Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Léto v plavkách, jaké svět neviděl

Léto a čas dovolených se blíží. Co takhle strávit tu letošní v plavkách, jaké svět neviděl? Přinášíme vám několik tipů, kam se vydat na naturistický zájezd k moři a za kolik.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KIRSÍ

CAU

ŠARKA NOVOTNA JE PREZIDENT CESKE REPUBLIKY A PRINCEZNA SVETA SARKA NOVOTNA VANOCNIHO JEZISKA SEGRA SARKA NOVOTNA TEDY NEMANZELSKA DCERA SARKA SIMANICKA NOVOTNA PRISTUPOVY KODY KE VSEMU PRISTUPOVIKOD JE RODNE CISLO 30.3.1988.Z NERATOVIC POVINA ARMADA Z POVOLANIM POLICEJNI PRACE VRTULNIK PILOTKA HELIKOPTERA ATD.VANOCNI JEZISEK PETR NOVOTNY SENATOR VOJAK Z POVOLANIM PILOT ATD..HRADY A ZAMKY JSOU JEJICH SLUZEBNI CESTY TAKY ATD..NASCHLE.:-)[>-]

0/0
7.3.2008 14:49

pavel

norek

[>-]halo-ženy

0/0
3.7.2007 14:08

666

GGFF

ŠUKAT NA NUDIPLAŽI STARŠI ŽENI TO JE ZAŽITEK:-);-D:-PVR^

0/0
23.6.2007 8:32

hekrel

herkules

vy jste kreteni;-O;-€(Y)

0/0
23.1.2007 16:59

naturisté

FKK a stud
Naše první návštěva nudistické pláže probíhala s velkými obavami, zda to zvládneme. Strach o manželku jsem až tak velký neměl, případné vzrušení na ženách moc vidět není. Së mnou to bylo o trochu horší, ale penis to zvládl a naplno se z té podívané nepostavil.
Rok nato jsme jeli na dovolenou rovnou do nudistického (FKK) kempu. Nahota všech a všude byla kouzelná. Náš stud už dávno vyšuměl a když jsme u konce dlouhatánské pláže, viděli souložící pár, vzrušilo nás to natolik, že jsme jejich počínání bez zvláštních obav praktikovali taky.
 Jsme přesvědčeni, že nejen nahota, ale i sex k přirozenému životu patří, samozřejmě nikoli zcela veřejně, ale trošku exhibionismu neškodí.
Těšíme se opět na pozdní léto v jednom nádherném nudistickém kempu u moře !
0/0
31.5.2006 13:41

Monča

Re: FKK a stud
Určitý pocit studu v okamžiku, kdy přijedeme někam na nudi a mám ze sebe vše svléct a být tak nahá, mám snad vždy. Brzy mne to ale přejde, je mi bez plavek, bez jakéhokoli oblečení blaze. Jen si ale nedovedu představit, že - i když to musí být vzrušující - bychom na relativně veřejném místě souložili. Jednou jedinkrát jsme to zkusili ve vodě, ale tam s jistotou bylo místo spojení muže a ženy zakryto vodou !
0/0
12.6.2006 13:05

Scorpion

Re: Re: FKK a stud
Nudistické pláže jsou v létě naším druhým domovem ..., hlavně pískovny u Tuště v jižních Čechách . Na dovolené v nudistickém kempu jsme zatím nebyli, ale chystáme se. Máme podobný zážitek... také jsme jednou viděli souložící pár na pláži, od té doby praktikujeme totéž. Nevyslovitelný pocit . I my jsme se ženou přesvědčeni, že nejen nahota, ale i sex k přirozenému životu patří... Letošní dlouhá zima pro nás byla utrpením . Ale léto je už konečně tady !
0/0
28.6.2006 11:49

saldo

Oprava
Poodhalená ...
0/0
22.5.2006 19:32

saldo

Pokračování
trochu halí to, co vidět normálně založený člověk jaksi nemusí. Nebo už neplatí, že mírně podhalená nahota je daleko víc sexy než genitálie naservírované až pod nos?
0/0
22.5.2006 19:27

