Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Cyklisté drancují Orlické hory, tvrdí ochranáři

Cyklobusy brázdí Orlické hory už čtyři roky. Cyklisté si je pochvalují a jednou z jejich hlavních výhod je i méně automobilů v horách. Větší příliv cyklistů ale na druhou stranu výrazně zatěžuje přírodu. Ochranářům nejvíc vadí, že neukáznění jezdci míří často mimo značené cesty nebo přímo do nejcennější rezervace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

pepson

kdo je vlastně škodná III.

 Takže závěrem milí cyklisté, mototuristé, pěší i vy kteří se nad tím vším vznášíte. Až narazíte na nějakého "ochranáře" , uvědomte si  že si chrání pouze svoji výplatu. A ten pokutový blok mu s veškerým citem a jemností strčte tím tlustším koncem napřed do prdele.  (Y)

0/0
20.4.2007 23:42

pepson

kdo je vlastně škodná II.

 Říkal jsem proč? vždyť do lesa bude foukat a při prvním větším větru to popadá. A taky popadalo a zase bylo co prodávat. Dále si vzpomínám jak se na Rýchorskou boudu udělala nová cesta s pěkně hlubokými svodnicemi(pro odvod dešťové vody). Stálo to pěkných pár milionů. Všechno se skolaudovalo, peníze se proinvestovali a někdo asi dostal tučnou provizi. Jiný důvod ta stavba totiž nemohla mít. Kevšemu  tam byla jen pár dní, protože jeden opilý pán co obsluhoval traktor prohlásil, že ta cesta stojí za ho... a ty svodnice jsou moc hluboký.... Nezůstal ojen u slov a zapřáhl za traktor pár kubíků klád a cesto s nimi pěkně srovnal. Asi tak za 15 minut cestou do Horního Maršova cestu zlikvidoval. Kupodivu nic se nedělo.

0/0
20.4.2007 23:41

pp

kj

[>-]VRvR^!?la la(Y);-O;-€

0/0
15.3.2007 9:11

pepson

Re: kdo je vlastně škodná

Zamlada jsem byl sportovec, později dřevorubec a sportovec, potom jen dřevorubec a teď jsem zase jen sportovec. Tím jsem chtěl říct, že problém jsem schopen vidět ze všech stran a pohledů. Ani milion turistů či ciklistů a nebo motorkářů nemůže ublížit přírodě víc než organizace jako je například KRNAP (Krkonošský národní park). Vzpomínám když jsme se starým traktorem LKT ze kterého kapal olej po litrech tahali z lesa klády, kácelo se o 106 a náš "kolega 20 metrů od nás pokutoval cyklisty a argumentoval tím, ŽE PŘI SJEZDU  SE ODÍRAJÍ PRZDOVÉ BLOKY A TY JSOU TOXICKÉ A POŠKOZUJÍ PŘÍRODU. Každý podzim přišel příkaz vykácet první ředu stromů v lese....

0/0
20.4.2007 23:37

pet.mu

Ochranáři?

Ochranáři jsou jako komunisti,nejraději by vše oplotili a zakázali vstup.Měli by se raději soustředit na školy,aby byla výuka jak se chovat v přírodě a co pro nás znamená.Nevšiml jsem si že by kolo dělalo hluk,a že by někdo odhazoval odpadky.Příroda je tu pro nás,a my jsme její součástí.

0/0
22.1.2007 16:44

belgian chocolate

tak se přijď podívat

kamkoliv do lesa kolem cyklostezky, co tam ty prasata nechávají. kolo hluk nedělá, ale ta hovada, co na nich jezdí, po sobě navzájem řvou jak šestnácteráci v říji. čím křiklavější obleček, tím je debil hlasitější.

