Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Kužvart prohrál, na Pradědu se lyžovat bude

Příznivci lyžování na Pradědu mohou jásat. Pražský vrchní soud totiž zrušil loňský verdikt ministerstva životního prostředí o částečném zákazu lyžování v této oblasti. Bývalý šéf resortu Miloš Kužvart argumentoval při prosazování omezení lyžování na Pradědu ochranou přírody. Rozhodnutí tehdy vzbudilo bouřlivou odezvu hlavně mezi místními podnikateli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jirka

Bratši Kužvartové
byli, jsou a budou svině. Netřeba si dělat iluze.
0/0
7.11.2002 14:15

Killy

Melete do dokola..
.. a nemá to hlavu patu! Nebezpečí nehrozí od lyžařů, protože ceny vlekařů je pomalu z hor stejně vytlačí, ale od ekologických aktivistů, kteří jinak beze studu doma topí a svítí proudem z hnědouhlených elektráren z Podkrušnohoří, pálí ve svých autech fosilní paliva a nepřímo přispívají k zamořování Polabí, oblékají si hadry ze syntetických vláken..... To je podle nich v pořádku, ale kecají do všeho, čemu nerozumějí. Nevím, jak to dělají např. v Rakousku, které kecá do Temelína, ale na jaře se tam na zelených sjezdovkách pasou ovce a krávy a těch pár sloupů lanovek vedoucích lesem také moc neškodí (rozhodně míň než tlupy pěšáků v létě u nás na Sněžce). Tož tedy vy praví "zelení": Přijeďte na hory povozem, zapněte si řemínkové vázání, oblečte si vlněný svetry po babičce a na její radu stoupejte hlubokým sněhem. A hodně vysoko. A daleko. A už tam zůstaňte.
0/0
7.11.2002 8:19

Monika

Stálo by za to zjistit, čí jsou pozemky , na nichž stojí vleky pana Figury a kolik peněz pan Figura platí za nájem těchto pozemků.
0/0
6.11.2002 18:33

Andrew

Lyžaři jsou škodná
dálnice až na praděd nikomu nevadí, těžká technika po celý rok nevadí, rabování lesů (kterému se říká těžba) nevadí horský kola na hřebenech nevadí, ale ti lyžaři co si chtějí vozit prdele na vleku na cca 1-3 metrové vrstvě sněhu ti nám ty naše hory zdevastujou. Vzpamatujte se proboha!!!!
0/0
6.11.2002 14:23

Mirin

Re: Lyžaři jsou škodná
jsi magor ...:))
0/0
10.11.2002 21:35

turista na Ovčárnu

zdravý rozum zvítězil!!!
 Myslím si, že turisté v létě daleko víc ničí přírodu, než lyžaři, protože oni se pohybují po vrstvě sněhu, kterou správci CHKO Jeseníky pravidelně kontrolují zda není příliš tenká, aby se nepoškodily rostliny na zemi.
0/0
6.11.2002 13:30

Ruda Neruda

Zůstaňte v klidu,
rozsudek vrchního soudu není žádným definitivním rozhodnutím. Vrchní soud zrušil rozhodnutí ministerstva v podstatě jen pro formální vady. Ministerstvo teď bude rozhodovat znovu a pokud ty vady odstraní- a neudělá jiné - může klidně rozhodnout úplně stejně, tedy zase provoz vleku nepovolit.
0/0
6.11.2002 9:46

Saša

Re: Zůstaňte v klidu,
No to sice máte pravdu a pan Figura to může opět prohrát, neb nové rozhodnutí bude stejné předchozího. Podstatné ovšem je, že to původní rozhodnutí bylo zrušeno pro nezákonnost a tedy pan Figura měl po celou dobu právo vlek provozovat, leč kvůli protizákonnému rozhodnutí nemohl. Přísluší mu tedy nejméně náhrada ušlého zisku za dobu od právní moci původního rozhodnutí do právní moci rozhodnutí soudního. Být jím, vymáhal bych ji. Je na to zvláštní zákon z roku 1998.
0/0
6.11.2002 13:51

Tonny

Re: Re: Zůstaňte v klidu,
Bohužel nemáte pravdu.Pan Figura nemůže vymáhat nic...Jednoduše proto,že jemu Ministerstvem živ.prostředí dříve (1996)udělená výjimka ze zákona o ochraně přírody,nutná k provozu lyž.tratě v rezervaci,pozbyla platnosti v květnu 2001,tedy ještě před zahájením zimní sezony.Nová nebyla vydána.Výsledek je tedy zřejmý.P.Figura nemá zákonný důvod ušlé peníze vymáhat a on to ví.Jinak by to udělal (srovnej jeho vyjádření pro CTK apod.,ve kterém potvrzuje to,že "ušlé zisky"nebude vymáhat zpět).Tonny
0/0
11.11.2002 9:03