saldo

Vážení
"textiláci" a "naturisté", je to tady hezké pročítat, někdo pro, někdo proti, jako ve všem. Dovolte mi malé odbočení do historie. Pračlověk chodil dozajista nahatý, jen osrstěný. Pozvolna se začal zahalovat a nebyl to jen důsledek klimatických změn, ale hlavně jeho uvědomění si nahoty (křesťané by řekli - ejhle strom poznání), cudnosti a smyslu pro estetiku. Tedy hodnot, které se v naší pokročilé době jaksi vytrácejí. Pak nastalo dlouhé období "textilu" a začalo se rodit voajérství, které má teď hody. Ženy se čím dál víc odhalují a primární i sekundární pohlavní znaky můžeme kolem sebe přehazovat vidlemi. A jak vidíme, nestačí to. Tak zvaní naturisté či nudisté provozují v podstatě totéž, jen to balí do ušlechtilých pohnutek přírodních a hydrosenzitivních :). Mezi námi, jaký je rozdíl ve vnímání slunce a vody bez plavek nebo s těmi několika centimetry čtverečními pod pupkem, často velmi zbytnělým? Ty kousky textilu na většinou velmi nepřitažlivých naturistech či nudistech pak aspoň tro
0/0
22.5.2006 19:25

Josef

Ještě k otázce slušnosti
Pokud jde o vybavení, tak mám takový menší průměr. Na nuda plážích je dobrý, že tam nikdo nic nehraje, jsou tam vidět normální muži, ne výběr nějakých nadprůměrů jak v nějakém pornu. Každý muž a většina žen asi ví, jak ma muže působí studená voda. I v lětě , když se vylézá z vody, rozměr je o něco menší. Na jaře, když je voda studená a jdou tam jen ti otužilí, rozdíl je ještě větší. Takže jednou v dubnu jsem vylézal z vody, dosti studené. Na břehu dvě holky, tak 16-17 se docela pochichtávaly. Fakt je, že voda opravdu účinkovala. Ale chci jen ukázat, že i ženy se všímají. Všimnout se můžu, ale jakékoli komentáře nebo smích by měly být tabu. Trohu mi to nepříjemné bylo, ale beru to jako riziko, s kterým se svékám. Vůbec by mi nevadilo, že holky byl v plavkách, jsem pro volnost. Ale tak by měl být.
0/0
18.5.2006 11:12

žena

Re: Ještě k otázce slušnosti
Potvrzuji, že na nahatých plážích nejen muži si prohlížejí ňadra a klíny nahých dívek a žen, ale obdobně tak činí i většina žen, Samozřejmě to nesmí být pobuřující, obtěžující či jinak nepříjemné, ale skouknout postavu nahého muže není snad nic špatného. Přiznávám se, že neopomenu v duchu zhodnotit i jeho výbavu a představit si, jak asi ten penis při plné erekci změní velikost...
0/0
31.5.2006 13:48

Josef

Zásada - co nejvíc volnosti
By měla být hlavní zásadou naturismu. Ne předpisovat, že na pláži musí být všichni oblečení (textil) a nebo všichni nazí. At tam každý je, jak mu to vyhovuje. Některé ženy jsou např. trochu stydlivější, tj. normálně je nahoře bez. Když jde do vody, tak se svékne. Pak oschne a vezme si dolní díl plavek. Je možné takovou ženu přinutit, aby buď byla v plavkách na text. pláži, nebo se svékla do naha po celou dobu pobytu. Navíc dost párů je, že muž je nahý a žena s dcerou v plavkách, proč ne. Nutit někoho mi připadá jako násilí nedemokratické.
0/0
18.5.2006 10:55

