Diskuse k článku

Krušné hory: Ideální cyklovýlet přes horské pláně

Krušné hory jsou výjimečným českým pohořím. Nabízejí poměrně vysoké nadmořské výšky a přitom potěší i ty návštěvníky, kterým prudké kopce nedělají moc dobře. To ocení hlavně cyklisté, pro které krušnohorské pláně představují naprosto ideální terén.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

imagi

Doporučuji!!
0/0
28.4.2006 17:16

imagi

Re: Doporučuji!!
jako Ústečák doporučuji výstup z Telnice na Adolfov - pohodových šest kiláčků do kopce, a jste taky nahoře. Příjemně jde to jde ještě z Hrobu přes Mikulov na Bouřňák - 8 km, a pro fajnšmekry z Krupky na Komáří vížku. Šestkilo, ale lahůdkovější převýšení. Protože FUJ cyklobus!! :)
0/0
28.4.2006 17:23

Áda

tip na svátky
díky za tenhle tip, o Krušných horách už jsem dlouho přemýšlel, takže teď o svátcích nakopnu kolo - a hurá tam
0/0
26.4.2006 8:56

Honza

Re: tip na svátky
Vzhledem k předpovědi počasí tam může být +5 stupňů  a místy neprojedeš, protože je tam sníh. Tak jen na okraj.
0/0
26.4.2006 10:41

CZGUIDE

Re: tip na svátky
take se chystam, ale jsem na to sam, jak pojedes , vlakem ? a na jak dlouho ?? ja se chystam vlakem a mozna tak na den dva vic asi ne ...
0/0
27.4.2006 12:50

Honza

Re: tip na svátky
Tak projedeš všude, dnes jsem tam byl a není problém, resp. místy je trochu sněhu, ale to je spíše pro zpestření. A už se to začíná zelenat i nahoře.
0/0
27.4.2006 21:43

horny

jojo dobrý
krušnohorci dobrý loni jsme jeli kolmo a pohoda pohodoví lidičky,hospody taky až na ty větnamtržnice ,ale to se dá přejet a tradá dál.letos jedeme zase.huráhuráhurá
0/0
25.4.2006 21:25

chorvat

pojedte do chorvatska
http://www.podgora.webin.cz
0/0
25.4.2006 18:21

Jarek

Větrníky
Užít si co nejdřív, brzy tam budou lesy větrníků.
0/0
25.4.2006 14:05

cestovatel

Re: Větrníky
rudoch zničil krajinu exhalacemi, zelený ji zničí větrníky. Ach jo!
0/0
25.4.2006 15:03

cestovatel

Nechápu
nač jsou tyto magazíny a hlavně podobné "rady". Asi aby se "kobylky" nacpali tam, kde je ještě celkem klid.
0/0
25.4.2006 13:14

Helmut_Zazvorka_von_Troppau

Doporučuji trasu z Perštejna na Klínovec.:-)
0/0
25.4.2006 12:21

king_tiger

Re: Doporučuji trasu z Perštejna na Klínovec.:-)
jj ta je dobrá já sem jel minulý rok z Údolíčka na Klínovec máme tam chatu je to hezká krajina zvlášt v létě
0/0
25.4.2006 13:28

Pepa

Re: Re: Doporučuji trasu z Perštejna na Klínovec.:-)
JoJo, taky v Udolicku mame chalupu. Bezva krajina.
0/0
25.4.2006 14:23

Jarek

Re: Re: Re: Doporučuji trasu
Já doporučuji přejet celý hřeben Krušných hor. Vzít brašny a tradá. Je to krása. Největší problém je najít na hřebeni nějaké normální hospody. Je to horší než na Šumavě. Jinak cykloráj, klid, málo pěšáků a krásný cesty.
0/0
25.4.2006 15:53

king_tiger

Re: Re: Re: Doporučuji trasu z Perštejna na Klínovec.:-)
tak to tě rád poznávam :) a kde jí tam máte ???
0/0
25.4.2006 16:32

honzaXY

Krušné hory mají svoje kouzlo,
ale označit výlet s "krásnými rozhledy na hnědouhelné pánve" jako "ideální" je vtip,ne? K.h. znám,když není dostatek času jet jinam, rád se s kamarády protloukám polovybydlenými vesnicemi s uzavřenými kostelíky či jejich ruinami, občerstvujeme se v lokálech s nerudnou obsluhou čekající na nenáročné Němce nebo u křížků neudržovaných hřbitovů případně si prohlédneme vietnamské tržnice a pokud nás cestou nikdo nesestřelí,vrátíme se i domů.V takových končinách je těžké být vlastenec... Tak jak je naše vlast zhuntovaná (přírodně i urbanisticky),ještě to dlouho potrvá, než se zalíbením spočineme pohledem.A to nemluvím o stavu silnic a cyklostezek (jiné téma).Ideální výlet vypadá jinak, což se dá zjistit velmi záhy, stačí překročit hranici... vím, že TOHLE někoho bude dráždit, ale je to tak.
0/0
25.4.2006 11:50

