Diskuze

Sumbawa: kde na korály padají výbušniny

Z Lomboku se dá na Sumbawu připlout do města Poto Tano. K vidění tu ale nic není a proto není důvod se zde zdržovat. Jediná hlavní silnice, která tudy prochází, spojuje všechna důležitá místa na ostrově. Jediným autobusem tak můžete navštívit jak hlavní město západní části Sumbawy - Besar, tak hlavní město druhé poloviny ostrova - Bima.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Paví Očko

6. 1. 2004 15:00
Re:
My jsme cestu z Medanu  na Sumatře do Maumere na Floresu autobusem absolvovali (až na přejezdy trajekty mezi ostrovy) a musím říct, že už nikdy více :o)) Zpátky jsme už raději jeli z Maumere do Bimy lodí :o)))))
Jinak Bima je hezká, málo turistická, ale bohužel tam končí silnice a možná i vymoženosti moderní doby :o)) , dál už je to trochu větší divočina. Sultánům palác je úchvatný, hlavně tím, že např. v Yogyakartě je palác zdobený zlatem a tady je to to takový dřevěný domek, ale rozhodně má svoje kouzlo a stojí za shlédnutí, protože místní jsou na něj hrozně pyšní.
Hezkou cestu!
0 0
možnosti

Liechtenstein

27. 12. 2003 18:06
smutný
pohled na vypasené čechy,němce,američany....kravíny a drůbežárny...na hladovějící půlku světa...třeba jen ty rodiny v usa v karavanech,smutný český sociální sistém....neber si to tak.co oči nevidí to srdce nebolí.sejde z očí sejde z mysli a nebo-když to vidíš denně,tak už ti to nepříjde. nebo když otevřeš tu plnou lednici-nelehneš k talíři jen proto.že afričánci mají nafouknotá bříška?
0 0
možnosti

cmoud z Bali

28. 12. 2003 9:57
Re:
caudy cmoudy Liechtensteine,
nejak jsem neochopil cos tim myslel, jsem sice trochu pricmoudlej, ale i pres vsechnu snahu nevim o co ti jde.
cmoud Adam
0 0
možnosti

cmoud Adam

26. 12. 2003 10:33
smutny utes bez koralu a ryb
Caudy cmoudy z Bali ,
Jo-jo, chytani ryb dinamitem je docela popularni sport v Indonesii, nastesti je na ustupu, jelikoz mistni urady dinamitove rybare pronasleduji jak jen to jde. Jsou vsak mista jako na Sumbave, Floresu ci Sulavesi, kde siriko daleko neni moznost natrefit na jekehokoliv urednika v okruhu nekolika desitek ci stovek kilometru. Rybari nepouzivaji primo dinamit, ale strili karbitem, coz je ohodne snazsi a levnejsi koupit.   S timto problemem se potkavali taky potapecska centra na ostrovech gili Trawagan, Air a Meno. Nastesti se jim povedlo za prispeni mistnich uradu, presvedcit rybare o ukonceni rybareni vybusninami. Stalo to hodne milionu rupii (kdo jste byl v Indonesii, vite ze million neni az tak moc) a dodnes se plati z kazdeho ponoru na gillis cca 1.5 USD, ktere jdou do kapes rybaru. Kdo jste byl na gillis loni nebo letos, urcite jste si vsiml, ze neni lehke natrefit na koralovou zahraku pri snorchlovani. Potapite li se, tak urcite naktere z divecenter vas zavedou na nadherne koralove reefy, dal na otevrene more a do vetsich hloubek, kam se bezny suchozemsky tvor   jako jsou mistni cmoudi nedostane.
 S pranim hezkych zazitku na cestach nejen v Indonesii cmoud Adam z Bali
0 0
možnosti