Rosik

Re: Zásada - co nejvíc volnosti
On totiž je problém trošku někde jinde. Zkuste se svléknout na textilácké pláži. Asi tam dlouho nevydržíte a vyženou vás. Logická reakce naturistů je tedy maximálně si chránit svá těžce vydobytá území před textiláky. Je to logické. Ideální by samozřejmě bylo, aby se nikdo na plážích nepozastavoval nad tím, kdo co má nebo nemá na sobě. Ale to je asi dost utopistická myšlenka, která je navíc odmítána i našimi zákony.
0/0
18.5.2006 11:54

Josef

Re: Re: Zásada - co nejvíc volnosti
Zažil jsem plno nahých lidí na nevyhrazených plážích. Vždy trochu stranou, ale lidi jsou v podstatě dost tolerantní. Neřeknou nic, trochu se stáhnou nebo s Váma klidně komunikují, jakoby nic. Třeba na poloprázdné pláži navečer jsem se tak koupal, pak přišly nějaké dámy, v plavkách a normálně začly konverzaci. Mám zkušenosti osobní a viděl jsem tak řadu jiných lidí. Jistě, někde na venkově, kde není dosah velkého města bych asi narazil (stalo se mi jednou). Ale i tam jsem zažil jindy (víckrát), že někdo trochu stranou, se šel koupat do rybníka nahý.
0/0
18.5.2006 12:29

glider555

Re: Re: Re: Zásada - co nejvíc volnosti
Je nutné si uvědomit, že i dodržovaná právně akceptovatelných pravidel, které si pro svojí činnost vytvoří urč. skupina lidí je také projevem svobody a demokracie. Myslím, že vyhrazené soukromé n-akce respektují pravidlo - tam kde končí moje svoboda začíná svoboda toho druhého (v tomto případě skupiny lidí). Ano mohu případně protestovat protože je to moje právo, ale pokud se mi nepodaří změnit  právní rámec problému tak je to také to jediné co mohu dělat. (tedy pokud nezvezmu do ruky 9mm argumentů a nepůjdu si to s těmi nudisty vyřídit na férovku )
0/0
18.5.2006 13:19

Josef

příspěvek se "ztratil"
Jen jsem dokončoval příspěvek, kvůli délkce jsem to dal samostatně. Týkalo se to dnešní mody vyholování, které je in. Jeho cílem je hlavně to, aby bylo vše lépe vidět. Ale i tak je vidět v podstatě jako u malé holky, pysky a nic víc, v podstatě stejné u každé ženy nebo dívky. Pokud žena leží slušně, nemá nohy hodně široko od sebe, v podstatě na její vulvě není tolik co k očumování. Krása ženského těla je v celku, nevím, které muže přitahuje jen pohled na detail ženských genitálií. Z hlediska přitažlivosti dokonce ani ty plavky nejsou nijak podstatné, jednak bývají dosti malé a potom každý stejně ví, co tam je. Takže normální muž se podívá, ale nezírá. Prostě někteří natur. mravokárci jsou moc starostliví.
0/0
18.5.2006 10:49

fido7787

kdepak je problém?
samozřejmě že v  ženách. Jak patrno z příspěvků níže, mužům nahota nevadí. Ženám ano. Ženy označují muže za čumily (a přitom se dívají taky, samozřejmě ne tak okatě jako muži). Souhlasím s těmi, kteří tvrdí, že si naturisté odporují. Na jedné straně hlásají svobodu a souznění s přírodou, na druhou stranu zakazují vstup na natur. akce samotným mužům.
0/0
17.5.2006 13:49

Naturista

Re: kdepak je problém?
Až budou čumilové hlásat souznění s přírodou a ne s vulvou vedle ležící naturistky, pak bude vše OK a budou mít přístup všude.
0/0
17.5.2006 18:14