0/0
22.1.2007 18:34

vodák-cyklista-chodec

proč cyklisté vadí

Vidím problém v množství, v masovosti. Před časem vadili běžkaři, pak vodáci, brzy budou víc na tapetě motorkáři, čtyřkolkáři, psí spřežení, paraglidisté atd. Prostě všichni, kdo se moc rozplemení a jsou víc vidět. A pochopitelně : ti z nich, kteří se opíjejí, dělají binec, ničí přírodu, jsou odsouzeníhodní. A ti ohleduplnější mají pocit, že jsou neprávem nařčeni. Ale začít kolem sebe ukazovat na TY DRUHÉ v jiné skupně, je pod úroveň. Jo a ještě pro ty, kdo mi namítnou, že se nedá srovnávat turista s motorkářem : Když jde například 40 tisíc lidí naráz pěšky do Prčic, udělají "pěknou" paseku. Nemluvě o motorizovaných davech, které drancují lesy velkosběrem hub a borůvek. Důležitá je úcta k lidem a věcem okolo nás. Tu když někdo nemá, tak je jedno, jestli je z paneláku nebo z chaloupky, jezdí , lítá nebo šlape po svých.

0/0
1.12.2006 11:21

noe

Re: proč cyklisté vadí

zlatá slova....!!!

0/0
26.2.2007 9:24

elend

Vyčistit hory.

Mám v Orlických horách chatu a žádný "návštěvník"nemíní respektovat soukromý pozemek,natož aspoň nevyřvávat na lesy;-O,nebo nesrat přímo u chaty a neodhazovat bordel a papíry.Egoismus a tupost je to,co spojuje "turisty","kolaře".Kde že je ten klid a ticho hor.Naposled paradoxně za komoušů,když byli všichni ve fabrikách.Panenský klid!Naprosto nesrovnatelné.RvVyzývám tímto všechny"návštěvníky",aby přírodě naslouchali a ne ji likvidovali,nedělali všude bordel,protože na svým dvorku taky neserou.8-oDěkuji za pochopení.Ale nejlepší bude,když zůstanete sedět doma na prdeli.R^

0/0
24.11.2006 6:33

cote d'or

vím přesně, jak se cítíte

a není to teď krása, když všichni ti zas...í lufťáci dřepí před debiloskopem doma v panelákách?

0/0
24.11.2006 23:19

sd

:)

http://www.bike-forum.cz/img/upload/fotogalerie/4/big/3561.jpg

0/0
21.11.2006 14:13

vlasta

průjezd bukačkou

Do Orlických hor jezdím už spoustu let a jsem tam každým rokem na týdenní dovolené. Lokalitu Bukačka znám velmi dobře, udivuje mě přístup všech. Nezodpovědný cyklistů hltajících kilometry ale i pracovníků starající se o tyto hory. My jim s manželkou říkáme škodná nebo dřevomorky. Jen ať sre podívají okolo sebe při kácení dřeva toho nepořádku co po sobě nechají. Myslím si že masová cykloturistika v OH nehrozí a cyklisté určitě škodí nejméně. Pěší turisté naopak všude vlezou a chovají se ještě více arogantněji než právě projíždějící cyklista. Zamyslete se kdo je větší nebezpečí pro tyto krásné hory.

0/0
8.11.2006 12:15

Cyklistka

Ohleduplnost

Pravdou je, že třeba takový traktor na rozbahněný lesní cestě dokáže nadělat mnohem víc paseky než desítky nebo dokonce stovky cyklistů.

Jen nechápu proč se neustále řeší jen cyklisti - někdy za sebou nechají větší spoušť turisti. Pro začátek by stačilo trochu více ohleduplnosti - k okolní přírodě (neodhazovat odpadky ap.), ale i mezi sebou ... cyklisté by mohli přestat ohrožovat turisty a naopak turisté by si už mohli konečně uvědomit, že stejné právo pohybovat se po cestě značené turistickou značkou mají i cyklisté. Ale aspoň trochu myslící člověk s tím určitě problémy nemá.

0/0
8.10.2006 23:32

cote d'or

traktor vs. cyklista

už si prosím uvědomte, že ten traktor tam plní nějaký účel, že tam s ním někdo pracuje. cyklista naopak samoúčelně honí kilometry, k čemuž mu zrovna tak může posloužit trochu větší kolo pro veverku, kde nemusí zpomalovat kvůli ostatním.

