Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kloboucký mlýn: Rudé armádě i komunistům navzdory

Ten příběh je starý již více než dvacet let. Přesto dodnes fascinuje tím, že si lidé z pouhé lásky ke své rodné obci a krajině kolem ní postavili svůj vlastní větrný mlýn. Bez peněz, bez nároku na odměnu i finanční zisk a navzdory všem překážkám doby komunismu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

volavka

Kam jeste na jihu Moravy
Na kole v pohode dojedete do Pavlova pod Pálavou a do Mikulova (www.mikulov.cz) Spát se tam dá i pod stanem v jezdeckém klubu.
0/0
2.3.2006 15:02

Alexej

Trochu tendenční
obvinit ruskou armádu z toho, že mlýn zapalíla proto, že jí byl trnem v oku. Byl prostě pozorovatelnou německého dělostřelectva, které odtud získávalo souřadnice a zpoza kopce kontrolovalo okolí. Každý, kdo tam byl, dobře ví, že odtud jde vidět až do Hodonína. Jinak fain info. Návštěva stojí za to, doporučuji kolo a rozhodně vyslechnout celý výklad.
0/0
27.2.2006 15:33

ViAd

Přijeďte k nám na Valašsko
www.slavicin.wz.cz
0/0
10.2.2006 20:24

ax123

I dnes se tak děje
I dnes to není nic neobvyklého! Podívejte se na pohraniční opevnění, jak vzkvétá a je rekonstruováno bez nároků na honorář. Nic se nezměnilo, včetně pracného a zdlouhavého jednání s úřady, které na opravy nedají ani euro.
0/0
10.2.2006 11:03

hbf

Re: I dnes se tak děje
Jj, já bych zase přidal k dobru spousty opravených parních lokomotiv, historických vagónů, ...
0/0
10.2.2006 14:02

zdenekpic

větrný mlýn
Velmi pěkný článek o větrných mlýnech v Kloboukách. Moc často se o tomto malém městě nemluví, není vlastně ani mnoho důvodů. Krátké články co by se zde mohlo budovat od lázní až po větrné elektrárny nikoho moc nezajímají, když si může přečíst, že tyto věci se již v jiných obcích budují. Asi nejvýstižnějším popisem stavu je Závěr tohoto článku, podivovat se a svádět problém na neurčité starousedlíky z Nošovic. Jsem skálopevně přesvědčen že i v Nošovicích mají rádi peníze a v Kloboukách místo hesla "To by se mohlo, ale nejde to", radši říkat "Jdeme do toho"
Zdenek
0/0
10.2.2006 10:25Najdete na iDNES.cz