Josef

Re: Re: kdepak je problém?
Pokud chce někdo přísně sledovat, že ho(spíš ji) nesledují druzí (muži), at se raději nesvléká, nebo si nechá dolní díl plavek. Když se někde veřejně svléknu, musím počítat s tím, že mě pár lidí uvidí. Na nahotě není nic nenormálního, tak proč se stydět. Když ale někdo s tím má problémy, tak at se svlékne jen do té míry, aby mu(spíš jí) to nevadilo.
Spíš mi to připomíná ženy, které se rády hodně vyzývavě oblékají - a pak jim vadí, že jim někdo kouká po nohách nebo do výstřihu. Prostě mám dojem, že leckterá žena je ráda, když se na ni pár mužů koukne. To bych nikomu nevyčítal. Ale pak je obvinovat, to je dosti licoměrné.
Mezi náma, jak vypadá vulva znají mají chlapci, pubertáci i dospělí muži. Kdo chce vidět detaily, opatří si vhodné video nebo časopisy. Na normálně ležící ženě nebo stojící ženě toho zas tolik neuvidí. Holý zadek je vidět i v tangách a klín zakrytý ochlupením - to vyjde z dálky není často rozeznat od plavek. Dnes je rozšířené vyholování (právě aby byl
0/0
17.5.2006 19:17

fido7787

Re: Re: Re: kdepak je problém?
s tím plně souhlasím
0/0
18.5.2006 9:10

Josef

Trochu se zopakuji
Vedle tolik deklarované svobody je strašně velká obava z čumilů. A vymýšlí se řada pravidel, takže svoboda je jen iluzí. Na normální pláži budou zřejmě čumilové taky, když se muži ohlédnou za oblečenou ženou na ulici, podívají se i na ženu v plavkách. Zvlášt když je zcela běžné, že na normální pláži je žena nohře bez.
0/0
17.5.2006 19:20

glider555

Re: Trochu se zopakuji
Bohužel téměř všechny vaše názory jsou velmi utopistické. Na plážích to tak prostě nechodí a na mnoha volných akcích jsem zažil jedince (s brýlemi ve vodě u hloučku koupající se žen, fotografy a dokonce kameramany bez povolení - bohužel všichni mužského pohlaví zjevně bez doprovodu) , kteří až příliš jasně dávali najevo proč jsou se akce účastnili. Tací lidé dokáží dokáží narušit celou akci, jejíž přípravy stáli organizátory mnoho sil. Nedivte se, že kvůli podobným jedincům nechtějí ženy na takové akce chodit. Chtějí se cítit příjemně a svobodně a podobné projevy chabého rozumu k tomu bohužel nepřispívají. Pouze opakuji žijeme v přiliš nedokonalém světe a je přirozené, že proti projevům "voyérské diskriminace" se musí naturisté bránit, bohužel formou jiné "diskriminace".
0/0
18.5.2006 13:09

Josef

Re: Re: Trochu se zopakuji
Tolik zkušeností nemám, ale myslím, že muž(i) vedle skupinky žen by nemusel vadit. Muži byli bez doprovodu, ale ženy, jak chápu taky. Jinak předpokládám, že by muži (manželé nebo prostě doprovod) těm čumilům a fotografům něco řekli. Na nudistické pláži prostě musím počítat s tím, že mě pár lidí uvidí. Pokud někdo obtěžuje, např. stále se dívá, je možno mu to říci, odejít, přejít někde, kde jsou nějací muži, aby dotyčnému domluvili. Pokud jde o fotografování a natáčení kamerou, tady bych klidně volal policii (mobilem to dnes jde rychle). Asi na nudapláže přijde i pár deviantů, nemyslím ale, že by kvůli tomu bylo třeba omezovat muže všechny. Na N pláž jdu jen občas, někdy se koupu nahý i mimo tyto pláže, stačí být kus stranou, lidem to nevadí. Leckdy stranou bývá pár nebo skupina lidí, kteří jsou taky nazí. Nějaké speciální akce jsem nezažil a vzhledem k omezením by mi asi nevyhovovaly. Mám rád volnost.
0/0
18.5.2006 16:02

hhh

Re: Re: Trochu se zopakuji
Je to pouze a jenom o neochotě se "osobně angažovat". Je přeci mnohem snadnější něco obecně zakázat na papíře, na webu a tím pádem všem bez rozdílu, než z očí někomu říci - jsi nějakej divnej, běž raději domů.
0/0
18.5.2006 18:57

