Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Pár nápadů, jak na vandaly v Českém ráji

Co s vandaly v Českém ráji a na jiných krásných místech v Česku? Nápadů mám několik. Za prvé by stálo za to umístit v těchto lokalitách cedule s prosbou, aby se návštěvníci chovali jako lidi. Dále by se měly školy více zabývat výchovou dětí, jak se v přírodě chovat, protože mnohé rodiny se tomu nevěnují vůbec.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Roman Bém

jak na rytce
Paní Hávová samozřejmě není kráva, v lecčems má pravdu, v něčem ale ujela. Souhlasím s tím, že následky chování části turistů jsou děsivé a je třeba s tím něco dělat. Jenže: děckám odkojeným hrami na počítači a sledováním Superstar prostě nedochází, že dělají něco špatného.   Potkal jsem na Hrubici rodinku Holanďanů jak nadšeně ryla monogramy pod Krokodýlem. Vůbec jim nepřišlo, źe by to dělat neměli, vždyť těch nápisů už tam přece bylo tolik a žádnýhozákazu si nevšimli ! (.. i v Mac Donaldu máte upozornění, že se kávou se můžete opařit). Takže závěr: INFORMOVAT co se nesmí, a pak teprve pokutovat – a klidně citelně. Bonzácké telefony osobně odmítám, to radši půjdu do čelního střetu..    
0/0
19.4.2005 15:53

Altaj

...pokračování
dobrovolníci, kteří jako bonus dostanou možnost jít např. právě do těch vysoce chráněných území. A ohledně těch uzavřených území pro normální turisty - myslím, že by se našli ochranáři, kteří by po dohodě a finanční odměně (cca 500 za osobu) šli s vámi a měli by kontrolu, že netrháte protěže, nevyšlapáváte nové cestičky a do údolí si odnesete vše, co jste si přinesli nahoru...
0/0
19.4.2005 9:16

Turista z Belista

To je ale kráva
To je ale kráva. Ať se ta slepice jede podívat do Alp jestli tam někdo někomu něco zakazuje, bronzuje ho a udává. Ta pointa a vtip je v něčem jiném a to opravdu ve výchově a snaze žít v souladu s přírodou.
0/0
19.4.2005 8:06

Altaj

¨No a právě proto, že není kráva, ale člověk...
Jenže ta "snaha" se nakonec omezí na silné řeči, ale málokdo s ní v souladu opravdu žije. A právě těm, kteří vidí jen své vlastní potřeby, je potřeba stanovit hranice a tresty za bezohledné jednání.
V Alpách si myslím, že funguje takový ten princip, že Rakušané jsou z podstaty slušní a čistotní. Hory jsou čisté. A ani Čech si tam nedovolí něco ničit nebo odhazovat. To by taky asi viděl!! Ale v Čechách? Dělá to většina, proč bych to nedělal já? Myslím, že to nejde s Alpami srovnávat.
Např. na Slovensku jsou uzavřené ze stejného důvodu Belianské Tatry, vrcholovka. Hrozně mě to ze začátku mrzelo, ale pak jsem pochopila proč a i když to omezuje i opravdové milovníky přírody, jsem moc ráda, že jsou Belianky zavřené pro turisty. TO, co jsme viděli směrem do srdce Vysokých Tater nám vzalo dech. Myslím, že tam je víc hluku a bordelu než na Václaváku.
Také jsme přemýšleli, co s tím. Naprosto jasně vysoké postihy a více lidí kotrolujících. Např i dobrovolníci, kteří
0/0
19.4.2005 9:13

Skipy

Re: To je ale kráva
proč taková silná slova, proboha, Turisto? jen proto, že někdo přišel s pár nápady, co by se mohlo dělat? máme snad demokracii, ne, tak proč si hned nadávat? Osobně si taky myslím, že příkazy nic nevyřeší, ale tam, kde se lidi chovají jako prasata, se nedivím, že to leckoho napadne. Ikdyž řešení bude mít v něčem jiném. Mně, když jsem byl malý, a jednou vyhodil papírek od bonbonu v horách, tak mi táta skoro urazil ruku a od té doby bych si to v životě nedovolil.
0/0
19.4.2005 9:53Najdete na iDNES.cz