0/0
9.10.2006 15:01

Cyklistka

Re: traktor vs. cyklista

Ne každý cyklista samoúčelně honí kilometry a ne každý traktor v lese plní nějaký účel. Navíc je lepší honit kilometry na kole po lesích než autem po městě ... ale to už jsme někde úplně jinde.

Jen jsem chtěla říct, že cyklista v lese není zas až tak závažný problém a dopad cyklistiky na přírodu se poměrně hodně přehání. Mám pocit, že cyklista v naší společnosti překáží tak nějak všeobecně.

0/0
9.10.2006 18:50

cote d'or

to jako chcete říct

1) že traktorem se někdo v lese projíždí jen tak protože nemá nic lepšího na práci?

2) že se někdo jen tak bez cíle projíždí autem po silnici a večer se kamarádům chlubí, kolik toho dneska najel?

s tou poslední větou ovšem máte pravdu, pod to se podepíšu. myslím, že zejména v místech, kde jsou vybudované cyklotrasy, se pod ni podepíše i mnoho dalších lidí. je to teď krása, člověk může jít na náměstí, aniž by se musel prodírat davy zpocených koloidů.

0/0
26.10.2006 12:33

Cyklistka

Re: to jako chcete říct

ad1 + 2) to by jste se divil, i tací jsou

Tu poslední větu jsem myslela samozřejmě ironicky. Kdo chtěl pochopil, kdo nechtěl nepochopil.

0/0
26.10.2006 17:52

darja

Orlické hory

:-/ V článku se píše jenom o cyklistech. Jak ale žijí Orlické hory po vydatném zásobování exhalacemi z elektráren Opatovice a Chvaletice ? Zotavují se, nebo jenom přežívají ? Co taky dávná devastace, kdy byly hory drancovány pro těžbu stříbra v Kutné Hoře. Nejde jenom říci A je taky B.

0/0
5.10.2006 21:16

ryba

jo

a kdyz se tady pinda na polaky a jejich navyky v prirode...sjedte si nekdy na tom vasem bajku (hroznej nazev) do Zahori na prechod a projedte si kus Bystrzickych Gor. To je uplne o necem jinym. Lesni cesty v pohode, zadny stupidni zakazy, zadna eroze, lesy hluboky a neporuseny. A proc? Protoze jsou zvykly pouzivat v lesich kone, nakladak je az na asfaltce. Co se tyce ty eroze...na horach proste je a to na kazdy ceste, proste zaprsi a vymila. Rozhodne to nijak extremne neuspisi cyklista, i kdyby brzdil smykem.

0/0
3.10.2006 14:38

biker

Re: jo

..hmm a už si viděl/a někdy rozhamtanou cestu od koní? třeba při dešti se na takových stezkách boří člověk po kotníky...asi moc na kole nejezdíš, páč bys nemohl/a napsat takovou kravinu...

0/0
4.10.2006 12:25

ryba

no to je narez

sli autori nekdy pres Bukacku? Dyk je to lesni uvoz, zpevnena lesni cesta, 3m siroka, jezdej tam traktory, lakatose, nakladaky pro drevo, heges maximalni po nich je...a oni tady budou pindat na cyklostylisty...to si delaji srandu.

0/0
3.10.2006 14:12

Valinor

kadibudky

Skoda, ze ochranare nenapadlo postavit kadibudku na miste kde jsou ty kvanta podpapiraku, k tomu nejakej kontejner na odpadky na strategickem miste a hned by bylo veseleji.

0/0
3.10.2006 9:57

petr58

proč myi cyklisté pořád někomu vadíme?