Josef

Přesně tak, moc zákazů na papíře a ve vyhláškách
není dobrých. V praxi znamenají velký opruz - např. některé firmy mají řadu interních nařízení. Lepší je volnější režim, když něco vybočí z normy, tak to řešit osobní domluvou. Jak na pláži, tak i jinak, v práci, sousedských vztazích.
0/0
18.5.2006 21:00

chromozom

Překvapení
To mě fakt překvapilo, že samotný muž na nuda pláž nesmí, nevěděl jsem o tom. Nikdy jsem tam nebyl, ani mě to neláká, ale i tak je to nařízení zvláštní. Inu, rovnoprávnost.  Na druhou stranu, chodit na nuda pláž očumovat ženské je v dnešní zbordelizované době skoro nošení dříví do lesa, sov do Atén, uhlí do Newcastlu. Erotiky a porna je všude okolo tolik, že bych občas místo  tohoto  vzal raději zavděk  tímhle.  
0/0
13.5.2006 23:05

Josef

Neplatí to obecně
ale před časem na idnes psali o nějaké pláži na Moravě, kde toto pravidlo platí. Bez ženského doprovodu tam cizí muž prostě nesmí, vyhodili by ho, že jde očumovat. Takoví burani, co míchaj dohromady puritánskou morálku s nudismem. Asi nepůjde jen o jednu pláž, jak je vidět s inzerované akce v tomto článku. Já mám rád volnost a ne vopruz. Koupat se bez plavek je příjemný. Aby mě ale někdo prudil, tak to si radši plavky vemu a pudu se koupat na normální pláž.
0/0
14.5.2006 1:00

Naturista

Re: Překvapení
Kde jste se dozvěděl, že samotný muž nesmí v ČR na nuda pláž? Ještě jsem o tom neslyšel. http://www.naturista.cz
0/0
15.5.2006 8:25

Josef

Re: Re: Překvapení
Hledejte v archivu ides, před časem o tom psali (někde na severní Moravě).
0/0
17.5.2006 19:21

nudanat

Re: Re: Překvapení

No je to například na Křetínské přehradě. Jel jsem jednou v létě kolem, slyšel jsem o té pláži tak jsem ji našel (je schovaná) a chtěli mě vyhodit. Prý tam samotní muži nesmí - ženy ano ... Tak jsem je poslal někam a normálně jsem si zaplaval bez plavek a když jsem chtěl odejít tak mi opět sdělili, že samotní muži tam nesmí a když ano tak musí zaplatit. Tak jsem jim tam do té pokladničky hodil 50,- Kč a odešel docela znechucen ....

0/0
15.4.2008 17:16

Josef

Zvláštní směs puritánství a sex. volnosti na druhé straně.
Chápu, když je někdo puritán, má přísný zásady, nahota ne atd. Chápu, když je někdo liberál, u vody je nahý, druhé nenutí ani neomezuje. Nechápu ale směs liberalismu a puritánství. Na jednu stranu volnost, smíme být nazí. Na druhou přísnost, strach z úchylů. A různý zákazy - muž nesmí přijít na pláž bez ženy, žena sama přijít může. Na pláži musí všichn povinně do naha - aby nebyly úchylové, co očumují. Přitom leckdy jeden z páru, nebo u rodiny třeba holka na začátku puberty se svlíkat nechce, ale chce být se zbytkem rodiny. Kde je ta svoboda? Jistě, i volnost by měla mít svá pravidla. Žádný sex na pláži, včetně masturbace. Ale to se snad neděje. A když se chlap vzruší, tak asi nevolat policii. On prostě bude mít tu slušnost a na chvíli se posadí, nebo si lehne na záda, aby nerušil okolí. Producírovat se s erekcí není třeba, ale taky není třeba kvůli ní dělat povyk.
0/0
13.5.2006 22:49

Ťuhýk

Re: Zvláštní směs puritánství a sex. volnosti na druhé straně.
Nebylo by lepší, kdyby si lehl na břicho?
0/0
14.5.2006 18:28