Lídr

"Mrtvý Kužvart"
Konečně sobec Kužvart a ti noclehové"ochránci přírody" dosdtali od rozumných lidí na frak. Český člověk by neměl za chvíli kde lyžovat či provozovat turistiku.Ano, ať ti"ochránci přírody" hlídají a prohřešky pokutují,ale to neudělají,protože jsou líní. Oni by radši zavřeli hory úplně.
0/0
6.11.2002 9:45

Chytrej Jouza

Ušlý zisk?
Pokud bych přistoupil na argumentaci pana Figury a jemu podobných měl by každý podnik, který byl nucen postavit čističku, žádat náhradu za ušlý zisk, vždyť jde o h*vno takového mazutu se do řekyk vejde :o( Pan Figura, uvedl "že bude stát žalovat o ztráty dosahující desítek milionů", nejsem žádný ekologický fanatik já mu ty peníze přeju ať si "chudý vlekař" nějakou tu kačku vydělá a ať je těch kaček i hodně, hodně ale né na úkor přírody, nerad bych jednou dětem ukazoval v létě na horách "tankodrom" s tím, že zde býval les. Celé je to bohužel jen a jen o velkých penězích a s tím spojenou loby, která má "argumenty" jak přesvědčit naše "nezávislé soudy" :o(((((((((
0/0
6.11.2002 9:35

dandy

Re: Ušlý zisk?
chudák vlekař? vždyť jezdí v porsche a na zimu má fungl nového Patrola. Asi nevíš jak přišel k těm vlekům???Ukradl je v 1990 sportovní jednotě v Bruntále která je nezákonně postavila.
0/0
21.11.2002 16:57

jo

Neprohrál Kužvart, ale Příroda...
0/0
6.11.2002 9:20

Jirka

Ušlý zisk
by měl pan Figura rozhodně vymáhat. A nejen on - též všichni ostatní místní podnikatelé, kteří kvůli tomu přišli o kšefty. I lidé kvůli tomu propuštění ze zaměstnání.
Ekoteroristy je nutno také donutit respektovat zákon. To oni vyžadují po všech ostatních, jen jich se to jaxi netýká.
0/0
6.11.2002 8:19

Bývalý chatař

Re: Ušlý zisk
Jenže vtip je v tom, že nikomu dalšímu ten zisk jaksi "neušel" a skoro bych se podivil, kdyby tomu tak bylo i v případě pana Figury. Stačí se poptat v Morávce nebo ve Studánce a dozvíte se, že loňská sezóna byla docela vydařená i bez toho jednoho zastaveného vleku z asi 30 na katastru těchto dvou obcí. Jenže holt panu Figurovi někdo šlápnul na kuří oko a tak jako každý správný politik (radní moravskoslezského kraje) kolem sebe bije jak může a celou kauzu víceméně vytvořil uměle. Jakýsi pán tady volal po rozumné dohodě, stanovení minimálního množství sněhu pro lyžování a tak dál, ale to je přitom přesně to co na Pradědu funguje už řadu let a všichni víceméně ochotně dodržovali. Až na jednoho provozovatele a schválně zkuste uhodnout jakého. Neobviňoval bych tady ochranáře ze správy CHKO z nějakého extremismu nebo vypatlanosti jak se tu naznačuje. Kdyby totiž každý úřad fungoval jako tento, byla by to docela paráda - jakmile napadlo trošku solidní množství sněhu, byli tady nahoře a domlouvali se "Tak co, kdy to spustíme?". A pokud už sněhu na lyžování opravdu bylo, přijel jeden z jejich lidí na běžkách a v batohu měl připravený souhlas se zahájením sezóny pro všechny provozovatele od Ovčárny po Švýcárnu, který jen předložil k podpisu vedoucímu příslušné chaty s vlekem. Jestli se nepletu, tak většinou to na úřadech chodí trošku jinak - jaksi se tam musí osobně poníženě žádat. To je asi tak vše pro dokreslení. Omlouvám se za "anonym", ale "podnikatelské" vztahy na horách nejsou bohužel tak přátelské a idylické jak by se mohlo zdát.
0/0
6.11.2002 9:39

Pavel

Ekologičtí vypatlanci
Mám přírodu velmi rád a je mi líto každého zbytečně zničeného kusu přírody, ale to, co dělají naši "ochránci" přírody je děs a hnus. Pletou se do všeho aniž tomu moc rozumí, vždyť se stačí naučit jedinou frázi, že to přinese zhoršení kvality přírody, dojde k její likvidaci.... A může to dělat i člověk s IQ 50. Nejsem vůbec vášnivý lyžař, na lyžích jsem stál naposledy na školním lyžařském výcviku. Ale lyžování přeji každému slušnému člověku - a že jich je mezi lyžaři většina. No a proti té menšině ať se ekologové postaví třeba na uši oni svými zákazy nic nezmůžou. Jsem pro rozumnou dohodu - např. je sněhu míň jak 40 (30, 70)cm - to záleží na konkrétním místě, tak se holt nebude lyžovat, ale jindy pro to nemají sebemenší důvody. No a na neukázněné lyžaře by se měl najít nějaký spravedlivý metr - např. jezdíš mimo vyznačenou sjezdovku - fajn, v létě tě tu čeká týden výsadby a údržby lesa. P.S.:Pražští vypatlanci, kteří mají práci kdykoli si vzpomenou ať drží hubu nebo si zkusí žít v některé z nezaměstnaností postižené oblasti a rychle pochopí... NEJDE JEN O LYŽOVÁNÍ A NIČENÍ PŘÍRODY!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
6.11.2002 7:29