V poslední době je módní šířit o cyklistech to nejhorší a tento článek je další v řadě. Jsou to opilci, ničitelé přírody,chuligáni a podobně. Autoři asi na kole nikdy nejeli(nepočítám cestu na nákup nebo do práce).Jezdím do Orlických každý rok a projíždím i trasu přes Bukačku. Jakou paseku tam dělají při zpracování dřeva, to nikomu nevadí, ale otisk cyklopneumatiky ano.Pěšákům vadíme, ale kolik nás jezdí vedle sebe, že nemůžou projít? Kolik jich umí odpovědět na pozdrav? Nedělme se stále na pěšáky,cyklisty a motoristy , ale na slušné lidi a darebáky. A vzkaz pro ochránce. Přiroda není vaše, nejste bohové, nezavirejte ji. Jen ji chraňte. A pořadně, ale ne kolektivní vinou. Jeden cyklista dělá něci špatného, nepustíme tam nikoho. Tak si ho najděte a potrestejte. A když to neumíte, tak to nedělejte. Kolektivní trest a absolutní zákaz je to nejjednodušší. 

0/0
3.10.2006 8:48

owner

svata pravda
Presne tak.Uz tu jeden takovy prispevek napsan byl,samozrejme chytrym clovekem a ne zavistivym pesakem, ktery stale bude hledat na cyklistech to nejhorsi.Obycejny plášt na kole neublizi vice nez drsne boty pesaku.Uz davno se na cross country kolech,pro pesi vysvetlim,to jsou kola horska:))) se nevozi 'drapaky' nejsou ani potreba a zbytecne by byly na kole pritezi.Siroke plaste z vysokym vzorkem vozi uz jen sjezdove kola.Meli byste vy pesaci tohle rozlisovat a nehazet vsechny do jednoho pytle.
0/0
1.10.2006 11:15

kik

Re: svata pravda

Me ani tak nezajima, na jakym kolo kdo jezdi, ale jak na nem jezdi. Tzn. jestli jako dobytek, ktery si mysli, ze mu vsichni musi uhnout nebo jako nekdo, kdo vi, ze tam neni sam a podle toho se chova. Bohuzel osobne mam hlavne zkusenost s tou prvni skupinou.

0/0
2.10.2006 16:59

owner

:)))
Delaji svou praci??? Tak at tu praci delaji poradne.A hlavne at u prace premysli.Ne ze vyjedou po desti do lesa a pak je stezka nesjizdna a pozor!!!! ta stezka neni ani schudna...Ja ve sve praci musim sve ukoly plnit dobre a kvalitne.Ale lesaci jsou jina skupina.Jsou svymi pany a nic je jen tak nerozhazi.Ale komunismus uz davno padl,uz by se meli zacat chovat tak,jak se slusi a patri.A hlavne lesy patri vsem!!! Vy vyslechteni pesaci
0/0
1.10.2006 11:06

cote d'or

lesy patří majitelům
veřejnost se v nich smí pohybovat, pokud dodržuje pravidla a neškodí
0/0
1.10.2006 11:30

owner

Go Bikeri Go
ty jsi ale inteligent...
0/0
1.10.2006 11:02

Honza

Zaplať pánbůh za cyklisty
nebýt jich a jejich bezohlednosti, dodnes bych v horách chodil po značených turistických cestách. Díky nim vím o stezičkách, kde nepotkám půl dne živou duši, poznávám hory bez zpevněných stezek a občersvoven pro polykače kilometrů a kontrolory tachometrů. Díky vám znám hory časně zrána, kdy ještě sundáváte kola z nosičů na parkovištích u  dolních stanicích lanovek. Díky. díky.
0/0
30.9.2006 22:59

R-Man

...
Preju ti poradnej drzkopad do ty nejhnusnejsi a nejsmradlavejsi ku.ndy co existuje.
0/0
29.9.2006 22:30

marty

Re: ...
že by úder do hlavy po pádu z biku??
0/0
29.9.2006 23:27

Tomáš Marný

Re: Re: ...
Ne, celodenní pěší výlet po horách a trvalé setkávání s pitomcema na horských kolech...
0/0
1.10.2006 23:30

kik

cykliste kontre pesaci
Na obou stranach existuje jiste spousta slusnych lidi, ale bohuzel ja jako pesak mam spise zkusenost s tou druhou skupinou, ktera obvykle bere ohled jen na sebe a od ostatnich si vyzaduje uvolneni ohledy. Bohuzel prave takove lidi jsem na hrebenovce hodne casto potkaval. A to i v mistech, kde o par metru dal vedla siroka lesni cesta a oni museli jet po uzke pesine pro chodce.
0/0
29.9.2006 15:24