Honza

Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
V každé krajině najdeš něco, a záleží jen na tobě jestli tu krásu jsi schopen vidět. Jinak totiž můžeš tvrdit, že na kolo jsou nejlepší Alpy a v Česku to za nic nestojí. A to jsi doufám nechtěl říci, nehledě na to, že stejně jako ty , rád přejedu hranici a jedu se podívat, třeba do Geisingu a dále.
0/0
25.4.2006 12:10

honzaXY

Re: Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
Souhlasím.Ovšem tu krásu hledat v Krušných horách s pohledy na elektrárny a zjizvenou krajinu a to, co jsem popsal dá docela dřinu.Alpy jako etalon je trochu extrém. K reakci na článek mě přiměl název, podle mě zbytečně nadsazený a vlastně nepravdivý."Ideální tůra" vypadá jinak a navíc je to individuální... Navíc v článku zmíněná větší úhlednost na německé straně svádí k pocitu,že tam to je "ideálnější" (logicky nesmysl).Bez Vietnamců?Bez magistrály?Bez uhelných pánví?A nebo je důležité,že se u nás domluvím česky?Jinak krásu krajiny umím objevit i ve "ztížených podmínkách". V G. jsem nebyl, podívám se tam. Můj tip:podél Labe z B.Schandau.Moc se mi líbil Wörlizter Wald u Dessau a úsek Wittenberge-Lauenburg.Třeba.A abych byl vlastenec:hezké je to z M.Lázní přes Kladskou do Lokte.
0/0
25.4.2006 12:43

jjenda

Re: Re: Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
Kladská je super! A teď na jaře (je dost vody a málo trávy:) ) taky třeba Blatenský příkop z B. Daru na H. Blatnou. Ale tam to jde jenom pěšky.
0/0
25.4.2006 12:53

Honza

Re: Re: Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
Také s tebou souhlasím, článek je pochopitelně nadsazený, ale popravdě řečeno, když jezdím nahoře, tak se moc do údolí nedívám. Možná je to tím, že jsem z Teplic a je to něco jako obranný mechanismus, ale je to tak. Nejsem tedy až tolik objektivní, kopce máme za humny a byli bychom proti sobě, kdybychom si sami opakovali, že dole vidíme jen elektrárny a doly.  Jinak příjemný letní výlet je na SONE jízdenku (180 Kč pro dva dospělé na celý den, včetne SRN) do Děčína, odtud podél Labe do Drážďan, pak zpět vlakem do Heidenau, tam na motorák, který jede do Altenbergu a pak již na kole na Zinnwald a dolů do Teplic.   A jen tak mimochodem přes Dlouhou louku a Moldavu jede letos Závod míru, dobře to chlapci vybrali.
0/0
25.4.2006 20:40

jjenda

Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
Jak říká Honza. Každému se líbí něco jinýho. Česká strana K. h. je krásná, ale jinak než ta německá. Jasně, naše obce a cesty jsou o dost zanedbanější a člověk si často může jenom představovat, jak to asi vypadalo před válkou. Všechno je ale důsledek odsunu a příchodu nepůvodních obyvatel. Věřím tomu, že se situace bude pomalu, ale jistě zlepšovat tak, jak porostou nové generace starousedlíků. Na německou stranu vždycky rád zajedu, už jenom z důvodu skvěle vymakaných turistických cest. U nás je to zase trochu větší "divočina".
0/0
25.4.2006 12:47

honzaXY

Re: Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
Já bych také rád věřil, že se to zlepší, ale realita je jiná: všimněte si, jaké debaty vedou jednotlivé obce o podchycení zájmu turistů,kolik času ztratily. Na valnou většinu obcí na české straně je hezký pohled tak leda v zimě, když jsou pod sněhem. Kolik domů má upravené okolí a fasády? A kolik lidí, co tam provozuje penzióny a restaurace je skutečně otamtud (a to mi stačí poválečný "starousedlík")? A kolik lidí otamtud odchází do měst, protože se tam neuživí? Ta naše divočina je někdy příjemná, ale pořád bláznit mě taky nebaví, nehledě na to, že někoho vůbec.Už vidím to romantické čekání na vlak v Moldavě...možná bude otevřená restaurace. Nevadí mi cestopisné skici, psané s vlasteneckým nadšenectvím, ale realita je jiná a ten článek je prostě nadsazený. A to mi vadí. Takové růžové brýle.
0/0
25.4.2006 13:35