Josef

Re: Re: Zvláštní směs puritánství a sex. volnosti na druhé straně.
Spletl jsem se, myslel jsem na břicho. I když jsem párkrát viděl ležet muže středních let s erekcí na zádech. Po chvíli ta erekce je mírnější, penis rozhodně netrčí kolmo vzůru, ale má jen obrácený směr, leží na břiše. Kupodivu, tito pánově byli v doprovodu manželky. Nijak zvlášt nápadný to není, všimne se jen, kdo se podívá. Nejlepší rada - komu takovéhle věci vadí, at tam raději nechodí. Nahoty má dost v televizi v běžných filmech, je tam i dost erotických scén, v době kdy se běžně dívají děti.
0/0
14.5.2006 20:50

Rosik

Re: Zvláštní směs puritánství a sex. volnosti na druhé straně.
Taky že nikdo nebude vyhazovat z N-pláže puberťačku, která má období, kdy se stydí. Také všichni pochopí, že ženy si prostě na pár dnů v měsíci ten spodní díl plavek prostě obléci musí. Něco jiného ale je, když na klidnou nudapláž přikvačí skupina textiláků, kteří se nahotou ostatních dobře baví. Ti tam pak nemají co dělat.
0/0
18.5.2006 11:43

Josef

Re: Re: Zvláštní směs puritánství a sex. volnosti na druhé straně.
Dost pubertaček se stydí celou pubertu, ale rády se kouknou. Osobně mi to nevadí. Ani mi navadí ženy, které zásadně chodí v plavkách - úplně, nebo ve spodním dílu. V podstatě mi ani tolik nevadí, že na některých N plážích je polovina lidí v plavkách, celé skupiny. Nepovažuji to za zcela slušné, ale jdu se koupat podle svého stylu. Kdo se chce podívat, tak se podívá. Je to spíš věc jejich slušnosti.
0/0
18.5.2006 12:32

100%

nuda
zeny se muzou pred muzi producirovat, vzrusovat se, prohlizet, porovnavat , ale muz musi zustat chladny, protoze pero na tvrdo se na nude nenosi...
nastesti jsem zena, a  kdyz me vzrusi moje nahota, dotek slunce  a vody, muzu to lehce utajit...
kdybych byla tak zdravy muz jako jsem zena, asi by na me zeny vrhaly opovrzlive pohledy a z nudy by me nechaly odtahnout v zelizkach...
0/0
13.5.2006 20:33

Vítězslav Jandák Mgr.

Nějak to nechápu
 Tak na akci jsou nežádoucí samotní muži...ale samotné ženy ano?  Pokud je to z důvodu že se dotyčné dámy bojí "okukování" a stydí se, tak by tam neměli chodit..co se týče toho že by dotyčného muže mohli vidět mladiství a děti tak ty jsou tam většinou v doprovodu rodičů-čili vidí i tatínka ne?Připomíná mi to rčení Všichni jsme si rovni ale někteří rovnější  ...Taky by to mohlo skočit tím že kdo má nad 70kg má vstup zakázan...proboha kde to žijeme?  A pak že je naturismus o svobodě....pro rýpaly-taky se opaluju a koupu "na Adama"....není nad to když vám sluníčko pěkně prohřívá celé tělo a ne aby jste se pařili v plavkách...i když bikinky vypadají hezky...což?
0/0
13.5.2006 14:35

Naturista

Re: Nějak to nechápu
Přesně jste to řekl, pane ministře "Která dáma se stydí, tak tam nemá chodit." Takže praxe je taková, že na akcích s neomezeným vstupem je 30 chlapů a 2 ženy. Proč ne. Mně to ale přijde dost surové, když 30 chlapů zkouší, co vydrží 2 nudistky. Proto se pořádají akce pro páry a rodiny. Nebojte se ale, v ČR jsou pouze 2 n-akce interiérové a 1 n-pláž s povinným vstupem pro smíšené páry nebo muže s dětmi. http://www.naturista.cz
0/0
13.5.2006 14:47

