Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Řecká svatba je událostí pro celé příbuzenstvo

Svatba je velkou událostí nejen pro samotné novomanžele, ale pro celou širší rodinu včetně bratranců, všech tet a pratet, strýců a prastrýců, kteří se v České republice považují spíše za vzdálené příbuzné. Mladé dívky jsou odmala vychovány k tomu, aby byly dobrými manželkami a matkami a zvláště na vesnici dodnes dbají na svou dobrou pověst.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Andrea

Zní to jak pohádka, ale..

"žena může bez stresu vychovávat děti a čekat na manžela odpočatá s

teplou večeří. Možná i díky tomu je v Řecku poměrně málo rozvodů." Zní to pěkně, ale realita je tam pro ženy ne tak pohádková. Na vesnicích je situace taková, že nevěsta po svatbě musí poslouchat nejen manžela, ale i tchána a tchyni. Bez jejich souhlasu nesmí navštívit přátele, pracovat, někdy ženy pracují v rodinných podnicích, kde ale narozdíl od mužských příslušníků nedostávají plat, v některých odlehlých oblastech svobodná dívka nemá vycházet bez doprovodu z četného příbuzenstva.. Otec je hlavou rodiny, a rozhoduje za ostatní členy rodiny. Taktéž muži v domácnosti nehnou ani prstem. Ale to už turisté nevidí.. Alespoň že ve městech a v letoviscích je to jiné, ale tradice jsou i tak silné..

0/0
4.4.2007 18:57

EVA

Svatba na Krétě
Jako turistka jsem se na Krétě měla možnost zúčastnit  dvou svateb. Obřad se konal  v podvečer na břehu moře, poblíž kapličky. Všichni přítomní byli obdarováni malinkou pozorností. Nezapomenutelné.
0/0
4.4.2006 14:54Najdete na iDNES.cz