy vlciho zradla.

0/0
15.12.2006 15:41

vymrzovac

Re: Re: Vy jste totální magoři

co to meleš za nesmysly o lidské chamradi? Máš rád přírodu a respektuješ ji? Ukaž mi jiný živočišný druh než člověka,který upřednostňuje ochranu jiného menšího druhu před nakrmením svých mláďat? Pokud ctíš zákony přírody,a tedy divočiny,musíš uznat,že silnější druh v potravinovém řetězci vždy vyhrává,Vůbec neřeší zachování slabších jedinců a nižších živočišných druhů.V opravdové přírodě se příroda s postiženejma a slabšíma vůbec nemaže!Nejseš schopnej utíkat?Tvůj problém.Za pár dní seš sežranej,i kdybys byl před tím vedoucí ministerstva lvů!

0/0
17.12.2006 8:16

Miki

Re: Re: Re: Vy jste totální magoři

Ale mezi zvířaty se normálně udržuje rovnováha, aby nikdo nepřevážil. Až člověk ji narušil a teď se (někteří) snaží to aspoň trochu napravit. Nebo chceš říci, že člověk jako "nejsilnější" může všechny "slabší" vyhubit? Fajn, pak se můžem začít požírat navzájem, ti silnější ty slabší...

0/0
17.12.2006 18:00

aha

Re: Re: Re: Vy jste totální magoři, zatímco ty seš letadlo

jenže nezapomínej, že se někteří lidé (nevím zda na úkor svých dětí, takový případ neznám, ty jo?) snaží chránit přírodu, například proti myslivcům, tak v drtivý většině případů se snaží jenom zvrátit situaci, kdy lidskou vinou a ničím jiným je ten druh ohrožený na samé existenci!! takže to je jenom napravování. taky nemyslím, že když myslivci odstřelí třeba orla nebo výra, tak s ním nakrmí svá "mláďata". Fakt nevím co tě vede k tomu si myslet, že ochrana přírody je něco co člověk velkodušně, z pilnosti provozuje na úkor jídla svých dětí...

0/0
19.12.2006 13:00

prokopkinv

Re: Vy jste totální magoři

ono neni problém s žrádlem,ale s mislivcema

0/0
29.5.2007 19:05

anonymni alkoholik

satelit

Sledování přes satelit nezabráním nemyslivcum aby nám vlčata zastřelili. Chudácí rysi na Šumavě dopadli po vysazení podobně.

A o argumentu, že příroda(zvěř) si na rysa/vlka za půl roku zvykne slyšet nechtěji.

0/0
14.12.2006 21:09

Mirco1

To už se myslivci...

... třesou a leští kulovnice. Aby svou "vypiplanou" zvěř ochránili před "škodnou". Nebo spíš před konukurencí, neboť za přemnožení vysoké a černé jsou jistě velmi rádi, aby měli co střílet. To, že predátoři mají nezastupitelnou roli v ekosystému myslivci možná slyšeli, ale ze srdce s tím nesouhlasí.

0/0
14.12.2006 13:53

modem

.

Magoři v zeleném kabátě jistě nevynechají jedinnou příležitost vystřelit na něco,co se hýbe.Nepochybuji,že naši páni myslivci se chopí s elánem a erudicí regulaci těchto zvířat.

0/0
14.12.2006 13:40

..

Re: .

tak tak, ;-€

hlavně že si odsouhlasili, že myslivost je veřejně prospěšnou aktivitou, a dokonce v oblasti ochrany přírody.(Y)  Ano, střílet poslední dravé dravé ptáky, volavky, rysy co máme, a starat se úplně nejvíc o to, aby populace přemnožených srnek a divočáků zůstávala i nadále nadměrná, tomu říkám ochrana přírody. Odbouchnout psa, kterej se zaběhl a má obojek, nebo zatoulaný kotě, které nechytí ani myš ve sklepě, tomu říkám veřejný prospěch. Dokud jedinej myslivec bude používat třeba termín pernatá škodná, tak budu považovat za jedinou přírodě prospěšnou aktivitu myslivce to, že se nechá odbouchnout ožralejším kolegou !

0/0
14.12.2006 17:09

RAD

Re: Re: .

Souhlas - ja bych tem magorum magorum pral aby strilel nekdo je. Panacek v zelenym kterej umi jen strilet psy a bezbranou vysoukou a snazi se jiz v zarodku nicit konkrenci ktera tady byla driv.

Myslivost a verejne prospesna? Me jeste myslivost neprospela, spis me ty pohlavni organy zastrelili psa, kterej proste jen 100 mestru odbehnul za veverkou. A ani hubu mu rozbit nemuzes :-) Aspon jsem mu uz 3x vymlatil okna u auta svini jedny.

 

0/0
14.12.2006 20:40

belgian chocolate

tak to je mi moc líto

kdyby tohle někdo udělal našemu pejskovi, tak mu tu hubu rozbiju s povolením nebo bez povolení. a ještě mu kliku namažu trusem.

0/0
15.12.2006 9:39Najdete na iDNES.cz