Josef

Re: Re: Nějak to nechápu
Když je někde 30 chlapů, tak vidí jen, jaký maj ti druhý chapy vybavení. A to vidí i ty dvě dámy, mají se na co dívat (ženský se taky dívají, i když trochu mín). Je trošku nepříjemné, být někde v převaze opačného pohlaví - ale většině lidí to vyhovuje. Např. na školách se zástupci menšinového pohlaví mají lépe - ti opačného pohlaví si jich víc považují. Pokud jde o skutečný nudistky, tak jim je jedno, že je pár chlapů uvidí. A v zásadě jim bude i jedno, když tam bude třeba pár úchylů.
0/0
13.5.2006 22:31

Naturista

Re: Re: Re: Nějak to nechápu
Nejsmutnější na tom je, že skutečných nudistek je 5 ku 100 nudistům
0/0
15.5.2006 8:34

Josef

Nedokážu posoudit
Pak by bylo nejlepší řešení volná pláž, tj. každý tam bude, jak chce. Tzn budou tam téměř všichni muži nazí a pár nahých žen, kterým to nevadí. Ostatní ženy at mají klidně plavky, nebo nahoře bez. Mužům by tohle řešení nevadilo, a i pro ženy by bylo přijatelné. Vadí mi různé příkazy a zákazy, jsem co pro největší volnost. Samozřejmě, myslím volnost na vyhrazené pláži, respektoval bych, že někdo nechce být mezi nahými muži/lidmi ani v plavkách.
0/0
15.5.2006 18:53

Naturista

Re: Nedokážu posoudit
Smisenych plazi je u nas taky rada. Ze zkusenosti ale vim, ze z techto se stavaji casem spis textilni plaze. Naturisticke plaze se utvareji nektere az desetileti, je to dlouhodoba zalezitost. U nas je jich pomerne dost. Horsi je to na Slovensku nebo v Polsku (nabozenstvi).
0/0
15.5.2006 21:37

Josef

Ústup od nudismu a naturismu?
Nechápu, proč chodí lidi na pláž, která má být naturistická a polovina jich zůstane v plavkách.  Pokud se nejdená o rodinu/skupinu, kde chce každý jinak, a např. celá skupina je oblečená, myslím, že by tam neměli chodit. I když nejdou obhlížet (dnes je nahoty tolik, snad ani pubertáci nemají potřebu se chodit "dívat"). Taky chápu, že některá žena si s nahoře bez může připadat polonahá a jde tam, proč ne. Pokud se ženy více stydí, at tam jsou klidně v plavkách. Tak by tam ale měly chodit, jsou-li v doprovodu někoho (třeba i žen), kdo chce být bez plavek. Jinak by bylo slušnější jít na textilní pláž. Tohle by ale mělo být spíš vnitřní pravidlo slušnosti, než to nějak striktně vynucovat.
0/0
16.5.2006 13:07

glider555

Re: Nějak to nechápu
Je třeba si uvědomit, že se jedná o zcela soukromou akci, kde si organizátor sám určuje pravidla hry. Jestliže existuje skupina lidí, která vidí svobodu v takovém prostředí z něhož jsou vyloučeni čumilové, tak se takový organizátor chová i tržně. Pokud navštívíte server naturista.cz a přeštete si pár článků o podobných akcích zjistíte, že podobné akce jsou  naštěvované více než akce zcela volné. Nicméně faktem zůstává, že 95% natur akcí je pro všechny - tedy i pro samotné muže a dokonce i pro čumily
0/0
13.5.2006 14:51