Honza

Re: Re: Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
Je to přesně jak říkáš, zastupitelé mají v obci obrovskou moc jak zacházet s obecním majetkem, stačí porovnat Boží Dar a Moldava. Obě mají přechody, v jedné není ani jeden nezaměstnaný, ve druhé, ani se neptej. Zastupitelstvo Božího Daru opravdu myslí na obyvatele, stačí si přečíst jejich výkazy hospodaření. Moldava, pokud chcete vidět českou vesnici na konci 70 - tých let, zajeďte se tam podívat, na Dolní Moldavu, asi tak dva domy mají opravené fasády, jinak nic, ani obchod, jen jedna hospoda, ale ta je příjemná. A větrníky, ty tam budou všude dokola, půda je soukromá, a nyní se bude velmi dobře prodávat. Němci se v nějaké diskuzi velmi divili proč si je tam budeme stavět, mají vyzkoušeno, že zájem turistů o jejich část Krušných hor s větníky ochabl. U nás bohužel pořád nejde o krajinu pro rekreaci, v tom je ten základní princip.
0/0
25.4.2006 20:51

Pet

Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
Hm... a do jakých lokálů s nerudnou obsluhou chodíš ty?? Zkus jít k Cibulkům (Hora sv. Šebestiána) nebo na Druhý mlýn (Bezručovo úkolí) a uvidíš, že je v Krušných horách krásně. I uzavřené kostelíky mají své kouzlo Já nevím jak ty, ale když jedu do hor, tak do tržnic nelezu :-) a až budeš pořádný biker, který nejezdí po silnicích I. třídy, tak se nebudeš muset bát, že tě sestřelí auto :-)
0/0
25.4.2006 15:26

honzaXY

Re: Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
Myslíš "bajkr"?Jsem jen prostý kolař (nižší status než "pořádný biker"),jezdím na čem se dá :-) Ale k věci:auta jezdí i na silnici 3.třídy,kudy vedou mj. i některé "přiváděcí" cyklotrasy.Třeba si vybavíš nějakou okresní autobusovou linku nebo Avie z STS případně lokální závodníky.Vzhledem k "hustotě" stezek(sjízdných, pokud nechci provozovat TransalpCZ)se silnici člověk nevyhne.Po zkušenostech s "pohostinstvím" mezi Kraslicemi-Stříbrnou-H.Blatnou- Klínovcem-Kovářskou a přilehlým okolím si vozím svačiny sebou,nevím o žádné kloudné restauraci a zkoušet je najít mě přestalo bavit. Tržnicím a vietnamským chatrčím se nevyhneš, například při "nástupu" do oblasti z vlaku/busu (viz Kraslice,Potůčky,Pernink,B.Dar,Jáchymov atd.Já do tržnic nelezu:ony TAM prostě jsou.Ještě by jsi mi mohl doporučit,ať si teda jdu jezdit jinam, ve smyslu: "Naši vlast si kritizovat nedáme!"
0/0
25.4.2006 16:37

P

Re: Re: Re: Krušné hory mají svoje kouzlo,
Já jsem ženská, takže ne mohl, ale mohla :-) včera jsem jela do hor - po stezkách, lesních cestách a nepotkala jediné auto, tak nevím, asi jezdíš jinými trasami, než já. Když srovnám ostatní místa v ČR, tak Krušný hory vedou, nepotkávám tu tolik nedisciplinovných výletníků, jako kdekoli jinde. Autobusem nejezdím, tak nevím, kde ty tržnice nacházíš, kdo je vidět nechce, může se jim elegantně vyhnout. Já si na hospody na tebou vyjmenované trase nemůžu stěžovat, no je to asi tím, že si dám pifko a jedu. Vysedávat po bárech můžu doma :-))
0/0
26.4.2006 10:26

jjenda

"nuda"
Akorát ta věta... "Chodit po pláních pěšky je většinou dost nuda, proto je lepší vzít si s sebou kolo." - pane autore, tohle vyjádření určitě nebylo nutné, protože když nebaví pěší chůze vás, neznamená to, že to tak je všeobecně. Cykloturistika dneska všeobecně vytlačuje tu pěší, protože je pohodlnější, rychlejší a člověk toho víc zvládne obrazit. Pěší turistika zase má jiné výhody, člověk líp "splyne" s krajem a pozná větší detaily.
0/0
25.4.2006 9:42