josef

hovadiny
Zas píšou hovadiny, v diskuzi jsou hovada....všechno je v lidech, ale teda když vidím, co dokážou lesáci a jejich těžké stroje a je jim jedno jak....pokud cyklista používá pouze cest, tak bych to neřešil....
0/0
29.9.2006 11:08

martiin

Re: hovadiny
lesáci dělají svoji práci.... To je těžko. Ta technika má jisté vlastnosti které zkrátka způsobí že ty cesty vypadají tak jak vypadají. Nevím jak kde, ale na valašsku - poté co odvlečou co mají, tak vyjede ten těžební traktor ještě jednou na kopec, spustí zadní radlici a zkusí vyhladit co jde. Je fakt že ve svahu tuhle nahrnutou hlínu vyplaví první větší déšť a i kdyby ne, když je mokro je minimálně rok na takové cestě po kotníky sra..ek.... Ale s tím se fakt nedá nic udělat...
0/0
29.9.2006 11:16

biker

Re: Re: hovadiny
.. anebo třeba pokácený stromy přes cestu - se nedá ani projít natož projet na kole, sou to čunata neskutečný....
0/0
29.9.2006 17:44

cote d'or

záseky proti cykloblbům
pěšák v pohodě obejde, podleze či přeleze, ale takový koloid, který ze zásady nezpomalí, má smůlu, chacha. u nás v lese je děláme na krpálech schválně a potom předstíráme, že kolem sbíráme houby. vidět dobrý držkopád je lepší než si špatně zasouložit.
0/0
29.9.2006 18:59

Honza

Re: Re: hovadiny
A taky zemědělci. Ti zm.di traktorama úplně rozjezdili polní cesty při sklízení řepy. Teď se tam na biku vůbec nedá vjet.
A co takhle si milí kolaři uvědomit, k čemu jsou ty lesní a polní cesty primárně určeny a že vy i pěší turisti pouze používáte cest určených pro provoz lesní techniky, stahování dřeva. Ty turistické značky tam byly namalované proto, že chůze (jízda) po lesní cestě je pohodlnější než prodírání se porostem. Tak už se vzpamatujte.
0/0
2.10.2006 6:24

SnowRider

Ti nejhorsi
jsou to cykliste(pro chodce)...namakani machirci
snowboadiste(pro lyzare)...vyhulena pakaz
chodci(pro ridice)...necucej nalevo napravo
ridici(pro chodce)...vzdyt si prece muzu prejit, kde chci!
....skoda, ze patrim do vsech kategorii a ze v zahranici se to tahle nikde netridi...v Alpach je vsem srdecne jedno, jestli jedete na SNB x ski, jdete pesky, nebo na kole....a takovyhle problemy tam nikdo neresi...LIDI PROBERTE SE, VZDYT STACI TROCHU UCTY!!!
Btw:jsem ten typ, co se honi za kilometry msto poznavani prirody
0/0
29.9.2006 11:06

flash

Re: Ti nejhorsi
A jak seš si tak jistej že to neřešej? To taky klidně někdo v rakousku může řikat jak je to tady v pohodě ..... ty si běžně čteš fóra na rakouskejch internetovejch zprávách?
0/0
29.9.2006 11:12

martiin

Re: Re: Ti nejhorsi
kousek níž píšu jak jinde některé problémy řeší... Věř tomu, že česko je absolutní extrém!!!
0/0
29.9.2006 11:18

SnowRider

Re: Re: Ti nejhorsi
promin, ale jezdim tam na ski+snb pomalu casteji nez k nam, takze informace mam z vlastni zkusenosti....zkus to a uvidis
0/0
29.9.2006 11:59