Jirka

Re: Ekologičtí vypatlanci
Máte pravdu, že nejde jen o lyžování. Jde také o to, že je lépe mít svého výrostka na sjezdovce než v zaplivané hospodě ve velkoměstě. A na vleku jsem ještě nikoho obchodovat s marihuanou neviděl.
0/0
6.11.2002 8:21

Pražskej vypatlanec

Re: Ekologičtí vypatlanci
 tyy more, drz hubu o vypatlancich a vo praci v Praze ! Srovnej si co umis a koukni na web co bys sehnal za praci v Praze ty! Myslis ze Josef Figura extra videla na vas, balicich ? Rozhlidni se po ceskejch (Moravu vynech) vesnicich a najdi v nich aspon 3 pekny chalupy. Patrej snad mistnim ? A ze to neni o penezich ale o tom trosku maknout...
0/0
6.11.2002 8:47

psv

Re: Re: Ekologičtí vypatlanci
"A ze to neni o penezich ale o tom trosku maknout..."
Uvodem - nesedi mi styl predchozich prispevku, nicmene tato veta vystihuje neco, co jsem si dosud neuvedomil. Mam zkusenosti s praci mimo prahu i v praze. A mohu jenom potvrdit, ze v praze se skutecne pres cely tyden tvrde maka, kdezto mimo prahu se videji uz doma, snad na zahradce a to tempo nic moc, prazaci si pak orazi az o vikendu. Samozrejme neni to 100% pravidlo (oba pripady), to bychom na tom byli spatne, a tak zle to snad neni. 
0/0
6.11.2002 9:34

Re: Re: Re: Ekologičtí vypatlanci
Cha,cha,cha,cha.... tos myslel vážně s tím 100%-ním nasazením? Nejlepší vtip za posledních několik měsíců.
0/0
6.11.2002 11:08

Kanydza

Re: Re: Re: Ekologičtí vypatlanci
Oprvadu se v Praze maká na 100% ????? A kde prosím tě? tomu sám nevěříš, stejně jako zbytek republiky....
0/0
6.11.2002 13:33

Martina

Re: Ekologičtí vypatlanci
Nemyslím si že lyžování na Pradědu je jedna z nejzásadnějších věcí, která tenhle nezaměstnaností soužený kraj vytáhne z bídy a poroby, nakrmí hladové krky... Krucinál Praděd spadá do první zóny ochrany, tzn. pro neekology, ale taktéž vypatlance, nejpřísnější stupeň ochrany přírody, a to ne bezdůvodně - vzácné druhy rostlin...! Taková území zaujímaji z celé ČR ca 1%, tak nevím proč by se tam měli pouštět lyžaři, zákaz je snad minimum co pro taková místa můžem prosadit! To, že se lyžuje na sněhu není argument, neboť kdyby tomu tak bylo, tak si tady nemusíme dopisovat, ale voskovat lyže!!
0/0
7.12.2002 20:25

Radim

Sportovci
Rád bych věděl, kolik by bylo těch lyžařů-sportovců na našich svazích, kdyby tam nebyly vleky a každý by musel vyšlapat pěšky to co chce sjet.
0/0
6.11.2002 7:28

fidel

Vypatlaní lyžníci
Jasně zničte všechno,já bych to nechal vykácet celé do hola a postavil jeden vlek na 10m,abyste si mohli vaše zadky hezky v pohodlíčku vyvážet až na kopeček.
0/0
6.11.2002 7:19

zajic

Lyzari zvitezili nad prirodou - hura!
Uz je potvora v poslednim tazeni, staci kdyz ji ubodaji hulkami.
0/0
6.11.2002 3:22

cell

zvitezil zdravy rozum, konecne!!!!
0/0
6.11.2002 0:19

dizi

hnus
pan vrchní soudce je asi vášnivý lyžař
0/0
5.11.2002 23:55

Mirin

Re: hnus
jeste ze tak.....:)
0/0
10.11.2002 21:46

Zulu

Parada!
Ted snad budou zelene existence se zelenymi mozky schopne maximalne pocitani zab a mazleni se s lopuchem chvilku zticha.
0/0
5.11.2002 23:00Najdete na iDNES.cz