Josef

Dnes jsou všechny hospody a restaurace taky soukromý
a přitom když někde nechtěli obsloužit Romy (že bylo obsazeno), u soudu to prohráli. Totéž i u soukromé diskotéky pro zvané. Pro Romy obsazeno - a byly z toho potíže. Soukromá akce nemůže být zároveň veřejnou, tj. může přijít kdokoli - když to je pár nebo samotná žena nebo muž s dětma. Soukr. akce - by byla opravdu akce bez veřejné publicity a inzerce, lidi by zvali jen své známé. O to tu evidentně nejde. Právně díky nějakým kličkám akce možná "soukromá" je, fakticky ale není. Tržní chování - hospodský taky nemůže vyhodit hosta, který pije pomalu a tedy málo a zabírá místo. Hostinec musí obsloužit každého. Něco jiného je soukromá párty - at doma nebo v pronajatém prostoru třeba hostince.
0/0
13.5.2006 22:40

glider555

Re: Dnes jsou všechny hospody a restaurace taky soukromý
A o to právě jde - jedná se o soukromé akce v pronajatých prostorech (ať už v bazénech nebo na malých plážičkách u rybníků). Hospoda je regulérní živnost vymezená zákonem - soukromá akce v pronajatých prostorech je soukromá akce a pokud organizátor neporušuje zákon tak má právo pozvat koho chce. Avšak takových n-akcí je tak málo, že by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Zkuste si někdy podobnou akci a podělte potom o svoje zkušenosti. Bohužel skutečnost je někdy taková, že na volných akcích (a těch je 95% !!) je drtivá převaha mužů a minimum žen nebo dětí. Proto jsou skupiny (zejména rodiny), které hledají větší soukromí ve snaze omezit počet čumilů.
0/0
14.5.2006 10:30

Josef

Re: Re: Dnes jsou všechny hospody a restaurace taky soukromý
Trochu to pokulhává, pokud se nějaká akce, která je soukromá, inzeruje a zvou na ni cizí lidi - výběrově, jen někdo... U hospod nebo diskoték to tak jde taky dělat - říci, že je soukromá akce tanečního klubu. A zveme na ni každý pár nebo samostatnou ženu. A zvát jen bílý, a ne např. Romy - s odůvodněním, že jde o soukromou diskotéku nejde. Princip je stejný, jde o diskriminaci - at podle barvy kůže nebo podle pohlaví, partner. stavu atd. Vadí mi ten princip, takže i kdy by nebyl problém tam jít, schválně tam nepudu. Nemám rád, když někdo prudí.
0/0
14.5.2006 12:14

glider555

Re: Re: Re: Dnes jsou všechny hospody a restaurace taky soukromý
Pokud se nemýlím, tak nikde v textu ani v žádné naturistické inzerci nepadlo slovo jen pro bílé nebo Romy nechceme (!!) Organizátoří např. rodiného n-koupání v Neratovicích pouze požadují, aby na jejich akce chodili muži v doprovodu manželek, přítelkyň nebo dětí. Činí tak po špatných zkušenostech z volných n-akcí a chtějí dát šanci stydlivějším ženám, které se obávají mužské převahy a možného "očumování" (ženy jsou prostě citlivější bytosti a s tím nic nenaděláte). Na akci jsou vítáni romské, asijské i černošské rodiny stejně jako katolíci, ateisti nebo protestanti. Jedná se o výběrovou soukromou akci, která neporušuje zásady listiny práv a svobod člověka - pouze požaduje aby na akci chodili muži v dopovodu žen nebo dětí - to je vše.
0/0
15.5.2006 9:14

Josef

Upřesnění . vadá mi "výběr"
Samozřejmě, podle rasy to je absolutně nepřípustné. To se nikdo nedovolí. Ale diskriminace podle pohlaví možná je. Žena může bez omezení, muž jen v doprovodu, aby se nechoval špatně nebo neměl špatné motivy. Pokud se mluví např. o diskriminaci v zaměstnání v zákoně, mluví se nejen o barvě pleti, národnosti,věku, náboženství, ale i pohlaví. Důvody např. pro rasový výběr bývají taky racionální - např. dané etnikum nerado pracuje, krade apod. Ale nesmí být. Tady je diskriminace dle pohlaví, ne absolutní, ale každé pohlaví má jiné podmínky. Racionální důvody chápu, ale musí se to řešit jinak.
0/0
15.5.2006 18:47Najdete na iDNES.cz