pěšák

Re:
Kdybys četl více článků od pana autora, věděl bys, že chodí převážně pěšky, "splývá" s krajem a poznává detaily. Jinak bohužel všeobecně platí, že pěší chůze většinu lidí nebaví. A na krušnohorských pláních, kde jsou všude většinou asfaltky, by to nebavilo ani mě.
0/0
25.4.2006 11:36

jjenda

Re: Re:
Všechno číst nestíhám, to je pravda, takže sorry ;) ale souhlas, že chodit pěšky dneska moc lidi nebaví. Akorát s těma asfaltkama bych si dovolil nesouhlasit :)
0/0
25.4.2006 12:42

Pet

Re:
No nevím, ale jít pěšky Novodomskou cestu (mnohasetmetrová rovná silnice) , tak mě střelí. Krušný hory miluju, ale některé úseky je lepší rychle projet a pak se kochat nádhernou přírodou, kde potkáš jen pár bikerů.
0/0
25.4.2006 15:18

martin

CYKLO.NET - Týden na kole: Krušné hory
Seriál o týdenním putování na kole po Krušných horách na CYKLO.NET (http://www.cyklo.net)
0/0
25.4.2006 6:56

jjenda

Re: CYKLO.NET - Týden na kole: Krušné hory
Četl jsem a jsem moc rád, že se aspoň někomu u nás líbilo ;) pořád říkám, že Krušnohoří (pro mě hlavně to západní) je mezi lidmi nepráven nedoceněný kraj. I když na druhou stranu to zase je možná určitá výhoda, krajina aspoň nění přetížená turisty jako jinde.
0/0
25.4.2006 9:38

ja

Re: Re: CYKLO.NET - Týden na kole: Krušné hory
Jo jo, to tady rika pulka lidi - Krusne hory jsou hnusne, znicene a snad to Prazaci neprokouknou a nezacnou sem jezdit
0/0
25.4.2006 11:33

prazak

Re: Re: Re: CYKLO.NET - Týden na kole: Krušné hory
ses milej :)
0/0
25.4.2006 11:47

marzena

Re: Re: Re: CYKLO.NET - Týden na kole: Krušné hory
neboj spousta jich tam jezdi uz leta a ani o tom nevis.. mate to tam moc hezky  letos do hor vyrazim urcite zas, uz se tesim
ale jinak mas pravdu, (z meho pohledu) nastesti vetsina nasich spoluobcanu se pri vysloveni nazvu Krusnych hor osype hruzou
0/0
25.4.2006 13:52

just ne

A půjčí
mi na Moldavě kolo, resp. je tam půjčovna?
0/0
25.4.2006 0:52

Archee

Re: A půjčí
Neni nutno, staci jet do Litvinova a tam si ho pujcit u Vrabce, a pak uz jen pres Mezibori nahoru na Flaje, prejet Flajskou prehradu a je to raj. Sice trochu be stromu ale presto je to raj Kolem obory. HMMM hned bych jel.  Mate nekdo fotky ucnaku na Flajich.?
0/0
25.4.2006 2:03

desmo

Re: Re: A půjčí
Fotku učňáku sice nemám, ale 2-3x se z Ústí na Fláje vydám a můžu jen a jen potvrdit, je tam nádherně, každou sezonu zahájíme a ukončíme s kámošem výjezdem na Lovoš a pak kam nás napadne. Krušný hory jsou na kole parádní a to i z německý strany.
0/0
25.4.2006 6:53

Packy_gis

Re: Re: Re: A půjčí
No, ale mam pocit, ze ucnak na Flajich je uz zavrenej. Vsechno to prestehovali do toho hroznyho megakomplexu do Mostu do Velebudic. Dokazete si predstavit lesnicky uciliste v mostecky panvi? Hruza a des. Jinak musim souhlasit s tim, ze je tam nadherne. Bydlim na Mezibori a Krusne hory tam miluju. Je parada si takhle odpoledne vzit batoh a jen tak vyrazit ...a jit a jit...a pak se vratit nejakou tou lokalkou (my teda rikame "moldavackem ;-") Skoda jen, ze je tenhle kras v ucebnicich zemepisu stale popisovany jako zniceny, devastovany, mesicni krajina...
0/0
25.4.2006 8:59

king_tiger

Re: Re: Re: Re: A půjčí
Tak když bydlíš na Mezáku se ti nedivím všude lesy tam se daj dělat hezký procházky
0/0
25.4.2006 13:34Najdete na iDNES.cz