SnowRider

Re: Re: Ti nejhorsi
+jeste neco: v cizine si uz davno uvedomili, ze ti lide, co tam prijedou pro ne znamenaji penize a je jim srdecne jedno, jesti je tam priveze lyzar, snowboardista, cyklista, nebo pesi.....jinak jezdim jen po cestach a v zime po sjezdovkach....at tem, co jezdi mimo skejzdovky klidne seberou skipas, jak to delaji ve Spindlu a cyklistum, ale i PESIM v zone, kam je vstup zakazan proste pokutu
Ver mi, proc kdyz to funguje jinde, tak by to nemohlo rungovat tady?!
0/0
29.9.2006 12:03

flash

Re: Re: Re: Ti nejhorsi
To stěma ski a snb neni už ani unás jiný než v cizině ...jediný problémy vznikaj z toho že občas pár "vyhulenejch týpků" předbíhá ve frontách protože se snb v ruce to de prostě líp než s lyžema na nohách a protožwe eště pořád existujou skupiny lidí co si sou schopný sednou do nejužšího místa na sjezdoce nebo za zatáčku ... ale pokud vim tak to dělaj i lyžaři a v čechách stim sou porblémy protože tu nejsou tak široký sjezdovky jako v alpách takže jak se někdo zastaví je problém. Pak někdo vidí přdbíhat blbečka na snb a hned nadává všem co vidí ať nepředbíhaj a že sou debilové že se o ně málem přerazil na sjezdovce v zatáčce ...
0/0
29.9.2006 12:11

SnowRider

Re: Re: Re: Re: Ti nejhorsi
Zalezi jak kde...Spindl, Pec...v pohode(tam stejne predbihaji vsichni a na sjezdovce si clovek kvuli milionu lidi nezajezdi....uz tam nejezdim)
mam ale spatnou zusenost z Jizerek, kde na vlek nechteli pustit SNB, protoze to ten kluk neumel(lyzarum, co to neumeli, tak pomohli)
nechci tady rozpoutat flame, ale ja sam nemam ceske hory moc v lasce...preplnene sjezdovky, predrazene permice(v porovnani s kvalitou) a neochotna obsluha v kioscich(zalezi jak kde).Zajedu si radsi 2x rocne do Rakouska na ledovec, kde za to i s ubytovanim dam o cca 25-30% vic nez u nas, ale s jezdenim je to uplne jinde
Sry za off-topic
0/0
29.9.2006 13:54

Haluz

Re: Re: Ti nejhorsi

Protoze to poznáš z toho jak se tam lidi chovaj. Když jedeš na kole, auto tam zpomalí nebo ti dá přednost. Pěší a cyklisté se všichni tolerují, navzájem se vyhnou bez zbytečného pindání a dokonce pokud třeba jen vytáhneš mapu a hledáš kudy se vydat,sám od sebe k Tobě někdo přijde a poradí Ti. Nedávno sem tam byl, takže to můžu říct z vlastní zkušenosti.

Tady u nás se jen remcá a remcá, jenže všechno je o lidech!!! p.itomce najdeš ve všech skupinách.

Jinak k článku: zkuste mrknout na www.cemba.cz

0/0
29.6.2007 20:27

Z toho plyne

Re: Ti nejhorsi
Obyčejná slušnost všude - ta se teď nenosí.Všichni chtějí práva a nikdo ani slyšet o povinosti.
0/0
29.9.2006 11:22

Albert Darwin

.

Kolo nejni přece přirozený, bo kdyby bylo tak by ho příroda dávno použila k pohybu, použila ho jen jednou u živočicha Volvox Globátor, Váleč to koulivý.Takže kolo nutně muší tu přírodu narušovat. Je to strašné když kolem potentního turisty jede impotentní cyklista.Bo sedlo kola působí na potenci.Sedět a pohybovat se je nepřirozené, jinak už by to příroda tak zařídila.

0/0
29.9.2006 10:54

martiin

Re: .
Alberte, a tohle jsi sem poslal kouřovými signály nebo jsi do zakřičel poté co jsi vylezl na vyský strom???
0/0
29.9.2006 10:56

Z toho plyne

Re: ježiš
to mně stará musíš vysvětlit .100 000 km na kole před prvním dítětem a to mám štyry.Já impotent!
0/0
29.9.2006 11:13Najdete na iDNES.cz