Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Řecká pohostinnost a stud Mony Lisy

Nejprve základní premisa: do Řecka se nejezdí na dovolenou! Nejezdí se tam za sluncem, mořem ani památkami. Sem se jezdí hledat (a nacházet) klid a mír v duši. Že to zní pateticky? Asi jo, ale s tím nic nenadělám, to je prostě fakt.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Stanice

Pravda pravdoucí!
Řeky mám ráda,jednou jsme zabloudili v polích pod Olympem,chodili jsme mezi stromky kivi a ne a ne se dostat k moři.Až jsme narazili na malý vinohrad,kde seděli dva stařečci na střeše domku,kteří nás pozvali nahoru.Přestože znám řecky jen pár základních slov,domluvili jsme se a skvěle pobavili,popili něco ouza a pak nás jeden z nich dovezl do letoviska kde jsme bydleli.Podobných hodných a milých lidí jsme v Řecku potkali nespočet.Nic pro ně není problém,jen nejsou ak uspěchaní,jako my.
0/0
27.8.2006 19:06

tesik

díky Karin
Opravdu krásnými slovy jste vystihla přesnu podstatu toho, proč se do Řecka s rodinou rádi vracíme... před 14 dny jsme se vrátili z měsíčního průzkumu Kréty karavanem a znovu jsme se utvrdili, že je to přesně tak, jak píšete... na turistickém severu alá Španělsko jsme strávili den, zbytek jinde, na jihu, v horách, atd... hned jak jsem viděl u článku fotku typického kafenionu s místními Řeky, hned to ve mně vyvolalo emoce... vždy se na nás usmívali, občas mávali, nebo pomáhlai, když jsme horskýma vískama projížděli s 3-tunovým karavanem na pár cm od domů... mezitím malinkaté černé babičky s vráskami ve tvářích, které se vždy usmály jak zmíněná Mona Lisa... po přečtení článku jsem se na Krétu či jiných část Řecka zase vrátil a zavzpomínal na ten jiný život, jiné dimenze, jiné chápání tohoto mírumilovného národa... dík za krásný článek!!!!
0/0
24.8.2006 10:50

Petra

řekové
 Po přečtení tohoto článečku o mém milovaném
Řecku, jsem skoro zamačkávala slzu. Jelikož jste vystihla podstatu řecké duše a přístupu k životu jako takovému. Jsou vážně takoví všichni do jednoho. A je to dobře, že jsou na světě ještě lidé, kteří dokážou prožívat každý den jako poslední v životě - naplno a s radostí! Díky za to hezké pohlazení po ránu
 
 
 
 
0/0
24.8.2006 9:00

myš

jen tak
Článek se mi velice líbil, přesně vystihl to, co po dovolené na řeckých ostrovech cítím. Klid, pohoda, mír v duši, velice přátelští lidé, celková atmosféra velmi uvolňující.  Také s rodinou nevyhledáváme organizované  předražené výlety, raději auto na pár dnů a jede se objevovat neznámé.   
0/0
23.8.2006 7:50

Alena Chudobová

Láskyplné Řecko 3. část
aby se ujistili že opět někde nezůstanu stát. Jejich jednání mě velice zahřálo u srdce. A takoví oni jsou. Člověk jim nemůže ani ublížit. S manželem jsme projeli mnoho krásných řeckých ostrovů a nakonec se rádi vracíme na Kos. Máme zde skutečně spoustu přátel. Dokonce jsme si v horách Dikéos vyhlídli malý starý kamenný dům a kdyby byly navíc  finanční prostředky  určitě bychom se na stáří na ostrov přestěhovali.
 
0/0
22.8.2006 8:52

Alena Chudobová

Láskyplné Řecko
To co píšete o řecké pohostinnosti mohu jen potvrdit. Poprvé jsem byla v Řecku asi před 16 lety. Už tenkrát mě Řecko velmi oslovilo. Navštevovala jsem Španělsko a Itálii, ale skutečná klidná dovolená je pouze v Řecku. Před 11 lety jsem byla sama na Kosu. Měla jsem trochu obavy, aby se mi něco nestalo, nebo mě někdo neubližil. Po prvních hodinách pobytu jsem ale poznala že Řekové nejsöu Italové. Řekové - muži i ženy jsou velmi prátelští, hodní, spolehliví, slušní. Cítila jsem se tam opravdu moc dobře. Jednou jsem si vyjela na večer na motorce do hor Dikéos. Od tud jsou velmi krásné pohledy na zapadající slunce nad ostrovem Kalymnos. Po západu jsem jela pomalu dolů zpět do části ostrova Marmari (má oblíbená část ostrova) a v polovině cesty motorka přestala hrát. No dolů to nějaký ten kilometr ještě byl. No a co teď. Najednou za mnou zastavila dodávka. Byli v ní 2 Řekové tak okolo 30 let. Pomyslela jsem si že je to teda pěkný průšvih. Znásilní mě? Po chvilce zkoušen
0/0
22.8.2006 8:49

Alena Chudobová

Re: Láskyplné Řecko 2. část
nastartování mě motorka opět naskočila. Dodávka mě pomalu předjela a pánové se mě zeptali zda je vše v pořádku že kdyby mě motorka nenaskočila pomohli by mě ji odvézt do půjčovny. Čekali dokud neodjedu aby
0/0
22.8.2006 8:51Najdete na iDNES.cz